Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Svaštara

Svaštara Pravo mesto za sve ono što nema svoje mesto...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.07.2018, 16:16   #11
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Alen P koliko ti trosi u proseku ?
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 06.07.2018, 20:20   #12
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sve ovisi kako voziš. Taj 16v od 100 kw je jedini koji ide dobro-vuče ko lud. Ali tad i troši. Meni troši u prosjeku oko 6.5 litara. Trenutna potrošnja na 50/60 u četvrtoj je 3,4/3,7. Ajde ako komp nešto i laže, nije puno. Znači, može se voziti s malom potrošnjom. Ali da nema taj ali... Moj ima 233000 km i to je za taj auto puno. Premalo vrijedi da se ulaže u njega a sve ozbiljnije stvari su za njega jako skupe. Ulje mijenjam na svakih 10000 km obavezno pa mi je turbina još originalna. Prvo kvačilo. Ali to je vrijeme kad mi je trta voziti se nešto dalje jer nikad ne znaš kad može nešto riknuti. Da ponovim DPF, turbina, dvomaseni zamašnjak, dizne, sve je to vrlo skupo i po meni se ne isplati kupovati rabljeni dizel. Možda do 100,000 km pa onda će vjerojatno izdržati još toliko do ozbiljnijih kvarova. Da ne pričam o iberturu (ima gro slučajeva na youtube-u).
Ako ti ide engleski, ovaj lik https://www.youtube.com/watch?v=_6MOb_4ExSc
ima odlične savjete.

I još nešto, od 2007 pa negdje do 2012 sam vozio 307 break, upravo s 2,0 hdi 66 kw. Motoru skidam kapu. Ali u tome automobilu je motor bilo jedino što je valjalo!
Doslovno je nevjerojatno što sam sve popravljao na tome autu. To je bila podugačka lista! Taj auto je bio napravljen za Hrvatsko tržište, ovaj koji imam sad je iz uvoza. Velika razlika u materijalima. Ako pomaže kojem čitaču ovog posta, Henry Ford je rekao da je najbolji auto novi auto. To je istina koju znaju čak i Njemci. Ja sam htio kupiti novi S Cross, 1,6 običan motor benzin, prosječna mu je potrošnja 5.3 što je nevjerojatno s obzirom na bezninac i znate što? Zaista je tako, provjereno! Nema turbine, nema svih tih sranja koja nam ne trebaju i čak ima lanac umjesto remena. Odbio me mali prtljažnik. Zaista užas kako je mali.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2018, 11:13   #13
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja bogami sledeci auto samo benzinac, a dizel moze samo nekoliko godina star,ali ko zna dal cu imati para za tako mlad auto, sve ostalo je lutrija sto se dizela tice, moze ti zapasti i dobar auto, mada s obizrom na na nase ekonomsko stanje, gde vecina kupuje auta stara 10-15 godina, dizel tih godina je macka u dzaku,sve je to preslo boga oca do sada...aj zamisli kad ti kaze auto star 15 godina preso 130000 km-a, satro originalna kilometraza..ja u to realno verujem isto koliko i u deda mraza..to znaci da je taj auto presao godisnje 8000 kilometara, a to je tamo preko odakle je verovatno i uvezen moguce isto toliko koliko i sneg u Dubaiju..jer da je tako dobar i mlo presao, on bi svog kupca nasao ocas posla i tamo negde preko, a ne bi zavrsio u grupnoj poseti Balkanu na nekoj pretovarenoj slepki..mozda i naletis na takav primerak, mada su vrlo male sanse za to, ali ako i naletis veruj da ces iz aviona videti da je taj auto malo presao,znaci videces na svemu pocev od karoserije preko enterijera, pa do samog agregata, kako izgleda agregat, kako radi i kako vuce..takodje takav primerak( ako kazem, i naletis nekad na takav auto sto je vrlo tesko) ce u startu kostati 20-30 posto skuplje u odnosu na "drugare" istog godista...E sad, istina da su vremenom pojeftinili delovi, ima i dosta toga polovnog, ali opet to moze da bude skupa igra...recimo da sam u trenutnog dizela ulozio 1000 evra za zadnjih 6 meseci, a kako vidim da je zamajac pri kraju, ne gine mi jos 400-500 e ulaganja, i verovatno tu nije kraj...das trecinu njegove trzisne cene u odrzavanje....Istina, pre par dana se vratio s mora, trosio je kao upaljac, i moze ozbiljno da povuce kad zatreba, ali bije po dzepu samo tako.....senzori, turbina, dizne,egr, zamajac, interkuler, vakum creva, pa opet senzori,katalizator cuda m.da, kolko oces, i sve to mora biti u odlicnoj sinhronizaciji da bi jedan dizel trosio stvarno malo i isao kao metak pa samim tim ti i ustedeo neku kintu na potrosnji...a s druge strane das petostruke vise na njegovo odrzavanje, da bi bio u tako zdravom stanju, da trosi tako malo i vuce odlicno...jer sta god da mu malo zeza, on trosi poviseno ili ide tromo...tako da po meni dizel u sledecoj varijanti eventualno od proverenog vlasnika, ili samo par godina star..u svakoj drugoj situaciji ja cu se odluciti za benzinca, a idealno bi bilo neki benzinac novije generacije sa turbinom, pa makar on i trosio malo vise i isao malo tromije, sve to ne vredi vasih zivaca i para koje cete sasuti u moderan dizel agregat, stariji od 10 godina..naravno sve opet diktira finansijska situacija, ali u svakom slucaju, po mom misljenju, iako benzinac trosi nesto vise, opet mislim da na kraju suma sumarum jeftiniji izadje od dizela, koji malo trosi, a kvarovi skupi ko djavo...pozz

Promijenjeno od Milan$ (08.07.2018 u 11:16 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2018, 11:46   #14
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Kroniča besparica i šparanje na pogrešnom mjestu moze biti uzrok problema.Alfa i omega je redovno servisiranje i zamjena svih potrosnih djelova, bez obzira dali se radi o motoru ili nekom drugom mehanickom sklopu.Druga stvar je ( NE) kvaliteta goriva.Godinama vozim dizel aute sa kojima godisnje prelazim 35—40000 km.
Jedan primjer, dolazim iz Njemacke u Hr maximalno natovaren i potrosnja je izmedju 7—8 litara.Ista relacija u povratku sa mnogo manje tereta potrosnja goriva je veca za 1—2 litre na 100 km!?Moj savjet pri kupovini rabljenog auta ; kupiti auto koji ima sve moguce servise i račune od obavljenih.Znam da su takvi auti skuplji ali mirnije se spava.Isto tako prave garancije i 100% sigurnosti nema.
ffb je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2018, 13:39   #15
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Milane potpisujem sve osim benzinca s turbinom. To je opet nešto što će rikavat. Sjetite se dci motora kod Renauta od 2000-2004. godine. Oni kojima je izdržao 150,000 km su bili sretnici! Bježati od svega toga. Ono što valja je ili novo, ili preskupo (jači brendovi) za nas ili se više ne proizvodi npr. 1.5 Isuzu dizel kod kadetta. Meni samo što suze ne teku kad moram novce bacati na gluposti. A jedna od većih gluposti su vezane uz automobil i popravljanje stvari bez kojih bi život bio puuno jednostavniji. Čujem novu vijest vezanu uz Suzuki koji sam spomenuo u prijašnjem postu: u osmom mjesecu stiže redizajn, povlače 1.6 beznince i prelaze sa svim tim modelima na 1.0 turbo benzin. Svako s pola mozga može zaključiti zašto.
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 08.07.2018, 15:44   #16
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Istina da benzinci sa turbom mogu biti takodje problematicni, ali opet, kako sam s nekim ljudima razgovarao, nema bas toliko zavrzlama kao kod dizela, a znaju lepo da povuku..opet sve je to rekla-kazala dok ne vidimo iz prve ruke.. U svakom slucaju polovni dizel sumnjive kilometraze po meni siroko izbegavati, ako hoces da sacuvas zivce..jedino kupovina od proverenog vlasnika, ili par godina star auto..u svakom drugom sucaju, svaki dizel ce kad tad pojesti svu svoju ustedjevinu na gorivu, i to visestruko, na popravke i rezervne delove..recimo za jedan popravak zamajca, ili mozda bosh pumpe, ili za servisiranje dizni kod modernih dizela - kupices CEO polovan motor za benzinca koji ce te voziti jos dugo u veselju..a to je samo jedan skupi kvar kod dizela..a ima ih povise..pozdrav
Milan$ je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:31


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije