Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.04.2012, 22:22   #1
hakala
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.11.2010
Postovi: 148
Downloads: 16293
Uploads: 3
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 16 puta u 15 Postova
hakala ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Compact Flash Card

jel imo neko susreta s ovom karticom ? cuo sam kao moze se kupiti kartica od 32 mb i staviti u ovo pa onda u pa80 i da ce to raditi ? da li je to moguce ??
Grafički Fajlovi
File Type: jpg C-HP0171-2.jpg (72,1 KB, 17x skinuto)
Highslide JS
hakala je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 22:31   #2
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Nije moguce jer je ne prepoznaje.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 23:34   #3
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Slušaj nije problem u cf adapteru već u CF karticama, 99% modela koji su u ponudi ne mogu da rade zbog neke true ide ili nečeg sličnog, ne mogu tačno da se setim.....

mogu da rade samo 2 ili 3 određena modela. Ja sam eksperimentisao, i u svakom slučaju pa80 ne može da vidi više od 16mb, jer je softverski ograničen kao i njegovi nalsednici.

Ajd probaću da nađem te modele CF kartica koje provereno rade. Ali vrlo teško ćeš da ih nađeš, ali je vredno truda jer 16mb košta 150 evra, a ovako može upola manje da te izađe.
Dodato:
evo mora da nađeš CF karticu koja ima ovo
True IDE Mode compatible
ovi modeli provereno rade:
4GB RIDATA 150X silver color
4GB RIDATA 233X Green color
CF RIDATA 233X
ako saznam za još neki model dopuniću listu.....
Dodato:
Ali preporučio bi ti prvo probu pre kupovine CF kartice, jer se dešavalo da slični modeli ne rade.....
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (07.04.2012 u 23:41 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2012, 23:50   #4
hakala
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.11.2010
Postovi: 148
Downloads: 16293
Uploads: 3
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 16 puta u 15 Postova
hakala ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ma dobit cu ja tu CF karticu dzaba od prijatelja,on je kupio negdje tamo sa strane al vise nema pa80,prodao ga je prije nego mu je to stiglo pa kaze meni provjeri da li to moze pa ce mi dati karticu...znaci ja mogu da kupim tu vecu karticu ali klaviajtura ce ipak da prepozna samo 16 mb ali je isplatnije jer je jeftinije? valjda sam dobro skonto
hakala je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2012, 00:05   #5
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ljudi, o cemu vi pricate???
nikadvisekorg, to sto pricate ste sigurno vidjeli na korgovom forumu (i ja sam) ali tamo se prica o koristenju CF kartice umjesto HD-a u klavijaturi, pomocu IDE to CF adaptera, a ne umjesto Flash kartice. Milion ljudi je to pokusavalo, ali nisam nikad cuo da je neko uspio pomocu PCMCIA to CF adaptera i CF kartice da zamijeni Flash Card za semplove.
Vi kazete da ste uspjeli (ako sam dobro shvatio) a mene sad interesuje sta. Da li ste ocitali neki sempl sa te kartice i adaptera, ili ste je koristili kao HD u klavijaturi?
Da me ne shvatite pogresno, ja bih prvi volio da to moze tako da se odradi i da se zamijeni Flash card, ali mi je prosto nevjerovatno..

Promijenjeno od Teodor (08.04.2012 u 00:08 sati)
Teodor je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Teodor za ovaj koristan post:
comodo (08.04.2012)
Star 08.04.2012, 00:26   #6
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Kao prvo tu karticu ce jako tesko naci kod nas jer vec pomalo teze se nalaze i obicne CF.
Ja imam kuci tri razlicite koje koristim na e80 i probao sam dali moze na Pa80 i nije prepoznao ni jednu.Naravno ni jedna nije od tih koje si ti naveo,ali ima i razlike i u samom adapteru tako da ti je to nekih 0.1% da ce je prepoznati.

Sto se tice ugradnje Cf umesto Hdd da odmah kazem da se ni to bas ne isplati samo delovi dodju oko 140-180 eu u Srbiji.
sinisa je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2012, 08:48   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nikadvisekorg napisa jasno, da jasnije ne moze biti a nabroja i par modela, ama niko izgleda ne cita ono sto mu ne odgovara. Podrzani su samo adapteri koji rade u True IDE Mode a sto znaci da rade kao nativni to jest da im ne trebaju nikakvi driveri i da ih instrument/kompjuter prepoznaje bez ikakve dodatne instalacije drivera... jer... kako bi i uz koje magije instalirao driver na taj PA80 ??? To je jedini pravi odgovor i ne treba dalje filozofirati... te kod ovoga radi a kod onoga ne radi... probaj i vidjeces, drugo nema... ili nabavi jedan od modela koje je nikadvisekorg preporucio.

Promijenjeno od tranzit (08.04.2012 u 08:50 sati)
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2012, 09:27   #8
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Nasta zabuna ni od cega..
Ja se vec 7 godina od kad imam Pa80 bavim traganjem i istrazivanjem na ovu temu, pa mi zato bi cudno ovo sto sam vidjeo.
Po mom saznanju JEDINA kartica koja ce raditi u Pa80 je Linear Flash(to je taj tip) i to ne svaka, nego samo sa AMD-ovim chipovima odredjenog tipa (imam negdje zapisan i product number), ne zato sto su AMD naravno, nego sto je AMD ostao poslednji koji je proizvodio taj tip chipova, pa su jednostavno jedino AMD-ove do prije par godina bile dostupne nove, a sad ih i AMD vise ne proizvodi (ima veze i sa voltazom i milion drugih stvari). Linear Flash kartica ima raspored pinova PCMCIA kompatibilan, i taj adapter koji je kolega pomenuo ima isti raspored pinova i moze da se usteka u Pa80, ali tu sva kompatibilnost prestaje. Linear flash kartica, narodski receno, zamjenjuje radnu memoriju, a ne mass memory-sto je hard disk. To sto se moze dobiti spajanjem ovog adaptera i CF kartice je priblizno ATA Flash Card koja radi kao mass memory. Iz drugog ugla posmatrano, ustekaj ATA Flash Card u pa80 i ona ne radi, iako potpuno isto izgleda spolja kao i Linear Flash typeII.

Drugi dio price....
Istrazivao sam i na temu CF umjesto HD, i pricao sa ljudima(serviserima) koji to rade, i sa ljudima koji su to uradili u svojoj klavijaturi..
Da bi se to postiglo, potreban je ATA to CF adapter koji moze da radi u true IDE modu, i takodje CF kartica koja podrzava true IDE mode. Narucio sam adapter - 1dolar - stigao, i CF karticu koja moze da radi u true IDE modu - 12dolara - narucio prosle sedmice, cekam da stigne.Ima jos nekih 3-4 dolara shippinga, nije ni bitno.. Suma manja od 20usd... Tako da prica o 150eura apsolutno nema nikakvog smisla..

E sad.. posto svasta ljudi pisu po forumu, a i kasno je sinoc bilo, ja sam pomislio da mozda nije covjek prebacio u glavi pa misli jedno prica drugo..
Potpuno je jasno sta je napisano u prethodnim postovima, samo mi se jako cini da su malo pobrkane babe i zabe.
Tranzit, vi ste milion puta do sada pokazali da kad o necemu pricate vrlo dobro znate sta pricate, i u vas sud vjerujem 100%, ali ovde nije stvar bila u ''parcijalnom'' citanju posta, nego jednostavno to gore napisano i pet puta procitano, jednostavno i dalje nema smisla i zato sam pitao o cemu ljudi pricaju, misleci da je neko tu nesto pobrkao pa ce da se ispravi.
Ako ovo moze da radi to je odlicna stvar i skakacu do plafona od srece ali po onome sto sam ja naucio i sto znam, meni je i dalje nevjerovatno.
nikadvisekorg, jel ova vasa varijanta mijenja HD ili Flash Card? Samo je to pitanje. Vidim da ste napisali Flash Card, ali ipak da pitam jos jednom, otkud znam..
Dodato:
Ovim pisanijem gore sam samo htio da pokazem da su svi prethodni postovi ustvari negdje izmedju ove dvije varijante o kojima sam ja pisao, pa mi se zato ucinilo da je tu neko nesto pobrkao. Ne tvrdim da to ne radi, ali mi je cudno pa otud i upitnici iznad moje glave

Promijenjeno od Teodor (08.04.2012 u 09:38 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Teodor je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2012, 10:06   #9
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Teodor Pokaži Post
Da bi se to postiglo, potreban je ATA to CF adapter koji moze da radi u true IDE modu, i takodje CF kartica koja podrzava true IDE mode.
E upravo to je i jedino bitno za ovu temu i nista vise jer se i pitanje hakale a i kompletna tema odnosi iskljucivo bas na to. Sve ostalo "mudrovanje" je suvisno. Ti si vrlo dobro shvatio o cemu se radi.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2012, 10:30   #10
Teodor
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 19.02.2011
Postovi: 69
Downloads: 128
Uploads: 0
Rekao HVALA: 9
Zahvalili mu 13 puta u 10 Postova
Teodor befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

da.... ali ovo gore sto ste quote-ovali se odnosi na koristenje CF kartice kao Hard Diska u klavijaturi, pomocu ATA to CF adaptera.
hakala je stavio sliku PCMCIA to CF adaptera, pa pretpostavljam da je htio to da koristi kao Flash karticu (za semplove).. sto je druga prica..

Nema kraja zabuni dok nikadvisekorg ne napise ponovo na sta je mislio. On je jedini koji moze da stavi tacku na ovo
Teodor je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 22:42


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije