Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 13.12.2010, 22:15   #11
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Hvala ali Behringer vise ne, pre bih zadrzao moj mixer i uzeo lexiconov efekt procesor za 235 eura
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 02:37   #12
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ponavljam, sve dok budes ovako razmisljao:

"Verovatno si u pravu Betovenu, no treba prvo ovo da prodam, evo prodajem za 600 eura sve, dodajem 400 i ok, no ne ide to tako brzo."

...nikad neces opremu promeniti.

Sve to sto imas prodas ali na neku manju cifru da odmah ode. I zazmuris. Gubis ali to je najnormalnije u tvom slucaju.

Gledano iz ugla ljudi koji imaju opremu u vrednosti od 10000e, PowerMate je bezveze mixer. Ima jako puno boljih resenja od PowerMatea i Sx300 ali je ovo tebi trenutno najbolji odnos cena kvalitet.

Nemas para za dobre aktivne kutije, znaci - odpishi.

Idemo na pasivu. EV kao proverena firma, Sx300 trenutno najjeftiniji i najzgodniji za 400e.
Dynacord ima sve sto tebi treba, 2 efekta, finu snagu i zvuk (za te pare).

A odgovoricu ti na pitanje u vezi suvog mixera iako se ja sa tim ne slazem. Uvek bi pre uzeo Soundcraft nego Allen&Heath. Drugi mi se nikad nije svidjao.

Posedujem Mfxi8 i mogu ti reci da lepsi mix nisam cuo. Ima jedan efekat, hallovi su ok a echo ne stizem da narihtam jer koristim iz pa800. A zvuk - lepota!!!

Mozes naci efx8 za neke smesne pare po oglasima, recimo 200-250e, to je super. Stariji je od MFXi8 ali ima ista predpojacala i par sitnica manje.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 03:00   #13
riba_72
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 30.09.2009
Postovi: 60
Downloads: 767
Uploads: 5
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 10 puta u 9 Postova
riba_72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nikako digatalni behringer vrlo brzo počne da miješa kanale a zvuk mu vrlo uzak nema ni malo širine ja se slažem sa dinom sa yamahom bi bio sigurno zadovoljan.To je moj savjet a koristio sam mnogo mikseta dosad.
riba_72 je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 03:13   #14
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

@Beethoven
A odgovoricu ti na pitanje u vezi suvog mixera iako se ja sa tim ne slazem. Uvek bi pre uzeo Soundcraft nego Allen&Heath. Drugi mi se nikad nije svidjao.

Allen&Heat i Soundcraft igraju u istu ligu, tipicno engleski preamp,dobra izrada,kvalitet na najveceg nivoa u svaku klasu...dokle cemo da uporedjivamo brendove,umesto njihove proizvode??


Stariji je od MFXi8 ali ima ista predpojacala i par sitnica manje.

Koliko ja znam, EFX i MFX su izasli paralelno,mislim da je informacija pogresna

@pedja5379
Kolega sto ne zadrzis te B315A za pocetak i sebi uzmes jedan Soundcraft iz MFX/EFX serije??Mislim za taj novac,nemas bolje resenje!

Pozdrav
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 07:20   #15
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

"Koliko ja znam, EFX i MFX su izasli paralelno,mislim da je informacija pogresna"

Nije pogresna. Ne znam da li si primetio ali pored naziva MFX u mom tekstu stoji malo slovo "i". To je "improved" verzija starijeg MFX-a koji se vise ne proizvodi. I razlika u ceni je bas velika. Pogledaj na netu i uporedi, videces i sam. Razlika u ceni je mislim oko 200e u korist MFXi8.

A inace, EFX i stari MFX se takodje razlikuju, pogledaj i to.

Kolega treba da se resi kutija, na dobre kutije moze da veze los mixer i radice koliko-toliko dobro. Na lose kutije da veze i Midas, nista nije uradio. To pokusavam da objasnim.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 09:50   #16
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Ok, Beethoven, Upravo to me i najvise interesuje, da li samo ti mislis da kutije vise uticu na krajnji sound od sanog miksa ili ne, Za sada to si jedini rekao.
Cekam i druga misljenja... cenim tebe, al ipak za sada ti je usamljen predlog.


Pitanje
Zar nebi malcice popravio situaciju u krajnjem soundu, sa efektom recimo Lexicon MX300....bar sto se tice vokala,.....Meni pa 80 ubija na ovih 2x400w RMS na ove dve prosirene 15-tice B315A,

Evo ja novu godinu idem da sviram u restoran koji ima krivina itd. Moje dve velike kutije su nedovoljne pa iznajmljujem powermate 600 i na njih kacim sx300 i moje dve kutije. Tu kombinaciju sam vise puta vec koristio na vecim tezgama. Iako se jezim od pomisli na Behringer, ali sem efekata sa PM koji bolje sluzi za vokale od onih sa behringer miksera, one kutije sx300 zvucale su smesno i mutno u odnosu na moje king size behringer koje su jasnije definisane, bas bolji... a o snazi nema govora,...
Kazem jos jednom uvek sam mastao da imam ev sx 300 i pm, ali sem neke topline ali i mutnine b315 A dao je bolji utisak za live,....ali efekat radi svoje sa PM

kolege sa tih tezgi vise puta su se slozile sa mojim utiskom

Promijenjeno od pedjajazz (14.12.2010 u 09:53 sati)
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 10:29   #17
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

To mislim i ja svako ko se iole malo razume u ovu nasu tehniku. To nije nikakvo nagadjanje niti pretpostavka. Mada, moja izjava je glasila da su kutije "najslabija karika" sto ne umanjuje vaznost i drugih delova opreme ali kutije su te na kojima se "lomi".

Sve je bitno u tom lancu, ne moze se reci da nije ali prvo sto moras promeniti tj. imati bolje su kutije i u tom smeru trebas da ides.

Za tvoje potrebe, mixer ces kupiti i za 150e (pa mozda i za 100), i Behringer ce ti tu zavrsiti posao (mada kazes da ti se efekat ne dopada). Pa i behringer mixer u kombinaciji sa nekim dobrom kutijama ce zvucati bolje nego bilo koji skup i dobar mixer na Behringer kutijama. Na stranu sto ce ti cak Behringerov efekat koji ti se ne dopada, na dobrim kutijama izlaziti puno bolje.

Eto, ponovih se jos koji put u nameri da te ubedim i pomognem da ne bacis jos koju paru pre nego shvatis sta ti je ciniti.

Dodavanjem bilo kog uredjaja, sigurno je da ces popraviti krajnji sound. Medjutim, sve ce to u sustini ostati isto, isti sound, ista "fora". A to se uvidi kasno, kad se dosta para potrosi na sitnice ("pa daj i ovo da uzmem, popravice sound, pa daj i ovo nije skupo"), kad se okrenes dao si brdo para a opet si na istom mestu.

Ovo sve sto sam ispricao, iz licnog je iskustva. Trudim se da pomognem drugima da ne bi napravili istu gresku.

Srecno.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 12:04   #18
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Hvala druze, cenim, to....Verujem ti jer sam bezbroj tvojih postova procitao.

Mislim da cu te ipak poslusati,....

Sto znaci prodacu sve, dok prodam, tezgarim i dalje na behringeru, stekam lovu, i pazarim....sta?

Situacija je sledeca. ustedeo sam 700eura,... prodao sve za 600, znaci imam 1300eura usput imam korga pa 80 Akgc520L i pevacicu i vokoder digitech VL3d, i saksofon, Sto znaci tri mikrofonska ulaza i jedan stereo.

Sviram 90% svirki do 80 ljudi, i ciganiju i Eltona Johna,,,

Molim tebe Beethoven a i ostale za poslednju ponudu,... tj

Pasivna kombinacija nova i polovna i aktivna kombinacija nova i polovna, za 1300


Hvala
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 15:22   #19
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Aktivna varijanta - jedva glavis za par Mackie SRM450V2 nove. Ostaje ti recimo 100e za mixer.

Nesto drugo od aktive mi ne pada na pamet. Video sam u oglasima JBL EON 15 G2, polovne, u extra stanju za 1200e. Kad bi chova sisho na 1000e za kesh, to bi bilo super. Uzmes onda nov Soundcraft EFX 8 i eto kombinacije. E sad, nisam primetio, mora li mixer biti sa dva efekta?

Pasiva:

-PowerMate 600/1 i par Sx300 i ostaje para da se kasnije uzmu jos par Sx300 (ako treba) ili par woofera Sb122 (nisu bas kombinacija sa PM 600 ali sta ces, moze da se radi i to odlicno).
-PowerMate 600/1 i jedan par Zx4 pa da se kasnije menja 600/1 za 1000/1 ili 1000/2

Ne gine menjaza i kasnije kad je mali fond u pitanju ali barem ima i izbora da se posteno radi, koliko toliko za te novce.

Ovo su moje preporuke, da se ogradim na vreme.

Ja bi licno isao na aktivu i uzeo JBL EON 15 G2 za 1000e sa oglasa, kupio Soundcraft EFX8 i resio problem. Jeste da su stara serija i da se vise ne proizvode, jeste da ih je vreme malo pregazilo ali i jeste da par kosta ko jedna moja kutija (a uzeo sam 4 komada) a svirke mi nisu nista vece od tvojih.

Imaces 15", snage ima taman, zvuk ces imati 200 puta bolji nego do sad, resices se viska mixera, kablova, torbi, kofera. Ima puno prednosti, razmisli...

Ima sigurno jos kolega koji ce predloziti nesto, sakupi sve predloge, razmisli, uzmi sta ti odgovara ali prvo probaj ako je to moguce.

I uzmi sta tebi lezi uvetu, nemoj uzimati zato sto sam ja predlozio ili neko drugi.
Srecno.

Pozdrav.

P.S. Ne bi isao na firme ispod EV-a ili JBL-a ma koliko ih reklamirali kao nove marke, kako za male pare mnogo lepo sviraju itd... Svirku dobijes kad odresis kesu i tu je kraj. Tesko da ce neka nova firma prestici u kvalitetu stare i poznate firme tek tako. Uzimaj samo provereno i nema da brines.
__________________
JBL!
Beethoven je offline   Reply With Quote
Star 14.12.2010, 17:05   #20
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Malo cu biti offtopic, izvinjavam se ostalima,ali samo da nesto pojasnimo.

Koja je razlika izmedju MFX i MFXi kolega?
Osim toga sto MFXi ima ugradjeni Rackmouti i je malo lepsi
Bas me zanima sta je to IMPROVED kod "i" serije?

prvo mi ovo odgovori, pa idemo dalje....

P.S.nemoj da mislis da pisem provokativno...samo znam neke stvari,koje nekima nisu dostupni,posto vec godinama suradjujem sa Harmanom...
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"

Promijenjeno od aleksandar72 (14.12.2010 u 17:07 sati)
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer zbogom b315a allen 1204fx


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije