Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 28.02.2008, 01:19   #21
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ....

Ubedjen sam da ce sledeci Roland biti sempler sa dosta ram memorije,ne verujem da ce oni tako lako dici ruke od nekad najprofitabilnije oblasti sto se tice klavijatura!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2008, 01:30   #22
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

I ja tako mislim,ipak je Roland kao aranzer vrlo mocan i nece dozvoliti valjda da propadne zbog jednog pisljivog semplera.
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!

Promijenjeno od tesla (12.03.2009 u 01:45 sati) Razlog: obrisan bespotreban citat
kuki je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2008, 10:51   #23
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dragi prijatelji, mislim da niste u pravu što se tiče Rolanda.
Roland nije nikad pravio aranžer sa samplerom. Oduvijek im je poslovna politika bila da uz aranžer obavezno moraš kupit profi workstation koji ima sampler. I tko je imao novaca da to kupi idučih deset godina je bio miran. Ali ne zato što je izašlo nešto novo bez čega nebi mogo, nego zato što je ta oprema dotrajala. I da nakon deset godina opet kupiš primjerice jedan ganz nov G-1000 i jednog Fantoma opet si idučih 10 godina miran. To će super zvučat na gaži ili tezgi jer zaboravljate da u svijetu muzike izlaze samo novi instrumenti, ali novi ritam odavno nije izmišljen i svi su oni u kljavama već dobrih 20 i kusur godina. Jedino novo je da umjesto 8 traka u ritmu sad imaš kao prosjek 16, pa 32 i td. No da sad ima i 100 soun traka u synthu što čemo napravit ? Tipično balkanski Izbrisat čemo sve trake i ostavit samo bubanj, percusije, bas, kontru i tepih. To je maksimum 5 traka. A što je s ostalih (karikiram) 95 traka .
Svaka čast Pa800 i Pa2X Pro i jačim modelima. Stvarno su vrhunski aranžeri. No zašto ih ja nisam kupio ??? Već tisučiti put pišem da sa Pa80 i LE-om odrađujem posao isto kao što bih i sa njima. Tu razliku u soundu, te nijanse raja NE ČUJE. Nije sad ovo neka moja antipropaganda jer ritmički se jako malo mjenja kvalitet sounda, i treba samo malo poradit na kvalitetu samplova tj boja. Ostalo je sve isto. Ako raja guta fajlaše i kaže kako im je svirka super a u pozadini fajla klasični GM standard, onda moja live svirka sa dorađenim ritmom i sampliranim bojama mora zvučati 1000 puta bolje.
No vratimo se mi poslovnoj politici proizvođača klavijatura. Kako sam reko Rolandu sigurno nije u interesu napravit aranžer tima Pa-800 ili Pa2X, jer tada čitava jedna generacija workstationa pada u vodu. Oni će oslabit vlastiti brend na tržištu i tako si napravit veliku štetu izdavanjem aranžera sa vrhunskim samplerom. To je pokušala Yamaha Tyrosom II, no ubrzo su shvatili da imaju Motifa i da im je jedan takav stroj (Tyros II) čisto dovoljan u ponudi na svijetskom tržištu. Cijena mu je paprena, no ciljana skupina kupaca je ionako na ovim prostorima. U svijetu su zvukovi standardizirani, i euro svirači se ne grče zato što nemaju JuVe ritam ili neku zujalicu iz Casia ili DX-ice. Sampler im ne treba. Ako ga i imaju, tada je u sampleru sample nekog vrhunskog Grand Piana kao Stenwaya, Petrofa i sl. Sampliraju se Rhodes soundovi i boje s legendarnih analognih synthova kakvih više nema u prodaji. A kod nas je bitno da imaš sve registre Dallape i Guerrinke, tamburicz, bouzuki, zurlu, šargiju, raštimanu dragačevsku B trubu, pa Ferusov sax itd da ne duljim s nabrajanjem. Budite sretni što KORG još jedini kao podržava naše zahtjeve, no to im i paše jer u svijetu aranžera su debelo na zadnjem mjestu radi nedostataka ozvučenja (ovaj segment elektronike na KORG-u je debelo ispod nivoa - odgovorno tvrdim totalnii šljam) i nekvalitetnog kučišta i meterijala. Puno vas će reči da kakove veze ima materijal i kvalitet izrade sa performansama nekog instrumenta. E pa drage kolege ima. Ako jedan DX-7 može i nakon 25 godina zvučati bez obzira na njegov engine i loše performance u odnose na generacije današnjih workstationa kao da je jučer izašo iz dučana, a jedan LE nakon 2-3 godine svirke izgleda (ma koliko god pazio na njega) ko da je tenk prešo preko njega, sav oguljen, raskliman, izlazni outputi razhebani i krče (koliko god pazio na džekove i kako ih uštekavam) onda u vražju mater. I na kraju najinteresantnije : sjetite se primjerice stare legende KORG-a M1. Koštao je malo bogatstvo, po mogučnostima u ono vrijeme car ali suštinski sirotinja po kvalitetu izrade (konkretno dugmiči i volumen potenciometar). No napravljen je tako da ga svaki amaterski elektroničar može popraviti (kad mu propadne dugme) vrlo brzo i za jako male pare. Taj legendarni M1 je još dan danas na glasu kao najkvalitetnije izrađen KORG-ov workstation do danas. Svaka čast Extremu, M3, Pa2X, "kecu", no pitat ću vas za 4-5 godina kako ste zadovolji njima ? I za par mjeseci kad pučnu ovdje na forumu postovi tipa HELP ! Crko mi ekran ... Krče mi izlazi ... pukla mi kutna plastika na synthu a samo sam ga malo kvrcno ... prolio sam sličajno pivo i više ne radi ništa apola toga sam promjenio ...
Nažalost u globalu nije to to što smo trebali za taj novac dobit. I još nešto. Pitajte nekog stranog glazbenog muzičara što misli o kvaliteti KORG-ovih aranžera, pa i Yamahinim pa čete čuti i ostati bez teksta.

Promijenjeno od kreso (28.02.2008 u 10:57 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2008, 14:16   #24
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Ako bude ko sto ti kazes onda vrlo brzo vidim kraj prozvodnje aranzera sa imenom Roland ali mislim da toga nece biti i da ce roland pratiti trendove koje za sada diktiraju Korg i Yamaha u svetu aranzera!
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2008, 14:30   #25
kljucko
Vredan član društva
 
kljucko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 225
Downloads: 1072
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: G1000
Interesi: Sve sto je vezano za tehniku..
kljucko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Jedva cekam takvog RolandaOdmah se vracam na provjereno.
kljucko je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2008, 14:37   #26
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Pa verovatno ce se dpsta Rolandovaca vratiti maticnoj firmi
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2008, 14:41   #27
kljucko
Vredan član društva
 
kljucko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 225
Downloads: 1072
Uploads: 10
Rekao HVALA: 2
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
Instrumenti: G1000
Interesi: Sve sto je vezano za tehniku..
kljucko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Slavit cu taj dan.
kljucko je offline   Reply With Quote
Star 28.02.2008, 14:44   #28
Marco7
Stvarno kod kuće
 
Marco7's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.11.2005
Mjesto: Novi Pazar
Postovi: 1.898
Downloads: 1554
Uploads: 56
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 158 puta u 125 Postova
Instrumenti: Korg Pa3xPro , Korg Tr . . .
Interesi: muzika
Marco7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Marco7 pošalji poruku preko MSN messengera Marco7 pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard ...

Ja se uzdam u se i u svoje kljuse od Korga
__________________
Marco
Marco7 je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2009, 11:46   #29
vazdagazda
Drugar foruma
 
vazdagazda's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.01.2007
Postovi: 82
Downloads: 919
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 8 puta u 6 Postova
vazdagazda befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kao prvo primjedba za ovog cincilatora koji nema pojma,a kao drugo Korg je najbolji Aranzer na svijetu,jos mu fali interni RECORDER mislim na npr. jedan sa 8 Spura i to ce biti to.





Ovako se ne možeš izražavati !!! Poštuj pravila foruma i ne vrijeđaj nikoga !!!
__________________
Budite zahvalni savjetima, a ne pohvalama !

Promijenjeno od kreso (11.03.2009 u 12:25 sati)
vazdagazda je offline   Reply With Quote
Star 11.03.2009, 12:06   #30
spale
Vredan član društva
 
spale's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.08.2006
Mjesto: Bačka Palanka
Godina: 54
Postovi: 177
Downloads: 1539
Uploads: 1
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
Instrumenti: PA80
Interesi: muzika
spale befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
spale pošalji poruku preko MSN messengera spale pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Auuuu druže ti se oglasio godinu i kusur dana posle postavljanja posta..
spale je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
dijagnoza, korg


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 05:48


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije