Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Solo (Workstation) > Kurzweil

Kurzweil Vrhunski synthovi za vrhunske muzičare

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.03.2013, 01:36   #1
semploje
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2008
Postovi: 78
Downloads: 168
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
semploje befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Ucitavanje (samo) samplova na k261

Pozdrav...

imam veliki problem, koji je nadam se resiv. Od nedavno imam k2661, jako mi se dopada, ali ne mogu da provalim kako se radi jedna prosta stvar.....
Kako da ucitam samo samplove u ram, a da pri tom ne moram da ucitavam ceo set (i prog, setup, qacces, master....)

To je na svim klavijaturama koje sam do sada imao (skoro sve korg/roland/yamaha sampler-workstation) bilo veoma prosto....... Editujem programe/performance, combin. do mile volje, ugasim klavijaturu, oni su, naravno tu... i samo ucitam set samplova koji mi treba....

Na kurzweilu nikako to ne uspevam da odradim, jer mi stalno pomesa samplove, keymape i ko zna sta..... Da li da idem na ucitacanje samplova ili keymapa? Apend? Fill?

HVALA!
semploje je offline   Reply With Quote
Star 30.03.2013, 12:13   #2
baltik79
Vredan član društva
 
baltik79's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2009
Mjesto: Södertälje
Godina: 44
Postovi: 273
Downloads: 1074
Uploads: 39
Rekao HVALA: 38
Zahvalili mu 45 puta u 35 Postova
Instrumenti: Korg Pa4X i Kurzweil PC3K6
Interesi: Pjevanje i sviranje
baltik79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
baltik79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Gledaj,odavno nemam taj sint pa cu ti reci na pamet.Najjednostavnije ti je da set otvoris sa programom Studio Awave i onda sacuvas sempl koji hoces u nekakav folder koji ces prebaciti na karticu i sa nje bez problema ucitati u sint.Samo ces na sintu ici na APPEND da bi ti se sempl samo pridodao na tvoj set.I da,sint ti je dobar.
baltik79 je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2013, 19:21   #3
sinisa35
Drugar foruma
 
sinisa35's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2006
Mjesto: banjaluka
Postovi: 76
Downloads: 790
Uploads: 32
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: klavijatura,harmonika,gitara
Interesi: racunari,studija,audio programi,vst,itd itd
sinisa35 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ako imas smart media karticu a pretpostavljam da imas jer kako ces na svirci ucitati semplove mozes napraviti i da ti samo semplove automatski ucita samo upalis sint i da je stavita u njega kartica i to je sve.trebas macro opciju staviti na on i onda jednom rucno pozvati semplove i kad ih ucita onda spasis macro na karticu nazvati ga imenom BOOT da dobijes BOOT.MAC fajl,i podesis STARTUP na smedia.

a ako si ucitao vec set kompletan gdje su programi setup QA bankovi koji uvijek ostaju i pri sledecem paljenju sinta pretpostavljam da stalno moras ucitavati samo sepmlove tj Wav da bi sviralo onda semplove ucitavas sa opcijom MERGE da bi bili postavljeni tamo gdje ih programu tj boji trebaju da bi svirala.to je sto se tice stalnog ucitavanja semplova na vec postojece programe.a ako zelis posve nove programe, semplove,setup itd da ucitavas ides na opciju fill.tada sint dodjeljuje odredjenoj vrsti fajla prvi slobodan broj i nemas bojazni da ce prebrisati vec nesto postojece.

ako jos nisi provalio kako da imas automatski startup samo upalis sint i sacekas da se ucitaju semplovi bez ikakvog vise diranja javi ovdje da ti detaljno korak po korak objasnim.pozz
sinisa35 je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2013, 19:45   #4
semploje
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2008
Postovi: 78
Downloads: 168
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
semploje befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sinisa35 Pokaži Post
ako imas smart media karticu a pretpostavljam da imas jer kako ces na svirci ucitati semplove mozes napraviti i da ti samo semplove automatski ucita samo upalis sint i da je stavita u njega kartica i to je sve.trebas macro opciju staviti na on i onda jednom rucno pozvati semplove i kad ih ucita onda spasis macro na karticu nazvati ga imenom BOOT da dobijes BOOT.MAC fajl,i podesis STARTUP na smedia.

a ako si ucitao vec set kompletan gdje su programi setup QA bankovi koji uvijek ostaju i pri sledecem paljenju sinta pretpostavljam da stalno moras ucitavati samo sepmlove tj Wav da bi sviralo onda semplove ucitavas sa opcijom MERGE da bi bili postavljeni tamo gdje ih programu tj boji trebaju da bi svirala.to je sto se tice stalnog ucitavanja semplova na vec postojece programe.a ako zelis posve nove programe, semplove,setup itd da ucitavas ides na opciju fill.tada sint dodjeljuje odredjenoj vrsti fajla prvi slobodan broj i nemas bojazni da ce prebrisati vec nesto postojece.

ako jos nisi provalio kako da imas automatski startup samo upalis sint i sacekas da se ucitaju semplovi bez ikakvog vise diranja javi ovdje da ti detaljno korak po korak objasnim.pozz

hvala....snasao sam se u medjuvremenu.... problem je bio da snimim SAMo samplove na smartmediju.... to sam provalio, pa sada ucitavam lako (kao MERGE)
semploje je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2013, 21:52   #5
sinisa35
Drugar foruma
 
sinisa35's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2006
Mjesto: banjaluka
Postovi: 76
Downloads: 790
Uploads: 32
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: klavijatura,harmonika,gitara
Interesi: racunari,studija,audio programi,vst,itd itd
sinisa35 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ma vidim stariji je malo post a malo odgovora je bilo pa reko ako se nisi snasao da se ne mucis :-) jesil skontao foru da uopste ne moras ni pozivati semplove po paljenju sinta?nista samo upalis sve se samo ucita.sa snimanjem malog 2 kb mac fajla.
sinisa35 je offline   Reply With Quote
Star 22.08.2013, 23:00   #6
semploje
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2008
Postovi: 78
Downloads: 168
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
semploje befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od sinisa35 Pokaži Post
ma vidim stariji je malo post a malo odgovora je bilo pa reko ako se nisi snasao da se ne mucis :-) jesil skontao foru da uopste ne moras ni pozivati semplove po paljenju sinta?nista samo upalis sve se samo ucita.sa snimanjem malog 2 kb mac fajla.
probacu, ali mi realno nekad samplovi ne trebaju, kad imam neke brzinske akcija, pa bolje rucno kad zatrebaju

sad se zezam oko ADAT routinga
semploje je offline   Reply With Quote
Star 06.06.2014, 01:10   #7
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3602
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Semploje kako da namestim na kurzweilu k2661 da mi automatski ucitava semplove ili kompletan set,da ne moram rucno da ucitavam preko overwrite. sta je ta adat funkcija kao i za sta sluzi merge a za sta apend na krz. hvala unapred.ocekujem odgovore.
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2014, 23:37   #8
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3602
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

kako da namestim na kurzweilu k2661 da mi automatski ucitava semplove ili kompletan set,da ne moram rucno da ucitavam preko overwrite. sta je ta adat funkcija kao i za sta sluzi merge a za sta apend na krz. hvala unapred.ocekujem odgovore.

kako da slozim wav fajlove u njemu u pitanju je krz k2661 i kako da dobijem neke dobre gajde mono od sempla recimo dx11.???
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Star 03.07.2014, 17:27   #9
nemanja 1982
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Postovi: 593
Downloads: 3602
Uploads: 9
Rekao HVALA: 152
Zahvalili mu 27 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil K2661 Roland XP10 Yamaha V50
Interesi: Muzika
nemanja 1982 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ima li koga da pomogne?
Dodato:
Zar niko nema Kurzweil? Samo ja i Beronjan

Promijenjeno od nemanja 1982 (06.07.2014 u 15:14 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nemanja 1982 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:01


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije