Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.07.2018, 22:12   #301
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Blinzeln

Da ne dužim previše,razlika u godinama je velika,generacije smo drugačije a i staž svirke nam je isto tako različan a nebi da se raspravljamo jer nema potrebe ni svrhe... 2 i pol godine imam Kronos-2,ako ga je iko provalio ja sam ga provaljivo satima danima mjesecima. Nisam jedan od onih koji se kiti tuđim perjem već sjedem i sebi izprogramiram klaviaturu kako meni paše i da zadovolji moje potrebe za tip muzike koju sviram. Ako kupim koji set kupim ga prosto zbog neke boje koja mi se sviđa ili kopiram neke parametre ili ideje za koju urađenu boju i to je sve. To i jest svrha instrumenta da te služi i da s njim zarađuješ a ne da se dičiš kako imaš najnoviji model nekog instrumenta. Još si mlad i sposoban momak al neke stvari što stariji i iskusniji muzičari napišu ne udaraj na prvu loptu. Vjeruj ko god kaže da je Kronos babaroga nek misle tako a ja imam vlastito mišljenje i iskustvo u koje sam 100% uvjeren i niko mi ne može dokazati suprotno ma koliko god se trudili. Tebi čestitke na kupovini Kronosa i nek tebe dobro posluži,za mene je to samo obični PC,s instaliranim Linuxom,zvučnom karticom i prerađenim CuBase-om... To nije pravi Workstation kao što je bila Triton serija s ton generatorim i osciliranje zvuka već blijeda kopija VST koja Korgu nije upalila ni u Kronos-a,KronosX ni Kronos-2... Ko misli drugačije poštujem al ne možeš reći da neke stvari ne stoje kad sam samo istako svoje iskustvo i mišljenje koje ti možda odgovara il ne odgovara...Tvoje je pravo da se opredjeliš
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2018, 22:38   #302
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

disi Alixe stari prijatelju,kuco stara...kakve tebe brige more
__________________
Panonica Band
Panonica Studio
GALA je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2018, 09:09   #303
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisam ti sporio ni iskustvo niti znanje, niti sviračko umijeće, štoviše pohvalio sam ga Kao što rekoh, možda i jesi u pravu u tome što pričaš, ali samo to malo konkretnije potkrijepi. Šta ćemo s tom pričom o prapovjesnim samplovima od 50KB iz Yamahinih i Casiovih FM klavijatura i samplovima od maksimum 2-3 MB pravljenih (ruku na srce nakaradno) još iz doba prvog Triton LE-a? Odgovorno tvrdim da 99% "naših" setova ima upravo takve samplove.
Dakle, na kraju da banaliziramo, sud Korg Kronosa svodimo na to kako zvuče samplovi od 2-3 MB maksimum, kod kojih se na dosta njih poslije 1-2 sekunde zadržavanja čuje pucketanje, a na dosta njih (npr. na basovima) imate šum kao da slušate stare audio kasete.
Hajde da npr. čujem sampl neke harmonike, ali baš onako profesionalno odrađenu u studiju od minimum 100 MB što je isto skrnavljenje, ali čisto onda da vidimo o čemu se tu radi. Jako je moguće da će i to loše zvučati, ali hajde da čujem, jeli probao neko?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2018, 10:52   #304
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo GALA,vidim i ti još živ

Marnele znam te od tvojih početaka na ovom forumu,dobar si momak i meni jako drag lik. Ne trebaju ti uopšte semplovi da bi podkrepio svoje tvrdnje. Prvo,meni NE TREBAJU apsolutno semplovi CZ i DX11 jer Kronos ima ugrađen FM,a pored toga posedujem i DX11 i CZ230S u svojoj kolekciji. Prekopiro sam boje direkt i šta se ispostavi? Da jedna kanta DX11 ili TX81Z koja košta 300eur i pravljena 1988 bolje i masnije zvuči od njega a oba su FM sintenzatora-nema logike. Dalje,njegovi interni semplovi tj boje,su navodno "najkvalitetniji" semplovi koje je Korg do sad uradio,znači niko od nas jajara ne može usnimit kvalitetnije i bolje sempl od njih.Napravi jednu dobru smjesu iz interne boje kao što sam ja pokušavo---editovanje boli glava,sve se to lijepo napakuje al prikopčaj na ozvučene-to je Bogu za plakati... Toliko jadno i mizerno i tanko zvuči da je to za nepovjerovati. Pusti na stranu stare semplove Triton serija i te fazone. Ja ti govorim o samoj moći izlaza,internih boja a za semplove neću puno da govorim jer bi piso 3 dana... Ja sam u EX-u uvjek imo prvoklasne semplove koje sam na početku debelo plaćo-po komadu,dok poslije sam nisam počeo da radim recording i semplovanje. Nikad mi nije brujalo,zujalo,prekidalo ništa jer sam 13 godina odkako sam ga imo uložio ogromno truda i vremena da sam ga upuco po svom ukusu. Po drugoj strani,koji god sempl sam stavio u Kronosa,bez efekata,bez ičega,EQ na nuli i usporedio EX i KR,smjeđno i žalosno je koliko EX ljepše,masnije i punije zvuči. Tek kad KR dodaš BASS +30%,i srednjih +10% približno dobiješ taj neki saft što se može čuti u EX-u. Drugi problem je njegov EQ koji kad ga čačkaš izobliči zvuk i zvuči tako digitalno,metalno i gadno,da to nema veze sa analognim zvukom i akustikom. I kako onda naštimati instrument da zvuči masno kojeg si platio masno? Jedino dobar mikser i na kanalima podebljavati Bass i srednje do te razine da nije previše tup zvuk jer onda zvučiš kao stara kaseta. Ja ti kažem prijatelju ne vrjedi Kronos svojih novaca bar po ovom što nudi za live performance za balkan,jer šta će meni neki klaviri i te EXB opcije koje ima ugrađen kad sam ja narodnjak i živim od tog stila muzike?

I još nešto,kad sam ga kupio već treći dan su stranice bile na lakiranju,cjelog sam ga rastavio da vidim kako je napravljen. Jedna jadna matična pločica,2 pločice RAM-a,1 SATA disk i USB zvučna kartica i to ti je profesionalni Workstation? SVE to kupiš po djelovima preko kineskih internet sajtova za manje od 300 dolara,napraviš clone HDD i imaš bukvalno Kronosa bez Kronosa. Najveća mana Kronosa nije u zasnovi već zvučnoj kartici koja je prejadna i preslaba za visokobudžetni instrument.
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2018, 21:27   #305
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 40
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Bravo Alix,sve sto si rekao potpisujem.
Uostalom znas moje misljenje o Kronosu..
josipv je offline   Reply With Quote
Star 04.07.2018, 22:27   #306
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 44
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Poslusajte kako zvuci Kronos kad se uradi kako treba. Poslusajte i ostale linkove od ovog benda.

https://www.youtube.com/watch?v=fquIL149GPU
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 05.07.2018, 05:19   #307
sleepwalkerbg1
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 24.02.2010
Mjesto: Beograd
Postovi: 13
Downloads: 125
Uploads: 1
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PA-80 , Roland-e96
Interesi: Muzika, elektronika, sport..
sleepwalkerbg1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Hmmm...

Kolega Alix,

Ne bih se slozio u potpunosti. kao muzicar , ne mogu parirati mnogima ovde ali kao elektronicar / IT strucnjak.. mislim da mogu (20 god igranja sa lemilicom i racunarima , programiranje uControllera itd.)
Jeste cinjenica da novi Kronos ima slabasni Intel Atom bazirani PC , pa sta ?
Razni Tritoni , Yamahe i sl. imaju jos slabiji racunar , od kojih neki imaju takt jezgra od po 250/300 MHz.
Mi ne placamo go racunar vec resenje. U to ulazi i neki software koji je neki genijalni Japanac napisao hehe.
Kronos je baziran na RTAI prepravljenom LINUX modulu (Realtime application interface) cija je brzina odgovora reda 10ak uSec na ubogom PC sa AliExpressa.
Napraviti "Clone" ovog sistema na obican PC i omoguciti mu normalno da startuje ne bi bio lak zadatak jer postoji modul za komunikaciju i autentikaciju koji su pomenuti Japanci osmislili i time se zastitili. Neki su to vec pokusavali. (ne kazem da je nemoguce ali..)

Sta je pisac hteo da kaze:
Sve ali bukvalno sve klavijature sa kojima radimo su na neki nacin racunari. Neki su jaci , neki slabiji, ali su racunari. Te masine imaju razne magistrale , CPU , RAM , ROM. Ono sto tim racunarima omogucava zivot jeste taj software koji je neko toliko genijalno osmislio da sa znatno slabijim masinama od kucnog PC imamo reakciju u (skoro) realnom vremenu bez iskacucih reklama za produzenje pen..sa , bez ponuda za kupovinu africke sljive itd
Razlika je u tome sto je Korg prvi to uradio sa malim embedded-like PCjem za ciju memoriju necemo placati stotine EUR vec cemo je kupovati u svakom PC shopu.
Ja sam davno u assembleru pokusao da napisem neku prostu automatiku za PC i uspeo donekle. To malo sto sam radio je imalo odlicno vreme odziva itd. ali sam tada shvatio koliko je to tesko.
Ko je pokusao da napravi nesto slicno zna o cemu pricam.
Ne daj boze da na konvencionalnom PC pod windowsom ili klasicnim Linuxom pokusamo napraviti reprodukciju semplova , skeniranje 88 Keyboard , multichannel switch matrix (tastere) sa latencijom ispod 10ms itd. Pakao, probao sam - nema sanse.
Dakle - ponovicu , placamo resenje a ne Intel Atom plocu.
To je moje skromno misljenje, nista vise.

Pozdrav kolegama.

Promijenjeno od sleepwalkerbg1 (05.07.2018 u 05:20 sati)
sleepwalkerbg1 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sleepwalkerbg1 za ovaj koristan post:
romario (06.07.2018)
Star 06.07.2018, 03:29   #308
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Kronos zakon

Malo citam sta pisete i neverujem pricate o najboljoj klavijaturi bez premca nijedna nemoze da joj prodje ni sekund,najbolja klavijatura tastatatura ikada na nekom istrumentu
semplovi izlaze babaroga ne ta sranja sto svako koristi 10-15 semplova u nekom semplovanom istrumentu de ljudi nemaju poima pa saseku pocetni sempl i unakaze ga skroz.Samo da ispricam dozivljaj ovogodisnji sa sajma u Franfurtu mislim na harmonike,probam ja Skandali Super 6 Exstrime harmonika ubi kako radi znaci koje bude imamo toje novi Artist 6 . Settimio Soprani treba ce joj jedno 5-10 godina,
dolaze nasi momci iz bivse juge i kazumi e brate oni stavljaju ceske tonove unutra nista to nevalja ,hahahahahahahaha . Ja kazem njima neka su i kineski harmonika ubi kako radi
jedina koja moze da opepeli za onim sto nama pase mislim Guerrini na Skandali Settimio Soprani.
Zato ja kazem ja sam muzicar od cega je Kronos izgradjen neznam poima nemam ali kazem najaca klavijatura ikada napravljena u svakom pogledu i tacka.
Dodato:
Jos samo dase nadovezem na one price primet . Triton Le ,TR ovo ono znas kako izlazi na motivu na yamahi ubija svuda ljudi moji sempl izlazi jednako ucemu je razlika samo Efekti
i nista drudo oni daju celu car nekom semplu.
Zasto ovo pricam cuo sam od milion ljudi ove glupe price ovamo tamo bolje izlazi sempl
nema veze sa vezom vec kao sto rekoh kakav je sempl i obrada sa efektima
pozdrav veliki za sve Nele
Dodato:
Jos da dodam nebih ja kupovao dva Kronosa 2 za dzabe da nevalja
__________________
NELE 1

Promijenjeno od nele1 (06.07.2018 u 03:39 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nele1 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nele1 za ovaj koristan post:
romario (06.07.2018)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije