Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.03.2015, 19:15   #11
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Recimo, ja radim na Presonus 16.0.2! Nije ona tako skupa (oko 1000e) za ono sto nudi a daleko je bolja po mogucnostima od Dynacorda ili bilo koje standardne analogne miksete. Prost primer, zamisli samo da na Dynacordu imas na svakom kanalu kompresor, koliko samo to kosta da se kupi odvojeno?!

Sto se tice Midasa, istina je da se jako retko vidja na tezgama jer je skup i uz njega treba i sve ostalo da bude skupo a i da imas jos nekih alata uz njega pa samim tim izlazi i cenevno iz konkurencije sa tezgaroskim mikserima koji se koriste kod nas! Kao sto sam vec pisao, to je potpuno druga (visa) kategorija opreme!
A i realno, vecini kvazi pevaca koji rade tezge ne odgovara ozvucenje koje zvuci cisto jer se sve jasno cuje a navikli su da se drekenjaju kao magarci, da uguraju mikrofon u usta i zaurlaju najjace sto mogu... dok im zile ne popucaju!!!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 15.03.2015, 20:03   #12
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

NIje nam kolega rekao koje postavke ima na mikseru i koje kutije koristi uz sve to.
Mozda uopste nije do miksera.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 15.03.2015, 20:22   #13
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Prost primer, zamisli samo da na Dynacordu imas na svakom kanalu kompresor, koliko samo to kosta da se kupi odvojeno?!
Uz Presonus 16.0.2 potreban je i snagaš ( što i nije neka investicija da se ne može uzeti). To što na tezgama viđam samo Dynacord ( prokleti) je iz razloga što većina rentira opremu, čak i oni koji imaju svoju, kupuju Dynacord jer su na tome radili i nemaju problem... Viđam čak i Behringer digitalni ima 4 efekta po kanalu... Istina je što kolega reče da zvučna slika zavisi umnogome od zvučnih kutija. Po mom nekom mišljenju, Presonus, dve aktivne FBT kutije ( 15 ice) i laku noć i dovidjenja.

Udaljili smo se od teme ali nije na odmet čuti i o ostalim kombinacijama. U svakom slučaju izbegao bih Dynacord spram Midas-a.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 15.03.2015, 22:11   #14
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I uz Presonus, kao i uz svaki drugi pasivan mikser, je potrebno imati snagas ili aktivne kutije sto nije neka mana kada se uzme u obzir cena od oko 1000e. U poredjenju sa Dynacordom PM1000-3 (koji kosta 1800e), licno meni je mnoooogo bolja kombinacija taj Presonus i snagas koji mozes da kupis za razliku od 800e!

Rolandx, rekao bih da obicno radis na kutije bez binova jer stalno pominjes tu kombinaciju ali mislim da gresis tu jer je potpuno drugacija definicija tona kada se uz kutije koriste bas binovi pa jos uz skretnicu na kojoj se odredjuje opseg frekvencija za binove i za gornje kutije.

Kada se gornje kutije rasterete bas frekvencija (koje najvise opterecuju kutiju) one rade mnogo rasterecenije i lakse pa se tako dobije i jos malo snage na njima jer nema basa koji bi ih opteretio. Izmedju ostalog ovako i cuvamo kutije, mnogo je manja sansa da ih upropastis ako ih koristis sa binovima.

Na skretnici treba napraviti rez za bas binove suprotan onom na satelitima, tj. ako smo gornje kutije ogranicili da rade od na pr. 100Hz pa navise, bas binovi treba da rade samo do tih 100Hz i da se ne preklapaju sa satelitima. Naravno, ovo je neka osnovna postavka, moguca su i preklapanja ako covek zna sta radi i zbog cega zeli nesto da uradi.

Promijenjeno od Akordeonista (15.03.2015 u 22:19 sati)
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 15.03.2015, 22:25   #15
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dynacord PM1000-3 je precenjen. Za taj novac tačno bih uzeo digitalnu miksetu od gore navedenih.... I iskreno se nadam da će se kolega opredeliti za Midas.....

Izvinjavam se za off topic.....

Manje svirke radim na satelitima bez binova, veće ( preko 400-500 duša) uvek je iznajmljeno ozvučenje, tako da se sa tim ne opterećujem. Za satelite imam iskustva čini mi se ne više nego većina, samo su ukusi u pitanju. Sateliti su pravljeni da rade punom parom a nikako da se krate Hz . Ukoliko imaš potrebu za tim i žao ti je satelita, onda možeš raditi šta ti je volja. Zvučnik će najbolju sliku dati fabričkom postavkom ( skretnicom) ponaosob bez ikakvog rasterećivanja. Postoje ,,sistemi" koji su namenski radjeni za rad sa binovima i tu je drugačije regulisana snaga ( otpor). To da se nešto lepše čuje je već stvar ukusa. Zato sam i spomenuo Dynacord jer se on ,,ne muči, ne gubi zvučnu sliku, ne gubi kvalitet u zvuku" pri maksimalnoj snazi i nema potrebe za bilo kakvim posebnim intervencijama. Rade za sve pare. Više ti treba basa, veći prostor, ...nije problem , dodaj binove. Pitao si za satelite, posavetovao sam Dynacord ili FBT, pa krati na 100Hz ili kako god. Malo me iritiraju tvoji uzvičnici u postovima, pokušaj da ih izbaciš ....
Dodato:
Bilo bi uredu da priču o zvučnicima nastavimo OVDE... Skrenuli smo sa teme....
Dodato:
...Mahinalno sam odgovorio na tvoj post, kasnije sam video o kojoj temi se radi. Hajde da se vratimo temi... i još jednom izvinjavam se za OFF poneo me je post koji je takodje OFF
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (15.03.2015 u 22:45 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije