Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Slobodna zona > Vesti

Vesti Nova oprema, vesti iz sveta, zemlje (Ne ležati na zemlji, može da bude hladno)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 10.11.2023, 23:44   #11
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa nisam rekao da nije tačno što si napisao nego šta tvrde svi koji su pravili testove između Yamaha Psr SX900 i Medeli AK-X10 a i napisao sam da je Yamaha naravno bolja šta je i logično jer je duplo skupa.
Osobno nemam pojma kako medeli zvuči jer ga uživo nisam slušao nego na Youtube i nekim stranicama ali tamo skoro uvijek se desi da su na veliko instrumenata zvukovi priređeni odnosno pušteni preko raznih samplera i slično.Znam kad sam još imao Tyros pa ga onaj što beše Michel Wonckler ili šta več je predstavljao na Youtube i jedan poseban pack složen za Tyros3 sa svim parametrima kojeg sam uzeo a ni na daleko nije zvučao kako je njemu.Mada sam imao vrhunsko kvalitetno ozvučenje bila je ogromna razlika jer je garantirano imao priključeno na pitaj boga šta sve.Pisao sam mu ali mi nije hteo odgovoriti.
Tako naravno ovdje teško je nagađati šta je bolje šta nije ako se ne čuje uživo a i tako sam napisao a napisao sam šta drugi tvrde a šta bi bilo i logično a dal to drži ja naravno ne mogu tvrditi može samo onaj ko probao i jednog i drugog uživo.


PSreleteo sam taj test na Youtube od Tihomir Misic i sam kaže da je več naložio puno Upgrade.Ustvari on mi nije poznat ali vidim da neke stvari na toj klavijaturi uopšte nezna podesiti.
Zatim taj njegov test ne valja ama ništa jer kao prvo klavijatura uopšte nije nikako podešena jer je samo sa tvorničkim štelovanjem.
Zatim za klavire upotrebljiva se pedala ako hoče da oni zvuče kako treba i još puno toga ima šta bi mogao navesti.
Sve u svemu jedino vidim u tome šta on priča da su dirke nikakve i to je istina jer svi tako tvrde.
Naravno Yamaha je bolja ali taj novac koliko taj Medeli košta sigurno je vrijedan kako god bilo i neka je ja ga ionako neču uzeti a mišljenje kakvo ko ima njegova je stvar.

Promijenjeno od casper (11.11.2023 u 02:38 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2023, 02:30   #12
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 544
Uploads: 17
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@flosarka
Sve što sam ja pisao to je ne samo Tiho potvrdio već večina onih koji se imalo razumiju u glazbu......
Svaka klavijatura bez obzira bio to aranžer ili workstation kada ga hoćeš isprobati nema tu što tražiti mikseta sa podešenim efektima,aktiva, pasiva.....aktivne zvučne kutije.
Dovoljni su obični studijski monitori srednje cijenovne klase i onda dobiješ realnu i stvarnu zvučnu sliku dotičnog instrumenta....od klavira, stringsova ...brassova....itd....znači tvornički zvukovi i ritmovi......a zadnji idu na test semplovi......jer semplovi su opet priča za sebe ....tu bi se dalo pričati o kvaliteti samih semplova tako da i oni nisu relevantni za samu zvučnu sliku klavijature.....mi govorimo striktno o tvorničkim zvukovima i ritmovima!
I što se tiče dirki na SX i AKX nema tu neke razlike.........čak mi i izrada AKX djeluje bolje.....ali ne ispunjava ono što se od nje traži, a mi svi tražimo da je taj zvuk samih instrumenata iz same klavijature na nekom nivou, i to je ta razlika u cijeni cca. 400eura ne u kvaliteti izrade već zvučne slike.
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2023, 19:11   #13
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa znam to sve nego sam napisao kad se promoviraju klavijature na primjer Youtube sigurno nisu sve priključene samo direktno na ozvučenje nego ponekad između priključe svašta tako da se čuje bolji zvuk.To sam iskusio na Tyros3 koji na daleko nije zvučao kao na promociji youtube a uzeo sam posve jednaki pack seta od yamahe koji se promovirao.Pa jasno je da je yamaha bolja ali svaka nova klavijatura mora se barem malo poštelovati što taj Tihomir Misic nije uradio zato on ne može puno tvrditi o tome čak je bezveze to što priča.
Garantirano je da nova Yamaha ne treba toliko podešenja kao primjer taj Medeli mada svakako treba podesiti i jednu i drugo znam to jer sam dugo radio na klavijaturama te izrađivao i stylove,midi file,sample i tako dalje jer sam imao i spletnu stranicu za prodaju svega i kupovali su po cijelom svijetu ali nema veze pošto to sad nije bitno jedino što nisam početnik a mogu tvrditi da sam svima iz klavijatur izvukao ono šta je nemoguče to jest šta su sami proizvođači tvrdili da ne ide jer sami nisu ni znali.
Nego ovdje priča je o konkurenciji Medeli i Yamahe več zbog cijene i ako Medeli još ponešto poboljša postat če jaka konkurencija yamahama srednje klase jer več sada zaostaje samo malo.Uostalom za početnike i suviše nezahtijevne svirače taj Medeli je više nego odličan i uzet če ga svako več zbog cijenovnog ranga.Barem ja tako mislim koliko sam dosada pogledao o tom modelu na više stranica a nigdje ni nisam video da ko blati taj Medeli nego suprotno osim slabih dirki.A zvuk ritmovi te sve ostalo zvuče svugdje duplo bolje nego šta predstavlja taj Tihomir Misic i to je istina i to sam hteo da kažem.
Istina je i to da primjer tebi i nekima zvokovi ne odgovaraju ali drugima su baš fantastični ovisi kakav ima ko okus.Isto na ogromno stranicama vidio sam kod testova Korg PAX5 i Yamaha GENOS ospoređene jedan pored drugog i skoro svi su tvrdili kako ima PAX5 bolje zvukove od GENOS jer Genos kao i sve ostale yamahe ima plastične zvukove.Pa sada jebiga nekima bolji su na Korgu nekima na Genusu.Osobno meni na Genosu su daleko bolji nego na Korgu a stvar je naravno okusa kako kome.Trenutno sad sam na Rolandu G70 kojeg sam nedavno uzeo najviše zbog radoznalosti i kad me više ne bude zanimao garantirano prelazim nazad na Yamahu i tamo ču ostati.A imam još i Technics SX KN700 više nego fantastična klavijatura mada več starija ali kad je primjerim sa nekim novim modelima klaviatura oni joj nisu dorasli ni na daleko jer na njima nema ništa vrednije ni bolje nego samo neki marketingi sa kojima proizvođači služe.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2023, 23:20   #14
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 544
Uploads: 17
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@flosarka

Ja sam napisao samo svoj stav i mišljenje,,, ne pišem ono što je Tiho zaključio....to što je on zaključio ja sam zaključio nekih dva i pol mjeseca prije njega .....tako da ne ispadne da je on donio neke zaključke.....
AKX10 sam imao dva dana ispred sebe....opet da ponoviim ....to je bila od kolege a ne moja.....tako da smo obojica isprobavali što može a što ne može!
Što bi rekli ....koliko novaca toliko muzike!
I opet ću ponoviti.... daleko od toga da se na njoj ne može ništa lijepo složiti da odradi svirku ......može itekako, natrpa se kvalitetnim semplovima i ima da radi ....ali od internih zvukova nećeš izvući više od 20% ......
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2023, 03:39   #15
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

tdamir66
Kako radi i šta se može na tom Medeli je nemam pojma jer ga nikada uživo nisam ni video.Napisao sam samo ono što drugi tvrde al dali je tačno pojma nemam.Pa ako si taj Medeli probao onda znaš kako radi i šta se može sa njim i nema razloga da ti ne bi vjerovao.
Moje je jedino mišljenje da taj Medeli u njegovoj srednjoj klasi kako i jeste možda i nižoj radi dobro a naravno ne može se usporediti sa nekom profesionalnom klavijaturom jer nema ni cijenu što znači da nije u takvom rangu ali za početnike sigurno je više nego dobar ako uzmeš u obzir da neki početnici uzimaju jako skupe klavijature a o njima nemaju ni pojma.Posle vrte midi failove Mp3 a svirati neznaju ama ništa jedino nama uzimaju posao jer folk misli da stvarno tako znaju svirati jebiga.Za takve taj Medeli je isuviše dobar jer čak ni tog neznaju srediti kako treba.Ne možeš reči da ti koji znaš svirati a uostalom i svi mi drugi ovdje ako uzmemo taj Medeli u ruke da ne odsviramo ono što hočemo jedino što jebiga neče zvučati kako bi trebalo i samo u tome je stvar.Pa ko jebe taj Medeli nije bitno ali nekome če valjda biti korisno ono što se o njemu razspravljalo ako hoče da ga kupi i primjer za svoju dušu kod kuče bit če mu jako dobar.Pa sad kakve ko ima zahtjeve jer meni kako pišeš sigurno ne bi odgovarao ako je tako.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2023, 20:07   #16
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 544
Uploads: 17
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja sam iznio svoj stav i mišljenje, gledano za te novce što si napisao zbilja se ne može ništa kupiti.....svi mi koji smo naučili izvući iz same klavijature neki njen maksimum ....onda znamo da bez internih zvukova to nije to.....barem je moje mišljenje takvo.....
Mene su mnogi ovi mlađi znali iks puta upitati kako ste u ono vrijeme dolazili do setova ...nije bilo kompjutera....itd....
Njima je neshvatljivo to da neki zvukovi iz M1 ...T3 ...x3 ..,..i danas bolje izlaze nego na ovim novim ....kako je dx11 onako dobro zvučao.....e djeco moja sjedilo se danima za klavijaturom da bi se nešto i napravilo....i onda razmjene iz klavijature u klavijaturu midi kablom jedni drugima su pomagali......
A danas sastavi set od par setova i onda ga prodaje za 200..300 eura!

Promijenjeno od tdamir66 (12.11.2023 u 20:09 sati)
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 12.11.2023, 22:04   #17
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Razumijem posve i slažem se.Šta znam valjda taj Medeli ima mogučnost da se interni zvukovi još pošteluju kako večinom na svim klaviaturama ali pitanje je koliko i kakav je maximum.Uostalom najviše debata je oko njegove cijene i dali vrijedi taj novac ili ne.Trenutno ne izgleda baš loše i ako medeli poboljša generatore zvuka možda opet ukrade od nekih drugih modela mogao bi postati jaka konkurenca mnogim proizvođačima to je bilo moje mišljenje.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2023, 01:21   #18
tdamir66
Vredan član društva
 
tdamir66's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.11.2013
Mjesto: Sl. Brod
Postovi: 119
Downloads: 544
Uploads: 17
Rekao HVALA: 33
Zahvalili mu 15 puta u 14 Postova
Instrumenti: Pa600 ...Tr.
Interesi: informatika
tdamir66 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Flosarka;
Hvala Bogu da može oškrniti dio tržišta Korga i Yamahe....Roland i ne računam .....koliko klinaca i mlađi koji su već nešto i naučili gledaju da kupe neki aranžer sa što većom memorijom za semplove....a cijenom i memorijom to je AKX10...
tdamir66 je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2023, 02:40   #19
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

tdamir66
Da tačno tako.To sam baš hteo da kažem iz početka.Para koje košta taj AKX10 sigurno vrijedi za nezahtijevne potrošače a izgleda da je čak još bolji od nekih skupljih klavijatura poznatih firma na vrhuncu koje baš to koriste a kupci posle razočarani su u nulu.Naime sam znaš da neka klaviatura u srednjem rangu ne može biti ništa posebno pa makar bila ili ogromno skupa ili jeftina nema veze.
Pa ko hoče da kupi srednju klasu za što više jeftine pare naravno izabrat če nešto što mu najviše odgovara i bit če zadovoljan.
Danas više ljudi i traže nešto takvo više za svoju dušu kod kuče odnosno im je to hoby jer sa svirkama ionako nije više kako je nekada bilo.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 15.11.2023, 18:08   #20
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@flosarka i @tdamir66
Tema se odnosi na spor koji je Yamaha pokrenula protiv Medeli firme. Yamaha je spor dobila pa više nema smisla usporedba o kojoj vi pišete. Medeli u budućnosti ne bi smio prodavati instrument koji u sebi ima ritmove kompatibilne Yamahinima, a bez toga je njihov aranžer neupotrebljiv. Znajući tu činjenicu, potencijalni kupci mogu biti samo neupućeni ili oni koji trenutno traže neku igračku da zadovolje potrebe svirke na kratko vrijeme.
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
copyright, medeli, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 01:13


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije