Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.12.2013, 16:50   #21
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Covek postavi temu ,,koje je vase misljenje o tom i tom,, okrene se i ode . Sad neko brani neko napada,kao uostalom i za aranzere pa sve tako u krug, u nedogled.
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2013, 16:55   #22
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 52
Postovi: 1.294
Downloads: 1905
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Više se zabavljamo nego sekiramo oko toga
romario je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2013, 19:10   #23
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Vidim svi veliki i poznati bendovi a i tonci koji drze do sebe sve samo Dynacord koriste. Pevaci obozavaju powermate jer im veoma uspesno sakrije da ne umeju da pevaju :-). Sve sto je ciso i precizno im nevalja jer tek onda cuju sebe kako realno zvuce.
Ko sto rece neko u jednoj drugoj diskusiji o Presonusu. Dzenan se jebavo celo vece i nije uspeo da nameso ton.
Pa naravno da se celo vece jebavo jer on nije tonac, nego pevac. Verovatno bi se i tonac celo vece jebavo da kako valja odpeva bilo sta.

Nego ovde su svi majstori za sve i svi znaju sve. Iako nemaju blage veze.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2013, 21:19   #24
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E druže, koliko puta sam popizdeo i rekao sebi, ma neka ide sve u pm jes da radim za šerpu ribe kada se sve podeli i oduzme al ću platiti tonca iz svog džepa i kome vidim prste prema mikseru sekira će da radi Čoveče na tonskoj probi svi sretni i zadovoljni. Kada krene svirka svi nešto tripuju da se loše čuju pa kada počnu da se otimaju oko svojih kanala dodje mi da se spakujem i odem. Em što poizvrću potenciometre i koji su njihovi i koji nisu već čačkaju i master EQ e tu poludim. I reko sam. Platiću tonca od svojih para. Ako neko čačne mikser ili volume na svojoj spravi odoh kuci a oni neka rade šta znaju. Dynacord IMA snagu i to stoji. Ima i zvuk... ali za moj ukus treba više podešavanja da bi se izvukle one oštrije ivice. Na SVAKOM kvalitetnijem mikseru se može super raditi ako imate adekvatno ozvučenje i ako znate da ga upotrebite.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2013, 21:26   #25
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Najvise volim kad vidim ceo orkestar se namestio, a Forum Line kutije iza orkestra. Da bi oni mogli naravno sebe da cuju.
Pa pobogu jeste vi culi za monitore?
Pa posle fonija prsti na sve strane.

A ovo sto kazes na probi sve super, ovamo nevalja. Pa naravno. Drugi prostor, drugacija akustika, drugacije stelovanje. Sasvim normalna stvar.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 10.12.2013, 23:50   #26
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post

A ovo sto kazes na probi sve super, ovamo nevalja. Pa naravno. Drugi prostor, drugacija akustika, drugacije stelovanje. Sasvim normalna stvar.

Mislio sam na tonsku probu neposredno pred svirku u lokalima u kojima radimo... sat vremena pre dolaska širokih narodnih masa ... Sve u svemu Jedan segment ( mikseta, mic, zvučnik, procesor, ....) ne znaci puno kao pojedinac u celom muzickom sklopu.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2013, 00:38   #27
MarjanMilosevic
Odomaćeni član
 
MarjanMilosevic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2011
Mjesto: Skopje
Postovi: 594
Downloads: 3
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 56 puta u 49 Postova
MarjanMilosevic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MarjanMilosevic pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I tu ima razlike. Drugacije radi akustika u praznoj i punoj prostoriji.
MarjanMilosevic je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2013, 00:59   #28
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od MarjanMilosevic Pokaži Post
Vidim svi veliki i poznati bendovi a i tonci koji drze do sebe sve samo Dynacord koriste. Pevaci obozavaju powermate jer im veoma uspesno sakrije da ne umeju da pevaju :-). Sve sto je ciso i precizno im nevalja jer tek onda cuju sebe kako realno zvuce.
Ko sto rece neko u jednoj drugoj diskusiji o Presonusu. Dzenan se jebavo celo vece i nije uspeo da nameso ton.
Pa naravno da se celo vece jebavo jer on nije tonac, nego pevac. Verovatno bi se i tonac celo vece jebavo da kako valja odpeva bilo sta.

Nego ovde su svi majstori za sve i svi znaju sve. Iako nemaju blage veze.
Da razjanimo nesto.Ovo nema veze sa temom.Ova diskusija nema nikakvu upotrebnu vrednost.
Posto vidim da ste vi jako veliki strucnjaci i @rolandx ajde vi nama obicnim i neukim muzicarima i pevacima objasnite sta to nije dobro globalno na dinacordu I,II i III?Sta to mulja i sakriva pevace koji neumeju da pevaju na tim miksetama?Gde to mi muzicari gresimo posto koristimo najprodavaniji mikser na nasem trzistu.Pa na kraju da li smo svi mi toliko gluvi da negujemo los ton na nasim svierkama.
Ja recimo vazim da dobrog tonca i za nekoga ko zna da prepozna da li je nesto dobro ili nije pa me stvarno interesuje da li se vi uopste bavite muzikom ili ne?

Ljudi moji,pa ne sviramo mi koncerte i nas budzet na primer ne dozvoljava recimo da na svakoj tezgi imamo monitore,tonca,5 kilovata snage.

Naravno da postoji razlika od prostora do prostora i da nece svuda biti isti zvuk.Nauka o tonu je velika nauka a nas kolega koji je postavio temu je sigurno pitao nesto drugo a ne o tome o cemu vi diskutujete.

Daleko od toga da je Dinacord najbolji mikser na svetu ali je za nase potrebe jako pouzdan i kvalitetan.

svaki digitalni mikser sto se tice tona moze da pojede Dinacorda ali to ovde uopste nije tema.I nemojte ocekivati da su svi muzicari inzinjeri tona.Pa oni da su to sigurno se ne bi bavili muzikom.

toliko od mene
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2013, 01:17   #29
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Neso, nemam nista protiv dynacord-a i ako si dobro pratio moje postove, izneo sam svoj stav o dynacordu i generalno: ,,Jedan segment ( mikseta, mic, zvučnik, procesor, ....) ne znaci puno kao pojedinac u celom muzickom sklopu"

Naravno da se bavim muzikom ali nisam TONAC, kao sto sam opet spomenuo, drage bi volje iz svog džepa platio jednog da od onoga cime raspolazemo napravi zdrav i dobar ton koliko je to moguce bez obzira bio to dynacord ili behringer. Nije bilo razloga za takvu prozivku. Elem, čak nije ni naglašeno u temi da li je reč o 1000-3 ili 1600-3 ili 600-3 .... s toga sam generalno i prodiskutovao na tu temu...

,,Na SVAKOM kvalitetnijem mikseru se može super raditi ako imate adekvatno ozvučenje i ako znate da ga upotrebite."

A i onaj ko je otvorio temu ,,Mišljenje o dynacordu 3" ne znam da li je očekivao negativne komentare, a da ga je nešto konkretnije zanimalo , pitao bi. Ovako smo malo ,,generalno" prodiskutovali... Inače spram cene koliko košta recimo jedan 1600-3 , potpisujem da bih za taj novac radije sagledao druge opcije kupovine...

__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2013, 01:24   #30
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od nesaband Pokaži Post
I nemojte ocekivati da su svi muzicari inzinjeri tona.
Samo cu ovo iskomentarisati, posto me ovakvo stanje u nasoj muzici uzasno nervira. U pravu si ti u potpunosti sto kazes, nisu muzicari inzenjeri tona. Ali zasto onda npr jednom u njihovom zivotu ne plate nekoga da dodje na par sati i da im objasni kako se npr:

- Pravilno drzi mikrofon
- Kako se peva na dinamicki/kondenzatorski mikrofon
- Cemu sluzi gain i kako se podesava
- Cemu sluzi eq i kako da ga podese za svoje potrebe

Ovo vazi samo za pevace. Za ostale muzicare i onoga ko podesava razglas je spisak mnogo duzi...

Jbt da ne znas da rukujes svojim alatom... Kao kada stolar ne bi znao da koristi busilicu, ili zidar libelu...
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:41


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije