Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Sistemi

Sistemi Kompletni sistemi za ozvučenje... Kombinacije...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 15.01.2012, 14:54   #31
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

@milepsr
Hvala, ja zaboravio skroz na 16.0.2.

@palas
Za tu yamahu ti ne bih mogao reći, nemam iskustva s njima. Mislim da dolaze po 16 kanala pa ko želi proširiti doda slotove ili nešto slično. Nisam siguran, nek me neko ispravi ako griješim. Kolega Burli ima ja mislim Yamahu 03D, pa ako ti to šta može pomoći, javi mu se.
Zaboravio sam napomenuti da PreSonus StudioLive nema motorizovane fadere, što u nekoj mjeri objašnjava njegovu nisku cijenu. Yamaha 01v96 ima. Što se tiče mijenjanja postojeće opreme, ako si u mogućnosti bilo bi bolje, ali ako ti mfx radi posao...Sve je do tebe, do tvojih prihoda i zarada od svirki itd. Ali ipak, počinje polako da vlada era digitalnih miksera.

@pedjajazz
A&H ima fine digitalne miksere, a to što kažeš sviđa mi se od Allen&Heath-a. A i cijena. Zanimljivo.
Jednom prilikom sam čuo da je na nekom koncertu zablokirao A&H digitalni mikser (mislim da je iLive serija) i da je to bilo zbog nedovoljnog hlađenja ili šta li. Sad jel to istina, ili je rekla-kazala...
Ali ako jeste istina, i za nju, i za PreSonusa zbog struje, nisu jedine digitalne miksete koje imaju bugove. Npr., Yamaha M7CL je vrh konzola, super kontrole, veliki touchscreen, motorizovani faderi, ali baš ima nekih problema, ili fabričkih grešaka na tim faderima. Sad nisam siguran da li su neke greške u OS-u, a puno znači i pravilan/pogrešan način korištenja konzole. Na jednom koncertu su joj zablokirali VU metri. A zvuk dalje sve radi, ali VU metri stoje gdje stoje. Sad ja stvarno ne znam, da li je to neki bag, ili je do onoga ko je koristi, s obzirom da je to jako dobra konzola, i jako često je korištena na velikim koncertima i live situacijama, bilo za FOH, bilo za monitoring...Raspisah se ja malo i o njoj iako ona nije tema, ali eto možda neko nađe nešto korisno.

Pozdrav
harepa50 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:27


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije