Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 25.07.2013, 23:59   #61
caka012
Ovaj baš voli da kuca
 
caka012's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.12.2006
Mjesto: Pozarevac, Srbija
Godina: 55
Postovi: 383
Downloads: 388
Uploads: 7
Rekao HVALA: 29
Zahvalili mu 30 puta u 26 Postova
Instrumenti: PSR 3000, Triton LE, jedan stari kontrabas i jedna bas gitara
caka012 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
caka012 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nezgodna je ovo tema, nikad necemo svi da se slozimo oko misljenja. I ne treba, neka svako ima svoje, cinjenice su cinjenice, a misljenja - svako svoje za ruku pa teraj. A svi su, po mom misljenju, po malo u pravu. Slazem se da fajlasi otimaju posao muzicarima na pravdi Boga, ali neke od njih mogu da opravdam. Ako je to basista, bubnjar ili gitarista koji je pred najezdom aranzera ostao bez posla, mogu da shvatim njegovu zelju (ili mozda, jos bitnije, potrebu) da ostane u muzickim vodama i da kuci donese jos po neki dinar iz kafane. Sa aranzerima smo dobili ritmove a izgubili ritam sekciju, dobili smo tastere "transpose" a izgubili sposobnost sviranja iz "nezgodnih" tonaliteta, dobili kvalitetniji zvuk a izgubili onaj pravi zvuk, dobili manji broj ljudi sa kojima delimo pare a izgubili ljude sa kojima smo delili pare. Ko razume - shvatice. Ja radim i akustiku, sviram kontrabas, radim i na struju, sviram bas gitaru, radim i sa aranzerom i sa bendom sa klavijaturama (ovo poslednje najredje). Najmanje volim aranzersku svirku, iako mi je fizicki najlaksa. Bend je bend i taj sound ne moze aranzer da donese. E sad, gomila ljudi posle svirke i ne zna da kaze koliko je ljudi u bendu bilo, a kamo li da nabroji instrumente koje je na bini video, ali to je sasvim druga prica. Mislim da u ovoj temi stavljamo akcenat na to sta mi kao muzicari mislimo o tome, a ne sta o tome misle siroke narodne mase.
Medjutim, opet se vracam na njegovo velicanstvo - novac. Znate li koliko mi se puta dogodilo da pogadjam svirku i gazda veselja mi kaze "ma dvoje ili troje, ne treba vise". On zna da ne treba vise, jer je bio kod kuma na punoletstvu i bio je jedan sa klavijaturama, pevac i pevacica i bilo je super. Pokusam da ga ubedim da 5-6 clanova benda nece da mu pojedu mnogo vise pecenja od troje, ali ne vredi, on zna sta on zna i to ti je. Pravim troclanu ekipu i idem na svirku, sta cu. Nisam ja Dositej Obradovic, narodni prosvetitelj, ja sam samo muzicar. Sve je postalo zakon ponude i potraznje. Mi nudimo, oni traze. A da im mi nismo nudili, ne bi ni oni trazili. Ajd' sad, budi pametan pa izvedi zakljucak.
caka012 je offline  
Star 26.07.2013, 00:06   #62
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od markomuzicar Pokaži Post
Sto, ne verujes mi da znam?
Mator sam ja za te fore, aranzer mi ne radi nikako, a i jedva sviram, ucim se....j
Citat:
Originalno postovano od ЂолеПФК Pokaži Post
.... Ja kad sam skupio pare za klavijaturu pre dve i po godine tražio sam savete od nekih tezgaroša šta da kupim pošto nisam osnovne termine znao, i svi do jednog su mi rekli da kupim aranžer ,,tu je kinta".....

Sent from my ALCATEL ONE TOUCH 990 using Tapatalk 2
Marko,cisto me interesuje kako sviras ili pevas,sve jedno.Smatram da bi te shvatio kao ozbiljnog muzicara treba i da cujes nesto iz tvog repertoara.
Posto nema placanja po narudzbi preko foruma odsviraj nesto ili otpevaj da nam se predstavis kao muzicar.

@Djole,ja bi dodao samo jednu malu ispravku "Tu je bila kinta,ali pre 15-18 godina",a ti si se tek tada rodio tako da si zakasnio.Danas nema kinte bez debelog znanja i debelog ulaganja i mnogo mnogo srece.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 26.07.2013, 08:03   #63
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Imaju pravo neki sto kazu.Sta da rade muzicari bivsi bubnjari,bass gitaristi itd.Da nebi mozda po stare dane radili na bausteli?E vidis zbog Toga ja isto mislim da ima mnogih koji rade tako jer moraju nekako preziviti a najbolje na taj nacin da rade ono sto vole.Cak neki bolje pjevaju nego danasnji pjevaci koji samo pjevaju a orkestri im sviraju..

Naravno da bi bilo bolje da svako radi svoj posao ali tako je sad kako je..Poz

Promijenjeno od zeljko (26.07.2013 u 08:06 sati)
zeljko je offline  
Star 26.07.2013, 10:03   #64
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Najgore je za svoje neuspehe kriviti druge...
Kada vam neko drugi uzima posao, postoje samo dva razloga, ili je jeftiniji od vas ili radi kvalitetnije... To je sva filozofija, ostalo je pisanje uz vetar.

Postoje izuzeci kada neko uzme I losijeg I skupljeg od vas iz nekih njihivih razloga, ali, to nije tako cesto da bi se uracunalo u nesto vise od statisticke greske...

Sve zavisi kako ko gleda na stvari.
Onaj sto placa muziku, nikada nece da razmislja kao mi jer nema pojma kako je to sedeti satima za instrumentom I vezbati, on zna samo plus I minus.
Cinjenica je da su I te fajlove napravili dobri muzicari, ako vec zvuce dobro, zarad nekog profita koji ostvaruju, sto znaci, snasli se ljudi, tj. iskoristili znanje.

Mnogo je bitna stvar (na ovo me podsetio djolePFC) iz kojih razloga je pojedinac uopste poceo da se bavi muzikom.
Ja sam, recimo, poceo da sviram zato sto me od malih nogu zanimala muzika i niko me nije na to naterao ili nagovorio, znaci, bio je licno moj izbor i cak da nikad vise ne dobijem ni jednu tezgu, ja cu i dalje da sviram sam sebi, jr volim i ne idem linijom "kinte".

Ako ste poceli da se bavite muzikom racunajuci na "lovu", grdno ste se prevarili jer ima mnogo isplatnijih zanimanja
sale_band je offline  
Star 26.07.2013, 10:37   #65
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sale for President za down under, isturenog odjeljenja yu-midija u zemlji kengura !!!!! A da ti upises mozda Master filozofije ili bar sociologije uz tu muziku. Salu na stranu, sve sto si napisao do sada u ovoj temi (a i sire), potpuno odgovara istini, koja je u sustini vrlo jednostavna, ama je ljudi ne vide, valjda radi njene silne velicine, a ispred nosa im je.
tranzit je offline  
Star 26.07.2013, 10:40   #66
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Cestitke @Tranzitu na jubilarnom postu 3.333.
Zamisli one koji se tek sada registruju na forumu da li ti zavide?
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 26.07.2013, 10:42   #67
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hahahahaha... nisam ni obratio paznju na broj postova, valjda mi nije bitno. Stvarno, da li mi zavide... hahahahaha. I ti bas svasta gledas i pazis.
tranzit je offline  
Star 26.07.2013, 10:51   #68
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma sad gledam koji cu midi da kupim i da ga sredim,,nego hladno sad u Melburnu,samo 11 stepeni a u beogradu vec 36 stepeni na suncu.
Polako pocinjem da se topim.
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline  
Star 26.07.2013, 10:55   #69
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@sale_band
Imam samo jedno pitanje,kako ce narod koji je,kako smo zakljucili,"ovca" da oceni sta je kvalitetnije?
Boban010 je offline  
Star 26.07.2013, 11:05   #70
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Samo cu kratko, pa nek' ti Sale odgovara. Narod nije "ovca" tek tako (mislim na muziku), vec su ga muzicari, producenti i ostali u bransi, jednim evolutivnim procesom nacinili "ovcom". Ovaj proces je trajao pola vijeka i jos uvijek traje. Kada nekome serviras da slusa konstantno sund muziku, taj polako ali sigurno gubi pravi kriterijum o tome sta je kvalitetno, a sta nije, odnosno prag sunda se pomijera na dole. Obrnuto, da bi podigli taj prag kod najsirih narodnih masa, potrebno nam je mozda i dva puta vise vremena i rada, gdje cemo servirati (komponovati, svirati, pjevati...) ono sto nije sund. Bice to dug i bolan proces.
tranzit je offline  
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije