Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 30.04.2014, 20:51   #1641
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

[quote=yamahapassion;269198]Jeste, set sam uglavnom stelovao na njegovim zvucnicima posto nemam svoje ozvucenje, verovatno se zato i culo tako kako se culo... ipak, opet ne mogu se cudom nacuditi kako je sve jadno izlazilo, jedini materijal koji se cuo kako Bog zapoveda su bili JuVe ritmovi i boje u tercama, za to nemam nikakve zamerke, ovo sve drugo debela nula. doslo mi da celu tezgu odradim sa juve ritmovima. mozda bi mi bilo pametnije da sam tako i uradio [/
Ovisi i o tome sto se svira,tj.svatko ima drugacije uho za zvuk.Ja sam korga uspio malo smekšati sa tvornickim setovima bubnja i tvornickim basom.Ovo mi drugo sve previse lupa,a suplje.Ne sviram iskljucivo narodnjak,i ne sviram glasno uglavnom,sto je pogubno za te setove sto kolega spominje,tako da sam zavrsio na la ********* ritmovima koji mi zvuce ok,za moj ukus,uz dorade naravno.Nema suvisnih udaraca i cici boca,to mi je bitno.Dynamics ritmove ne mogu ukrotiti za moj ukus,lupa li ga i lupa,hahahaa..Znaci i ovi narodni ritmovi poput begina ili 7/8 su jednostavno prenatrpani,a kad odvadim ne ostane nista.Potrebno je u 3 ili 4 varijacije da se ima konkretan ritam,prvi obruc,drugi obruc dobos,i treci puni,sa konkretnim ne izmuljanim basom,i bez viska udaraca.Smisleni fillovi se podrazumjevaju.Stalno sam u principu nezadovoljan,mozda zato sto imam i ketrona s kojim mogu raditi tiše a močnije,konkretnije.Pokusavam korga tako dresirati posto mi trebaju semplovi kojih nemam na ketronu(sd5).
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2014, 21:05   #1642
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kolega yamahapassion , predji na t3 yamaha je ipak yamaha ,, stvarno lepo radi , da imam novac i ja bih rado preso na tu klavijaturu ...
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 30.04.2014, 22:15   #1643
zokabeli
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.04.2011
Postovi: 14
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
zokabeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav forumasima! Vec dugo godina sviram Korga ,pre toga Roland G1000 Yamaha 9000 ...i mogu samo reci da svaka klavijatura ima svoje prednosti i mane...pa 600 ,pa 900 mogu mnogo lepo da rade sve zavisi kako se sredi set, ipak mora svako prema sebi da prilagodi set .Poznato je da najvise materijala ima za Korga ali cinjenica da malo kompletnih setova tipa ukljucis i sviras Naravno ja sam sebi uspeo da sredim set i zadovoljan sam sa svojim pa3x ali imam setove i za pa 600 , pa 900 , pa2x koje sam radio i svi su odlicni .Ovo ne pisem da reklamiram svoje setove ,vec da odgovorno tvrdim pa 600 moze mnogo dobro da se namesti Evo postavicu snimak kola iz pa 600 , 900 , pa2x ...
Fajlovi
File Type: mp3 Zoka Beli.MP3 (1,67 MB, 91x skinuto)
zokabeli je offline   Reply With Quote
Star 01.05.2014, 12:17   #1644
korgpa600
Drugar foruma
 
korgpa600's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 69
Downloads: 8
Uploads: 2
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Ketron sd5,korgpa600,hohner atlantic4,sx300,sb122,proel m1000
korgpa600 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od zokabeli Pokaži Post
Pozdrav forumasima! Vec dugo godina sviram Korga ,pre toga Roland G1000 Yamaha 9000 ...i mogu samo reci da svaka klavijatura ima svoje prednosti i mane...pa 600 ,pa 900 mogu mnogo lepo da rade sve zavisi kako se sredi set, ipak mora svako prema sebi da prilagodi set .Poznato je da najvise materijala ima za Korga ali cinjenica da malo kompletnih setova tipa ukljucis i sviras Naravno ja sam sebi uspeo da sredim set i zadovoljan sam sa svojim pa3x ali imam setove i za pa 600 , pa 900 , pa2x koje sam radio i svi su odlicni .Ovo ne pisem da reklamiram svoje setove ,vec da odgovorno tvrdim pa 600 moze mnogo dobro da se namesti Evo postavicu snimak kola iz pa 600 , 900 , pa2x ...
Kad se svira uživo i na razglas onda je druga prica.Meni isto svaki snimak zvuci dobro.Najmjerodavnije je otici cuti instrument u dobar prostor sa solidnim razglasom....
korgpa600 je offline   Reply With Quote
Star 01.05.2014, 13:00   #1645
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jel moze ta kola da se nadju u mid formatu pa da sklepam za psr 1500 , naravno kao style . Zokabeli ako imas te midove
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Star 01.05.2014, 14:43   #1646
VUNIMRAV
Kao kod kuće
 
VUNIMRAV's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.12.2008
Mjesto: SONTA-APATIN
Godina: 57
Postovi: 981
Downloads: 1135
Uploads: 35
Rekao HVALA: 289
Zahvalili mu 97 puta u 92 Postova
Instrumenti: Paolo Soprani super paoloIII,Tyros3
Interesi: HOBI PRESAO U POSAO...Pecanje...
VUNIMRAV ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

YAMAHAPOASION,moj ti je savet da napravis nekoliko postavki eq,jer je sigurno problem u stimanju,i nemoj stimati nikad na njegove yvucnike ,a ni slusalice,vec na par rayglasa i tako ih podesis.
Drugo nemoj previse ocekivati od te klav,da zvuci kao pa2x ili Tiros,nisu ni iste klase.
VUNIMRAV je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2014, 08:10   #1647
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kolega yamahapassion,dobrodosao u club druze , i sazaljevam slucaj
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 02.05.2014, 08:24   #1648
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Probajte u EQ koristiti ROCK postavku ... po meni najuverljivija ( na toj postavci samo treba spustiti visoki na 1,5 po meni...)
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2014, 19:12   #1649
nele1
Ovaj baš voli da kuca
 
nele1's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.09.2006
Mjesto: Nemacka Berlin
Godina: 54
Postovi: 491
Downloads: 552
Uploads: 0
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 80 puta u 76 Postova
Instrumenti: 2 Harmonike Artist,PA800,LE korg
Interesi: pomagati dobrim ljudima
nele1 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
nele1 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Drugari jedno pitanje ? dali se desava kod vas da na pola snage recimo slusas samu klavijaturu i da odjednom ono na njenim zvucnicima zakrklja ton koj je pritisnut kao dace da eksplodira mnogo cudna stvar pitao sam jos par likova kazu dase i kod njih to desava,
e sad je najmerodavnije da vas sve pitam dali je to mozda njihova greska konstantna,
e sad kada se svira na pojacalu sve je super sem kako rekoh samo slusanje na njenim zvucnicima.




Drugo pitanje jel ima neki ritam de moze dase svira spanija deje tipicno izrazena ono gitara akusticna,

Pasodoble clasico taurino
You need to upgrade your Flash Player
Dodato:
Evo jos bolji primer ovakav ritam mi treba pogledajte
od 1.35 pa do 1.50
samo to parce

El Toro - MalagueĂąa
You need to upgrade your Flash Player
__________________
NELE 1

Promijenjeno od nele1 (03.05.2014 u 19:17 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nele1 je offline   Reply With Quote
Star 03.05.2014, 21:39   #1650
gagan
Odomaćeni član
 
gagan's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.08.2009
Mjesto: tamo amo
Postovi: 508
Downloads: 1605
Uploads: 45
Rekao HVALA: 76
Zahvalili mu 69 puta u 67 Postova
Instrumenti: prangije
Interesi: tehnika
gagan befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hm , cudno mislim na zvuk posle nekog vremena , ali to moze biti uzrok loseg hladjenja integralnog kola pojacala snage ,, jer posto sam elektronicar znam i iz iskustva , jer da nebi doslo do pregorevanja istog usled temperature , u njemu je ugradjena termicka zastita , . Tako da kad dostigne vrh temperature , zastita jednostavno proradi i smanji amplitude pobude izlaznog stepena . Znaci resenje ili veca povrsina rasladnog tela ili , ugradnja malog kulera sto se koristi na grafickim kartama za racunar . toliko od mene
__________________
http://www.rlmusic.co.uk/rlm3/korg-ms20-vintage/

gagan je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:10


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije