Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.09.2009, 23:22   #41
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Možda ne bi bilo loše da se ova zavrzlama istjera na čistac, bio sam u kombinaciji za neku razmjenu i to baš sa kolegom Shown i u pitanju je bio Spirit Live 16 mixer, čak sam ovih dana trebao i krenuti put Jablanice, sad ne znam šta mi je činiti...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote
Star 15.09.2009, 02:31   #42
Dejan
Ovaj baš voli da kuca
 
Dejan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.07.2009
Mjesto: BiH
Godina: 36
Postovi: 444
Downloads: 1138
Uploads: 13
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 33 puta u 32 Postova
Instrumenti: PA2Xpro,KORG TR,A.Git,el.Gitara,bass...
Interesi: Audio design,kompjuteri i elektronika
Dejan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od doktor87 Pokaži Post
Imao sam prilike da radim par puta na slicnom modelu, isto pasivnom ali sa ugradjenim efektima. Nisam bio odusevljen, jer nisam ni imao prave uslove. Lik koji je donosio ozvucenje je doneo Hi-Fi kutije!!! I dva woofera. Tako da.... I pored toga mi je drugar koji se bavi snimanjem i ima svoj studio, svira sa Georgijevim rekao da je mikseta krs i da goru nisam mogao da nadjem. e sad...to je njegovo misljenje i moj utisak...ali napominjem da su bile Hi-Fi kutije i mikseta je bila stara...
Druze kako se zove taj lik?Dusan Alagic,Branko Koprivica?Kao sto je rekao Rolandinjos Vlado Georgiev je radio na Sound craft i Mackie aktivne kutije koliko ja znam.
__________________
Svi veliki svjetski umovi su umrli. Anstajn je umro, Njutn je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjecam bas najbolje... xD

Promijenjeno od Dejan (15.09.2009 u 02:35 sati)
Dejan je offline   Reply With Quote
Star 15.09.2009, 02:49   #43
shown
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.05.2006
Postovi: 178
Downloads: 2960
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
shown befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shown pošalji poruku preko MSN messengera
Daumen hoch

obe su prodate i moja i njegova .
shown je offline   Reply With Quote
Star 15.09.2009, 06:45   #44
Niikkola
Vredan član društva
 
Niikkola's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.08.2008
Mjesto: Philippines
Postovi: 114
Downloads: 768
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: DavidSwoniAJ
Interesi: DavidSwoniAJ
Niikkola befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Niikkola pošalji poruku preko ICQ messengera Niikkola pošalji poruku preko AIM messengera Niikkola pošalji poruku preko Yahoo! messengera Niikkola pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Hahha, ako je Dusan Alagic radio na tome, onda potpisujem da je sprava mrak...

Ok salu na stranu, ljudi SoundCraft je ozbiljna firma, to sto se mi gadjamo sa nekim modelima iz proslog veka, nije ni cudo sto imamo lose misljenje o njima. Ima li ko iskustva sa nekim novim miksetama te kompanije, pa da ih podeli sa nama?
Niikkola je offline   Reply With Quote
Star 15.09.2009, 10:17   #45
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dragi kolega,mozda ce ti o ovo malo pomoci pri odluci.Ja nemam takvu mix,ali imam Poverstation 600 spirit,imam ga 9 godina,tek prosle godine sam imao problem sa njim i to ne takav da nisam mogao odsvirati svirku,a hiljade sati je radio vjeruj mi.Sta je najbitnije u svemu,koji god je pjevac ili harmonikas radio samnom bio je prezadovoljan sacistotom i jasnocom zvuka sto je odlika te firme-englez je to pravio,a ti znas da su pjevaci i harm veliki spiclovi po tom pitanju.Naravno ima nekih mana kao i svaka firma ali su zanemarive u odnosu cijena i kvalitet.Veliki pozdrav svima,i ako je mix ispravna,neces pogresiti!
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 15.09.2009, 12:57   #46
Tomy
Odomaćeni član
 
Tomy's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.06.2005
Mjesto: Cakovec
Postovi: 506
Downloads: 231
Uploads: 2
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 76 puta u 73 Postova
Instrumenti: Yamaha GENOS, Motif XS6, Korg PA800, ROYAL STANDARD Silvana II, Boss VE-500...
Interesi: Klavijature, Software, Web, PC...
Tomy befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Tomy pošalji poruku preko ICQ messengera Tomy pošalji poruku preko MSN messengera Tomy pošalji poruku preko Yahoo! messengera Tomy pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od aleksandar72 Pokaži Post
Kao prvo ne znam zasto podela miksera na suvi i "mokri"?
Postoji mikser i postoji power mikser!
Svaki profesionalni misker nema u sebi pojacala,graficke ekvilajzere,efekte,skretnice.....itd
Powermikser je minijaturni zvucni sistem ili narodski receno,razglas,koji u sebi ima sve ove komponente koji nema profesionalni mikser i sve to u minijaturi i slabijeg kvaliteta.Da napomenem,to vazi i za "velicanstvenog" PMa!
Da se vratim na pricu:

Soundcraft Spirit 4(12) je profesinalni mikser,koji u sebi ima jako dobra "ultramic" predpojacala,koji je Soundcraft ugradjivao u velike konsole,24,32,48....znaci profesionalne konsole.Ista predpojacala je imao legendarni Powerstation 600/1200 i svi se jos secamo odlicnog sounda PSa.
Kad bi ovaj mikser nadgradili grafickim ekvilajzerom(a i ne mora),FXom i dobrim pojacalom, nema sta tu Dynacord da trazi!!
Da zavrsim,ne znam u kojem stanju je gorenavedeni mikser??Ako je u dobrom stanju,uz komponente koje sam nabrojao imate jako dobar razglas.
U svaki slucaj bolja predpojacala(koja trpe +28 dBu) i sto je najvaznije,sub parametrik 80Hz - 1,9 kHz!
Sve u svemu,u profesionalne svrhe bolji izbor od bilo kog Dynacorda.

Pozz

P.S.Dynacord ne izradjuje profesionalne miksere,za to je u koncernu(Bosch AVI Audio) zaduzen brend MIDAS(skidam kapu)

Potpuno se slažem.
Kad sam presao sa Powermate miksera na Midas, preporodio sam se. Nema više mikrofonije a zvuk da ne govorim. Ono sto sam na dinakordu mogao dobiti sa otvorenim svim ton blendama, na Midasu to isto dobijam bez diranja bilokojeg potenciometra, odnosno, sve mi je na nuli. Toliko je jak, a ne daj boze da sto dodirnem, odmah se primjeti.
Dodato:
Sto se tice Spirita, svirao sam u jednom bendu prije 5-6 godina i bio sam prezadovoljan zvukom. Do onda nisam imao bolji zvuk. Glas mi je bio cist, svaki ton na klavijaturi sam cuo, svaki akord na el. gitari se cuo... Za te novce nema boljeg miksera, naravno ako je u dobrom stanju!
Od Power miksera, svirao sam i na Powerstation 300. Za live mi je bio malo premekan ali snimka u ono vrijeme jos na kasetofon je bila vise nego odlicna!

Promijenjeno od Tomy (15.09.2009 u 13:13 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Tomy je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije