Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Muzički Software

Muzički Software Sve što Vas zanima o radu sa nekim muzičkim programom koji nema sopstveni podforum...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.05.2014, 13:32   #31
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
To su korisne informacije, hvala na podijeljenom iskustvu. Do sada sam čuo kako vArranger zvuči u kombinaciji s hardware modulom (SD2) ali ne i na povezivanje s VST om što je sigurno bolja opcija.

Da li se problemi s chord switchingom javaljaju uvijek ili to ovisi o izvoru Styla (tvornički ili izrađeni)? Za problem u "patosu" treba provjeriti opciju u CASMu pod nazivom Retrigger Rule (RTR), možda se tu može "popraviti" situacija.
Da program jako dobro zvuci sa Vst instrumentima, imam neke ritmove sa chord switchingom koji su prethodno u Live styleru radili bez ikakvog problema, i napravih neki jednostavan cisto probe radi medjutim ni on neradi, interesantno je da kad u ritmu koji ima chord switching obrisem trake recimo koje su za sedmicu tada ritam najnormalnije radi, jer vise nema chord switchinga,

Probao sam sve opcije sa Retrigger Rule medjutim nedaje rezultate.

Uz njega sam dobio fabricke ritmove od Tyros3 i 5 ali neznam bas koji od njih ima chord switching da bih isprobao i fabricke, ti poznajes Tyros pa bi mi mogao reci, da ne pregledam svaki ponaosob.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2014, 14:15   #32
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
interesantno je da kad u ritmu koji ima chord switching obrisem trake recimo koje su za sedmicu tada ritam najnormalnije radi, jer vise nema chord switchinga,
Ovdje nešto ne valja, jer ... ako izbrišeš traku kako kažeš, i dalje ostaje CASM komanda koji "preusmjerava" na nju. U tom bi slučaju na pritisak sedmice, Style trebao prestati svirati na onim kanalima koje si izbrisao.


Citat:
Uz njega sam dobio fabricke ritmove od Tyros3 i 5 ali neznam bas koji od njih ima chord switching da bih isprobao i fabricke, ti poznajes Tyros pa bi mi mogao reci, da ne pregledam svaki ponaosob.
Sviram Ty4 i nisam istraživao koji od originalnih ritmova ima Chord Switching. Teško je reći nešto općenito da bi vrijedilo za tvoje ritmove jer je veoma upitno da li su to originalne verzije ili ih je netko preuređivao za upotrebu u vArranžeru.

Jesi li probao baš originalne Stylove s Yamahe?
Mislim da varijanta Stylova iz Ty5 na vArranžeru nema mnogo smisla jer ne možeš koristiti audio loop-ove.
casper je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2014, 17:28   #33
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Ovdje nešto ne valja, jer ... ako izbrišeš traku kako kažeš, i dalje ostaje CASM komanda koji "preusmjerava" na nju. U tom bi slučaju na pritisak sedmice, Style trebao prestati svirati na onim kanalima koje si izbrisao.
Da medjutim tada durski i molski akordi rade kako treba,a pre brisanja nisu radili, mada nije ni bitno, javio se proizvodjac i rekao da u pojedinim trakama zaostaju sustain komande, i da ce to ispraviti ubrzo i poslati novu verziju programa.
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2014, 18:21   #34
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dobro je to što autor programa surađuje i dopunjava software ispravljajući greške. Mislim da je njima svima najveći problem "ukrotiti" CASM jer se on nadopunjuje i mijenja sa svakim novim modelom klavijature.

Citat:
Jesi li probao baš originalne Stylove s Yamahe?
Zanima me ovaj podatak, kakva su tvoja iskustva?
casper je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2014, 19:24   #35
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam probao yamahine originalne stilove jer ih nemam, ako ih ima negde za skinuti rado cu ih probati, da kazem malopre isprobah neke Rolandove ritmove posto vArranger ucitava i njih bez ikakve konverzije, a poznato je da Rolandovi ritmovi po strukturi su ustvari chord switching ritmovi jer za svaki kanal imaju po tri posebne trake Dur,Mol i sedmicu, pa tako izmenih jednu molsku traku u odnosu na dursku, izmenio sam bas i ritam gitaru i nije bilo nikakvih problema pri reprodukciji, verovatno muku muce samo yamahini ritmovi.
Dodato:
Da dodam isprobah sad neke ritmove koji su verovatno sa Tyros 2 a skinuh ih ovde u download centru sa internim sintom koji dolazi uz vArranger i zvuce jako dobro, premda gledajuci malo fabricke ritmove kroz style works Roland, Korg i Ketron u svim ritmovima imaju posebne trake za Dur, Mol i sedmicu za svaku aranzersku traku, jedino Yamaha to retko retko koristi i to tek za samo po neku traku.

Promijenjeno od pekilik (15.05.2014 u 20:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 15.05.2014, 20:58   #36
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Upravo sam stavio u download sve Stylove iz Tyros4, uskoro će ih odobriti za skidanje pa probaj.
Razlika između Yamahe i ostalih klavijatura je u tome što se kod Yamahe kao osnovni akord koristi M7. U tom slučaju će mol i sedmica i zvučati kao sedmica i nije potrebno raditi nove trake za to. Kod ostalih klavijatura je to riješeno drugačije, kao što kažeš s novom trakom, i zato autorima ovakvih programa poput vArranžera doista nije lako sve to uskladiti i staviti kao cjelinu koja pravilno funkcionira.
Međutim, nije slučajno da su sva tri vodeća programa (OMB, StylePlayer i sada vArranžer) uzeli upravo Yamahinu strukturu Styla kao glavnu. Kod vArranžera možda nije glavna ali tu je odmah pored Ketronovog modela ritma.
casper je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2014, 10:20   #37
nikola1974
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 31.01.2014
Postovi: 13
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
nikola1974 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pozdrav drustvo. Bilo bi interesantno kada bi Francuzi ubacili konacno i Korg pa format u Varranger2. Rade na to ali mislim da jos nisu uveli.

Gesendet von meinem GT-I9100 mit Tapatalk
nikola1974 je offline   Reply With Quote
Star 16.05.2014, 12:12   #38
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Evo snimih mali video sa probom Stylova koje je kolega casper postavio,
kao soundengine je koriscen Hypersonic

https://www.youtube.com/watch?v=ucfgxSuCGcg
pekilik je offline   Reply With Quote
Star 17.05.2014, 10:07   #39
Drazen1964
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.03.2013
Mjesto: Varaždin
Postovi: 34
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Interesi: Muzika, ribolov, mozaik intarzije
Drazen1964 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Drazen1964 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da li si dobio sa vArrangerom i registracije uz ritmove ili songbook. Sto sve dodje sa programon na usb? Htio sam uzeti vArranger i novi komp ,ali mi je nevrijeme napravilo dosta stete na krovu, pa momentalno nista od toga do daljnjega.

Ajde malo napisi kako koristis program, kako povezujes semplove i sa kojim programom. Ima nas puno koji bi htjeli malo vise znati o vArrangeru, kako radi, da li je bolji od Livestylera. Slobodno napisi svoje dojmove i da li vrijedi tolike novcice
Drazen1964 je offline   Reply With Quote
Star 17.05.2014, 10:41   #40
pekilik
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 17.09.2012
Mjesto: Vrnjacka banja
Postovi: 309
Downloads: 76
Uploads: 3
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 46 puta u 41 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x 61,Novation Sl 61 Mk3, Roland E 96, vArranger2 i mnogo VST-ova.
pekilik ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne uz vArranger nedolaze songbook, samo mozete kasnije skinuti sa njihovog foruma veliki broj ritmova, uz njega dolazi sint koji moze posluziti u nedostatku boljeg, Usb mozete koristiti vas stim sto se preko jednog malog programa posalju podaci koji vam kasnije sluzi kao aktivator, program se koristi na isti nacin kao i svi drugi soft aranzeri, virtualnim midi kablom se povezuje sa nekim host programom ili samostalnim programom, u mom slucaju je cantabile performer (host) a uglavnom Kontakt 5 kao sample pleyer, tesko ga je porediti sa drugim programima posto i sve ostale posedujem pa mogu da kazem da svi oni nazalost imaju po nesto dobro a i po neki nedostatak, a dali je cena opravdana, trenutno mislim da nije medjutim proizvodjac je obecao da ce ispraviti odredjene nedostatke pa ako to ispravi onda mozda i bude opravdana, to je vec relativno.
pekilik je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:03


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije