Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.08.2011, 00:07   #41
korda
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.10.2007
Mjesto: Munchen
Postovi: 149
Downloads: 4968
Uploads: 58
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 11 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x,76.256 mgb.BB-harmonika
korda ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega,da li se one mogu transponovati kao i ensemble terce?
korda je offline   Reply With Quote
Star 19.08.2011, 00:15   #42
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Ostaje da pisemo korgu zahtjev sa sugestijama za novi OS

Nazalost nemogu. Imaju tu prednost sto se moze rijesiti pozitivno svaki poluton tako da nema problemama sa svim pjesmama. Imaju negativno sto se mora napraviti dosta terci sa raznim instrumentima a nema dovoljno mjesta za to nego eto samo par najvaznijih. Editing je slab i nemogu se transponovati ali eto mogu posluziti kod kriticnih pjesama ala JV.
Nebi bilo lose da sto vise clanovo pise korgu da je potrebno samo da dosadasnju USER skalu koja postoji dorade da se umjesto pola tona -/+ moze rastimati na 4 polutona. Cetiri polutona daju veliku tercu a tri polutona malu. To ce biti dovoljno da se naprave idealne terce koje rijesavaju sve probleme i lako ce ih biti upotrebljavati.
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2011, 10:25   #43
korda
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.10.2007
Mjesto: Munchen
Postovi: 149
Downloads: 4968
Uploads: 58
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 11 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x,76.256 mgb.BB-harmonika
korda ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kolega to ne bi bilo lose,hajde da se udruzimo jer to je svima potrebno,ne znam da li oni imaju nekog ko razumije nas jezik,razmisljao sam da ne bi bilo lose da neko tj.g.Keyboards sastavi par rijeci na engleskome,i postavi ovde na forumu,jer smatram da si najkompetentniji za ovu temu,i da svi sa svojim serijskim brojevima od korga posaljemo na doticnu adresu problem,pa kad vide koliko nas je mozda nesto i poduzmu po tom pitanju.Jedino udruzeni mozemo nesto postici.Jer dati za jedan instrument oko 3000 evra a nemati prave terce slozit cete se kolege,prava je sramota.Mjesto da su to oni uradili umjesto nas nisu nam ostavili mogucnost ni da ih sami uradimo kako treba.Mislim da trziste iz bivse yu-to zasluzuje.
korda je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2011, 13:58   #44
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Zahtjev Korgu

Ja sam godinama u kontaktu sa Korg Canada i Korg Italy. Redovno im saljem sugestije i posto me dobro znaju narocito u Korg Kanada. Tu me poznaju kljucni ljudi i ako bi ste vi pojedini clanovi/korg korisnici htjeli, evo ja cu pripremiti pismo koje cu vam predociti a svi vi koji date samo vase ime (kao saglasnost za akciju) ja cu ga dodati na pismo i reci da je ovo zahtjev svih potpisanih za doradu Operativnog sistema sa unosenjem novog Scale Editing (opcija rastimavanje na user skali minimum 4 polustepena umjesto dosadasnjeg 1 polustepena). Siguran sam da ce to oni uvaziti pogotovo kad je rijec o vise kupaca. Ja sam svojevremeno radio slicnu stvar koja je uticala na mnoge njihove odluke. Evo jos u toku dana cu pripremiti pismo i objaviti ga ovdje. Svakako za ovu akciju nas pojedinaca trebamo dozvolu foruma u smislu provodjenja iste, sa tim sto svakako forum nece stajati (ako ne zeli) iza ovoga, niti ce biti ni na koji nacin pominjan u pismu upucenom korgu(ako ne zeli). Isto tako mozete i sami da pisete korgu ako zelite.
Dodato:
P.S
U zadnje vrijeme imam problema sa Log In na stranicu. Naime cesto me izbacuje i trazi ponovni Log In iako sam vec logovao i na stranici. Dali je to problem sa stranicom ili nesto sa novim Explorerom koji sam download?

Promijenjeno od keyboards (20.08.2011 u 14:01 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
keyboards je offline   Reply With Quote
Star 20.08.2011, 14:03   #45
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Tiho,koncept pisma mozes predociti ovde na sajtu da svi vide a u okviru YU-MIDI TEAM-a cemo se dogovoriti da li cemo kao forum stati iza toga ili svaki clan neka ostavi svoj potpis i tako proslediti Korgu
  Reply With Quote
Star 20.08.2011, 14:55   #46
neconix
KRVAVI
 
neconix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.10.2006
Mjesto: Žabalj
Godina: 45
Postovi: 484
Downloads: 1063
Uploads: 1
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 42 puta u 38 Postova
Instrumenti: PA2 & XP-30 & Superior 2
neconix befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
neconix pošalji poruku preko MSN messengera neconix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@keyboards

Prilikom logovanja cekirajte kvadratic ispod,gde pise "zapamti me".
__________________
don't worry,be happy,and drink 'ladno Jelen pivo!
neconix je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio neconix za ovaj koristan post:
mirandess (20.08.2011)
Star 21.08.2011, 13:36   #47
korda
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.10.2007
Mjesto: Munchen
Postovi: 149
Downloads: 4968
Uploads: 58
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 11 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x,76.256 mgb.BB-harmonika
korda ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala Tiho sto si prihvatio prijedlog,i hvala ekipi foruma,sto ga podrzava.
Cekam samo da vidim tekst i da se potpisem na njega,ako treba da damo i serijski od klavijatura.Zamolio bih sve korgovce bez obzira koji korg imaju da isto urade,jer jednog dana ce svi svirati pa2 ili pa3.
Tiho ne bi bilo lose da stavis,primjedbu i za transpoze,tako da se te terce mogu transponovati.
Pozdrav svim korgovcima.

Promijenjeno od korda (21.08.2011 u 13:39 sati)
korda je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2011, 19:26   #48
Ace
White Noise
 
Ace's Avatar
 
Registrovan/a dana: 20.08.2009
Mjesto: Skopje, Makedonija
Godina: 33
Postovi: 1.693
Downloads: 1229
Uploads: 32
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 367 puta u 330 Postova
Instrumenti: Korg
Interesi: Muzika, Informatika, Matematika, Fizika, Elektronika...
Ace ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@korda
U Global u General controls na Transpose stranu imas opcija Scale and transpose position. Promeni je (imas dva moguca izbora) i mocices da transponujes terce radjene na user scale.
__________________

Evil is just a point of view

Ace je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2011, 21:13   #49
korda
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.10.2007
Mjesto: Munchen
Postovi: 149
Downloads: 4968
Uploads: 58
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 11 puta u 7 Postova
Instrumenti: Korg Pa3x,76.256 mgb.BB-harmonika
korda ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Hvala kolega Ace,na pomoci,ali to vec znam,ovdje se radi o sasvim necem drugom,procitaj par postova prije pa ces znati o cemu je rijec,da sad ne ponavljam.
Pozdrav
korda je offline   Reply With Quote
Star 21.08.2011, 21:47   #50
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Postoji ideja da se posalje jedno pismo Korgu iza kojega ce zvanicno stati forum. Kada pismo bude gotovo predstavicemo ga na posebnoj temi a na ovoj mozemo nastaviti o tercama. Hvala

Sent from my Nexus One using Tapatalk
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:02


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije