Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.09.2009, 20:02   #21
Niikkola
Vredan član društva
 
Niikkola's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.08.2008
Mjesto: Philippines
Postovi: 114
Downloads: 768
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: DavidSwoniAJ
Interesi: DavidSwoniAJ
Niikkola befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Niikkola pošalji poruku preko ICQ messengera Niikkola pošalji poruku preko AIM messengera Niikkola pošalji poruku preko Yahoo! messengera Niikkola pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kao sto vidis druze jedni ce ti reci ovako a drugi onako, sve je stvar ukusa. Ja radim na Soundcraft Spirit 600 i skroz sam zadovoljan sa zvukom, jedini problem mi je bio sto sam bas dugo morao da se igram sa njim da bih namestio ono sto mi treba, hocu da kazem da se bas tesko namesta, ali kada ga namestis radi savrseno, nema prostora u kome mi je los zvuk. Na pomenutom PM1 i 2 sam radio i odmah mogu da kazem da nisam nesto odusevljen zvukom. pozz

P.S. Inace Lexiconov procesor za efekat spada u vrstu najboljih efekata na svetu

Promijenjeno od Niikkola (11.09.2009 u 20:05 sati)
Niikkola je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 20:02   #22
shown
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.05.2006
Postovi: 178
Downloads: 2960
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
shown befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shown pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

ja sam radio sa aktivnom spirit u par objekata ,spojim spirit na dvije kutije ,basove na slej i cinchovima na razglas i vecinom su mi govorili da niko nije bolje zvucao od nas ,ni čišći zvuk da je imao,znači predpojačala su ok ,bar iz mog iskustva a i novija muzika ide u tom smjeru.naročito mi se svidjao hall s te miksete
shown je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 20:25   #23
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od miromiro Pokaži Post
Imao sam bas Soundcraft Spirit i mogu da ti porucim da ne kupujes to sranje. Predpojacalo je ocajno na toj mikseti. Pre kupi Mackie CR1604VLZ ili najnoviju powermate jer predpojacala su strava u odnosu na druge mikseta u toj klasi.

To je barem moje iskustvo i misljenje!
najvjerovatniji problem je bila prasina .koja je i u mene bila problem. pa mi je zvuk bio necist , i nije uvijek bila ista snaga signala.
powermate valja samo sto je jak ,i nista vise. moj stricevic je uzeo neku mixetu 19 " i pojačalo 19" . pojačalo je tanko svega 6 cm. a mieta isto. i sta je uradio, napravio je neke metalne sipke i precvrstio mixetu za pojačalo. i tako je radio , a po potrebi je mogo i skinut pojačalo. mislim da je pojačalo bio 2 x 1000w .
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 21:12   #24
xxl
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 02.04.2004
Postovi: 105
Downloads: 683
Uploads: 0
Rekao HVALA: 5
Zahvalili mu 7 puta u 6 Postova
xxl befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Bio sam odlucio da uzmem ovu miksetu ali sam u nedoumici, tip mi rece da nekoliko potenciometara malo zna zakrcati, i kao to se moze rjesiti kontakt sprejom,
jel neko imao ovakav problem
xxl je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 21:22   #25
aleksandar72
Odomaćeni član
 
aleksandar72's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.05.2009
Mjesto: 50° 07´ N 8° 41´ O
Postovi: 778
Downloads: 53
Uploads: 0
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 103 puta u 92 Postova
Instrumenti: ima ih vise..
Interesi: $
aleksandar72 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
aleksandar72 pošalji poruku preko MSN messengera aleksandar72 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Kolega Miromiro,
zamolio bih te da nam objasnis sta je to kod Spirita Live4 SRANJE,ali u tehnickom smislu.Necu nikako da sproim oko necega sta se zove ukus,taman posla,cisto informativno,zanima me tvoje loso iskustvo sa ovim mikserom ali malo detaljnije.Ako bi mogao da nam opises jos ostalu opremu koju si koristio uz Spirita Live4,savrseno.
Inace je CR1604VLZ odlican mikser,nema tu diskusije!

pozz

P.S.jel ste probali ikad izaci iz PMa Pre EQ direktno u eksterni AMP?Ako ne pokusajte,pa nam saopstite rezultat sound checka
__________________
"Why there is no such thing as RMS watts or watts RMS' and never has been"
aleksandar72 je offline   Reply With Quote
Star 11.09.2009, 21:40   #26
Niikkola
Vredan član društva
 
Niikkola's Avatar
 
Registrovan/a dana: 15.08.2008
Mjesto: Philippines
Postovi: 114
Downloads: 768
Uploads: 1
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: DavidSwoniAJ
Interesi: DavidSwoniAJ
Niikkola befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Niikkola pošalji poruku preko ICQ messengera Niikkola pošalji poruku preko AIM messengera Niikkola pošalji poruku preko Yahoo! messengera Niikkola pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Potenciometri kod mog Soundcraft-a isto krce, to im je boljka jer nemaju zastitu. Pre neki dan sam je poslao u servis da mi se promene potenciometri sa zastitnim gumama. Zamena sa ciscenjem i kompletnim pregledom me kosta 50e, a potenciometre sam placao 7e po komadu. Kosta ali mislim da ce mi se isplatiti
Niikkola je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2009, 00:33   #27
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od aleksandar72 Pokaži Post
Kolega Miromiro,
zamolio bih te da nam objasnis sta je to kod Spirita Live4 SRANJE,ali u tehnickom smislu.Necu nikako da sproim oko necega sta se zove ukus,taman posla,cisto informativno,zanima me tvoje loso iskustvo sa ovim mikserom ali malo detaljnije.Ako bi mogao da nam opises jos ostalu opremu koju si koristio uz Spirita Live4,savrseno.
Inace je CR1604VLZ odlican mikser,nema tu diskusije!

pozz

P.S.jel ste probali ikad izaci iz PMa Pre EQ direktno u eksterni AMP?Ako ne pokusajte,pa nam saopstite rezultat sound checka
kolega aleksandar . pustite nek ljudi pisu sta oce, vidi se da neki nemaju pojma. i koji znaju samo za powermate. a kolega miromiro nije vidio prosli tekst u vezi predpojačala . kolega pogledaj malo bolje pa ces vidit u cemu je razlika .

kolega xxl. uzmi kontak sprej skini ona dugmad i naspricaj i malo vrti potencimetar. to je i kod mene bilo ali sam sam to riješio.

P.S. Da oce nestat powermatea onda bi svi koji su ostali bili pravi muzicari .
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2009, 00:39   #28
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Ajmo sad lagano da se vratimo na temu,da zaključimo valja li taj spirit live ili ne da bi kolega dobio odgovor na svoje pitanje,pre nego što se ovo pretvori u svadju...hvala

Promijenjeno od Vule (12.09.2009 u 00:40 sati)
  Reply With Quote
Star 12.09.2009, 00:54   #29
pa1x pro elite
Vredan član društva
 
pa1x pro elite's Avatar
 
Registrovan/a dana: 25.11.2008
Postovi: 161
Downloads: 530
Uploads: 5
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 5 puta u 5 Postova
pa1x pro elite befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

normalno da valja. ali ako covjek misli sa njim svirat u kafani , onda nek trazi nesto drugo. primjer "powermate" . a ovdje nece doci do svađe . jer se upoređivaju spirit sa .... pozz
pa1x pro elite je offline   Reply With Quote
Star 12.09.2009, 03:56   #30
shown
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 18.05.2006
Postovi: 178
Downloads: 2960
Uploads: 0
Rekao HVALA: 13
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
shown befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shown pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

kupis sprej od 3 eurra ,otvoris je i naprsces potenciometre,nikakav problem
shown je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:23


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije