Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 24.10.2012, 13:25   #1
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Presonus 16.0.2

Bilo koji komad muzicke opreme - svako kaze drugo. Ali ova mixeta je ujedinila sve koje se bave muzikom, makar kod nas u Mostaru i okolici. Kome je god spomenes u bilo kojoj muzickoj radnji, svaki napravi orgazmicnu facu. Mene zanima vase misljenje o presonus 16.0.2.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2012, 13:43   #2
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Imam je vec 10 mjeseci... Jedino sto mogu reci o njoj , odn. prenjeti licno iskustvo a to je : Kada sam je kupio , postavio je na stalak , nastimao za pola sata , snimio scenu i od tada je nisam vise cackao... (nisam upoznao miksetu i njene mogucnosti ni 20%). Dodjem na svirku i ide sistem "plug & play" Vjeruj Dell , mixeta u svakom smislu opravdava svoju cijenu i kao Live mixer ali i kao home recording desk. Nisam nista preko nje snimao cisto iz razloga sto nisam u mogucnosti pojacati PC i nabaviti dobre monitore. Software koji dolazi uz mixetu je odlican i jako mi se svidja sto je sve u principu bazirano na drag & drop. Sto se tice tehnicke podrske, ljudi u Presonusu su azurni... dobijes brz, precizan i opsiran odgovor na pitanje u vezi nekog tehnickog problema sa miksetom kao sto sam ja imao kada sam ih pitao zbog cega se mixeta prilicno zagrijava... Isto tako , forum je pun informacija sta i kako uraditi i skoro na sve imas odgovor. Update software-a ide redovno kao i update firmware-a. Uglavnom sto se mene tice ...sve je za 5

Promijenjeno od DinO74 (24.10.2012 u 13:45 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2012, 14:09   #3
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znaci vrijedi skupljat pare za toga
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2012, 20:41   #4
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I mene bas zanima ta mikseta bravo Dell na temi..Htio sam i ja postaviti istu,ali nemam para jos za miksete,pa zato nisam ni postavljao temu...Nego me brine to sto kazu da se greje...Bas me zanima sta ce tranzit reci o toj mikseti.

ja imam box od te firme i zadovoljan sam vise nego prije sa onom miksetom od Alesis sto sam imao,pa se nadam da i ta mikseta vrijedi i da je dobra tih para koliko kosta...Pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2012, 22:51   #5
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Zeljko...sto se tice njenog grijanja, nije to toliko strasno grijanje da se kaze "Vrela je" ! Ja sam imao i Yamahu 16/6 FX, Yamahu 01 ProMix,Allen&Heath PA12, pasivni mixeri koji se takodje isto tako zagrijavali na dijelu gdje im je isparvljac odn. kompletan izlazni stepen. Kako sam shvatio ljude iz Presonusa, objasnjeno mi je da je u 16.0.2 u pitanju digitalni pretvarac napona ciji su hladnjaci u cvrstoj vezi sa kucistem miksete i odatle i dolazi ta temperatura. E sada tu ima i ono ogradjivanje samog proizvodjaca ... Nije u pitanju klasicni trafo. Mikseta kada se postavi na svoj stalak apsolutno nema problema sa grijanjem jer joj se u tom slucaju omoguci maksimalni protok zraka. Cijelo ljeto sam radio na njoj i u onim nocima kada je temperatura u objektima rasla pa skoro i do 40 stepeni nije bilo problema. Licno bih volio da se jos kolega malo ukljuci u raspravu vezanu za ovaj mikser a posebno bih volio da se malo raspravlja i o Studio One 2 software-u o kome na ovom forumu nije napisano ni slovo. Softver dolazi licenciran i pored njega se u paketu dobije i Ni Komplete 7 Players (Kontakt 4, Guitar Rig4, Reaktor 4...),brdo plugin-a, samplova, loopova,instrumenata itd. Trebao bi otvoriti temu o SL2

Promijenjeno od DinO74 (24.10.2012 u 22:58 sati)
DinO74 je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2012, 22:55   #6
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Iznenadilo me pozitivno, sad sam bio s kolegom Miranom koji mi kaze da se preko wifi-a mogu kontrolirat potenciometri i pokazao mi program na iphoneu kojim se to radi. Tu mi je vilica dotakla beton
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 24.10.2012, 23:04   #7
DinO74
Odomaćeni član
 
DinO74's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.11.2004
Mjesto: Mumiland
Godina: 49
Postovi: 571
Downloads: 805
Uploads: 4
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 48 puta u 43 Postova
Instrumenti: Pa1XPRO, M1, 01W/FD, Microkorg, Fantom X6,D50,D10,JX-8P, Gaia, SY77, DX7, CS1x,Mininova, K2000
DinO74 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
DinO74 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard


Apple iPad controlling Presonus StudioLive - Review
You need to upgrade your Flash Player
Ide to bez problema ... Evo pogledaj video
DinO74 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio DinO74 za ovaj koristan post:
vladan.pro (03.11.2012)
Star 25.10.2012, 01:21   #8
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Propagandni geg... funkcionalno bez veceg znacaja ali nije na odmet.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2012, 01:38   #9
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 80 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Vjerovatno za te pare ubjedljivo najbolja mixeta.Jednom kad predjes na digitalnu neces se nikada vratiti na analognu mixetu.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2012, 02:07   #10
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Od rijeci do rijeci tacno. Presonus je krenuo svojim putem u funkcionalnosti digitalnih miksera koji se drasticno razlikuje od konkurencije i... rezultat znamo: odlican kvalitet hardvera i efekata, maksimalna ergonomicnost i funkcionalnost a uz to kompjuterska integracija putem FireWire, najbrzeg interfacea poslije PCI / PCIe sa zaista minimalnim latencama (na jacim sistemima sam uspjevao da radim cak na 0,7ms bez ikakvih smetnji).
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije