Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.01.2013, 01:40   #631
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja kad bi imao sad pare odmah bi je kupio..Mene ne zanimaju puno kakve ima tipke jer bi je vise koristio preko midi harmonike a na samoj klavijaturi bi koristio tipke samo kad bi pravio neki ritam ili kad mi bude potrebno radi dinamike za pojedine instrumente sa aranzera..Koliko sam cuo demo meni se svidja..pozz
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 02:45   #632
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Meni dirke dosta znace.Sto jedan kolega pre napisao,pre bih uzeo Pa800 nego Pa600,jeste da je Pa600 novija sprava,Ram veci i ostalo,ali bez Vocalista ne mogu,navikao sam tako i nekako su mi tasteri malo zbijeni,ne znam,stvar ukusa.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 04:27   #633
atanas zafirov
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 28.07.2008
Postovi: 13
Downloads: 568
Uploads: 3
Rekao HVALA: 0
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
atanas zafirov befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

to sam i ja uradio , pre 2-3 mjeseca prodao pa500 za srecu 650eura , koristo sam je 2 god, a kupio sam je 700euro na novogodisnji popust .
mogu vam reci da sam nezadovoljan klavijaturom / tipke , drugi problem je izlaz za razglasni sistem koji je vrlo slabiji pa moras da okacis gain na raglas a to izaziva sum , treci problem nisam bas naviko na adapter jer pre to sam imao i30 , iskreno neznam sta ima u klavijaturu jer jedva tezi neke 10 kg, ...
kad je izasao pa600 bio sam siguran da cu je kupiti sa obzirom na njene solidne specifikacije :96 mb ram , 7 inch displej itd... ali nije se to desilo kad sam bio u direktni dodir snjom, kvalitet 0 ,tako da kupio sam pa800 novi za 1500 euro i znam da sam dobio vise stim : kvalitetniji dirke ,sempler za editovanje , vokalizer ,... dovoljno bar za mene
atanas zafirov je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 11:05   #634
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od atanas zafirov Pokaži Post
...96 mb ram , 7 inch displej itd... ali nije se to desilo kad sam bio u direktni dodir snjom, kvalitet 0 ,tako da kupio sam pa800
Vidi druze ogromna je razlika u ceni. Svako od nas kada bi imao novac znao bi sta bi kupio, ne bi se dvoumio. Nepobitna cinjenica je da su i Pa500 i Pa600 kao nove iste po ceni (popuste ne racunam)... kada su izasle nove. Sada uporedi molim te Pa500 i Pa600. Osnovnu stvar si vec sam naveo a kako moze da zvuci Pa600 ( provereno) evo preslusaj...

https://soundcloud.com/rolandx/korgpa600rumba
Dodato:
...ukoliko snimak neide... evo jos jednog linka: https://www.*******.com/mp3/pSG67sp-/rumba.html
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (19.01.2013 u 11:20 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 13:07   #635
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dosta su stedeli na samom kucistu. Jedino sto vredi tih 96 MB Ram-a.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 13:42   #636
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

I na Pa500 su maximalno stedeli na kucistu,pa ga je imao svaki peti muzicar.

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
zoric je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 14:16   #637
zdozic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2008
Postovi: 60
Downloads: 657
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG PA600
zdozic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

A sta bi vi?I dobro kuciste,i dobru tipku,i 4G memorie itd,itd,i to sve ako je moguce za neki 500evra.
Malo se uozbiljite,ljudi.
zdozic je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 14:48   #638
nebojsa
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 01.02.2010
Postovi: 28
Downloads: 480
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
nebojsa befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

i ja se slazem sa ovom konstatacijom,posle rolanda e16 pa do korga pa50 koji sada imam za mene je ovo dobra klavijatura,pa nece vam niko na nastupima gledati u klavijaturu od kakve je plastike napravljena nego kako zvuci,a ima i onih koji jos sviraju i na vec zaboravljenim serijama svih proizvodaca tako da je ovo za mene dobar izbor.
nebojsa je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 16:19   #639
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Napomenuo bih nesto u vezi Pa500 jer ga stalno poredite kao krs od instrumenta. Evo sada da vam kazem da niste u pravu. Mene je zadesila serija Pa500 koja je jos veci krs. Vlasnici ga mogu prepoznati sa duguljastim adapterom na kablu koji ima kockastu lampicu. Zvuk na samoj klavijaturi je potpuno bez basa , kao da su drugi zvucnici i kao da nema bass reflex kuciste. Dirka i ostalo duplo zlo, jedva sam ga se resio. Ni nalik sledecem koji sam kupio u muzickoj kuci. Prvi sam kupio od preprodavaca iz Madjarske. Znam da je ovo Off Topic ali sam samo zeleo da naglasim da i sa Pa600 netreba rizikovati zarad 100 evra manje, vec kupiti u bilo kojoj muzickoj kuci. Garanciju koju Vam preprodavac ponudi (garancija renomirane kuce u Srbiji), cudno ali je preprodavac ima,... ne vredi bez fiskalnog racuna. Eto samo da spomenem kako se kolege ne bi zaletele.

Jos nesto u vezi Pa600, opet su uradili notni drzac od jako lose plastike, dizain je OK ali je plastika takva da se svaki otisak i ogrebotinica vidi. Ispravka bar je tako bilo na Pa500 ali vidim da su identicni, neka me neko demantuje... Jednom zalepio spisak pesama selotepom zbog vetra na otvorenom, sa budjavim selotepom ode i glazura na drzacu nota,... ustvari selotejp je super vec drzac je krs. Bolje da su stavili od zice.....
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.

Promijenjeno od rolandx (19.01.2013 u 16:25 sati)
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 16:24   #640
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od zdozic Pokaži Post
A sta bi vi?I dobro kuciste,i dobru tipku,i 4G memorie itd,itd,i to sve ako je moguce za neki 500evra.
Malo se uozbiljite,ljudi.
Da, ja bih upravo to hteo jer to ne vredi vise od toga!!! Ovo najozbiljnije mislim, pa ljudi u pitanju je samo gomila plastike i gume! Sta na njemu vredi 1000e?! Ovo nije samo konstatacija za Korg vec i za sve ostale brendove. Mislim da su im svima prenaduvane cene i da veoma skupo placamo klavijature koje kupujemo i punimo im dzepove a za uzvrat desi se da dobijemo nedovrsene ili poludovrsene instrumente (najbolji primer Pa2x a onda i svi ostali za koje svako malo izbacuju nove OS-e kako bi ispravljali greske)!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 21:43


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije