Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 27.11.2015, 17:04   #1
Klime
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 27.11.2015
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Klime ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Kupovina PRVE aranzer klavijature

Poštovanje svima,
muzikom se bavim od svoje 10 godine, i to su uglavnom bili zicani instrumenti gitara, tambura, bas ... itd.. e sad u poslednje vreme je pocela jako da me zanima klavijatura, pa sam odlucio da kupim neki aranzer. Potrebna mi je Vasa pomoc da bih znao koju klavijaturu da kupim kao pocetnik. Posto jos nista nisam upucen o tome. Gledam Korga pa50,pa60, Rolanda Em 2000 za sad su to neke dve klavijature koje imaju solidnu cenu a cuo sam da su jako dobre. Šta bi ste mi Vi preporučili?

Srdačan pozdrav!
Klime je offline   Reply With Quote
Star 27.11.2015, 18:19   #2
Fekete
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.07.2015
Mjesto: HR
Postovi: 276
Downloads: 114
Uploads: 16
Rekao HVALA: 47
Zahvalili mu 35 puta u 32 Postova
Instrumenti: klavijatura Korg pa 700, pa80, Le, harmonika Dallape Organtone 120
Fekete ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pa ako već imaš u vidu da bi kupio korg pa50 ili pa60 ja bih ti savjetovao da ako ti nije problem bolje kupiš korg pa80 jer u njega možeš ubacivati razne semplove tamburica, harmonika, buzukija itd. koje kada malo uđeš u štos lako možeš srediti. Dok u pa50, 60 to nije moguće jer nemaju sempler i možeš imat samo u njima boje sa kojima u dogledno vrijeme nećeš više biti zadovolljan. Možeš i tu malo po forumu prelistati teme o usporedbama pa50 i pa80, koje su razlike i ostalo. pa80 je nešto skuplji od pa50, 60 aili mislim da se svakako isplati ako nemaš dovoljno novca i pričekat malo pa uzet kasnije pa80 nego uzet odmah pa50. Što se tiče Rolanda Em 2000 nisam imao susreta sa ovom klavijaturom pa pričekaj i mišljenja kolega koji su sa time upoznati.



Promijenjeno od Fekete (27.11.2015 u 18:20 sati)
Fekete je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2015, 13:04   #3
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

A koliko semplova može stati u pa80 na 16 MB memorije? 5, 10? Shvatio sam da kolega tek prelazi na klavijaturu i smatram da mu semplovi nisu od izuzetnog značaja. pa80 sa karticom nije jeftin. Za moj pojam, njegove potrebe bi apsolutno završio Korg Pa50 SD ( sa SD karticom). Pretpostavljam da će mu dobro doći brzo ubacivanje setova preko SD kartice nego preko disketa. Praktičnije je. Novija je klavijature ( novije proizvodnje). Kasnije, otom potom. Za početak je to sasvim dovoljno. Roland EM2000 je veoma stara klavijatura i stim u vezi podložnija je kvarovima nego klavijature novije proizvodnje ( gumice, tasteri...). Pa50 SD ima dupli sekvencer i to je prednost.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 28.11.2015, 17:18   #4
sxkn7
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 03.10.2009
Postovi: 163
Downloads: 1023
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Instrumenti: Roland Fantom G6, V-Synth GT, D-05, Korg T2EX, Ketron SD4, Yamaha Motif XF6, PSR-S770 i Stagepas 400
sxkn7 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

nažalost nisi napisao koliko si mlad ili "star" i koliko para bi potrošio. Vidim nije baš da ti je cijena svejedna.

Ja sam probao mnoge elektronske instrumente sa tipkama i mogu da ti preporučim da kao početnik zaboraviš Korg-a. On je najteži za naučiti i da ga sam "programiraš". Yamaha je malo lakša ali i sa njom bi trebao sačekati. Ketron - ista stvar.

Moj ti je savjet da sačekaš da se na tržištu pojavi Roland E-A7. Koštaće oko
1100 - 1300 EUR, zavisi gdje ga kupiš. Ono što je bitno je da dobijaš novu klavijaturu u kojoj se po prvi put u istoriji aranžera (dobro, možda po drugi put, da me nebi neke kolege kritikovale za eventualno "neznanje" ) nalaze boje i ritmovi i za narodnu i za zabavnu muziku Zapadnog Balkana. Sačekaj da dođe u radnju i probaj ga. Zaboravi ove savjete oko ubacivanja setova, terci i sl., preko disketa i SD-kartica i MIDI-kablova i "trica i kučina". To je samo višemjesečno sluđivanje i za iskusne "aranžeriste" a kamoli za tebe početnika. Da ne govorimo da moraš kupovati MIDI-kabal pa SD-kartice ili diskete, pa možda po potrebi spajati aranžer sa kompjuterom pa ovo pa ono - znači dodatni troškovi

Ma dođe ti da razbiješ aranžer od zid ali žali Bože zida da se ne probije i da klavijatura ne proleti kroz njega i mlatne komšiju koji spava u "susjednoj" sobi

Dakle Roland E-A7 kojeg mnogi čekaju
sxkn7 je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio sxkn7 za ovaj koristan post:
Exter (12.12.2015)
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:35


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije