Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Zvučnici

Zvučnici Ono što treba da da dobar zvuk

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.10.2017, 17:00   #11
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Moje skromno misljenje je;da ovakve teme sa savjetima, partiture( cuj partiture kao da sviramo Mozarta ili Jazz haha)zatim razne usporedbe mixera, kutija i slicnih stvari koje su neke kolege vidjela na slici ili culi da postoje treba ZABRANUTI/UKINUTI.Svatko od nas zna kakav razglas treba dali aktivni ili pasivni, kakav synt i da ne nabrajam vise.Tko to nezna neka mjenja profesiju.
Da netko trazi savjet kako da nesto napravi na syntu, mixeru i na ostaloj muzickoj opremi i da istu posjeduje to je ok.
Svatko ima prijatelja/ kolegu muzicara koga poznaje, cijeni i vjeruje mu i normalno je da se njemu obrati.Nepoznatom kolegi muzicaru nitko nece vjerovati.
Na ovakav nacin ce uvijek biti ismijavanja, sprdanja, provokacija.
Na moderatorima je da oni odluce.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 11.10.2017, 21:28   #12
veselinovicvs
Vredan član društva
 
veselinovicvs's Avatar
 
Registrovan/a dana: 06.04.2009
Mjesto: Novi Sad
Postovi: 114
Downloads: 76
Uploads: 0
Rekao HVALA: 202
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: Fantom Xa,E-A7,GUERRINI profesional 4
veselinovicvs befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard HK ili RCF

Pozdrav svima...Eto ova tema kao da je pisana za mene posto se premisljam izmedju ova 2 modela.Marjane apsolutno si u pravu za to sto si napisao ali mislim da nisi dao pravi odgovor.Nole je pitao misljenje(poredjenje) ova 2 brenda i pri tom verujem da je mislio kako se ponasaju oba zvucnika pri istim uslovima probavanja,isti pevac,isti mikr.,isti mix,ista sala,jacina itd...
Mene interesuje,a verujem da i Noleta ista stvar interesuje,znaci pri istim uslovima na kojim zvucnicima je lakse pevati i kako bacaju zvuk.Svi pevaci uglavnom kukaju kada ne pevaju na SX300 ili neki RCF od 12",mislim da je to i Noleta interesovalo.
__________________
Ako jednu stvar radis 100% bolje nego drugi...Dobar si...A kada radis 100 stvari za 1% bolje nego drugi...Onda si profesionalac...
veselinovicvs je offline   Reply With Quote
Star 12.10.2017, 19:57   #13
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nisam nikad u zivotu video niti jednu odte dve kutije. Tako da favorita nemam.
Nemam pojma kako iz njih izlazi vokal. nit bilo sta drugo.
Radim na sasvim drugom nivou gde tim kutijama nije mesto.

Moj je komentar bio na generalnom nivou da svaka kutija treba da izbaci sve podjednako. A ne ova ima dobar vokal, ona ima dobar bas, ona treca nesto trece, dakle niti jedna od te tri nije kompletna.

Zvucnik mora biti neutralan i da ne favorizuje niti jedan istrument ili vokal.
Sta iz njih dominira se nastima na mikseti i jedino na mikseti.

Mozda se neko naso uvredjenim sto sam reko da jedino umete da prikopcate. Mozda ne svi, ali velika vecina muzicara nema blage veze kako pre svega sebe da namesti.

80% ljudi jos uvek nije nacisto zastosluze svadugmeta na Powermate mikseru. U presonus mogu samo da blenu i zevaju, a ne da namesete efekt na vokalu.

Kolko od vas koristi 5:55 na Powermatu. Jel znate zasto bas 5:55? Il se tako upali pa ono kao to je to sto treba?

Nema tu prostora za sujete i povredjena osecanja, treba iz svake kritike izvuci neki zakljucak i nesto nauciti.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 13.10.2017, 01:58   #14
Nole Lakicevic
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 29.12.2016
Postovi: 12
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 2 puta u 2 Postova
Nole Lakicevic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kada sam pitao koja je po vama bolja kutija, nisam mislio da udjemo u razmatranje ostalih komponenti sto se tice opreme (mislim na mixetu,mikrofon...)
Svakako sam upucen da sve utice na ton...
malo i ja da skrenem sa teme..danas me kontaktirao jedan kolega i dao svoje misljenje o te dve kutije, imao je obe i preneo mi je svoje utiske (nije pametovao...i objasnjavao mi neke lognicne stvari, nego mi ke bukvalno rekao ono sta sam pitao). Ako jos neko ima neke utiske, vezano za ove dve kutije a moze i za hk linear 115 fa. Hvala u napred...
Nole Lakicevic je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Nole Lakicevic za ovaj koristan post:
GALA (15.10.2017)
Star 15.10.2017, 04:42   #15
GALA
Kao kod kuće
 
GALA's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.06.2007
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 828
Downloads: 10249
Uploads: 21
Rekao HVALA: 16
Zahvalili mu 50 puta u 42 Postova
Instrumenti: Pa5x,M3
Interesi: Studio
GALA befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
GALA pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vlasnik sam kutija HK Linear5 115 Fa...
mogu samo reci sto dalje ides od kutije sve se bolje cuje...sto nisam sreo kod ostalih kutija u tom cjenovnom rangu a boga mi ni u dosta skupljem, jako dobar domet kutija ima...tonski od prilike dosta lici na Dynacord F150...Ja nemam binove i radim samo na njih
__________________
Panonica Band
Panonica Studio

Promijenjeno od GALA (15.10.2017 u 04:48 sati)
GALA je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2017, 12:47   #16
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Marjanov odgovor je dobar i koristan i dobro je na taj nacin promatrati kutije-u kontekstu cijelokupne opreme. Ja sam takodje jedan koji o teoriji malo znam, nekako sam zavrsio na C115V, Emx5000. Vokal mi je bio los, nekako sam bio naucen na njega dok mi nekoliko kolega nije preporucilo zamjenu mikrofona. Zamijenio sam Beyer za Akg C5. A mogao sam eksperimentirati s zvucnicima. 😃
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 15.10.2017, 21:56   #17
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imao sam i rcf 732,a juče sam prvi put radio na Hk Linear 5 112Fa,koje sam hteo da testiram(kupio sam ih),pošto sviram na Jbl prx xlf 718 binovi i prx 715 sateliti,na tonskoj probi,posle naše standardne konfiguracije skinuo sam prx i stavio Hk.neću sad da poredim sa prx koga je u startu HK oduvao,ali kutija ima izuzetno jak i precizan bas s obzirom da je 12-ka,i dosta daleko baca,vokali izlaze čisto,jednostavno nemam zamerku,mnogo mi se dopala,i razmišljam da raprodam jbl sistem i kupim još 4 bas bina HK Linear sub 2000a,da sklopim sistem.Rcf je takođe odlična kutija,međutim ja plastikanere ne preferiram,Hk je drvena kutija i po meni je to već u startu prednost.Uglavnom koju god budeš kupio nećeš pogrešiti,u tom cenovnom rangu opravdavaju svoj kvalitet.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 17.10.2017, 21:22   #18
hadzidinic
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 17.12.2009
Mjesto: Nis
Postovi: 231
Downloads: 1492
Uploads: 2
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 26 puta u 26 Postova
Instrumenti: Roland VA76/Roland Fantom S
hadzidinic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja cvrsto razmisljam o kupovni hk linear 5 112 kutije, ali mi veliku zbrku u glavi pravi yamaha dsr 112 koja je bila moj prvi izbor i koju vecina hvali kao najbolji izbor u tom cenovnom rangu, tako da jos uvek ne znam koju od te dve da izaberem.
hadzidinic je offline   Reply With Quote
Star 22.10.2017, 12:01   #19
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 36
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Radim na Hk Linear 5 112FA, radio sam do skoro na pomenutom RCF-u, HK je neuporedivo bolji! Kutija baca dalje, ton je linearniji, precizniji. Plus sto je gabaritno manja...
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio milepsr za ovaj koristan post:
hadzidinic (22.10.2017)
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 12:45


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije