Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Tehnike i teorija

Tehnike i teorija Usavršite Vašu tehniku!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.01.2018, 05:53   #1
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Sviranje i pjevanje istovremeno

Pozdrav raja! Na moja pitanja, pošto sam ja poprilično poseban, često nitko nema odgovora pa da vidimo sad...
Kako se dovesti u red da kad sviram da dobro odradim oboje? Naime, što je sviranje zahtjevnije ja lošije pjevam a sto je jednostavnije ja bolje pjevam. Najčešće se pomiješa nevolja pa bude pad u kvaliteti na oba fronta tj. lošije otpjevano i nedovoljno dobro odsvirano u isto vrijeme. Iz struke, rekao bih da mi fali RAM-a...
Kad ne pjevam, odsviram super a kad ne sviram tj. netko mi svira a ja samo pjevam, opet super. Rješenje je definitivo ili ne pjevati ili ne svirati...
Koncetracija ili ograničen mozak?

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk

Promijenjeno od smuchac (07.01.2018 u 05:56 sati)
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2018, 14:25   #2
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ni jedno od toga. Vjezbanje, iskustvo, predjeni kilometri. I samo to.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 07.01.2018, 18:08   #3
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

tako je, stvar je samo u vježbanju i ponovljanju jednog te istog u nedogled dok se ne postigne željeni rezultat. Ja sam bar tako shvatio što se tiče mene... neke stvari koje je lakše odsvirati pa samim i time lakše odpjevati jer se možeš više posvetiti uvježbavanju pjevanja pjesme možeš prije uvježbati, a one zahtjevnije i što se tiče pjevanja i sviranja jednostavno treba više vremena da bi se uvježbalo pa onda samo opet iz svirke u svirku ponovljanje tih pjesama i bude to onda dobro... no onda eto samo je najbitnije imat volje i živaca uvježbavat to...
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2018, 03:48   #4
Alekso
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 09.11.2012
Postovi: 63
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Alekso ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To je isto problem i kod menezato sam poceo praviti matrice ali opet ne mogu uraditi za sve pesme mora se nesto i odsvirati,nije lako svirati i pevati,malo je muzicara ko rade to vrhunski, skoro i da ne poznajem takvog ,menjati ritmove,solo boje ,terca,pevati vibrato, trilere i svirati u isto vreme a da bude sve pod koncu,nisam cuo takvog,oprostite ako ima.cesto sam u dilemi dali da samo sviram ili samo da pevam.drugi problem je ako zovemo jos jednog ondak delimo baksis delimo dnevnicu,....ionako ljudi sto nas slusaju malo ko razume sve to kako je odpevano i odsvirano,zato radim sam pa koliko znam
Alekso je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2018, 08:23   #5
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 37
Postovi: 785
Downloads: 318
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 145 puta u 140 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa da. Onaj koji to odradi vrhunski, stvarno je profesionslac. Onaj kod kojeg nema razlike u pjevanju svirao ili ne svirao ili u sviranju pjevao ili ne, taj je mačak.

Poslano sa mog Mi A1 koristeći Tapatalk
smuchac je offline   Reply With Quote
Star 08.01.2018, 12:41   #6
zagorec
Drugar foruma
 
zagorec's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.03.2016
Mjesto: Velika Gorica
Postovi: 53
Downloads: 10
Uploads: 23
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 12 puta u 12 Postova
Instrumenti: KORG pa-600
Interesi: Bicikliranje
zagorec ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Isto se desava i kod mene ne mogu u isto vrijeme da sviram i pjevam te da to dosta dobro zvuci(ne bavim se profi sviranjem).Upravo zbog toga si mnogi muzicari uzmu pjevaca ili pjevacicu.
zagorec je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2018, 02:23   #7
vadexfly
Ovaj baš voli da kuca
 
vadexfly's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.01.2012
Mjesto: Zrenjanin (okolina)
Godina: 29
Postovi: 312
Downloads: 197
Uploads: 3
Rekao HVALA: 149
Zahvalili mu 69 puta u 66 Postova
Instrumenti: Korg Pa600
Interesi: Muzika, Biciklizam
vadexfly ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
vadexfly pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Jedno vreme sam i ja pevao i svirao, bilo je to skroz okej ali sam shvatio da mi je to nekako dosadno, nije isto kad sam zabavljas celu kafanu i kad imas pevaca koji je tamo sa "publikom", tako da sam batalio to, uzeo pevaca i mnogo je zabavnije i bolja atmosfera.. a mislim da se cak i vise para zaradi pogotovo po kafanama kad imas pevaca, jer nece ljudi da dolaze do klavijatre da bi dali pare sve u svemu sad mogu da pevam i sviram samo za drustvo u nekoj kucnoj varijanti i mozda eto otpevam koju pesmu kad radim da kolega ode do wc-a na primer ili popije nesto, cisto da odmori malo.. ali naravno da je moguce da usavrsis pevanje i sviranje istovremeno kao sto kazu kolege samo vezba i vezba, mada kad slusas sam sebe nekako uvek imas utisak da nesto tu fali
vadexfly je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2018, 13:53   #8
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ni ja nisam nikad uspio da spojim sviranje i pjevanje, izuzev kada sam veoma veseo i opušten. E sad vi što kažete "vježba i samo vježba" - ja ipak mislim da to nije sasvim tako. Što npr. da takav "navježbani" čovjek svira i pjeva negdje (i to sam, pred mnogo gostiju) a onda se u sred svirke pojavi npr. neka ženska u koju je čovjek bio ludo zaljubljen a ona nikad nije uzvratila ljubav ? I sad se ona pojavi u sred svirke sa nekakvim "orangutanom" koji nit`je lijep nit`je bogat. I još s njime ludo pleše i ljubi se, na samo metar-dva, baš da te isprovocira - i naravno u tebi "kuha li kuha, tik-tak-tik-tak"...

Rijetko koji muzičar ima "konjske živce" pa da nastavi veselo svirati i veselo pjevati nakon takve provokacije. Jbg, eno i Tifa i Alen koji su teški profesionalci, koji bi trebali da mogu izdržati "sve", i na sceni i iza nje, pa se opet "pomarisali" iza scene, i to navodno zbog sitnice...
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2018, 14:03   #9
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

sxkn7@ Tako je. Obitelj ti mora biti svetinja, postenje i vjernost na drugom mjestu. Na prvom mjestu Gospodin Bog. Sviranje prihvatiti kao profesionalnu službu i nece ti se desavati sranja koja si opisivao. Kakve bivse i neki buzdovani... ajde malo ozbiljnosti.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 16.01.2018, 14:17   #10
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

meni se srećom nije desilo to što sam opisao ali hoću da kažem da vrlo lako, na svakom nastupu može doći do situacija koje muzičara mogu izbaciti iz takta jer nisu nažalost svi gosti dobronamjerni. Bog jeste broj 1 ali on ne pomaže na svakom nastupu

Izgleda da je najbolje imati ženu pjevačicu ili nastupati s nekom vrlo bliskom osobom koja će na nastupu omogućiti emotivnu stabilnost inače ode nastup u - ovo:
https://www.youtube.com/watch?v=cX0vK9sBHls
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:18


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije