Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.01.2009, 23:35   #41
dalabu
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 02.03.2006
Postovi: 339
Downloads: 156
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 13 puta u 13 Postova
dalabu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dalabu pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pa na cd od pa800 ili pa2x ima toliko dobrih tj opasnih (semplovanih) bubnjeva koje su inzenjeri korga napakovali da ce sigurno bolje raditi od nekakvih turskih tarabuka i loopova koje mi koristimo i nece zvucati kao zmije zvecarke na razglasu.Roland je nesto drugo njega kad ustekas u vaznu a ne u razglas na svirci ce raditi dobro a korga ako neznas ustimati mozes plakati pored njega,tako da se u potpunosti slazem sa kolegom svirkom ali i protiv ostalih nemam nista protiv naravno hehehe.Nazalost moram konstatovati i to da je ZALOSNO vrijeme doslo da te i gazda lokala prvo pita imas li korga imas li tritona imas li stalak pro.Pa poslusajte par lokala u istom danu pa 90% svi isto zvuce svi isto sviraju.Korg je postao zvecarka,bas tako.Citam ovdje ljudi pakuju dx11 u korg aranzer i idu da rade sa tim.Skopcaju to sve na dynacord pm na 5.57 i deru!Zvecarke dx11 imossovi i 5.57.Ma za usi milina,jadni gosti!
dalabu je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2009, 00:33   #42
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Citat:
Originalno postovano od svirko Pokaži Post
A i ako si vlasnik pa2xpro, onda bi ga trebao i malo proučit


Sta da proučavam kad ima ovde stručnjaka koji će sve da mi objasne...
  Reply With Quote
Star 22.01.2009, 00:44   #43
Vaxter
Godfather
 
Vaxter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2004
Mjesto: Šimanovci
Postovi: 3.815
Downloads: 1057
Uploads: 560
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 273 puta u 211 Postova
Instrumenti: Yamaha PSR 9000
Interesi: Mnogo toga, i naravno muzika koja je uglavnom hobi
Vaxter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Vaxter pošalji poruku preko ICQ messengera Vaxter pošalji poruku preko MSN messengera Vaxter pošalji poruku preko Yahoo! messengera Vaxter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Se vracate na temu, ili da je zatvaram?
__________________
I'm gonna make him an offer he can't refuse.
Vaxter je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2009, 02:02   #44
shorty123
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 09.01.2007
Postovi: 49
Downloads: 270
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
shorty123 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Moje misljenje je da korg u vecini slucajeva izlazi daleko mutnije i neodredjenija na razglasu,mislim na Ritam sekciju...(I to sam zakljucio kad sam radio paralelno svirke,ja korg a moj ortak roland,kad on napravim pauzu,a ja pocnem sa Korgom,nebjasnjivo je mutniji zvug bio)

Moguce da nije svaki korg takav,zavisi dosta od same postavke klavijature.
Mada tvrdim da niko nece naci na internetu set koji njemu treba ,vec je najbolje resenje sam sebi raditi po svom ukusu.

Treba dosta vremena,ali po meni to je najbolje resenje.

To su moja iskustva dok sam svirao aranzer,sada radim sa zivim bubnjem,
nema zamene za taj zvuk.

A inace sam duze vreme pravio ritmove za rolande,i jedan muzicar iz Pazove ,neda lik zvuci uzivo,nego je strasno sta radi covek,svira Roland e96 i roland u-20.


Sto se tice tih bubnjeva na korgu,ja bih savetovao kolegu da sam pokusa da namesti da to dobro zvuci,ali da to sve isproba na razglasu,jer u sobi je mnogo drugacija situacija i zvuk
Pozdrav.

I posto vidim da traje takmicenje Korg ,Roland,moj pobednik za sad je korg!

Ali

Gledajuci sta radi roland sa ovim solo klavijaturama fantomima,moze se valjda ocekivati neki
i aranzer u toj klasi u skorije vreme.

Pozdrav
shorty123 je offline   Reply With Quote
Star 22.01.2009, 05:07   #45
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od dalabu Pokaži Post
Pa na cd od pa800 ili pa2x ima toliko dobrih tj opasnih (semplovanih) bubnjeva koje su inzenjeri korga napakovali da ce sigurno bolje raditi od nekakvih turskih tarabuka i loopova koje mi koristimo i nece zvucati kao zmije zvecarke na razglasu.Roland je nesto drugo njega kad ustekas u vaznu a ne u razglas na svirci ce raditi dobro a korga ako neznas ustimati mozes plakati pored njega,tako da se u potpunosti slazem sa kolegom svirkom ali i protiv ostalih nemam nista protiv naravno hehehe.Nazalost moram konstatovati i to da je ZALOSNO vrijeme doslo da te i gazda lokala prvo pita imas li korga imas li tritona imas li stalak pro.Pa poslusajte par lokala u istom danu pa 90% svi isto zvuce svi isto sviraju.Korg je postao zvecarka,bas tako.Citam ovdje ljudi pakuju dx11 u korg aranzer i idu da rade sa tim.Skopcaju to sve na dynacord pm na 5.57 i deru!Zvecarke dx11 imossovi i 5.57.Ma za usi milina,jadni gosti!
Cista istina
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio No.1 za ovaj koristan post:
bojanzivkovic (22.01.2009)
Star 16.08.2011, 23:47   #46
just_be
Vredan član društva
 
just_be's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.12.2008
Postovi: 144
Downloads: 596
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
just_be befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozdrav.evo samo cu se nadovezati na ovu staru temu.posto me zanima upravo taj jazz2 rx.htio bih upitati kako se dotezu timpani odnosno prelazi.jer su mi nekako puni bassa.onda bih i bass bubanj(koji traje puno dugo-kao da ima hall na njemu) malo dotjerao tako sto bi mu skratio trajanje.eto ako nekom nije mnogo mrsko da mi objasni malo to dotjerivanje elemenata bubnja na pa1x fabrickim stylovima.odgovorio neko ili ne,hvala
just_be je offline   Reply With Quote
Star 25.08.2011, 06:27   #47
No.1
Odomaćeni član
 
No.1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2007
Godina: 40
Postovi: 721
Downloads: 1585
Uploads: 6
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: pa3x
No.1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
No.1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od dalabu Pokaži Post
Pa na cd od pa800 ili pa2x ima toliko dobrih tj opasnih (semplovanih) bubnjeva koje su inzenjeri korga napakovali da ce sigurno bolje raditi od nekakvih turskih tarabuka i loopova koje mi koristimo i nece zvucati kao zmije zvecarke na razglasu.Roland je nesto drugo njega kad ustekas u vaznu a ne u razglas na svirci ce raditi dobro a korga ako neznas ustimati mozes plakati pored njega,tako da se u potpunosti slazem sa kolegom svirkom ali i protiv ostalih nemam nista protiv naravno hehehe.Nazalost moram konstatovati i to da je ZALOSNO vrijeme doslo da te i gazda lokala prvo pita imas li korga imas li tritona imas li stalak pro.Pa poslusajte par lokala u istom danu pa 90% svi isto zvuce svi isto sviraju.Korg je postao zvecarka,bas tako.Citam ovdje ljudi pakuju dx11 u korg aranzer i idu da rade sa tim.Skopcaju to sve na dynacord pm na 5.57 i deru!Zvecarke dx11 imossovi i 5.57.Ma za usi milina,jadni gosti!
hahahahahahahha

Ovaj covek ima nezgodnu terminologiju car!

Gde si bre Samire izgubio si se ko njemacku marku
__________________
No.1 je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2011, 14:01   #48
Minicevac
Odomaćeni član
 
Minicevac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.03.2008
Mjesto: Knjazevac
Postovi: 692
Downloads: 1265
Uploads: 21
Rekao HVALA: 46
Zahvalili mu 77 puta u 67 Postova
Instrumenti: KORG Pa3x
Interesi: Pevanje
Minicevac befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja na mojoj klavijaturi koristim Jazz Rx2 drum kit s tim sto sam neke elemente izmenjao.Nogu sam promenio i stavio onu koja je pod brojem 17. na Rom memoriji jer je cvrsta i ima punocu.Osnovni dobosi su mi pod brojem 51 i 56 i ovi malo laganiji udarci su 53,54,55 za dvojku sa,sa recimo.Cinele sam uzeo iz Pop standarda a prelazi su samo semplovi a mogu i fabricki da se odrade s tim sto ih treba zategnuti-povisiti i staviti na jedan lejer.Ako nekog bas interesuje tacno kako sam to napakovao ja cu ispisati detaljnije.PozZ
__________________
Tuti Fruti Band
Minicevac je offline   Reply With Quote
Star 04.09.2011, 14:28   #49
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Lakse ti je da okacis taj DK u down sekciju
  Reply With Quote
Star 04.09.2011, 21:22   #50
just_be
Vredan član društva
 
just_be's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.12.2008
Postovi: 144
Downloads: 596
Uploads: 0
Rekao HVALA: 17
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
just_be befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Minicevac Pokaži Post
a prelazi su samo semplovi a mogu i fabricki da se odrade s tim sto ih treba zategnuti-povisiti i staviti na jedan lejer.Ako nekog bas interesuje tacno kako sam to napakovao ja cu ispisati detaljnije.PozZ
@minicevac eh mene to zanima..Prelazi su mi u 90% puni basa,hala,dosta nerealni i preduboki..uglavnom bih volio da objasnis kako ih editujes.kako ih povisis,zategnes...ja sam pokusavao da im dizem velocity, ali nije pomoglo.Pozdrav
just_be je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
bubanj, fabricki, idealan, pa1x

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:36


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije