Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mikrofoni

Mikrofoni Mesto za one koji vole da pevaju ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.08.2008, 00:48   #11
Dzu box
Početnik forumacije!
 
Dzu box's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.07.2008
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 39
Downloads: 347
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg pa 80,Le
Interesi: u zadjne vrijeme pas BOB
Dzu box befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Iskreno pilot mi je najveca komplikacija na svirci kao klavjaturista uvijek sam blizu kutije....a tu je odmah i mikrofonije i brum,pa ga smanjuj na gejnu,pa pojacaj na masteru...kad ga namijestis samo za tercu ok. al kad hocu nesto da pijevam nema me nigdje...imam ga vec mijesec dana i nije bilo svirke da ga nisam 15 min stimao i opet nije to,to...mada ima dobrih stvari,lakse smuvas ribu (provjereno)!!!...al kad pjevas a ne mozes da se odmaknes od mikrofona u nekom ispjevavanju onda ga jebi...poz
Dzu box je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2008, 13:58   #12
MileGuerrini
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 01.07.2008
Postovi: 110
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
MileGuerrini befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard SHURE WH20xlr

Citat:
Originalno postovano od MilanB.N.S Pokaži Post
Drugar,-da li ovo vredi kupovati ?
Evo,klik ispod na link :
http://www.skymusic.co.yu/pretraga/search.html?q=pilot
Nije skup,a dal' je dobar ?
I da li je falsh,itd...
Razmisljam se vec dugo da li da kupim taj mikrofon...
Iskreno,mnogo mi se svidja...
A,dok pevam tercu i zinem k'o budala,uvek se
setim onog jadnika(sa klipa)sto mu je mikrofon uleteo u usta,-tako da...
Imam i shure WH20 xlr, nist nevalj, za govorancije super ali za pjesmu JOK! Nastimas bass do kraja, malo midlova i visokih i Bozepomozi!
Ali akg mi radi super, kad se naviknes odlicno!
MileGuerrini je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2008, 22:12   #13
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 40
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo dakle da se i ja ukljucim u ovo raspravu,tj. imam pitanje:uzeo bi neki pilot,e sad me zanima posto nemam nekih iskustava sa tim mikrofonima sta bi po vama bilo najidealnije,trenutno pjevam na Shure Betu 58A i super sam zadovoljan snjom,neamam problema kod stelanja vecinom svi parametri na sredini i radi mi super,e sad me zanima koji pilot radi priblizno kao ova Beta i naravno koja cijena,nemora biti bezicni ali smao neka je blizu Beti?
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Star 08.09.2008, 22:27   #14
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Problem kod bezžičnih mikrofona (pilota) je najviše u glavi...Dakle NIJEDAN pilot ne može postići kvalitet i raspon kao "obični" bezžični...Prvo zbog dimenzija glave (koja je osnova i temelj)-fizički je manja i ima manje vokalne sposobnosti,drugo zbog ugla hvatanja signala (uska glavica,manje hvata,nastaje disperzija zvuka (ne distorzija)-disperzija je rasipavanje zvuka u frekventnom pojasu-svaki mikrofon ima svoju kritičnu frekvenciju gdje dolazi do mogućih resonanci koja se čuje kao šum,kreštanje ili drugi nepoželjan efekt)...Ali za nezahtjevne muzičare nađe se i jako kvalitetnih mikrofona...Ja se što se tiče toga sistema kunem samo na SENNHEISER koji imaju najnapredniju tehnologiju (čak imaju i bolje mikrofone od Shure-ta)...Dugo godina sam bio ovisnik od Shuretovog zvuka (i sad imam samo shure,jer se ne isplati ulagati pare u Senn.) ali Sennheiser ima po svemu bolji zvuk,u što sam se uvjerio na vlastite uši.Inače sam bio 2 godine praktikant na Radio Televiziji Slovenija i tamo je 90% sve mikrofonije Sennheiser.Valjda ih nebi kupovali da ne valjaju jer su skuplji od Shureta...
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 03.10.2008, 13:05   #15
Dr.Abdul Ihmet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.10.2008
Mjesto: Pancevo
Postovi: 19
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Pa 80
Dr.Abdul Ihmet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Dr.Abdul Ihmet pošalji poruku preko MSN messengera Dr.Abdul Ihmet pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Uffff......ja sam uzeo juce Akg c 555 ....mislim da je ta oznaka ....160 evra......iskreno namucih se sa njim ...ali opet razmisljam o tome da mi je prvi put da pevam na pilotu pa nisam naviko.....

Prvo, kacenje mi predstavlja problem.....koliko sam shvatio ima tacan ugao pevanja{pored usta desno} ...pa mislim drugacije i ne moze da se postavi....a i ako se postavi direktno na usta kuku meni ....probija{na ispevavanju}...... !! No.....sto se kvaliteta tice se je zadovoljavajuc.....sobzorom na cenu. Moze odraditi posao samo treba se naviknuti na taj ugao pevanja kod njega.

No...najbitnije ...sto sam hteo inace da se pozalim...ja da ne mogu nikako da da ga namestim ...pomera se,spada itd ....a hocu da mi stoji na jednom mestu......ta zica imam utisak da je lose odradjena ....{mora nesto da se nabudza po mom misljenju} trebali su da steve neku plastiku kao ojacanje ...!!

I jos nesto .....na pola svirke mi se desilo da je poceo da pisti{ali ne mikrofonija} ..toliko da mi je mikser otisao u pik .....tako mi je uradio 3 puta i morao sam da ga sklonim i na svirci stavim shure 58....... dalje moguce da je to zbog baterije ...posto sam koristio bateriju koja je bila u njemu a mozda je slaba??????

Ajd pomagajte !!!!
Dr.Abdul Ihmet je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2008, 00:10   #16
MileGuerrini
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 01.07.2008
Postovi: 110
Downloads: 26
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 5 puta u 4 Postova
MileGuerrini befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard c520

Citat:
Originalno postovano od Dr.Abdul Ihmet Pokaži Post
Uffff......ja sam uzeo juce Akg c 555 ....mislim da je ta oznaka ....160 evra......iskreno namucih se sa njim ...ali opet razmisljam o tome da mi je prvi put da pevam na pilotu pa nisam naviko.....

Prvo, kacenje mi predstavlja problem.....koliko sam shvatio ima tacan ugao pevanja{pored usta desno} ...pa mislim drugacije i ne moze da se postavi....a i ako se postavi direktno na usta kuku meni ....probija{na ispevavanju}...... !! No.....sto se kvaliteta tice se je zadovoljavajuc.....sobzorom na cenu. Moze odraditi posao samo treba se naviknuti na taj ugao pevanja kod njega.

No...najbitnije ...sto sam hteo inace da se pozalim...ja da ne mogu nikako da da ga namestim ...pomera se,spada itd ....a hocu da mi stoji na jednom mestu......ta zica imam utisak da je lose odradjena ....{mora nesto da se nabudza po mom misljenju} trebali su da steve neku plastiku kao ojacanje ...!!

I jos nesto .....na pola svirke mi se desilo da je poceo da pisti{ali ne mikrofonija} ..toliko da mi je mikser otisao u pik .....tako mi je uradio 3 puta i morao sam da ga sklonim i na svirci stavim shure 58....... dalje moguce da je to zbog baterije ...posto sam koristio bateriju koja je bila u njemu a mozda je slaba??????

Ajd pomagajte !!!!
sto se tice samog c555, to nije pjevacki mikrofon, nego za govorancije i sl, freq. raspon mu je od oko 80Hz-20kHz, a c520 ti je pjevacki, ide od 40Hz-20kHz. To znaci da ti je ovaj tanak sto se tice reprodukcije.
A sto se tice pistanja i sl., il je zbog navedenog ili je baterija, a ako nije ni to, onda je pokvaren!
Ako imas priliku probaj c520, toplo i cisto radi!

P.S.Na napajanju (B29) potenciometar nemoj pojacavati do kraja jer proizvodi prejak signal pa distorzira, max do 6. Mozda cvrci i radi toga. Pozz


Pogledaj na AKG-ovoj stranici i procitaj za svaki model zasebno za sta je napravljen!!!

Promijenjeno od MileGuerrini (04.10.2008 u 00:11 sati) Razlog: nadopuna
MileGuerrini je offline   Reply With Quote
Star 04.10.2008, 14:36   #17
Dr.Abdul Ihmet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.10.2008
Mjesto: Pancevo
Postovi: 19
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Pa 80
Dr.Abdul Ihmet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Dr.Abdul Ihmet pošalji poruku preko MSN messengera Dr.Abdul Ihmet pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Prijatelju ...moram priznati da nisi prvi koji mi je to rekao{da nije pevacki}...ccccc
Tako je to kad se nisam raspitao na vreme ..... sto se tice onog brujanja bila je u pitanju baterija koja je po defaultu bila nova ali je bila neka kineska ...koja je grob .....kad stav stavio markiranu bateriju sve je bilo OK....

Sto se tice podesavanja......gejn sam morao skroz da spustim na mikseru .....a na Fantomu na nulu.....samo je dovoljno da master podignem {sto mi je cudno} ali ajde....

Sto se tice funkcionalnosti C 555 ...odnosno kacenja je totalni promasaj.....hocu reci da treba da imas aparat za varenje kraj sebe da bu to ucvrstio.....!!!!

Juce sam ga ponovo stavi na svirci i namucio se do zla boga......hocu da kazem da nema pustanja glasa kako sam inace navikao na bilo kom kablovskom mikrofonu ....u suprotnom distorzira!!



Po malo sam razocaran moram priznati.......mozda zato sto nisam navikao na pilota ...njisam pametan ....necu da tvrdim pazar jer nikad nisam koristio ....sem ovih 3 sata na svirci a to je malo........

Zivo me zanima onaj Kosmajac ....sta on koristi majku mu kad moze da se dere u ono ko lud i pritom zvuci i pritom mu nesmeta???????????????????????????
Gledao sam pre dva dana na you Tube....i bas me zacudilo!!

U ponedeljak idem da zamenim ovaj c 555 ...videcu da uzmem da probam i c 420 i taj c 520.....pa cu da javim ...

Ako neko jos ima nekih iskustva koji bi pomogli nek izruci....Hvala.

ajd bicu uporan pa isprobati jos neke modele ....jer mi stvarno odgovara zbog svirke ....lakse sviram ...i bolje!
Dr.Abdul Ihmet je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2008, 14:10   #18
Dzu box
Početnik forumacije!
 
Dzu box's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.07.2008
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 39
Downloads: 347
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg pa 80,Le
Interesi: u zadjne vrijeme pas BOB
Dzu box befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

neznam zasto.... kao da mi je mikrofon (c 420) sam proradio i lako ga nastimam...bas sam sad u subotu radio sa kolegom koji ima isti,i nikako da ga nastimamo...a kako je to kablovski mic.,ugradio sam mu mali potencimetar da mogu da smanjim i pojacam...nemoram vise prilaziti mikseti do kraja svirke....e sad sam zadovoljan sa mikrofonom pozzz
Dzu box je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2008, 14:12   #19
Dr.Abdul Ihmet
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.10.2008
Mjesto: Pancevo
Postovi: 19
Downloads: 100
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: Pa 80
Dr.Abdul Ihmet befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Dr.Abdul Ihmet pošalji poruku preko MSN messengera Dr.Abdul Ihmet pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

blago li se tebi ...ja moj danas vracam ....odustao sam od pilota....probacu taj c 420 ali nisam pametan...... imam vremena do 6 da razmisljam
Dr.Abdul Ihmet je offline   Reply With Quote
Star 07.10.2008, 14:24   #20
Dzu box
Početnik forumacije!
 
Dzu box's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.07.2008
Mjesto: Banja Luka
Postovi: 39
Downloads: 347
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg pa 80,Le
Interesi: u zadjne vrijeme pas BOB
Dzu box befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

c420 je ok mic.,kacenje nije lose,za razliku od c444...za c520 ne znam,nisam imao priliku da ga probam...i da,lakse je svirati,narocito ako ti se neka budala nakaci na vrat ....nemoj da odustajes od njega...a nije pretjerano skup,probaj
Dzu box je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
pilot

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije