Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Kompjuteri I Produkcija > Studijski Hardware

Studijski Hardware Zvucne karte, Efekti, Analogne mixete, Digitalne mixete, Digitalni snimaci, Midi interface, Transport interface, Audio interface, Kompjuterske konfiguracije

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.04.2009, 00:19   #11
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Moze a usb.
Ima i usb modela...
Poenta je...
Tvoja zvuchna karta nece imati nikakvu funkciju!
Mislim na EMU0404.
Sam mixer ce ti biti zvuchna karta, ako je tog tipa da je sve spojeno, ili se on vezuje na neku zvuchnu kartu koja moze biti i pci i usb i firewire i ko zna shta sve ne...
Tada mixeta preuzima ulogu zvuchne, tako da to postaje sama zvuchna sa vishe kanala ulaza koji mogu da se snimaju od jednom, i svaki za sebe da se snima na novoj traci u sequenceru.
Takodje, vecina njih ima i dodatke za sequencer, tako da postaju i kontroleri sequencera, tj. kada ti smanjih bas na mixeru, base se smanjuje na sequenceru u tom kanalu i sl.
To je poenat takvih mixera, odnosno zvuchnih karti...
Mozesh ti kupiti samo miksetu, koja nema interfave ka kompu, ili ima samo usb da sluzi kao kontroler, a da snimash preko EMU0404, ali se tu gubi svaki smisao te miksete...
Za to mozesh da radish na bilo chemu shto izbacuje kvalitetan zvuk, ili ga, npr, izbacuje na optiku.
Nema puno DA/AD konverzije, tako da nema gubitaka, ali ti i dalje snimash jednokanalno...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2009, 01:21   #12
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard hm...

ako se snima višekanalno, da li onda stoji mogućnost i naknadnog editiranja svakog kanala na mixeru, mislim na efekte i eq? Nekako mi je sve to čudno, mislim da za tako nešto treba malo više
a i kompaktibilnost mixete i daw treba pogodit, vjerujem da se mixetom 80% opcija u soft. ne bi moglo dotaknut...
?
__________________


TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2009, 01:27   #13
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To i jeste poenta!
Sve da se posebno naknadno doteruje.
Mixeri, uglavnom, snimaju sve sa flat eq, a posle se soft doteruje.
Mixer, naravno, ne moze imati sve shto ima soft, ali vecinu stvari moze.
Ostalo isklikcesh...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2009, 01:40   #14
rondzo4life
Drugar foruma
 
rondzo4life's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Postovi: 65
Downloads: 329
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
rondzo4life befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mozda da pogledas malo Yamaha N8 ili N12 koji se kace preko FireWire-a. Pokusaj da zaobidjes USB cisto radi latence. Ovi mikseri su vrlo interesantni pogotovo ako se radi sa Cubase-om (ciji je vlasnik Yamaha).

Evo i link za "Yamahinu presentaciju":

http://www.yamaha.com/yamahavgn/CDA/...57&CTID=228600

Pozdrav
rondzo4life je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2009, 02:20   #15
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da!
Yamahe su za Cubase idealne, poshto je Cubase sad Yamahin, i sa njim daju najmanju latenciju.
Kao i najvece mogucnosti...
Sad, bitno je i sa kojim softwerom ti radish.
Naravno, i cena je i dalje bitna...
I, josh jedno da za rondza.
Izbegni usb, ako mozesh.
Ne samo zbog latncije, vec i zbog stabilsnosti rada samog sistema.
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2009, 03:46   #16
rondzo4life
Drugar foruma
 
rondzo4life's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.07.2004
Postovi: 65
Downloads: 329
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 6 puta u 5 Postova
rondzo4life befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ili recimo ovako nesto:

Behringer BCF2000 (Kontroler sa vec uradjenim preset funkcijama za Adobe Audition):http://www.behringer.com/EN/Products/BCF2000.aspx
sa
Emu 1818 M / 1616M (ovo M radi kvalitetnijih predpojacala): http://www.emu.com/products/welcome.asp?category=505&

ili na primjer ovako nesto od Tascam-a koji je ujedno kontroler i audio interface:

http://tascam.com/products/fw-1082.html

Ja licno koristim EMU 1616m za laptop i radi odlicno preko pcmcia bus-a. A ako te novcanik malo vise zulja onda PreSonus StudioLive.


http://www.presonus.com/products/Det...x?ProductId=52

Promijenjeno od rondzo4life (11.04.2009 u 03:48 sati)
rondzo4life je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2009, 09:03   #17
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard eeee

e ovaj behringer mi jeinteresantan, jer koristim adobe audition...
na njemu sam domaći, dok nakon nekoliko pokušaja upoznavanja cubease nije "urodilo plodom" bla... jbg
Ima li to kod nas il kod vas, jel netko vidio negdje, zna li se cijena odprilike?
Ne roka mi se neke pare u to sve jer nemam, a i ne investira mi se pretjerano u hobi...
Klavijature, mic, razglas; to je druga pjesma, tu ima zarade, al, ovo...
Moram pitat ženu

...spominje Cubase®, Cakewalk®, Logic® Audio, Ableton®, ADOBE ne...?

...aaaa Behr. je samo midi controler??! Audio - 0(nula)!?
Dodato:
a mislim da je Tascam nešto što bi mi odgovaralo...
e, sad kolika je kompaktibilnost sa ostlom mojom opremom i novčanikom...
(ja ne nosim novčanik)
__________________



Promijenjeno od TomyCroSound (11.04.2009 u 09:16 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2009, 14:03   #18
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.814
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Taskami su skroz oke varijante.
Mislim da se krecu oko 800e.
Tako nekako...
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 11.04.2009, 16:02   #19
TomyCroSound
Ovaj baš voli da kuca
 
TomyCroSound's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.09.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 369
Downloads: 178
Uploads: 2
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 13 puta u 12 Postova
Instrumenti: Klavijature; Roland Fantom G6, Korg M1 ;-)
Interesi: Produkcija audio, pa i video
TomyCroSound befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
TomyCroSound pošalji poruku preko MSN messengera
Standard ...

konkretno ovaj spomenuti model je u Hr 6350 kn... što je u eurima: ne znam koliki je sad euro!
Dodato:
jel moguće ikako s Fantomovim (G6) sliderima upravljat npr volume potenciometrima nekog DAW?
__________________



Promijenjeno od TomyCroSound (11.04.2009 u 19:01 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
TomyCroSound je offline   Reply With Quote
Star 12.04.2009, 15:39   #20
aske
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 08.11.2008
Postovi: 10
Downloads: 36
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
aske befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Posto sam procitao svasta o digitalnim mixerima odlucio sam da i ja nesto kazem.Prvo vidim da kolega koji je postavio post pojma nema o digitalnim mixerima pa mu tako treba i objasniti ispocetka ali krucijalno.Takodje vidim da neki ljudi sto su pokusali da mu objasne bas to i nisu radili najbilje pored sve njihove dobre volje.Ovako,digitalni mikser nije isto sto i daw ili bilo kakav drugi kontreler interface-a nekog softwera,niti ti on moze preuzeti ulogu muzicke kartice u potpunosti. Nego to je i dalje mikser ali koja cita audio signal i pretvara ga preko ad/da konvertera u digitalni i na taj nacin vrsi prvu i osnovnu kao i najbitniju funkciju digitalnog mixsera a to je eleminsanje suma iz ulaznog audio signala koji se zatim kao takav salje na izlaz mixsete i mi ponovo cujemo nas audio signal(ili skup audio signala) ali bez suma.Laicki receno ti ustekas svoje instrumente na 1,2,3,4... kanal i dignes reglere od kanala koje zelis da cujes zajedno i cujes sve to ali bez suma za razliku od analognih mixera koji uvek imaju odredjenu kolicinu suma.Sledeca prednost je u tome sto digitalni mixer pored standardnih analognih izlaza ima i sve moguce vrste digitalnih konektora(adat,aes/ebu,tpdif,spdf) za transver vecine digitalnih formata zastupljenih u muzickoj produkciji a za one konektore koji nisu fabricki ugradjeni uvek moze da se ugradi prosirenje u vidu plug in plocice pa ga na taj nacin ima.Zbog toga se i zove digitalni mixer jer vrsi digitalizovanje signala koj zatim putem digitalnih konektora prebacujemo na masinu na koju rekordujemo bilo da je to komp,multitrack recorder,dat ili hard disk recorder i na taj nacin se izbegavaju gubitci kvaliteta zvuka jer nema previse konvertovanja ad/da,a samim tim ni velike kolicine suma.Ti mozes da sve sto si ustekao u digitalni mixer da ti izlazi na analogne oute ali to ti je vise za monitoring i za prvu pomoc(kada vise nemas digitalnih outa),nego njega treba vezati preko digitalnih konektora sa kompom u tvom slucaju jer drugacije se gubi poenta i smisao digitalnog mixera jer gubis njegovu ranije pomenutu prednost.On moze kao sto su kolege rekle da se koristi kao kontroler za vecinu softvera,znaci ti dignes regler na digitalnom mixseru pa ti se dignu i u cubase naprimer ali nemas na njemu play stop i takve funkcije tako da on u potpunosti te nemoze osloboditi misa.To rade razne vrste kontrolera ali to nisu digitalni mixeri nego kontroleri ili razne kombinacije.Mnogi danasnji digitalni mixeri imaju usb ili firewire za povezivanje sa kompom bas za pomenuto kontrolisanje u riltime ali to mozes da uradis i preko midija jer midi ima mmc i mtc preko koga se takodje vrsi neka vrsta sihronizacije digitalnog mixera sa kompom ili nekim drugim uredjajem.Cisti digitalni mixeri vecinom nemaju potenciometre jer oni apsolutno ravnaju zvuk pa nemoras ti to da radis rucno ali imaju u sebi eq,dinamicki procesor i efekt procesore i td tako da imas mali studio u njima umesto gomilu rekova i ceo mix i masterizaciju mozes da uradis preko njega nemas potrebe za kompom a ako bas zelis mozes da radis i preko kompa,ali nemozes da razne vst instrumente i efekte da kontrolises preko digitalnog mixsera niti mixer raznih softvera nemozes u potpunosti da regulises nego samo fidere,mute,solo i tako to jer nemaju potenciometre kao sto sam rekao.Postoje kombinacije digitalnih mixera sa analognom izmenom znaci da su digitalni ali imaju potenciometre za razne svrhe ali to je bruka para,mozda su sad i izbacili nesto jeftino u tom fazonu ali ja neznam sta.Klasicni digitalni mixeri su yamaha 01v96ver2,03d,02r96ver2 i mnoge druge firme ali ja neznam modele vacinom sam koristio yamahine proizvode.Znaci tebi treba kartica sa nekim digitalnim konektorima preko kojih ces da vezes svoj digitalni mixer na karticu koja ce ti biti konekcija sa kompom a to ti emu 0404 moze izvesti jer ona sigurno ima neku vrstu digitalne konekcije i imace smisla zato sto ces procesorsku snagu kartice koristiti za navodjenje softvera sto ce ti znatno rasteretiti glavni procesor na ploci a takodje ce ti posluziti i kao ton generator za tvoj softver na kompu jer ga koristis kao recorder pa moras da cujes zvuk koji si nasnimio u njega u odgovarajucem kvalitetu a to ce ti omoguciti bas muzicka kartica(sto bolja to bolje cujes snimak) a takodje ces moci preostale analogne oute mixete da vezes na preampe i line in od kartice.Znaci kartica ima smisao da se netripujes bezveze,jeste da nije neka ali ce da radi posao jedino je problem sto ona verovatno ima malo digitalnih kanala,na to moras da obratis paznju.Svaki digitalni konektor vrsi transver odredjenog broja kanala i u odredjenoj frekvenciji i bitazi.Gledaj da ti se broj kanala na digitalnim konektorima na mixeti poklope sa brojem kanala sa digitalnim konektorima kartice da bi iskoristio maxsimum od svog mixera.Takodje obrati paznju na bitazu koju vrsi digitalni mixer da bude indenticna sa karticom i na frekvenciju ali na digitalnim konektorima a ne na analognim nemoj da pobrkas,manja u vecu bitazu i obrnuto stvaraju sum koji se otklanja diterovanjem ali da nesirim.Ovo je stvarno najkrace sto sam mogao a ako imas jos pitanja ti pitaj a mozda da se razmislis dali si spreman za digitaliju mozda ti nesto drugo vrsi posao bolje i jeftinije.
aske je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije