Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.08.2013, 02:05   #11
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ipak bih prednost dao SE Electronics SE-2000, koji se doduse vise ne proizvodi ali ga je zamijenio SE-2200A koji je u sustini istih karakteristika.
Evo nekoliko snimaka govora sa SE Electronics SE-2000:

- blisko snimanje (10cm) 1
- blisko snimanje (10cm) 2
- blisko snimanje sa LowCutom 1
- blisko snimanje sa LowCutom 2
- snimak sa 30cm odstojanja 1
- snimanje sa 30cm odstojanja 2


SE Electronics SE-2000 je jedan od pomenutih niskobudzetnih "tajnih tipova" koji se moze i pored svoje niske cijene naci i u boljim studijima zapada. Uzgred, ti imas bar za pet klasa kvalitetniji mikrofon, pa sad skontaj kakvo cudo od mikrofona imas u rukama.

Promijenjeno od tranzit (24.08.2013 u 02:09 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2013, 02:22   #12
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Zaboravih na njega, slušao sam ga i oduševio me. A Behringer sam tek sad imao priliku čuti. A ovaj što je kod mene...uh...ostao sam bez daha kad sam ga testirao.
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2013, 14:08   #13
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ja volim ovakve testove bilo da se radi o mikrofonima, miksetama ili zvucnicima ..e sad ko moze cuti razliku blago njemu..ne bih se slozio nikako sa Betowena to sto govori da ono sto je jeftinije ne moze biti bolje od ono sto je skuplje,upravo sa ovog testa se mogu cuti jeftiniji mikrofoni sto bolje zvuce od onih koii su skuplj ali tu se radi i kakav zvuk volimo mi..primer meni bolje zvuce visoki na se2000 nego na rode clasic ,audio techica 4050 meni zvuci toplije i preciznije od bilo kojeg u svakom slucaju lepo je cuti ovakve testove pa ko sta zeli i sta mu se svidja
Dodato:
ja volim ovakve testove bilo da se radi o mikrofonima, miksetama ili zvucnicima ..e sad ko moze cuti razliku blago njemu..ne bih se slozio nikako sa Betowena to sto govori da ono sto je jeftinije ne moze biti bolje od ono sto je skuplje,upravo sa ovog testa se mogu cuti jeftiniji mikrofoni sto bolje zvuce od onih koii su skuplj ali tu se radi i kakav zvuk volimo mi..primer meni bolje zvuce visoki na se2000 nego na rode clasic ,audio techica 4050 meni zvuci toplije i preciznije od bilo kojeg u svakom slucaju lepo je cuti ovakve testove pa ko sta zeli i sta mu se svidja

Promijenjeno od Alekso (24.08.2013 u 14:23 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2013, 16:20   #14
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Mora se obratiti paznja i na cemu se slusaju ovi primjeri. Bilo bi najbolje kada bi to mogle biti linearne profesionalne slusalice visokog kvaliteta (na primjer, DT911 ili slicne) jer tek tada se moze zaista dobiti prava slika. Sami primjeri imaju prilicno veliku iskaznu moc jer su snimci radjeni preko veoma linearnog predpojacala u optimalnim uslovima, a za izvorne signale upotrebljen je vokal i akusticna gitara koji u velikom opsegu i frekventno pokrivaju ono sto se najcesce snima. Signali nisu naknadno tretirani, tako da se zaista radi o cistom izvornom materijalu.

Promijenjeno od tranzit (24.08.2013 u 16:22 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2013, 19:20   #15
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Svidja mi se Audio Technica AT-3060,
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote
Star 24.08.2013, 20:54   #16
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovde u Artist trenutna cena za AT3060 je 250e.
Ace je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2013, 11:05   #17
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedna mala napomena. Svi navedeni niskobudzetni mikrofoni enormno dobijaju na kvalitetu uz jedno pristojno cijevno mikrofonsko predpojacalo, posto je sve ovo sto cujemo snimano, kako sam vec naglasio, preko vrlo linearnog solid state predpojacala. Ko stavlja prioritet na topao sound sa "svilenim" visoko-frekventnim opsegom, taj bezuslovno treba da potrazi neki pristojni Tube Mic Preamp, koji dosta mijenja karakter sounda doticnog mikrofona, tako da mnoge od navedenih ne bi, poslije toga, ni prepoznali. U svakom slucaju, ta promjena sounda je vrlo suptilna (nista drasticno) ali u vrlo pozitivno smislu. Cak i navedeni Behringeri se cuju daleko "skuplje" jer upravo mikrofoni iz niskobudzetnog ranga ovim najvise dobijaju, pa se investicija u svakom slucaju isplati.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2013, 16:36   #18
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Npr. ART Tube preamp
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2013, 17:25   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ono bas i nije neka referenca, a nije ni klasicni Tube Preamp. Recimo da je "surogat Tube-Preampa". Kod tih "surogata" cijevnih predpojacala, signalu se samo dodaje u odredjenoj kolicini cijevni prizvuk, koji treba da ga obogati gornjim harmonicima i toplinom koju stvara cijev. U sustini, tu je mikrofonsko prepojacalo Solid State, a kao nekakav "Send efekat" postoji Tube jedinica. U tom nizem cjenovnom rangu prvo klasicno Tube mikrofonsko predpojacalo, koje ce zaista obogatiti signal mikrofona, bi se moglo potraziti od nekih 250 eura pa navise (naravno jednokanalno i bez dodatka kompresora ili EQa).
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 27.08.2013, 22:55   #20
riba_72
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.09.2009
Postovi: 60
Downloads: 767
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 10 puta u 9 Postova
riba_72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

imao sam audio tecniku ne sjećam se više serije pa sam kupio rode nt seriju,a onda sam kupio neuman tlm 193 i tako vidio razliku kad sam na te mikrofone snimao ne samo vokal i gitaru nego i klarinet,sax i violinu,tada sam uvidio koliko je neuman daleko ispred tih mikrofona,zato mislim da cijene niko ne pravi na pamet.
riba_72 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 02:34


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije