Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Prateća oprema > Stalci

Stalci Stalci za klavijature, zvučnike...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 01.02.2011, 20:26   #11
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Spajder je spajder, dinakord je dinakord, mercedes je mercedes, to prilici nekom od 80 godina da prica...
Ako si mlad covek procackaj internet i videces da postoji i midas, soundcraft, bentley, aston martin, pa tako i drugi stalci a ne samo golf dvojka.
Za mene spajder nije zakon jer meni ne odgovara, glomazan, tezak, noge i drzaci ne ulaze unutar stalka, cena jaka,....
A ako ne pitas za cenu i hoces da ti stalak kosta kao pola klavijature onda uzmi batice Ultimate Apex Ax 90, spajder je igracka za ovo ludilo!!!
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2011, 20:49   #12
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4052
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Spider je samo za 0.9kg tezi od Apex-a

Drzaci ulaze unutar stalka, ne znam gde si video da ne ulaze?
Noge ne idu unutar stalka ali idu prema stalku tako da bukvalno duzina stuba ti je i duzina sklopljenog stalka.

A sto se tice ove 90-ke, ne mogu ocima da ga vidim.
Nakaradniji i gori stalak u zivotu nisam video.
Jos malo pa cemo i bandere nositi na svirku i kaciti klavijature na njih.
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2011, 20:54   #13
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Jos jednom ponavljamo isto, a to je da verujete brojkama iz kataloga, kada uzivo probas oba i podignes oba O,9 kg, ne budi smesan,... minimum 2.5 kg a zauzima puno vise prostora u autu, ili gde vec,... a za ax90, stvar ukusa,.......... spider ako je tebi lep, nije meni,... mada za dve klavijature jeste bolji izbor od apeksa
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2011, 20:59   #14
skoricnik
Moderator
 
skoricnik's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.05.2006
Mjesto: Backa Palanka
Postovi: 1.461
Downloads: 4052
Uploads: 22
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 177 puta u 167 Postova
Instrumenti: Ketron AUDYA5, Roland Fantom-S
skoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblickskoricnik ist ein Lichtblick
skoricnik pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Onda, ovi iz ULTIMATE-a lazu.

Posedujem Spider PRO i SPIDER obican, i merio sam ih.
Tacno koliko pise u specifikacijama, toliko ima kilograma

Pro - 9.7kg
Obican - 9.2kg

A nije mi nimalo logicno da proizvodjaci povecavaju tezinu svog proizvoda, logicnije je da je smanjuju
Btw, pogresio sam u prethodnom postu, nije 0.9 nego 1.1, znaci zaokruzeno na 1kg.
__________________
www.yu-midi.org - Pravi sajt za prave muzicare!

Promijenjeno od skoricnik (01.02.2011 u 21:03 sati)
skoricnik je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2011, 21:12   #15
pedjajazz
Vredan član društva
 
pedjajazz's Avatar
 
Registrovan/a dana: 26.03.2008
Mjesto: Serbia
Postovi: 229
Downloads: 323
Uploads: 0
Rekao HVALA: 32
Zahvalili mu 40 puta u 33 Postova
Instrumenti: accordion, keyboard, tenor sax, piano & guitar
Interesi: Nakon duge neprofitabilne jazz karijere, interesi su samo tezge i svadbe i punolestva,.......
pedjajazz befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
pedjajazz pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Lazu tacno, ali ne znam sto su stavili vise, valjda da ispadne jaci,... mnogo je laksi,.. doduse nisam merio, bas toliki fanatik kao ti nisam,.... U principu lutamo od teme ... Covek lepo pitao da li da uzme deltex ili apex,... Evo ja jos jednom potvrdjujem Apex!!!
pedjajazz je offline   Reply With Quote
Star 01.02.2011, 21:35   #16
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od pedjajazz Pokaži Post
Za mene spajder nije zakon jer meni ne odgovara, glomazan, tezak, noge i drzaci ne ulaze unutar stalka, cena jaka,....
A ako ne pitas za cenu i hoces da ti stalak kosta kao pola klavijature onda uzmi batice Ultimate Apex Ax 90, spajder je igracka za ovo ludilo!!!
Kazete da je Spajder glomazan i tezak...slazem se,ali me zanima da li ste ikada videli uzivo APEX AX90 ili pokusali da ga spakujete,ponesete?


Spajder i nije tema,kao ni APEX AX90,tako da...


Citat:
Originalno postovano od simkeres Pokaži Post
Koja je razlika izmedju ova dva stalka,osim sto je razlika u ceni,a zna da bude u rasponu od 50-100eura,mada su na oko 80% indenticni?
Meni ni jedan ni drugi stalak ne ulivaju poverenje po pitanju stabilnosti...mislim da je nestabilan "prema napred",malo mi je rizicno kad gost prilazi da naruci pesmu pa drmne u klavijaturu...takav je nas posao,pa moramo da mislimo na sve moguce momente. Nogice "leze" na podu i sigurno zahtevaju ravnu podlogu,to je problem br 2,"ruke" mi deluju tanke,nema granicnik da klavijatura ne sklizne,a nisu bas jeftini. Po nekim specifikacijama nisam ustanovio konkretnu razliku osim u ceni izmedju jednog i drugog.
  Reply With Quote
Star 01.02.2011, 21:58   #17
danijel011
Ovaj baš voli da kuca
 
danijel011's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2009
Mjesto: Beograd
Godina: 41
Postovi: 356
Downloads: 514
Uploads: 25
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 76 puta u 69 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR s700
danijel011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
danijel011 pošalji poruku preko MSN messengera danijel011 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nema graničnik, to se i meni nije svidelo kada sam ga uzimao, ali su nosači presvučeni nekom gumom sa gornje strane tako da klizanja nema ni malo, a dobra stvar je što nema ni grebanja klavijature. Nemam iskustva sa Spider-om da bih direktno poredio stabilnost, ali je daleko čvršći i stabilniji od Proel-a...
danijel011 je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2011, 20:38   #18
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@vule
ne moze da sklizne,jer je sa gornje strane neka vrsta gume,kao sto je danijel rekao,a sto se tice stabilnosti,tu nema price,odlican,bar sa moje strane.
zanima me u vezi ovog
,,Meni ni jedan ni drugi stalak ne ulivaju poverenje po pitanju stabilnosti,,
da li je to iz licnog iskustva ili iz carsijske price navedeno?
hvala

ps samo da dodam, nosivost po jednom paru drzaca na ax48 modelu je 56.8kg, stalak je od aluminijuma i celika

Promijenjeno od aleksandar031 (13.02.2011 u 20:40 sati)
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 13.02.2011, 21:09   #19
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Vidi,sto se tice ovog novog APEX-a AX90,imao sam prilike da ga testiram i meni kao coveku sa skoro 2 metra je taj stalak neupotrebljiv zbog visine a i gabariti su mu poveci,o tome neka kaze sutra mozda neko ko ga bude kupio i imao vise iskustva,da ja sad ne pricam puno. Sama stabilnost stalka nse ne dovodi u sumnju

Sto se tice ova dva modela o kojima je tema,sam izgled kod tezista nogu sa stubom stalka mi ne uliva poverenje,imao sam prilike da vidjam takve stalke i to mi izgleda nesigurno. Kao sto mozete da primetite da su na novom modelu stavili dva produzetka (manje nogice) ka sviracu,verovatno zbog tog momenta prilazenja "prema muzicaru" i mogucnosti da se lako obori instrument...ali ako kazete da imate iskustva i da je stalak stabilan onda da vam verujemo. Meni je ovo cista fizika koja moze da se oceni golim okom.
  Reply With Quote
Star 13.02.2011, 21:41   #20
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Sto se tice ax90 ne znam stvarno,deluje jako glomazno,nisam ga probao jos uvek,tako da ne mogu da sudim,ali on i nije ovde tema pa cu ga zaobici.
sto se tice ax48,i meni je bilo cudno sto nema nikakve granicnike na drzacima,ali ta guma zaista vrsi odlican posao,sto sam se i licno uverio.naravno da sto se tice stabilnosti najbolje je da je stalak na skroz ravnoj povrsini,medjutim super se pokazao i na malo neravnom terenu.za mene veoma bitna stvar,veoma tesko moze da ,,sklizne,, jedino da ga uhvatis i bacis sa stalka.
zasad nemam nikakvih zamerki na ax48,radi savrseno,i ne kajem se sto sam ga uzeo,iako sam se dvoumio izmedju njega i spidera.ali sad da ne pokrecem neku drugu pricu.
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije