Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.04.2013, 11:05   #1
deki993
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.04.2013
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
deki993 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Jrx 125 i Jrx 115

Drage kolege, otvaram nocni klub, i zeleo bih da ga ozvucim sa JBL jrx serijom. Tacnije uzeo bih 4x Jrx 125 kao glavno i 4x Jrx 115 da mi pokriju neke manje delove kluba. Ubacio bih neke binove, pa me zanima koje? I koja mi pojacala trebaju za sve to? Inace u pitanju je prostor do 450 ljudi. Hvala vam unapred.
deki993 je offline   Reply With Quote
Star 25.04.2013, 20:05   #2
DjoleBn
Ovaj baš voli da kuca
 
DjoleBn's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.06.2007
Mjesto: Bijeljina
Godina: 40
Postovi: 303
Downloads: 475
Uploads: 2
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x, Yamaha 01v96...
Interesi: Muzika i samo muzika...
DjoleBn befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DjoleBn pošalji poruku preko MSN messengera DjoleBn pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Druze, hajde ti nama reci sa kojom svotom novca ti raspolazes, i jel vec imas te Jbl kutije, ili ih planiras kupiti? Kakve si snagase namijenio za njih? Malo vise informacija. Pozdrav
__________________
Korg4Life
DjoleBn je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2013, 01:13   #3
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

JRX je već malo starija serija JBL-ovih kutija, neki su imali problema sa pucanjem visokotonaca i slično...Ne znam s kolko para raspolažeš, ja bih na tvom mjestu ipak uzeo aktivni sistem, ako baš mora JBL onda PRX serija...odlične kutije, manje kabliranja, ne boli te glava, čak te dođe i jeftinije nego da uzimaš neka "bolja" pojačala.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 26.04.2013, 01:59   #4
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

450 ljudi je ozbiljna cifra. O kakvoj vrsti muzike se radi?
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 27.04.2013, 18:09   #5
deki993
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 21.04.2013
Postovi: 9
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
deki993 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne bih vise od 5000e dao. Nemam nista trenutno, planiram da kupim. Uvek bi bio Dj, i nastupali bi ozbiljni bendovi, Platio bih ivise, ali trenutno nisam u mogucnosti, a ove kutije su dosta jake, a nisu skupe
deki993 je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2013, 02:25   #6
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Da li je uključen u cijenu i mikser ili bi ga dodatno kupovao? Mogao bi se sastaviti fin sistem. Moja preporuka ti je opet sve aktivno, i kad su bendovi i DJ-evi u pitanju, sistem sa binovima 18" i kutijama 12". Da li si razmišljao o Yamaha DSR kutijama? Koristim ih u firmi, aktivne, jake, izdržljive (2" driver), samo nisam sad u toku koja im je cijena, ali mislim da bi se možda uklopile u budžet.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 28.04.2013, 03:33   #7
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kad budes kupio te JBL kutije i koristio ih neko vreme, shvatices zasto su jeftine. A snazne nisu.
Opet cu da pitam o kakvoj muzici je rec i koja su ocekivanja.
Evo cisto radi primera klub ovde kod mene koji skuplja oko 350-400 ljudi koristi 4 komada duplih 18 od po 1600W.
Tako da potrebe i shvatanje glasnog i ozbiljnog su relativna stvar.
5000 evra za bilo sta ozbiljno je premalo. Pogotovo za 450 ljudi.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2013, 12:35   #8
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bezi od tog JRXa .Ja imam od JBLa SRX seriju ,a imao sam nekad i JRX 115 i 125.
Iskreno ako kupis tog JRXa svaki vikend ces da kupujes najmanje 2,3 visokotonca koji gore mnogo lako,pa kad izracunas koliko ces posle kupovine ozvucenja potrositi na popravke visokotonca koji nisu ni malo jeftini ( rikon je oko 80ev za komad ) ispasce ti skuplja pita nego tepsija!
JRX je najgora i najjeftinija serija JBLa kojom je JBL realno samo ukaljao svoj ugled i nije mi jasno zasto je uopste proizvode.

Ono sto tebi realno treba je izdrzljiv i ozbiljan razglas jer na tudjem razglasu nema cuvanja ,videces kako ce da ti rade i DJevi i bendovi na tvom ozvucenju kad dodju.

Tu ja savetujem naravno zavisno od prostora ,ali 6 komada ozbiljnih 12ica ili 15ica tipa FBT himaxx60 , rcf art 325 i najmanje 4 ozbiljana basa sa 18icom po mogucstvu hornloaded ako je veci prostor zbog efikasnosti .

Takodje ne savetujem aktivne sisteme za diskoteku ,prvo zato sto je kraci vek trajanja i zbog prakticnosti.Aktivne kutije uvek krace traju u maximalnom rezimu od pasivnih ,jer im je pojacalo u istoj kutiji i posle odredjenog vremena sve se to raskvoca i razdrma ,dok kod pasivne nema sta da se razdrma od elektoronike ,a pojacala su na sigurnom negde u reku,dalje mnogo ti je lakse da ceo sistem kontrolises pogledom u rek ,nego u toku noci da se setas od kutije do kutije i da zevas iza svake na koliko posto radi i da li je nesto u piku,i zadnje mnogo ti je lakse da kad se zavrsi luda noc ,da odes do reka i da ugasis dva pojacala tu u reku i time ugasis ceo sistem ,nego da trcis od kutije do kutije i da se penjes na stube dok svaku aktivnu posebno ne ugasis .

pozdrav

Promijenjeno od neshatomic (02.05.2013 u 12:37 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2013, 18:29   #9
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim da ima premalo informacija da bi se dao dobar savet.
To da aktivne kutije traju krace nego pasivne je cisti mit.
Sve ima svoje prednosti i mane naravno ali nema veze sa trajanjem. Moje RCF ART 300A su kupljene 2002ge i jos uvek rade besprekorno. A videle su i raj i pakao u svom zivotu. Cisto sumnjam da iko od vas ima kutije koje su vise odradile nego ove moje. Da napomenem samo da su 4 zime bile u renti u klubu koji je radio trans zurke 3 dana nedeljno. O ostalom da ne pricam.

Ukoliko se radi o klubu koji ima nizak plafon a kutije treba da su okacene na plafonu, onda nikako aktivne kutije.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2013, 20:25   #10
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Marjane kod mene se nije tako pokazalo,znas i sam sta sam sve promenio od kutija ,najduze mi se zadrzao rcf art 325 i 315 ,pasivne i aktivne ,tako da posle nekoliko godina koriscenja istih i aktivnih i pasivnih ,mogu realno da kazem ,da mi pasivne 325 i posle nekoliko godina rade perfektno bez da stucnu ,a a aktivne i 315a i 325a su se sve komplet razdrndale samo zvrce na sve strane kad ih pustih u full range i sve su bile na servis,do duse oko gluposti (npr puke potenciometar za pojacavanje itd ) ali su bile na servis a pasivne nisu.Ista situacija i sa RCFovom najboljom TT serijom ,aktivne bile na servis ,pasivne nikad.Tako da ipak sto se tice pasivnih -aktivnih RCF mogu da kazem odgovorno i sigurno da pasivne su mnogo trajnije resenje .Ista situacija i kod FBT koje sam imao.

A da ne pricam koliko rade jace npr rcf art 325 pogonjene ozbiljnim snagasem od aktivne 325 ,to ne moze da se poredi.
neshatomic je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije