Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.10.2017, 09:04   #131
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

http://www.kurir.rs/vesti/srbija/292...-muzicki-dinar

Da su meni ovako došli da prekinu svadbu a ja mladoženja leteli bi kroz portal a ne na vrata..... kao što već neko napisa u komentaru ispod članka, NIKO nema pravo da prekida javni skup osim policije.....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (25.10.2017 u 09:06 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2017, 10:35   #132
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

O tome pricam da se bas nama to desilo u Pancevu da su prekinuli svadbu. Medjutim mladozenja je bio malo vise upucen u zakon tako da su brze izasli nego sto su usli. Zanimljiva situacija ovde kod nas u Pancevu. U jednom restoranu za proslu nedelju vlasnik restorana je rekao da sklopimo ugovor sa mladencima, ne sa njim i tako smo i uradili i odneli to u agenciju. I covek se odmah ogradio. Mladozenja uplatio po 1200 dinara po osobi i to je to. I mi pitamo te ljude, iz agencije, sta bi bilo na primer rodjenje i da se proslavi u restoranu, banke ne rade, vi ne radite, sta onda? Pa onda moze, nikome nista. A sta ako se desi da muzicari otkazu dan pre svadbe i mora novi bend i novi ugovor, sta onda? Pa nikome nista. To su im bili odgovori.
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2017, 17:02   #133
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sindikalci nemaju prava da prekidaju i legitimišu. To ina pravo inspektor rada, policija, komunalna inspekcija, ili poreska.
A ugovor ne može da se potpisuje da mladencima, već poslodavac može da bude samo PRAVNO LICE ili u našem slučaju vlasnik ili ovlašćeni zastupnik/menader objekta gde se dešava nastup. Informišite se malo ne škodi, ovi prevaranti uspevaju zahvaljujući neupućenosti muzičara.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2017, 17:32   #134
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne nas muzicara nego to samo taj vlasnik lokala nije upucen. Ziv bio pa video, mi tako odradismo svadbu i izbili mladozenji jos 100 evra.

Promijenjeno od Dell (26.10.2017 u 09:05 sati)
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2017, 22:13   #135
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Brale ja znam šta govorim. Za gazde lokala mi se je*e šta misle jer pogađam veselja sa domaćinima, nisam od onih koji su u većini u dilu sa gazdama kafana gde se svira za dž samo da ima nameštaju tezge......
Ugovor se potpisuje sa vlasnikom/menadžerom objekta, inspekcija može da sačeka pauzu a ne kad uzimamo lovu, mogu da popasu qrac i batine, ovde nije baš gostoljubiv kraj po pitanju prekidanja veselja.... dobronameran gost je uvek dobrodošao ali majmuni koji izvrću zakone za ličnu korist ne.



Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2017, 23:06   #136
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pre par nedelja svirali u poznatoj sali svadbu u Ns,bila im je inspekcija iz Bg nedelju dan pre nas,znači mladenci prave ugovor sa muzikom,preko agencije za posredovanje,ne sa gazdom lokala jer ih nije on angažovao,tako je inspekcija zahtevala,sa vlasnicima sala,restorana se pravi kada su posebne prilike 8.Mart,Nova Godina itd..tada oni prave sa bendom.Već nekoliko puta smo naišli na vlasnike koji su nam isto rekli,nemamo mi sa vama muzičarima ništa,mi dajemo prostor,hranu i piće,to vi sa mladencima rešite,plus ako nemamo potvrde ne daju da sviramo(naravno da imamo)da li je to regularno,nije,da li je po ustavu,da li su u pravu ili ne,ne znam,ali s obzirom da radimo cele godine svadbe 85 % ja neću da rizikujem,a i otvorio sam agenciju za posredovanje upravo iz tih razloga,da budem papirološki čist.Svako zna svoje,ja samo znam da te fore tipa samo neka dođu pa će ih neko pretući,jer je kraj u kojem živimo za.eban itd..,izbaciti,neće proći,jer dolaze u prisustvu policije naravno,pa ti udari ako smeš,zatvor milion posto na par godina.I da evo bukvalno od septembra svuda su nam tražili potvrde licence da prikažemo,neki su unapred tražili da pustimo na viber da se uvere itd...ide se iz krajnosti u krajnost,šta je tu prava istina i kako bi stvarno trebalo mislim da ni oni ne znaju.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2017, 23:18   #137
Negoslav
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 28.07.2015
Mjesto: Kacarevo
Postovi: 103
Downloads: 13
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: Harmonika
Negoslav ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedno mi nije jasno. Prvo su nam rekli da potpisujemo sa vlasnicima lokala i da mladenci nemaju nista sa tim. Tako je i bilo, potpisivali smo ugovore sa njima. Sada odjedsnput menjaju, potpisujete sa mladencima, vlasnici nemaju nista sa vama. Jebe lud zbunjenog. Nama kada je banula inspekcija, nije bila policija i mladozenja ih je lepo ispratio na vrata i nije dao da se prekine muzika. Nisu se bunili.

Promijenjeno od Dell (26.10.2017 u 09:07 sati)
Negoslav je offline   Reply With Quote
Star 25.10.2017, 23:54   #138
svrakan
Kao kod kuće
 
svrakan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.11.2007
Mjesto: Subotica
Godina: 45
Postovi: 883
Downloads: 1408
Uploads: 27
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 133 puta u 116 Postova
Instrumenti: Korg pa3x pro,Kurzweil Pc3k61
Interesi: Muzika
svrakan ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
svrakan pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

To tako i treba kulturno da se rešava.Evo ja sam lično doživeo da par vlasnika ne želi sa nama ugovor,da se ne ponavljam,neki su saznali za tu foru za agencije,neki jednostavno neće,a bogami neki i plaćaju da ih ne diraju,ima svega.
svrakan je offline   Reply With Quote
Star 26.10.2017, 07:21   #139
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Agencije može ali ukoliko gazde neće da se cimaju s nama, ali ne mora, isto kao kad registrujete kola. Možete i sami da uplatite i čekate u sup ili da neko to odradi za vas i naplati.
Sindikalci nemaju pravo da vas kontrolišu ni legitimišu. Ko to sme, da se ne ponavljam pročitajte moj prethodni post.
Zanima me mešto, ovamo smo skoro velika većina uzeli potvrde iz URMUSA i jedan manji deo ima SEMUSove potvrde. Kakva je situacija u vašem kraju kolege?


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 27.10.2017, 12:47   #140
megane
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 08.08.2013
Postovi: 161
Downloads: 165
Uploads: 1
Rekao HVALA: 91
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
megane ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

e zdravo, ne mogu da šutim, u početku sam učestvovao u toj temi, nikadvišekorg je dobro upučen, ali evo da vam ja kažem kako mora to biti, pa nije važno dali je to u Austriji, Italiji, Srbiji, ili Sloveniji. Ugovor se sklapa samo sa onim koji plaća za muziku muzičarima. Ako je to mladoženja onda band uklopi ugovor sa njim, ako je to vlastnik restaurana onda se sklapa ugovor sa vlastnikom. Ako band uklopi ugovor sa nekom od Agencija, onda band sklapa ugovor sa Agencijom. (ali ako band nije firma, onda sa fizičkim licima iz tog banda, uvjek.). Ma kakav sindikat da kontroliše muzičare ha ha ha.
pa onaj ko ne zna se boje ćak i duhova. ma ajde bre.
megane je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:04


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije