Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.02.2016, 15:05   #1
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard Roland E80 za E-A7 ???

Koliko je pametno menjati E80 za E-A7 ili jos sacekati pa mozda izbace i nesto novo u top klasi ?
Da odmah rascistimo,sempler mi nije mnogo bitan al kad ga vec ima dobro dodje. Razlog zasto bi menjao E80 je tezina same klavijature,a sa svim ostalim sto nudi taj aranzer kao i zvukom sam prezadovoljan.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 27.02.2016, 23:50   #2
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I ti sigurno znas ali evo da naglasimo,E80 ima 3 MFX za ritam sekciju isto ko i BK9,za razliku od E-A7 koji ima samo dva.Na jednoj strani imas sempler na E-A7 a na drugoj SRX prosirenja na E80.Imas i vokoder na klavijaturi koji i ako nije nesto ekstra ipak je vokoder i ne vucaras dodatne kablove za neko eksterno cudo.
E sad da ja ne bi izvukao deblji kraj zbog pristrasnosti,mozes ispratiti diskusije na stranim forumima,recimo Synth zone ili Roland arranger gde govore o previse kompresovanim zvukovima na E-A7 u odnosu na BK-9 i porede E-A7 sa BK-5 i cak sa nekom Casio PX-5s klavijaturom,sto je po meni prestrogo ali eto...
Uzgred,kolega Milancheshow iz Nisa ima isto E80 i nije mu tesko da uz nju vuche i Fantoma plus eksterni vokoder..

Promijenjeno od Boban010 (27.02.2016 u 23:55 sati)
Boban010 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Boban010 za ovaj koristan post:
sinisa (28.02.2016)
Star 28.02.2016, 00:18   #3
ffb
Kao kod kuće
 
Registrovan/a dana: 13.01.2015
Mjesto: HR-Osijek
Postovi: 805
Downloads: 25
Uploads: 0
Rekao HVALA: 22
Zahvalili mu 115 puta u 105 Postova
ffb ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

https://youtu.be/GxBFzyJJi8s

Super video
ffb je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2016, 14:42   #4
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Boban010 Hvala na odgovoru.
To me u jednu ruku zanimalo posto ja vidim E-A7 kao klavijaturu srednje klase ,kao sto je npr. E50 i na njemu su zvukovi malo vise kompresovaniji u odnosu na E80 ali nisam bio siguran da je to slucaj i sa E-A7 tako da sigurno nebi mogao da dobije na njemu isti kvalitet zvuka kao na E80.
Vucem i ja pored E80 Tr i Tc helicon live 2...
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 29.02.2016, 13:35   #5
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja pokusavam shvatit taj novi roland...ali tesko.......cini se ok sprava......spram koliko kosta................medjutim ovdje pisete da je sprava srednja klasa i zvuk nije dobar kao na e80............dok na drugoj temi pisu kako je zvuk vanzemaljski.........bolji od top aranzera drugih proizvodjaca npr.......odnosno bolji od sprava koji kostaju daleko vise.......nikako da povezem te konce

Promijenjeno od Dell (29.02.2016 u 14:42 sati)
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 29.02.2016, 17:56   #6
tihi05
Vredan član društva
 
tihi05's Avatar
 
Registrovan/a dana: 31.10.2015
Mjesto: Podravina HR
Postovi: 196
Downloads: 39
Uploads: 0
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 32 puta u 27 Postova
Instrumenti: Kurzweil PC3K6,Roland GW8
Interesi: Muzika i sve oko nje :)
tihi05 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Imao sam do nedugo bk5 i ni priblizno ne izlazi na razglas kao ea7 kojeg sada sviram. Kolega svrakan ima Pa3 i procitaj njegove dojmove covjek u isto vrijeme svira i jedno i drugo pa je reko da su kolege u bendu kazale da im se vise svidja kako izlazi ea7. Ja za sad imam isto samo dobro iskustvo sa EA7.
Otporan je -Boban zna o cemu pricam Za nista ga ne bih mijenjao toliko sam zadovoljan i toliko mi je drag taj instrumenat...eto..
tihi05 je offline   Reply With Quote
Star 29.02.2016, 19:27   #7
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam ubeđen da svaki Rolandov aranžer može da izađe jako dobro na razglas, jednostavno tako ih prave još od ranije i po tome je Roland i poznat.
Još dok sam imao E96 i VA7 to je gruvalo kako treba.

Sa serijom BK (5 i 9) se nisu proslavili kod nas i nema ih puno, što ne znači da i ti modeli ne izlaze dobro. Mislim da su ih samo iskomplikovali oko setovanja, pa ih korisnici ne iskorišćavaju kako bi trebalo. Da ih ima više prodatih, mislim da bi se i tu do sada došlo do pravih rešenja i da bi se dobio pravi zvuk.

Evo, za ovo kratko vreme, broj prodatih komada E-A7 kod nas već ima više od svih prodatih modela zajedno iz BK serije u zadnjih par godina. Otuda i više pisanja o njemu, a i više dobrih rešenja oko zvuka.

Operativni sistem i kod EA i kod BK je jako sličan, baza boja i ritmova takođe, a ipak se čini nekima da EA7 izlazi bolje.
Možda je to i zato što EA7 po defaultu ima drugačiju fabričku postavku kada se uključi, dok BK treba ipak malo doterati, jer po defaultu nije baš izbalansiran.
Zbog toga ljudi koji nisu navikli i ne vole puno da čačkaju po Globalu, Master efektima, EQ-u ima i MFX-ovima (koriste klavijaturu OUT of THE BOX) imaju utisak da EA7 mnogo bolje zvuči i izlazi na razglas od svih drugih modela.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 29.02.2016, 19:58   #8
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Slažem se sa tobom SMusic Studio ali i e96 kao i Va7 su bili top modeli. Imao sam Va3 pa posle Va7 i bilo je male razlike u kvalitetu zvuka koji je izlazio iz Va7 u odnosu na Va3. Tako ima i male razlike izmedju E50 i E80 u korist opet top modela. Kad je izašao E50 je bio oko 1000 i nešto eu. Tako da mislim da je i E-A7 negde u tom nivou ukoliko nije serija za sebe kao gw8.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 29.02.2016, 20:34   #9
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Pa vidi, jeste tako, VA7 je bio (kai i VA76) top model oko te 2000. godine i čini mi se da je nov tada koštao oko 3300-3500 maraka, što je bila ogromna para.
Sećam se posle da sam išao u radnju da isprobam E80 kada je izašao, isto tako neka cena preko 3k maraka ili možda čak evra
Nekako je do tada bilo "normalno" da top modeli iz serije toliko koštaju, pa nam je sada mnogo jeftino ovo od 1300 evra a da je dobro.

Međutim, posle G70 znaš i sam da se Roland ućutao sa aranžerima i da nije više ništa izbacivao novo preko 10 godina. Tržište se u tom vremenu malo izmenilo i dosta novih stvari je izašlo u svetu aranžera, naročito kod Yamahe i Korga. Da bi se sad ispratilo sve to, mora se ići ili sa nečim sasvim novim ili sa nižom cenom, pa otuda i ovakva cena EA7.

Ja ne smatram da je EA7 top model i već sam pisao o tome. Mislim da je tu ostavljeno još mesta za sledeći model (po logici EA9) koji će imati 76 dirki (svaka serija je to imala u top modelu), SN boje, chord sequencer, mnogo više boja i još nekih stvari koje su namerno izostavljene u EA7, a već postoje kao istražene i implementirane u BK9 kao top modelu.
Mislim da se granica u max ceni pomerila na dole i da će svi Rolandovi top modeli u buduće biti tu oko 2000 evra. Yamaha će sa Tyros serijom biti u problemu ako i ona ne koriguje cene na dole, jer se tržišna utakmica polako menja i nisu više toliko superiorni kao što su bili do sada. Eto i Korg je napravio solidan boom sa PA4X.

Po meni, treba još malo sačekati da izađe EA9, pa onda ćeš videti i sam da li da prelaziš na nešto novo ili ne, a da ti ti ne pričam da svaki novi model izaziva pad cena ostalih modela, pa eto prilike za prinovu.
Do tada uživaj u svom E80, dobra je to i još jako upotrebljiva sprava, naročito što verovatno imaš materijala za nju šta god je ikada izašlo.
Evo već i kod EA7 i kod BK se pojavljuju problemčići sa kompatibilnošću starih ritmova, a može se lako desiti da neke sledeće sprave i ne budu više kompatibilne sa višedecenijskim materijalom koji smo skupljali i čuvali.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 29.02.2016, 21:01   #10
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Pa nije se bas ucutao..
2000 Va serija
2004 G70
2006 E 50/60/80
2012 Bk serija
To je samo gde su bili i top modeli da ne spominjemo sad i ostale srednje klase koji su izbacivani skoro svake druge ,trece godine.

Promijenjeno od sinisa (29.02.2016 u 21:03 sati)
sinisa je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 04:39


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije