Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.09.2014, 00:19   #1
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 396
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Kako nas varaju Music shopovi!!!

Evo da podjelim sa vama svoje iskustvo. Pisao sam vec ovdje po forumu kako sam imao problema sa korgom pa 50sd koji mi se poceo "zamrzavat", pa nisam znao sta je i tako. Eto uglavnom taman mi je bila istekla garancija, i taj kvar se desio, neki od kolega su mi ovdje reli da pitam u ducanu gdje sam ga kupio i mozda mi izadu u susret, jer se kvar dogodio nekih mjesec dana nakon isteka garancije. Ja sam naravno fino nazvao pitao, medutim odgovorili su da mi ne mogu pomoci, a da servisa nemaju, tako da sam morao dalje traziti servis ( to je bilo u Zg-u, u music shopu Franc). E sad, dalje tek slijedi prava prica... Nakon toga trazim ja, i trazim, i nadem da ima u jednom drugom music shopu servis, nazovem fino, pitam, i dogovorimo se da je donesem. Donesem tamo, kazem koji je problem u klavijaturi, i trazim da mi ne popravljaju nista bez konzultiranja sa mnom, dok mi ne jave koji je kvar i kolika je cijena, pitam jel teba sta platit za ostavljanje, kazu ne treba, u redu je sve, i tako ja to ostavim. Nakon nekoliko tjedana (da dobro sam napisao, nekoliko tjedana, jer sve je trajalo po vise tjedana, i jos sam ja njih morao nazivati da pitam dali su nasli kvar), pronadu oni taj navodni kvar i kazu, crko je neki modul, promjena je 130 eura. Ja sta cu, reko ajde, popravljajte. I tako opet se to vuce vise tjedana, ja zovem svakih 3-4 dana, da pitam jesu rijesili, oni nista neznaju. I dobro zovu nakon toga da je rijeseno i da dodem po klavijaturu. Dodem tamo sav sretan, uredno platim, i odem fino kuci misleci da sam sad sve rijesio. Dodem doma, upalim klavijaturu, ista stvar se desi, opet se zaledi. I nista, probam je vise puta, svaki put isto, kao da nista nije radeno. odem natrag i vratim je, i kazem da se nista nije promjenilo, sta cemo sad. Kazu oni, moramo je vratit serviseru pa neka vidi. I opet cekam, cekam, zovem, nista se nezna, kad jave se oni, da treba promjenit cjelu maticnu, i da je cijena 330 eura, sto sam ja normalno reko da mi se ne isplati, jer ima polovnih pa 50-ki po toj cijeni skoro. Kazem necu popravljat, i pitam a sta sad s onim sto sam platio, ocito je da taj kvar nije bio, a pare su mi uzeli, a oni kazu da nemogu to vratiti, i da nista neznaju, bez gazde. Ne odustajem ja, trazim povrat love i gazdu, a oni kazu da je bas otiso na godisnji ( hehe, bas sad kad se to desilo). I dobro, prosurfam malo, informiram se, i kontaktiram udrugu potorosaca, procitam malo prava i zakone, i napisem im prigovor i posaljem postom. Nakon tri dana me zovu, dodite tad i tad, vratit cemo pare, gazda ce bit tu oko tolko sati. I tako sam doso, malo porazgovarao sa gazdom i dobio povrat, s tim da moram napomenut da je gazda bio dosta ljut i nabrijan, pljuvo po ovom shopu di sam je kupio, tako prico da su lopovi itd, u najmanju ruku bio je nekulturan, al pare je vratio jer je moro, inace nebi. Samo da se zna to se dogodilo u music shopu NO 1 isto u Zg. Eto, to vam je moje iskustvo, a nasao sam za taj music shop jos podosta nezadovoljnih komentara i prevarenih kupaca, tako da i nemaju neku reputaciju, ali problem je sto korgove klavijature drze jedino njih dvoje, ima jos nekoliko ducana koji ih imaju, ali po narudzbi, al cijena im je podosta veca u odnosu na ove, ovi su najrealniji sto se cijene tice, al eto zato nisu u redu s druge strane. Tako da moj savjet, ne kupujte kod nas, ja po sljedecu idem u Sloveniju ili za Njemacku, ako cu kupovat novu, jedino ako cu polovnu kupovat onda cu uzet ovako preko oglasa.

Znaci moja preporuka kolegama iz Zg i okolice, "Music shop Franc" i "Music shop NO1", izbjegavajte u sirokom luku.
makl je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2014, 08:17   #2
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mahom su svi isti. Od prodavnica muzicke opreme do ostalih delatnosti. Kada kupuješ NOVO, obavezno tražite da pročitate koliko je zakonski u obavezi (diler koji vam vrši uslugu prodaje) da obezbedi postojanje ovlašćenog servisa ( ovo nema veze sa garancijom jer je taj rok skoro uvek duplo duži). Bilo bi dobro proveriti unapred da li je ovlašćeni serviser na napisanoj adresi aktivan.

Sreća tvoja što živiš u Hrvatskoj pa oslanjajući se na zakone i pozivajući na EU, pravne službe moraju da preduzmu korektivne mere ( popularne ili ne popularne). Znam da se ne sprovodi idealno ... i sam si rekao da si morao da češljaš zakon o zaštiti potrošača,... ali u Srbiji ga moraš znati napamet sa sve izmenama i dopunama.

Strašno.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (25.09.2014 u 08:19 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2014, 13:58   #3
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 396
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam te bas najbolje shvatio ovo za zakonski rok , i ovlastenog servisera, sta tu tocno treba pitat i trazit kad se kupuje novo?

A ja do sada nisam bas bio zagovaratelj kupovine polovnog, jer nikad neznas sto je klavijatura prosla, ali sad kad ovako gledam, nisam vise pametan, sve to valjda ovisi kolko srece imas. Ja sam mislio, novo je novo, pa mi se nece desiti ovkva stvar, i to jos nakon godinu dana, al eto, svuda se svira, pa je to ocito. Gledam ima ljudi kojima polovne stvari traju duze nego nekome nove, mogo sam za te pare uzet 80-ku, polovnu koja je neusporedivo bolja, al jbg, sta je tu je, kad cu kupovat sljedecu, konzultirat cu se malo tu s kolegama, sta bi bilo najisplativije.
makl je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2014, 15:23   #4
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni lepo čovek reče koji mi je prodavao polovnog VA7 da je klavijatura prošla period kada bi pokazala da je neispravna i sve svoje mane i da sam sad miran.
Meni bilo to mnogo čudno, zvučalo mi kao uvaljivanje i ubeđivanje da kupim,ali sada, kad malo bolje razmislim, bio je u pravu.
Klavijatura mi je besprekorno radila 8 godina i prodao sam je u extra stanju, tako da mislim da će i kod budućeg vlasnika raditi još dugo.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2014, 16:30   #5
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od makl Pokaži Post
Nisam te bas najbolje shvatio ovo za zakonski rok , i ovlastenog servisera, sta tu tocno treba pitat i trazit kad se kupuje novo?
Kada se kupuje bilo da je muzicki instrument, druga tehnička roba, bela tehnika, prodavac je duzan da nevezano za garanciju ( mislim da je zakonski minimum 5 godina) obezbedi i garantuje da ce za u tom periodu postojati ovlašćeni serviser koji će shodno svojom licencom, biti u stanju da popravi uredjaj ukoliko dodje do kvara. Garancija moze biti 1 godina ali od dana prodaje, mora biti ... (kažem mislim da je 5 godina, ispravite me ako grešim), 5 godina dostupan ovlašćeni serviser u zemlji u kojoj je uredjaj kupljen.

A da li postoji u svim većim gradovima ili ne, zavisi o kom se proizvođaču radi, da li je lider na trzistu ili nije,... to se morate raspitati,... PIŠE na garantnom listu.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2014, 20:08   #6
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 508
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS2, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Svi oni uzimaju od firme KORG ARD koja je ne varam se u Srbiji, glavni je dobavljač Korga za balkanske zemlje pa zbog toga, lokalni prodavači nemaju mogućnost prodavati jeftinije od preporučene maloprodajne cijene za određeni Korg proizvod. Sve što je jeftinije od normalne maloprodajne cijene, vjerojatno je uvoz na crno. Drugi problem našeg balkanskog mentaliteta je da svi samo gledaju da prođu čim jeftinije ne razmišljajući što i kakvu podršku dobivaju za tu cijenu. Nema ovlaštenog servisa, produženog jamstva itd.
Tomy je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2014, 21:50   #7
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 396
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hm, meni se cini da mi je jedina garancija bila racun...Realno ta garancija traje prekratko koju oni daju...sad ovo za zakone bas treba provjerit, malo cu prosurfat...
Dodato:
Evo malo i sa nekih drugih foruma problemi sa navedenim music shopom. Dakle nisam jedini. Kopiram opis.

"Za sve one koji, kao i ja do jučer, nemaju iskustva s kupovinom muzičkih instrumenata i ne znaju što ih čeka nakon što izbroje novce za svoj dugo birani i čekani instrument ... odlučio sam podijeliti svoje iskustvo kupovine Korg PA-800 klavijature u Music Shop No.1, Većeslava Holjevca 58.Nakon duge potrage, unatoč mnogim postovima iz 2006/2007/2008 da je sklona kvarovima RAM memorije, odlučio sam se za Korg PA-800. Dečki iz Franc Music Shopa iz Špičkovine kod Zaboka pošalju mi ponudu od 13410 kn (14900 kn -10% rabat za gotovinu). Rezerviram klavijature s namjerom da isto veče odem do njih. U međuvremenu, iako uvjeren da povoljnije od toga neću naći u Zagrebu, idem provjeriti na webu kako se kreću cijene u ostalim music shopovima. Na stranici od Music Shop No.1 vidim Korg PA-800 s cijenom 14850 kn (50 kn jeftinije nego kod Franca). Nazovem ih, vele da imaju klavijaturu na lageru, pitam za gotovinski popust. Čovjek mi izračuna 15350 kn s popustom. Na moje iznenađenje, njihov djelatnik mi veli da je cijena klavijature 17900 kn, što s gotovinskim popustom od 15% iznosi 15350 kn. Pitam zašto su skuplje. Djelatnik odgovara da je to model s MP3 karticom koja sama dođe 1500 kn. Iako se zbroj 14850 kn sa njihovog weba i ovih 1500 kn ne poklapa sa 17900 kn, djelatnik veli da ne dobivaju više ove "starije" modele bez kartice (radi se o istoj klavijaturi -> Korg PA-800!). Zahvalim i završimo razgovor.Onda se mislim, ako mi daju još 5% dodatnog rabata (pa mi sve prodaju za 14400 kn), dobio bih klavijature po istoj cijeni kao i kod Franca, te MP3 karticu za ovu razliku od 1000 kn. Nazovem ponovno, pitam za dodatni rabat. Djelatnik veli da mora provjerit s gazdom. Za pet minuta on zove natrag i veli da može rabat od 20% za gotovinu. Ponovno pitam je li MP3 kartica predinstalirana. Djelatnik bez imalo sumnje odgovara potvrdno i objašnjava ostale mogućnosti klavijature. Rezerviram klavijaturu i dogovorimo se za vrijeme dolaska.Navečer sam svratio, iskeširao i pokupio originalno zapakirani Korg PA-800.Sreća i zadovoljstvo nisu dugo trajali. nakon par sati igranja s klavijaturom, naum padne mi MP3 kartica. Idem vidjeti gdje se nalazi. Google izbaci installation manual, bacim pogled i vidim da straga postoji utor za MP3 karticu, pokriven maskom koju drže dva vijka/šarafa. I onda šok: NEMA MP3 KARTICE!!! I prije sam imao loših iskustava s kupovinama, ali sad u nevjerici motam film unatrag i pokušavam shvatiti jesam li prevaren??? Naravno, sreća i zadovoljstvo zbog kupovine novih klavijatura iščeznuli su u trenu. Nevjerica i zabrinutost ... i nada da će se ujutro sve razriješiti ...Ujutro zovem djelatnika s kojim sam dan prije razgovarao. Sjeća se jučerašnjeg razgovora. Opišem situaciju, a on se u nevjerici pita:- možda je MP3 funkcionalnost ugrađena direktno na matičnu ploču? Naravno da to nema smisla, jer postoji utor za MP3 karticu koji je prazan. Teško je povjerovati da postoje dva modela matičnih ploča za isti model klavijatura.- upućuje me da pogledam da desno na klavijaturi kod USB konektora piše MP3!!! Ni to nije bila istina.Na kraju veli da ne brinem, vidjet će on s gazdom i provjeriti stvar, pa će mi se javiti. Zove za pola sata. Kaže: istina je da je to model bez MP3 kartice. To je ta cijena: 17900 kn!!! I to je to! U nevjerici, referiram se na sve one potvrde koje sam jučer dobio od njega, ponovno opisujem, argumentiram ... katastrofa, koliko to živaca troši čovjeku. On je probao sa "ne sjećam se baš", a onda sam ga zamolio da ne idemo tim putem, da ne gubi integritet za 1000 kn, te da smo obojica odrasli ljudi i znamo što smo govorili dan prije. Tako je i bilo. Čovjek je se svega sjetio, priznao da je pogriješio u komunikaciji, ali novce vratiti ne može ... već su proknjiženi i ušli u sustav. Ne može mi dati ni MP3 karticu. Nadalje:- veli da je nemoguće da mi je Franc ponudio klavijaturu za 13410 kn za gotovinu. No.1 je glavni uvoznik i Franc nabavlja od njega. Ja nudim da dođem i zovemo Franca zajedno ... da isprintam mail od Franca u kojem potvrđuje rezervaciju za isto veče ...- ne želi komentirati cijenu od 14850 kn na njihovom web site-u ... odjednom je to cijena za gotovinu ...Vidim da razgovor ne vodi pozitivnom ishodu, pa pitam za gazdin broj, da ja probam s njim riješiti problem. Tada mi je ponudio da MP3 karticu dokupim po nabavnoj cijeni. Nakon izračuna, veli da trebam dodati još 1000 kn. Inače je cijena kartice kod njih 1590 kn. Nakon još navlačenja i uvjeravanja, dogovorili smo da dokupim MP3 karticu za razliku (600 kn) između prave cijene MP3 kartice (1590 kn) i dijela koji sam preplatio u odnosu na ponudu iz Franc Music Shopa (1000 kn, jer su mi iz Franca ponudili klavijaturu za 13410 kn). Na to sam tražio i dobio još 160 kn popusta na gotovinu (10%) na cjelokupan iznos MP3 kartice. Tako je dogovoreno da dođem i kupim MP3 karticu za dodatnih 450 kn, na 14400 kn koje sam im ostavio veče prije.Prije odlaska, pitam Google za cijenu MP3 kartice kod drugih naših Music Shopova. Za 5 minuta googlanja, pronađem je u TMS-u na rasprodaji. Cijena 1500 kn, za gotovinu 1050 kn!!! Isprintam tu stranicu i krenem prema Music Shop No.1.Tamo zateknem i djelatnika i njegovog šefa, Franju Beloševića, generalnog managera. Od prvog upita gdje je djelatnik s kojim sam razgovarao telefonom, pa do odlaska iz Music Shop No.1, šef je prema meni, blago rečeno, bio drzak i bahat. Neću sad navoditi detalje kako je oblatio konkurenciju, kako sam sretan (po njemu) što sam kod njih kupio, jer sam dobio NOVU klavijaturu pod cijenu NOVE klavijature, kako informacija s web stranice od TMS-a ne vrijedi ništa, jer TMS te kartice nema, jer već tri godine nemaju zastupstvo ... da ne nastavljam, jer se može naslutiti ton i nastup predstavljenog managera. Djelatnik se ponašao potpuno ok, ništa nije porekao i napravili smo transkaciju kako smo dogovorili telefonom, zanemarujući ("bezvrijednu") informaciju da ista kartica kod TMS-a dođe 1050 kn za gotovinu! Nadoplatio sam 450 kn i uz njihove isprike i želje o nezamjeranju napustio Music Shop No.1.Naravno da sam u roku sat vremena nazvao TMS, pitao za MP3 kartice. Imali su još dvije na rasprodaji. Cijene su bile točne!!Razočaran, ostajem bez cca. 2000 EURa, sa preplaćenom MP3 karticom i dva dana gorčine iza sebe. Nadam se samo da se glasine o kvarljivosti klavijature neće pokazati istinitim.Isto se nadam se da mi dečki iz MS No.1 neće zamjeriti na ovom postu, jer je sve od riječi do riječi čista istina. Možda će ih objava ovog posta potaknuti da ubuduće vode više računa o zadovoljstvu kupaca od kojih žive ... na kraju krajeva, oni su ti koji odlučuju kako se postaviti prema kupcu, računajući na njihovo povjerenje. Nadam se da će budući kupci muzičkih instrumenata naučiti nešto na mojoj pogrešci/nevolji.Pozdrav svima"
Dodato:
__________________________________________________ _______________________

Evo još malo o navedenima...eto toliko od mene, svasta nesto se pise o njima....dakle puno nezadovoljnih kolega...

"Pozdrav svima, pokušati ću vam (iako se radi o gitari) što kraće opisati svoju situaciju s trgovinom iz naslova teme.
Bio sam naručio el.-ak. gitaru Epiphone u vrijednosti od otprilike 4.500 kn. Pošto se radilo o novom modelu na tržištu, morao sam ju čekati. I čekati... Dočekao sam ju nakon godinu dana. (to da je gitara stigla u trgovinu, uopće mi nisu javili, nego sam ih zvao periodično, dok mi jednom nisu rekli: ''..joj pa da, stigla je ona prije koji tjedan..'' ) Dođem po gitaru, platim u gotovini (uz standardni popust od 10% za cash).
Gitara odlična, sve što sam očekivao, iako je bila riskantna kupnja bez probe itd. Stvarno predivan zvuk, svirljivost, izgled.. No, nakon 2 mjeseca sviranja i čuvanja gitare u savršenim uvjetima po pitanju temperature i vlage (ipak je to all solid gitara), počne mi pucati drvo na mjestu gdje se nalazi panel s kontroloama za elektroniku (eq, tuner, volume.. itd., znate na čega mislim). Taj panel je pričvršćen s 4 vijka, a kod dva od njih je počelo pucati drvo. ...nekoliko telefonskih razgovora, ne baš prijateljkih odgovora.. bla bla bla. Odnesem gitaru natrag u shop.
Desetak minuta sam pričao s gazdom kako bih ga uvjerio da nisam bacio gitaru na pod i tako uzrokovao napuknuće, ravnoj površini nedostupnog dijela gdje je drvo popucalo. (Kasnije sam saznao na netu, da se slično događa nemalom broju ljudi, jer je Epiphone počeo koristiti nedovoljno osušeno drvo u Kini!!!)
Osim što sam dobio jamstvo u trgovini, registrirao sam se i za Epiphone lifetime guarantee, te sam također i njih kontaktirao, te im detaljno opisao problem (uz fotke naravno). Oni su mi rekli da gitaru vratim u shop, pa će je oni slati u zamjenu.
To je bilo prije godinu dana.
Za to vrijeme sam više puta kontaktirao Music Shop No1, a uvijek su mi govorili da još nisu dobili odgovor od Epiphone-a (Gibsona) vezano uz moju gitaru. Pošto nisam iz Zg-a, bio mi je veliki problem osobno doći kod njih i provjeriti situaciju. No čim sam došao u zg (prije otprilike mjesec dana, i još sam tu), otišao sam kod njih.
Ustanovilo se da oni nikada nisu ni poslali gitaru natrag u Epiphone (Epi Europe u Nizozemskoj), na što su se obvezali, nego kao čekaju neki odgovor. Oni bi ga valjda mogli čekati i do 2056. godine.
Izostavljam puno detalja.. Ugl., ja želim novac natrag!! A oni mi nude samo zamjenu za drugu gitaru umjesto ove. Takav je trenutni status. Možete li mi reći dragi ljudi, imam li ja pravo na povrat novca, ili ću morati (prisilno) uzeti neku drugu gotaru?

Ispričavam se zbog dužine posta, i zaista se nadam da ćete mi dati neki dobar savjet. Pozdrav, Tomislav."
__________________________________________________ _____________________

"Heh... imam ja priču na relaciji Franc-No1 koja na sreću nije završila ovako kobno.Dok nisam ni znao da No1 postoji (bilo je to prije jedno godinu ipo-dvi), zovem franca i pitam imaju li modul od 256mb RAMa za m3 - kaže ima, košta 1400kn, al moramo naručiti. Ok - naručite (ostavim sve podatke)Kako mi nimalo nije bilo hitno, ja sam i zaboravio na to i kako me frajeri nisu zvali mjesecima, nazovem No1 i pitam imaju li oni.Kaže djelatnik - ima, al još samo jedna - cijena isto 1400kn. OK, dođem po nju u 5 popodne (zvao sam oko 10 ujutro) i ostavim djelatniku sve podatke.Kao što je bilo dogovoreno, dolazim u No1 u 5 popodne i tamo djelatnik upravo daje M3 RAM modul nekom drugom kupcu. Ubacim se ja i pitam, nije li to zadnji modul?Djelatnik mrtvo hladno odgovara - "Da, je. A zašto pitate?"Na što mu se ja predstavim i pitam WTF radi jer sam mu fino reko da ću ja doći po to i ostavio podatke (moje ime na žutom Post-itu je bilo zaljepljeno na kutiji koju je frajer skoro prodao drugome).Bez da je trepnuo lik mi odgovori: "Ma... ja sam mislio da nećete doć, a kako je ovaj gospodin došo prije, mislio sam je njemu prodati" Čovik je bio pristojan i razuman pa se samo okrenuo i izašo iz dućana a ja dobio svoj RAM.E sad ... nakon gotovo 6 (ŠEST) mjeseci iza toga, zvoni mobitel i pita me glas s druge strane: "E gospon, a bute vi došli po ove djelove za kurzweila?"Ja zbunjen gledam jer niti imam pojma o čemu ovaj priča, niti tko me zove, a bome niti imam kurzweila. Kad ono neki dudek iz Franca zove za KRIVE djelove koje je naručio umjesto mojeg rama za korg M3 Kad sam mu reko da sam naručio RAM prije pola godine i da me ne zanima više to jer sam nabavio u međuvremenu - vidno ljutit je promrmljo nešto u stilu "A kaj da ja sad s tim delam" i poklopio "

Promijenjeno od makl (27.09.2014 u 18:37 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
makl je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije