Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 20.12.2016, 04:30   #1
slobojko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.01.2012
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
slobojko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard pa50 i kontak5 ili reason5

moze li mi neko objasniti kako da to povezem. hocu jedan set bubnja, jedan bas jednu kontru za svaki ritam koji mi je u klavijaturi. semplovi bi bili u jednom od programa. najveci mi je problem oko klav. sta i kako podesiti
slobojko je offline   Reply With Quote
Star 20.12.2016, 08:59   #2
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav, posebne instrumente napravi u kontaktu (dakle 3 instrumenta). Svakom od njih dodjeli odgovarajući midi kanal kao input (ovisno o tome na kojem kanalu je gitara, bubanj i bas u ritmu na klavijaturi). Naravno u generalnim midi postavkama od kontakta postavi svoju klavijaturu kao MIDI input. Na klavijaturi uključi midi transmit ili tx ili kako već stoji. Nakon svega toga bi trebao čuti istovremeno instrumente sa klavijature i iz kontakta. Na kraju smanji expression tih midi traka na klavijaturi (ne volume jer ćeš onda smanjiti ton instrumenata i u kontaktu) i počeo si. Ostale finese na računaru (latencija, efekti itd) bom rjesavas nakon toga... Pozdrav

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Mafia za ovaj koristan post:
slobojko (20.12.2016)
Star 21.12.2016, 01:30   #3
slobojko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.01.2012
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
slobojko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

sve ja to znam sta je potrebno e sad pitanje je gde se to sve nalazi. sto se tice kasnjenja tu nece biti problem zbog asio drajvera. i jos jednu stvar na dx11 , koji sam imao davno, vukao sam bas sa modula i u dxu sam podesio njegovu boju basa da povlaci sa modula boju na nekom midi kanalu i tako dobio da nemoram ici od boje do boje u splitu i menjam boju basa i odredjujem kojesto sta vec je ostao moj bas sa dx11 u performansu kome sam dodelio midi kanal i slao preko midija u modul i iz modula je izlazio bas. e to bih uradio i na pa50

Promijenjeno od slobojko (21.12.2016 u 01:31 sati)
slobojko je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2016, 14:45   #4
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neznam za dx, za pa50 detaljniju instrukciju ne mogu dati jer ga nemam (u mene roland) ali unutar kontakta prvo odi na Options i unutar tog prozora zadnja stavka je MIDI, tu kao input imaš pobrojane sve dostupne midi uredjaje pa i one virtualne. Odaberi svoj korg pa zatvori prozor. U prozoru željenog instrumenta u kontaktu (Rack) ispod naziva (desno od ključa) bi se trebao nalaziti Output a ispod njega i Midi Ch. Kliknite na trokut desno od Midi Ch i pojaviti će se lista svih midi ulaza i to omni (svi), Port A, Port B itd. Prelaskom miša preko bilo kojeg porta pojavit će se pobrojani svih 16 kanala. Za bubanj inače odaberite kanal 10 (uglavnom je na tom kanalu) a za ove ostale treba provjeriti strukturu styla vidjeti na kom kanalu je bas a na kom kontra. Valjda će pomoći.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk

Promijenjeno od Mafia (21.12.2016 u 14:52 sati)
Mafia je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Mafia za ovaj koristan post:
slobojko (21.12.2016)
Star 21.12.2016, 17:23   #5
slobojko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.01.2012
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
slobojko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

hvala bratic za ovo u kontaktu5 podesavanje i odmah sam uradio kako si mi rekao. e sad valjda ce se javiti neko ko ima pa50 a ako se nejavi imam ja i g800 koji mi stoji ispravan i nesluzi nicemu u kuci ali necu da ga prodam.

Dodato:
ima li ko pa50 nisam valjda jedinstven slucaj.
Dodato:
niko nema pa50

Promijenjeno od casper (23.12.2016 u 11:44 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
slobojko je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2016, 11:36   #6
Mafia
Vredan član društva
 
Mafia's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.08.2015
Mjesto: USK BiH
Postovi: 117
Downloads: 9
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Pa1x pro
Mafia ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Trebao bi on po defaultu slati sve ali pokusaj: MENU-GLOBAL-MIDI SET pa postavi na default ili sequencer...

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Mafia je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Mafia za ovaj koristan post:
slobojko (23.12.2016)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:29


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije