Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.07.2018, 09:19   #1
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Korg Kronos2 pitanja

Nakon šokova sa Roland Fantomom G7 i popravaka koji me i nisu baš jeftino stajali i opet nesređenog problema, odlučio sam kupiti Kronos2 i to novog. Naravno, sada neće doživiti ni milimetar transporta bez kofera.
Evo otvaram ovu temu da postavim poneko pitanje, a moje iskustvo otvaranja ovakvih tema je do sada odlično, jer sam iste teme otvarao i za Tyros3 i za Fantoma i mnogi su poslije mene pitali dosta stvari, a stručnjaci dali prave odgovore, tako da smo stekli solidnu bazu znanja do sada za te klavijature
Za sada imam samo jedno pitanje. Počeo sam slagati set liste, jer nema nikakve šanse da mogu da se naviknem na bilo kakvo numeričko biranje (navikao na registracije na Tyrosu i naročito na 16x16 favorite na Fantomu) i kada na praznom mjestu na set listi nemate ništa, tu se inicijalno nalazi program na kojem je German Grand, na kojem ima nekih efekata i s njima baš odlično zvuči.
Međutim, kad pokušam napraviti combi sa tim klavirom, on ne zvuči ni približno tako. Combi hoću napravit, da bih još ispod klavira dodao i neki lijep pad, ali kad na initial combi kojem je sve "na nuli" dodam taj isti klavir, on ne zvuči kao na tim praznim mjestima na set listama. U čemu je fora? Kako dobiti isto to na combi-u?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2018, 13:35   #2
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kako si ga kupio bolje ti je da ga prodaš jer ne vrjedi svojih para... Napatićeš se oko njega a ne vrjedi svojih novaca nit će kad vrjediti... Sačekaj da ga budeš koristio duži period... Ja sam poslije 2 godine odusto od njega i ne dam ni minute vremena za editovanje...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2018, 13:41   #3
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jos na tritonima si imao mogucnost kopiranja efekata iz programa u combi mod.
Provjeri to.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2018, 13:50   #4
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Alix, pisat ću ti u onoj tamo temi o tome što pišeš. Romario, hvala, jel ima neki link gdje se piše o tome?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2018, 23:51   #5
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mogu reci za triton.
Kad editiras efekte u gornjem meniju desno nudi se copy efekt.
Jednostvano.
Vjerujem da i ostali novi korgovi imaju ovu jednostavnu funkciju.

Poslano sa mog SM-J530F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2018, 10:44   #6
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uspio sam, hvala ti.
Identično je i na Kronosu uz neke minimalne varijacije. Dakle, u combi modu se označi kanal na kojem je program sa kojeg se žele kopirat efekti. Onda odabrati MTX i u gornjem meniju označiti Copy MTX from program i onda isto ponoviti i sa IFX i obavezno sa Karma.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 06.08.2018, 12:31   #7
grabovac037
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 20.01.2007
Postovi: 305
Downloads: 3773
Uploads: 3
Rekao HVALA: 31
Zahvalili mu 7 puta u 7 Postova
grabovac037 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
grabovac037 pošalji poruku preko ICQ messengera grabovac037 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Pozz ljudi kako da na individul izlazima fodelim efekte
Dodato:
Ovo postao privatni forum ili

Promijenjeno od grabovac037 (08.08.2018 u 18:22 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
grabovac037 je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2019, 10:08   #8
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo jedno pitanje. Kupio sam Juzisound, a MIDI out mi ide iz Kronosa. Ako neko pita zašto mi pored Kronos 2 i Tyros 3 treba, jednostavno umjesto da kažem da neka sprava bolje zvuči, volim na svirci imat više tipova zvuka
Elem, moje pitanje je kako da sa Kronosa šaljem komande iz pitch bender-a u Juzisound?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije