Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.01.2017, 17:53   #1
nelica2002
Vredan član društva
 
nelica2002's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.07.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 101
Downloads: 1046
Uploads: 12
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 9 puta u 9 Postova
Instrumenti: Korg PAX3
nelica2002 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Philharmonic

Da li se neko susretao sa Philharmonic harmonikom org-italy dupla kabina, vizulno lijepo izgleda, super očuvana 2500€. Po meni bolje od neke kopije dallape,guerini.
Dodato:
Niko ništa ne zna o ovom modelu.Pošto tražim neku kabinsku harmoniku,a originali su mi preskupi,da li ove kopije dallape,guerini vrijede 1500 do 2000€ zavisi od stanja,ili da gledam neki orginal bez kabine,znači treba mi za svirku na suvaka večinom narodna.
Dodato:
Molim iskrene savjete.

Promijenjeno od nelica2002 (12.01.2017 u 13:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nelica2002 je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2017, 17:10   #2
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Po mome mišljenju za žive svirke ne trebaš baš duplo kabino, a sad zavisi i od toga, dali sviraš koncerte i fine svirke i dobru narodnjaćku muziku (e onda trebaš duplo kabino) ali ako tako tako po kafanama i vatrogasnima i sportskim društvom,ne trebaš duple kabine. samo da ne pušta vazduh, to je najbitnije, no to je moje mišljenje. pozdrav.
megane je offline   Reply With Quote
Star 18.01.2017, 17:37   #3
Amater_svirac
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.08.2012
Postovi: 106
Downloads: 11
Uploads: 0
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 20 puta u 20 Postova
Amater_svirac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ha ha, megane bas si me nasmejao. U principu ne treba ti kabina ALI je daleko bolje da je imas , bolje zvucis ti, bolje zvuci harmonika, a bolje zvuci i svirka. Da nisu bolje harmonike sa kabinama i da ne zvuce bolje ne bi ih ni pravili, znaci treba ti ipak kabina, ali ako je lova u pitanju, mozes privremeno da prodjes i sa necim jeftinijim, naravno "brand" harmonike ne znaci puno kad je akusticni instrument u pitanju, vec kako je ocuvana, gde je drzana, koliku satnicu ima iza sebe, da li je ili nije remontovana... pa ti zbog toga niko i ne moze reci da li je taj tip harmonike koji si naveo dobar ili ne. Majsori danas rade sve i svasta, kako mozes da garantujes da neko npr iz dalape nije zamenio sve fasene fasenima iz neke druge harmonike, ili menjao tonske plocice. Prema tome, probaj harmoniku, ako dobro zvuci, izgleda OK, nema napuklih voskova na fasenima, dobro dihtuje i dobro je nastimovana, klavijatura joj je ok, UZIMAJ! :-)
Amater_svirac je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:32


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije