Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.01.2012, 21:52   #21
SubSonic
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 02.03.2009
Postovi: 55
Downloads: 52
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Roland GW8, Yamaha RGX-620DZ
SubSonic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

1. TC
2. Focusrite
3. Presonus

... moj redosled.
SubSonic je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2012, 18:26   #22
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nije dobar redoslijed... ne slijedi kvalitativnu hijerarhiju. Ostavi cijene na stranu, one ne govore mnogo.

Citat:
Originalno postovano od danijel011 Pokaži Post
Hvala za odgovore. Nisam siguran koji je FW čip u pitanju, laptop je Dell Studio 1749. Na žalost, Babyface mi beži podosta iz budžeta, jer ne bih da uzimam polovnu. Suziću izbor na ove 3 i samo još jedno podpitanje: Focusrite i Presonus su ispod 300€, TC je tačno 400€, da li je za toliko i bolji?
Paaa... i nije. U direktnom poredjenju mikrofonska predpojacala sa Presonusa su cak i nesto konkretnija a ta razlika u cijeni ce prije biti poslovna politika TCa a i cinjenica da Twin ima sofrver mikser sa efektima (4 Band EQ, Comperssor i Deesser na mikrofonskim kanalima i Reverb M40 kao Send efekat). Ako ti bas treba mikser karte sa efektima onda pogledaj Presonusov AudioBox 44VSL (on je USB ali veoma brzi USB) koji ima sve sto ima i hardver Studio Live mikser kada se radi o efektima.
Pogledaj sam koji je FW Chip na tom tvom Laptopu. Desna tasta na Computer > Device Menager i... moli Boga da nije Agere Chip.

Promijenjeno od tranzit (28.01.2012 u 18:27 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2012, 19:27   #23
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Efekti mi ne trebaju uopšte, to je rešeno sa VST, tako da neću na njih dati 150€...U tom slučaju i TC ispada iz igre.
Našao sam i Focusrite i Presonus na lagerima u BG tako da ovih dana nosim laptop na jedan probni recording sa obe karte pre nego što prelomim definitivno.

Ne piše u Control panelu koji je chip, nadjoh sad u nekom data sheet-u da je Ricoh.

Promijenjeno od danijel011 (28.01.2012 u 19:28 sati)
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2012, 19:45   #24
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ricoh bi trebalo da radi sa Presonusom bez problema s tim da ga u Device Menageru zamijenis za OCHI 1394 Legacy (to je nativni driver windowsa). Savjetovao bih ti Presonus prije nego Focusrite jer Presonus radi na Multiclient ASIO protokolu (sto je za Focusrite spansko selo) cime mozes da vozis nekoliko aplikacija na istom ASIO paru bez konflikata. To kod Focusrite ne ide ni u snu. Osim toga Presonusovi driveri su ultrastablini a sto se tice mic predpojacala i tu je Presonus bar za klasu bolji.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 28.01.2012, 19:59   #25
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

"OCHI 1394 Legacy" - upravo je tako i definisan, zato nisam bio siguran koji je chip.
To je onda to, izbor je napravljen, još jednom hvala puno na informacijama i pomoći.
Pozdrav
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2013, 13:13   #26
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

isao sam gledat neke zvucne kartice pa sad ne razumjem se u to pa trebam pomoc...prvo imam ovaj laptop http://www.notebookcheck.net/Review-...k.37089.0.html i imam ulaze, kad spajam kabel dok snimam live svirku, samo naprijed gdje idu mic i slusalice ja se spajam u mic...dakle trebam neku externu zvucnu karticu da bi dobio bolju kvalitetu snimke...

bio sam malo gledao pa nasao neke ali neznam sta da uzmem pa ako mi netko ko zna vise o tome moze pomoc...

1. http://www.fenix.hr/product.asp?prod...b&code=F312001

2. http://www.fenix.hr/product.asp?prod...vanj-zv8ch-usb

3. http://www.fenix.hr/product.asp?prod...b&code=F312007

Hvala
makl je offline   Reply With Quote
Star 31.05.2013, 17:00   #27
vingula
Veteran
 
vingula's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.11.2006
Mjesto: Zagreb,Hrvatska
Godina: 39
Postovi: 1.284
Downloads: 1775
Uploads: 49
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 81 puta u 68 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G7, Korg PA1X Pro Elite, AKAI Advance 61
Interesi: Muzika,Računala
vingula befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
vingula pošalji poruku preko MSN messengera vingula pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

od ovih triju kartica ništa nije lošija ova koju imaš u laptopu...osim Creativa, oni su mi bili nekad favorit jer sam imao Audigy 2 PCMCIA (mislim da je ona jedina koja je radila na ASIO 2.0 driverima) a poslje nešto tako interesantno (bar meni) nisam našao, odi rađe u Audio Pro na Karlovačkoj ili u Pro Vox u Nehajskoj, mada i u Rolandu u Vlaškoj imaju dosta zanimljivih interfacea za cjenu se uvjek da dogovorit ...ja sam si prije 2 god uzeo E-MU 1616m PCMCIA verziju i nikad nikakvih problema, doduše kartica je ko nova i zadovoljan sam sa njom, u Audio Pro sam kupio novu M-Audio ProFire 2626 kartica za tu lovu je ubojica...
__________________
1.Mrzim žicaroše i razne oblike žicanja!!!
2. ne stoji bez veze.
3.Nemoguće želje ispunjavam odmah,a za čuda mi treba malo vremena.
vingula je offline   Reply With Quote
Star 11.06.2013, 16:55   #28
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolege šta mislite od ovih kartica dali išta valja, i dali se isplati šta uzimat???ako da, koje točno??

Hvala

http://www.portio.hr/index.php?page=...+vanjska&cat=0

http://www.links.hr/?page=sviartikli...artica+vanjska
makl je offline   Reply With Quote
Star 11.06.2013, 17:12   #29
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zaboravi sve sa tih linkova, sve su to normalne multimedia audio karte. Ovdje pisemo o profesionalnim ili u najgorem slucaju, o semiprofesionalnim audio kartama. Imas dovoljno prijedloga u temi, drzi se njih i bice sve uredu. Imaj na umu, ne moze se raditi dobar audio sa kojekakvim Creative i slicnim Sound kartama za gamere. To jednostavno, ne ide.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 11.06.2013, 19:11   #30
makl
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 26.01.2013
Mjesto: Zagreb
Postovi: 394
Downloads: 308
Uploads: 32
Rekao HVALA: 85
Zahvalili mu 20 puta u 19 Postova
Instrumenti: Harmonika (Guerrini Superior 2), klavijatura (Korg pa 800 i korg pa 600)
Interesi: Glazba
makl ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ma dobro pazi tranzit ovdje vidim da se pise o ciframa od 100-200 eura, a mislim da je meni to previše za dat jer meni ne treba neka profi kartica za studijsko snimanje, treba mi nešto s čim mogu snimit svoju svirku sa aranžerom, eventualno nešto sa bandom, a ne treba to bit neka vrhunska kvaliteta, nego čisto da se čuje sve donekle kako treba kad snimim, a ne da sve krči ko sad sa ovom što imam u laptopu...



Promijenjeno od makl (11.06.2013 u 19:12 sati)
makl je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 08:14


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije