Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.09.2009, 10:12   #11
doktor87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.06.2008
Mjesto: Сурчин
Postovi: 139
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: KORG X5D
Interesi: Maloletnice... :))))
doktor87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
doktor87 pošalji poruku preko MSN messengera doktor87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Imao sam prilike da radim par puta na slicnom modelu, isto pasivnom ali sa ugradjenim efektima. Nisam bio odusevljen, jer nisam ni imao prave uslove. Lik koji je donosio ozvucenje je doneo Hi-Fi kutije!!! I dva woofera. Tako da.... I pored toga mi je drugar koji se bavi snimanjem i ima svoj studio, svira sa Georgijevim rekao da je mikseta krs i da goru nisam mogao da nadjem. e sad...to je njegovo misljenje i moj utisak...ali napominjem da su bile Hi-Fi kutije i mikseta je bila stara...
doktor87 je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2009, 11:50   #12
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od Burli Pokaži Post
Kad mi dođe poneki "lokalni volista", pardon vokalni solista i kaže:
-"Znaš brate meni najbolje glas zvuči na PM" odmah bi ga "omlatio" stalkom po glavudži jer im je problem pjevati kad čisto radi mikrofon samo zato što su naučili da "zakuvaju" sa Dynacordovim("plastičnim") efektima pa kad oni kažu "jen'" na razgas izlazi "dva", "kec", "aaah", skoro kao kod Šabana...

A najbolje kad dodje neki "pevač stručnjak" pa pita šta je ovo? Kažeš mu ,Visoki...daj malo...a ovo? Basovi...daj malo i basa...a ovo? Panorama LR...e daj mi malo i panorame....

Glupo je raspravljati na ovaj način o opremi jer su ukusi različiti a i ljudi sa svojim ušima...evo Kolega pominje nekoga ko svira sa V. Georgijevim i kaže da taj pljuje Soundcrafta a ja znam da je Vlado svirao samo na Soundcraftu dok je svirao po kafanama,tako da...probati mixer sa HI-FI kutijama i komentarisati kako mixer ne valja itd...ima nas baš "raznih"......ali nema veze...svakako pevači vole da im mixer mulja i sakriva sve njihove nedostatke a poznato je da Soundcraft radi dosta čisto i eto problema...
  Reply With Quote
Star 10.09.2009, 13:15   #13
spasoje88
Vredan član društva
 
spasoje88's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2008
Mjesto: Valjevo
Godina: 35
Postovi: 223
Downloads: 461
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Korg Pa1x-pro
spasoje88 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spasoje88 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

E ovo za panoramu je najjace sto sam cuo....BRAVo!!!
E da.... SoundCraft.... Moj bend i ja radimo na SC EFX12! Po meni, nije nesto mixer al bogami dobro odradjuje posao! On ti je oko 550 eura nov!!! Skupi jos malo para i kupi to da se ne mucis!
spasoje88 je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2009, 13:22   #14
doktor87
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 29.06.2008
Mjesto: Сурчин
Postovi: 139
Downloads: 88
Uploads: 0
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 14 puta u 14 Postova
Instrumenti: KORG X5D
Interesi: Maloletnice... :))))
doktor87 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
doktor87 pošalji poruku preko MSN messengera doktor87 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od Rolandinjos Pokaži Post
Glupo je raspravljati na ovaj način o opremi jer su ukusi različiti a i ljudi sa svojim ušima...evo Kolega pominje nekoga ko svira sa V. Georgijevim i kaže da taj pljuje Soundcrafta a ja znam da je Vlado svirao samo na Soundcraftu dok je svirao po kafanama,tako da...probati mixer sa HI-FI kutijama i komentarisati kako mixer ne valja itd...ima nas baš "raznih"......ali nema veze...svakako pevači vole da im mixer mulja i sakriva sve njihove nedostatke a poznato je da Soundcraft radi dosta čisto i eto problema...
Ja lepo rekao da su kutije bile krs i da zato nisam bio zadovoljanj zvukom. Dalje...taj drugar je pljuvao samo taj tip soundcraft miksera i rekao da je najgora serija! neki folio...ako sam ga dobro tad razumeo...mislim da se svi slazemo u tome da ima suvise elemenata koji ucestvuju i odredjuju dobar zvuk. Mikser je jedan od njih...a razni proizvodjaci u svojoj ponudi imaju dobre i lose proizvode stoga mislim da je cisto svrstavanje na marku miksera, klavijature ili kutija cista predrasuda. da podsetim na onu nasu narodnu sto su smislili stari sloveni "GOLF II je najbolji auto, KORG-najbolja klavijatura, SHURE - naj mic, PM - najbolja mikseta " mislim da tako dosta MUZIKANATA razmislja...MUZICARI drugacije pozzz
doktor87 je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2009, 14:17   #15
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega Doktor87, Spirit Folio i Spirit Live 4 nemaju ama bas nikakve veze,sem toga sto izlaze iz iste kuce,tj Soundcraft.Znaci komentari neka idu u pravac vlastitog iskustva a ne ko je sta rekao i cuo.Ako se tebi licno ne svidja Ok,tu prica i zavrsava,ali ono rekla kazala uz to i HiFi kutije....mislim nema smisla.

Ja mogu samo da se potpisem na to sto je kolega Rolandinjos rekao o preciznim mikserima!To je ono sto smeta nama na Balkanu,sto je mikser cisci,to nam vise nevalja.
Evo vam najbolji primerMI i PMII
Svi znamo da su predpojacala PMII radjena od strane MIDASa i ne muljaju toliko kao kod PMI.I sta sad kaze nas narod??Sound keca je bolji od dvojke!nekako mi meksi
To sam cuo od najmanje 50% korisnika PM2,cak poznajem budalu koji je prodalo II i vratio se na I.
Dodato:
Izvinjavam se zbog ovog: Evo vam najbolji primerMI i PMII
Trebalo je ovako da stoji: "Evo vam najbolji primer PMI i PMII
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"

Promijenjeno od aleksandar72 (10.09.2009 u 14:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2009, 23:12   #16
xxl
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 105
Downloads: 683
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
xxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard A jel valja Soundcraft powerstation 600

Ispade da sam dosadan a jel ko ima iskustva sa
Soundcraft powerstation 600
Mislim jel neko radio s tim i kakav je to lexicon efekat (ebiga neznam)
slika:
Highslide JS
xxl je offline   Reply With Quote
Star 10.09.2009, 23:50   #17
shown
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.05.2006
Postovi: 178
Downloads: 2960
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
shown befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shown pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ovaj aktivni je odlican dugo sam radio na njemu 2 x 300 vati.Lexicon efekat je dobar i za narodnu i zabavnu muziku ,kupi je obavezno ,ali nemoj vise davati od 500 eura tu im je cijena
shown je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 00:11   #18
xxl
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 105
Downloads: 683
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
xxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zahvaljujem na odgovoru, mislim da cu je uzeti
xxl je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 17:43   #19
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

imam ja kombinaciju spirit powerstation (ne 600 ili 1200 vec samo powerstation) . i 2x jbl . g734 . ja kad spirita uvalim u crveno i do kraja pojačam . wooferi mi nisu potrebni. mislim da je to do kutije ,ne do mixete .

i jos nesto . znate li vi sta znaci pojam live???????
kao prvo ova je mixeta napravljena da radi kao dodatak na velikm koncertima na otvorenom . kao sto kolega aleksandar kaze da uz nju treba i dosta dijelova da bi radila kako treba . stoga nemojte davati ocjene o ovom mixeru ako ste ga koristili u kafani . pa di vam je pamet? ili dođe kod nas lik , koristio soundcrafta studio u kafani i kaze da mu nevalja .
i jos nesto , kod nas vecina muzicara radi na pm 2 ili 1 . i sto sam primjetio nabiju efekte i baseve na mikrofonski ulaz i onda tako pjevaju. da stavis uho u visokotonac nebi ih razumio. ja kad bi dobio pm 2 uopce je nebi koristio , prodo bi je ili nez vec sta sa njom . efketi na njemu nevaljaju nista . ma ima dosta boljih mixera od pm .
da na pomenem za kolegu koji se uzimati spirita . kolega neces nikako pogrijesiti. ima precizniji ekvilajzer ,, efekte , bolje hlađenje. tolko od mene.
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 19:21   #20
miromiro
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.06.2005
Postovi: 28
Downloads: 40
Uploads: 11
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
miromiro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Daumen hoch Soundcraft Spirit sranje!

Imao sam bas Soundcraft Spirit i mogu da ti porucim da ne kupujes to sranje. Predpojacalo je ocajno na toj mikseti. Pre kupi Mackie CR1604VLZ ili najnoviju powermate jer predpojacala su strava u odnosu na druge mikseta u toj klasi.

To je barem moje iskustvo i misljenje!

Promijenjeno od miromiro (11.09.2009 u 19:22 sati)
miromiro je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:12


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije