Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 23.03.2008, 11:22   #1
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard N364 ili i30hd ?!?

U zadnje vreme bas intenzivno koristim forum i vidim da se daju odgovori na sve i svasta, pa da postavim i ja jedno budalasto pitanje.
Trenutno koristim Extreme i stari XP-10 koji je bas dotrajao. Resetuje se po 100 puta na svirci i tako... ubile ga godine. M1 jos uvek nisam sredio, te nije za svirku, a pitanje je i da li ce uskoro biti. Nemam vremena za njega, da ga saljem u servis ne isplati se, tako da sam odlucio skupiti novca i kupiti jos jednu klavijaturu.
Ja sam razmisljao o tome da uzmem N364, no kolega aranzerista me je sad bacio u razmisljanje. Kada sam ga pitao da li zna negde naprodaj neki N364, rekao je da je mnogo pametnija investicija da potrazim i30hd. Kako on kaze, po ceni su "tu negde", i30 bih mogao da korisim bez problema i kao drugu solo klavijaturu, a za "nedajboze" bih imao i aranzer. Sve u svemu, ja nisam za aranzersku svirku, no ako nista drugo, kuci bi mi dobro dosao za "svoju dusu", a ko zna, mozda i za neke male privatne zurke zatvorenog tipa gde svakako ceo bend ni ne bi stao, (kucna varianta) pa ono, umesto karaoka masine...
Dakle, pre svega, zanimaju me vasa misljenja o mogucnostima ove dve klavijature u zvuku solo boja.
Da li vredi ici na i30, pa imati i aranzer koji ce da ceka da ga jednog dana upotrebim, ili je N364 bas mnogo bolji po tom pitanju?
Napominjem da mi do ovog trenutka nije ni padala na pamet mogucnost da imam aranzer, ali ako su razlike u zvuku i ceni male, mozda cu prvi put u zivotu imati aranzer U svakom slucaju, od vasih predloga i sugestija zavisi sta cu uraditi...
Hvala svima na odgovorima!
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2008, 11:49   #2
mykeli
Veteran
 
mykeli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.06.2005
Mjesto: Pirot
Godina: 53
Postovi: 858
Downloads: 218
Uploads: 5
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 22 puta u 21 Postova
Instrumenti: sa dirkama...
mykeli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hahaah....Polako ali sigurno ces ipak da se aktiviras kao ARRista,u tim godinama,pa za koga salim se!
Ipak mislim da ti je najpametnije da uzmes i30,zbog toga sto si sam naveo,nema razmisljanja...i na kraju krajeva,sta ce ti dve ili pet solo klav. kad nemas ARR...

Idemo u akciju "Jager aranzerista" svi za Dzegera,napred brate....zajebavam se bre!!!
__________________
Procitajte pravilnik!

mykeli je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2008, 12:54   #3
Alix
Stvarno kod kuće
 
Alix's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.02.2006
Mjesto: Ispod Kestena
Postovi: 1.546
Downloads: 363
Uploads: 2
Rekao HVALA: 7
Zahvalili mu 19 puta u 17 Postova
Instrumenti: Žene
Interesi: Kompjuteri,RC sistemi,Videonadzor
Alix ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Alix pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Druže naši predlozi ti neće puno pomoći...Evo činjenica...Kolega KREŠO poznaje N364 više nego mi svi ovdje na forumu...On mu je ušo u dušu,pa nek ga opiše kad nađe vremena...E sad se odluči dali želiš imati moćan solo sinth ili dobar aranžer.Naime N364 je jako dobra klaviatura koja je predhodnik Trinity-a a nasljednik M1,T3,O1/W...Dakle boje koje imaš na njemu zvuče fenomenalno...I30...Meni se lično jako sviđa,ali ipak se suzdržujem zbog zvukova...Dakle za pratnju je dobar,ali brate još kod nikoga nisam čuo da bi imo nešto ekstra boje na njemu.Dakle nije to baš neki aranžer ko PA-serija pa da se može reći da ima boje do jaja...Al ko što rekoh,ti se moraš sam odlučiti---Dakli želiš imati odličan solo sinth,ili dobar aranžer...Pozdrav!
__________________
Ljudi uživajte u životu i ne vodite brigu koliko je ko sposoban i kakav je muzičar...jednog dana ćete shvatiti da je ZDRAVLJE čovjeku na prvom mjestu...Budimo svi drugari jedan drugom na ovom forumu...
Alix je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2008, 13:42   #4
dinko
Početnik forumacije!
 
dinko's Avatar
 
Registrovan/a dana: 11.03.2008
Mjesto: mirkovci.hr
Postovi: 7
Downloads: 196
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: korg i30
dinko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dinko pošalji poruku preko MSN messengera dinko pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

alo ljudi dugo vremena se smucam ovuda i citam razne dileme i trileme kolega pa ajd da i ja opalim neku "pametnu" ako hoces solo klavijaturu uzmi n364,ja koristim i30 pet godina i jaako sam zadovoljan s njim kao aranzerom ali sa solo bojama je jaako tanak
dinko je offline   Reply With Quote
Star 23.03.2008, 15:19   #5
josipv
Odomaćeni član
 
josipv's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Croatia VT.
Godina: 41
Postovi: 750
Downloads: 545
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 27 puta u 25 Postova
Instrumenti: Kurzweil pc3K6,Korg Kronos 1
Interesi: Muzika,automobili,automehanika
josipv befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
josipv pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Evo ja sam nedavno uzeo i30hd za 600eur i to je naka realna cijena tu kod nas,dok N364 mozes naci i za 300Eur,Sa i30 sam super zadovoljan i dosta se dobro daju slozit boje na njemu iako nije kao N364,isto ga koristim uz Extreme i jos sam ga povezao midi-kablom i sad imam i samplove i njegove boje,stoga bih ti i ja takodjer preporucio i30 jer nije lose imat i arrranger upravo zbog toga sto si naveo:kucne svirke,"za svoju dusu".....
I sto je meni dosta bitno tipka mu je puno bolja od N364,kao na trinity,a posto imas extreme nece bit neke teske prilagodbe jer tipka je samo malo dublja nego Extreme,sve je jako slicno raditi na njemu jer isto ima touch-screen koji je super brz!
I na kraju kad to stavis na stalak,izgleda mrak jer su obe skoro potpuno jedankih dimenzija!!!

Dakle i moj savjet i30HD!
__________________
Svi uredaji rade na bijeli dim,kada dim izade,uredaj se pokvario
josipv je offline   Reply With Quote
Star 24.03.2008, 20:29   #6
kuki
Kao kod kuće
 
kuki's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.11.2005
Mjesto: Zrenjanin
Godina: 36
Postovi: 835
Downloads: 1668
Uploads: 26
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 18 puta u 17 Postova
Instrumenti: Yamaha 9000pro, Korg TR76
Interesi: Ribe na dve noge
kuki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
kuki pošalji poruku preko MSN messengera kuki pošalji poruku preko Yahoo! messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od josipv Pokaži Post
Evo ja sam nedavno uzeo i30hd za 600eur i to je naka realna cijena tu kod nas,dok N364 mozes naci i za 300Eur,Sa i30 sam super zadovoljan i dosta se dobro daju slozit boje na njemu iako nije kao N364,isto ga koristim uz Extreme i jos sam ga povezao midi-kablom i sad imam i samplove i njegove boje,stoga bih ti i ja takodjer preporucio i30 jer nije lose imat i arrranger upravo zbog toga sto si naveo:kucne svirke,"za svoju dusu".....
I sto je meni dosta bitno tipka mu je puno bolja od N364,kao na trinity,a posto imas extreme nece bit neke teske prilagodbe jer tipka je samo malo dublja nego Extreme,sve je jako slicno raditi na njemu jer isto ima touch-screen koji je super brz!
I na kraju kad to stavis na stalak,izgleda mrak jer su obe skoro potpuno jedankih dimenzija!!!

Dakle i moj savjet i30HD!
Slazem se sa tobom!
__________________
Obozavam muziku,klavijature i zenske!!!
kuki je offline   Reply With Quote
Star 25.03.2008, 10:41   #7
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@ Jeger

prijatelju, ove dve klavijature su dva potpuno različita svijeta i nemogu se svrtavati u isti koš. Kao prvo generacijski je N364 stariji jedno 3-4 godine. Drugo, cijenovno je N364 duplo jeftiniji. Treče, N364 je workstation zasnovan na AI2 sintezi zvuka što je starije od aranžerskog (sad ne znam napamet) procesora od i30.
Neki dan sam u jednom postu napomenuo da je N364 kao drugi synth po meni najzahvalnija kombinacija od jeftinijih starijih kljava. Editing mu je fantastičan. U kobinaciju možeš stavit 8 programskih boja koje su kao multisound proširive do 16 podboja. i30 ima tipičnu aranžersku gradnju sounda (3+1). Nije sad i30 loš sinth, ali da bi ga koristio kao solo ipak je pretanak. Ima on dobrih boja, no s obzirom da imaš Extreme sondovi sa i30 ti uopće neče dolazit do izražaja tj bit će naspram Extrema kao i prateča kljava presirovi. No da ga imaš kao aranžer onda je u kombinaciji s Extremom više dobar, mada ti za taj novac rađe onda preporučam Pa50/60 koji će ti pružiti više user mjesta za stylove (jer barem je meni kod aranžera najbitnije ako imam sampler pride). Zanemarimo sad prepucavanja da li je Pa50 bolji ili lošiji od i30. Po meni je Pa50 korisniji uz Extrime nego i30 upravo baš iz tog razloga što će mi Extreme dati fenomenalne soundove, a Pa50 kao "sluga" s ritmom dati sve ono što mi nedostaje u finalnom soundu. Usuđujem se reči da je kombinacija Extreme+Pa50 možda skoro kao i Pa800, no ipak za nijansu lošija i siromašnija zvukom s obzirom na engine Pa800. No vratimo se na temu posta. Ako radiš bandovki tj imaš bubnjara i basistu pa ti ne treba aranžer tada za tih 300 € ti je uz Extreme N364 dušu dao. Imaš generacijski različit sound od Extrema a opet jasan i oštar prepoznativ KORG-ov zvuk. Kako sam već jednom napisao: stringove i organ's zvukeove s N serije do sada nema još niti jedan noviji KORG (izuzmemo li samplove). Na N364 se dadu napravit fini soundovi, terce, lako je upravljiv MIDI-em pa ga možeš "hranit" i sa Extrema. Ima solidan i jednostavan sequencer (ako misliš pravit matrice), simpatičan arpegiator, u biti jako dobar synth za male novce. No ima i mane. Po meni mana mu je mali i nepregledni ekran. FDD se s vremenom potroši kao na Yamahi V50, no zamjenjiv je s bilo kojim PC flopy-em. Kod soundova klaviru su mu živi užas. Sirovi i plastični. Harmonike i tamburice solidne. Brass sekcija OK (ovisno za koje podneblje trebaš trubu ili brass).
S druge strane ako namjeravaš utrošiti na workstation 600 € kao za i30 moj ti je savjet da nekako još navučeš 100 € i uzmeš Yamahu EX-7 ili Kurzweila K2000 V3. U kombinaciji s Extremom mislim da nemaš u ovom trenutku ništa bolje. Boli glava sound.

Promijenjeno od kreso (25.03.2008 u 10:48 sati)
kreso je offline   Reply With Quote
Star 27.03.2008, 21:11   #8
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Hvala svima na odgovoru, a posebno Kresi na "romanu"
Dobio sam odgovor kakav sam i pretpostavljao da cu dobiti. Tek sad ne znam sta tacno da uradim, medjutim poucen Kresinim savetom, verujem da krajnji ishod nece biti ni N364 a ni i30. Skupice se jos malo para pa cu gledati da uzmem Kurzweil. Valjda za mesec-dva, najvise 3... Sta god da kupim, cuce se
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Star 28.03.2008, 10:16   #9
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bravo prijatelju ! Super odluka.
Jedan Kurzweil K2000 V3 ili u boljem slučaju K2000 VSX uz Extrema jede malu djecu. Mislim da za stage još dan danas ne postoji bolja kombinacija sounda.
kreso je offline   Reply With Quote
Star 29.03.2008, 19:00   #10
jager
Odomaćeni član
 
jager's Avatar
 
Registrovan/a dana: 17.06.2007
Mjesto: Subotica, Srbija
Godina: 55
Postovi: 512
Downloads: 69
Uploads: 12
Rekao HVALA: 4
Zahvaljeno 2 puta u 1 Postu
Instrumenti: Korg Triton Extreme
jager befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
jager pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Ah, nagrebali ste svi tek kad ga kupim Nisam se mnogo bavio sa Kurzweilom, jedino sa jednim modulom, a sa aranzerima uopste Trebace mi mnogo pomoci, sigurno ...
__________________
... bolje 5 do 12 nego nijedna posle 1
jager je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
i30hd, ili, n364


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije