Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Tema zaključana
 
Alati tema Display Modes
Star 06.05.2011, 01:07   #1
bole2000
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.09.2007
Postovi: 29
Downloads: 178
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
bole2000 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Dynacord powermate 1000-3 (iskustva i saveti)

Pozdrav za kolege muzicare
Imam pitanje u vezi mixete Dynacord powermate 1000-3...
Zanima me kako se stavlja u funkciju odnosno podesava onaj FEEDBACK filter? kakvi treba da budu parametri da bi on funkcionisao, u smislu da sece mikrofoniju? Koristim pa2x, u njega ubacam AKG c420, palim fantoma na klavijaturi, pevac i pevacica imaju bete 58, ali nekad se dogadja da nas zajebava mikrofonija i nema leka dok se znatno ne utisamo, da li pomaze ovaj FILTER imalo? Hvala unapred, izvinjavam se na predugackom odgovoru, pozdrav....
bole2000 je offline  
Sledeći član vam se zahvalio bole2000 za ovaj koristan post:
jassko (13.03.2012)
Star 06.05.2011, 07:12   #2
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Filter je namenjen samo monitorima, ne i glavnom signalu. Ne utice na zvuk glavnog, mozes vrteti koliko hoces, promena nema. Stoji iznad AUX-a, njima je dodeljen. Postoji nacin ako bas hoces da se izvede da reaguje na glavni ali to nije resenje.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline  
Star 06.05.2011, 21:04   #3
spreco
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 36
Downloads: 20
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
spreco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zvučnici, Bole, kakvi su ti zvučnici. S Betama nebi trebalo biti mikrofonije, naravno, ako je pojačano do neke razumne granice.
spreco je offline  
Star 06.05.2011, 23:04   #4
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Uzmimo da je oprema barem solidna, ne u ovom slucaju nego kao primer za to sto hocu da objasnim.

Mikrofonija je sasvim normalna pojava, ne treba je ignorisati i smatrati da je nema vec treba iskoristiti svo znanje i izbeci je.

Jedini nacin da se mikrofonija izbegne je pravilno postavljanje zvucnika i mikrofona.

Procitajte sta proizvodjac savetuje, to ispostujte i mikrofonije nece biti. Ako li je pak bude, i tu postoji savet proizvodjaca sta treba uraditi (pomeriti kutije, pomeriti mikrofone...).

Vece sanse za mikrofoniju su i dodavanje nekih frekvencija koje su nam "navika" a ne i stvarna potreba. Bez njih, imate manje sanse za mikrofoniju.

Mislim da je samo citanje upustva za upotrebu dovoljno da iz opreme izvucemo maximum. U vecem broju slucajeva, upustvo se baci i odma krene na posao.

Filter na Dynacordu moze biti od pomoci ali nije lek, vec trenutni prestanak bolova. Bolest ostaje i uvek ce je biti. Zato mislim da na prvom mestu treba biti pravilna postavka, a onda, zasto da ne, i sva pomagala.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline  
Star 07.05.2011, 01:14   #5
bole2000
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.09.2007
Postovi: 29
Downloads: 178
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
bole2000 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav jos jednom za kolege
Zaboravio sam da napisem koji je razglas u pitanju
Nova trojka dynacord 1000, d-lite 15-3 ili EV sx300,
Potpuno se slazem sa kolegom Beethowen-om, upravu je u potpunosti...
Imamo problem sa mikrofonijom iskljucivo u malim prostorima, male kafanice, lokali, kafici...Gde radim i sa dve sx300, stvara mi se onaj brum(ne znam stvarno zbog cega) i dolazi do mikrofonije, ali kad se smanjimo na kraju toga nema, ali onda svirka ne lici ninasta, hocu reci TO VISE NIJE TO... Hvala unapred na odgovorima
bole2000 je offline  
Star 07.05.2011, 02:45   #6
xxl
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 105
Downloads: 683
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
xxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Oprema ti je vrhunska (imam slicnu s tim da je kod mene mikser Allen & Heat a mikrofoniju sam nekako jedva uspio izbjeci tako sto sam smanio visoke tonove
xxl je offline  
Star 07.05.2011, 11:26   #7
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@bole2000

Razumem te potpuno. Tacno je, ako smanjis neke frekvencije koje budu visak, zvuk vise nije onakav kakav treba. Ali zato, za pocetak, sve stavis na "0". I master EQ i EQ-e na kanalima.

Kad se postavis, krenes da sviras. Ako smetnji ima, prvo sta uradis, ukljucis LOW CUT filter na mikrofonskim kanalima. Nece biti ostetne razlike a bruma nece biti.

Ako i to ne pomaze, poznavajuci PowerMate, u problematicnim prostorima, moraces na MASTER EQ-u smanjiti drugi s'leva (125Hz) za malo i sve do -3db. I prvi malo ako ima jakog udarca bass pedale. Jbg, takav je PowerMate, ja sam se spasio a mucio se puno i imao isti problem kao i ti. Nabudzen je sa tim frekvencijama i u idealnim uslovima to zna da bude zahvalno ali i 80% slucajeva - smeta.

Sve u svemu, to je PowerMate, Dynacord i EV. Ja sam pokusavao da ukrotim bass pedalu recimo i nisam uspeo. Vec na drugom, kvalitetnijem ozvucenju, ista ta pedala nije bumbala vec je bila tacna i precizna. Na EV-u i Dynacordu sve to zna da "ljulja" i pravi te probleme koji nas nerviraju na svirkama. Umesto da reprodukuje samo zvuk pedale, napravi i odzvuk i to ne ponese prostorija vec sama kutija i mixeta. I u sobi se to desava.

Trudi se da kutije budu dalje od vas, LOW CUT obavezno upaljen na mikrofonima, manja budzenja klavijatura (jer je vec mixer nabudzen). To su nekoliko mojih saveta za manje problema.

I jos nesto. Cudno je ali izgleda da je tako. Na PowerMateu "dvojci", primetio sam da LowCut radi kontra tj. kad je u gornjem polozaju onda je aktiviran a u donjem ugasen. Zvuci ludo ali sam par puta primetio da brum stane kad stavim LOW CUT u gornji polozaj. Jos mi je i jedan drug to rekao (bavi se prodajom i ima servis). Da Dynacord napravi takvu gresku malo je verovatno ali eto, probaj i ti, ne kosta nista.

Uzmi od nekog ili se snadji pa na PowerMate povezi recimo neku bolju seriju JBL-a i pusti samo bubanj. Videces koliko je sve ispeglanije, tacnije, preciznije. Ja sam takvu probu napravio i video da su EV i Dynacord kutije dosta mlitave i "bumbaju" bass samo tako. Nazalost, to se na svirkama (narocito glasnim) manifestuje kao "necist" zvuk. Ne mora JBL, moze bilo sta drugo ali sam ja sa JBL-om napravio poredjenje i to najjeftinijim i najgorim - JBL EON 1500.

Probaj pa javi sta si uradio i ima li boljitka.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline  
Ćlan 3 Vam se zahvalio, Beethoven, za koristan post:
spreco (07.05.2011), vedranka (27.12.2011), vujanov (10.05.2011)
Star 10.05.2011, 12:48   #8
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

kolega beethoven je to sve lijepo opisao,samo jos bi dodao da moze pomoci da manje dodajes gain na mikrofon,jer tad je mikrofon osjetljiviji hvata zvuk iz vece udaljenosti,znaci sto vise pojacas onaj klizac a manje gain,radim cesto na istu opremu i meni to pomaze puno,ako ti je bezicni mikrofon shure,on ima prekidac kad se glava odvrne na njemu obavezno prebacit na -10db
ella 85 je offline  
Star 10.05.2011, 16:21   #9
Beethoven
Odomaćeni član
 
Beethoven's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.03.2007
Postovi: 605
Downloads: 1023
Uploads: 1
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 105 puta u 92 Postova
Beethoven befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Tacno je da ako smanjimo gain a dodamo na klizacu, mozemo dobiti vecu snagu bez mikrofonije (opet do neke granice) ali se to ne preporucuje jer onda gubimo kvalitet time sto signal nije zdrav i pun (onoliko koliko treba). Dobicemo mozda malo komforniji rad ali cemo izgubiti na zvuku. Mikrofoniju ne lecimo nekim cudima, dovoljno je da ispostujemo to sto sam napisao, jedino je to pravi lek bez gubitaka.

Pozzz
__________________
JBL!
Beethoven je offline  
Sledeći član vam se zahvalio Beethoven za ovaj koristan post:
vedranka (27.12.2011)
Star 24.06.2011, 12:14   #10
gerag
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 07.12.2008
Mjesto: Vranje i Beograd
Postovi: 66
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 8 puta u 7 Postova
Instrumenti: Gitara,Aranzer i pevam
Interesi: Dobra muzika i zene
gerag befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Cool

Gain na svakom kanalu miksera ne sluzi za POJACAVANJE mikrofona gde ljudi najvise grese i imaju mikrofoniju.Gainom se podesava osetljivost mikrofona a snaga se dodaje preko klizaca na kanalu i master siberu.
gerag je offline  
Ćlan 2 Vam se zahvalio, gerag, za koristan post:
jassko (13.03.2012), vedranka (27.12.2011)
Tema zaključana

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 00:44


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije