Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.09.2012, 15:46   #1
NIX5
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.12.2008
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
NIX5 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Unglücklich problem spodjelom kanala na pa800

Pozdrav!!!!
dali mi netko može pomoći . Na Pa 800 trebam bas izvući na poseban kanal a da pritom vokalist ostane raditi kako treba. Probao sam dosta kombinacija i kad dobijem bas na jedan kanal a ostatak aranžera na drugi , onda neradi vokalist tj radi ali nemogus njim da radim ništa , ide mi na ista podešenja kao aranžer tj bez efekata .

Hvala vam na odgovoru ako netko ima rešenje
ps: os na pa800 je 2.01
NIX5 je offline   Reply With Quote
Star 19.09.2012, 15:53   #2
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Jedno malo glupo pitanje, a sto bi uopste odvajao bass na poseban kanal ?
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 19.09.2012, 16:11   #3
NIX5
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.12.2008
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
NIX5 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od milepsr Pokaži Post
Jedno malo glupo pitanje, a sto bi uopste odvajao bass na poseban kanal ?
Pa nerade mi dobro basovi u svakom prostoru zavisno od razglasa i prostorije, a kad imam bas gitaru na zasebnom kanalu na mixeti onda to lako riješavam i to mi je super samo onda imam katastrofu na mikrafonu i vokalistu.
NIX5 je offline   Reply With Quote
Star 19.09.2012, 16:32   #4
marco
Odomaćeni član
 
marco's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.02.2004
Mjesto: Beograd / Србија
Godina: 38
Postovi: 668
Downloads: 1721
Uploads: 10
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 14 Postova
Instrumenti: Yamaha psr 9000
Interesi: muzika i zenske
marco befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
marco pošalji poruku preko ICQ messengera marco pošalji poruku preko MSN messengera marco pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Pa jel mozes signal, tj izlaz mikrofonski da posaljes na zaseban kanal? PSR 9000 to moze, ne verujem da PA 800 ne moze.
marco je offline   Reply With Quote
Star 19.09.2012, 16:33   #5
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok, razumem sta hoces ali nije ti to resenje problema, samo ga zaobilazis.

Prva stvar je da lepo izmiksas ritmove koje koristis na monitorima ili na dobrom razglasu, i tako imas realnu sliku kako treba da zvuci. Dok to radis, svi potenciometri na kanalima u koje si prikljucio klavijaturu treba da su ti na nuli.Ako ti tu zvuci kako treba, zvucace i na svakom razlglazu koji je koliko toliko dobar. Ako naletis na problem posle toga, imas u klavijaturi master eq da doteras ono sto fali ili ima viska.

Posto imas problem sa ozvucenjem koje iznajmljujes bolje daj koji euro vise i uzmi nesto sto valja, bice lepse i tebi i ljudima koji te slusaju. Neces imati ovakav i slican komentar posle svirke: Boli me glava od one muzike...
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 19.09.2012, 20:51   #6
NIX5
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.12.2008
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
NIX5 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od milepsr Pokaži Post
Ok, razumem sta hoces ali nije ti to resenje problema, samo ga zaobilazis.

Prva stvar je da lepo izmiksas ritmove koje koristis na monitorima ili na dobrom razglasu, i tako imas realnu sliku kako treba da zvuci. Dok to radis, svi potenciometri na kanalima u koje si prikljucio klavijaturu treba da su ti na nuli.Ako ti tu zvuci kako treba, zvucace i na svakom razlglazu koji je koliko toliko dobar. Ako naletis na problem posle toga, imas u klavijaturi master eq da doteras ono sto fali ili ima viska.

Posto imas problem sa ozvucenjem koje iznajmljujes bolje daj koji euro vise i uzmi nesto sto valja, bice lepse i tebi i ljudima koji te slusaju. Neces imati ovakav i slican komentar posle svirke: Boli me glava od one muzike...
eee baš sam budala nisam rekao bitnu stvar, sory. Bass sviram ljevom rukom uživo,
e ma imam ja dynacord-a 1600 dvicu staru dve godine i carvinove trosistemske kutije i to sve radi ok ali recimo da s njima dođem u manji lokal one imaju jake srednje tonove i bas onda radi ok dok sam na cca do 200w snage po kanalu ako idem s više snage pas postaje jači i počinje mi se gubiti ton bas gitare a dobivam samo dubinu sličnu sub bassu a narodnjak sam i to mi neodgovara a tosam lako rešavao skidajući samo kanala bass gitare baseve a pojačavajući tonove između 300 i 400Hz i onda sam ja car i radim s tonom šta ja hoću ali jebiga onda nema efekata na vokalistu jer on ide na left right kanale a to nemogu nikako u klavijaturi staviti efekte na mikrafon .
NIX5 je offline   Reply With Quote
Star 19.09.2012, 22:58   #7
milepsr
Odomaćeni član
 
milepsr's Avatar
 
Registrovan/a dana: 29.03.2007
Mjesto: Beograd
Godina: 37
Postovi: 600
Downloads: 3436
Uploads: 19
Rekao HVALA: 41
Zahvalili mu 73 puta u 69 Postova
Instrumenti: Korg PA3X
Interesi: Mene me zanima, gde ima da se kupi jevtina kavurma i cvarci...
milepsr ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Koristis li ritmove sa klavijature dok tako sviras ?
__________________
Citat:
Originalno postovano od nikadvisekorg Pokaži Post
Ćiru i njegove drnjkalice na kup sa Mićom Nikolićem i ostalim iživljavatorima nad muzičkim instrumentima bi poslao u Kinu kod Japanaca da snimaju muzičke teme i pratnju za super mario i battle tanks.
milepsr je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2012, 00:01   #8
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

nista glupo ja ne vidje,naprotiv kad odvojis bas a mozes i kick dobices naravno bolji zvuk,mogucnost da u svakoj sali ustimas zvuk kako treba,cak i ako sve stavis na nulu na eq trebalo bi bolje izlazit jer elementi izlaze kroz zasebna predpojacala
kolega sve se to moze sredit na pa 800,mozes i odvojit neke elemente na izlaze 1 i 2 a vokalist ce i dalje radit normalno na L i R,i sam radim tako i nemam problema
ella 85 je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2012, 01:53   #9
sale_band
6. sekretar SKOJa
 
Registrovan/a dana: 07.07.2011
Postovi: 1.208
Downloads: 280
Uploads: 5
Rekao HVALA: 315
Zahvalili mu 123 puta u 117 Postova
sale_band befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Koliko razumem, tebi vokalist ide preko izlaza 1&2 i mislim da je tu problem (nisam siguran 100%)
Takodje proveri da li ti je audio in "rutovan" kroz vocal procesor??

Ja sam to radio ranije na pa800, koristeci bas na izlaz 1 a bubanj i kontru na izlaz 2 a sve ostalo na glavne (L i R) izlaze i nisam imao problema...
sale_band je offline   Reply With Quote
Star 20.09.2012, 10:37   #10
NIX5
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 02.12.2008
Postovi: 6
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
NIX5 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od ella 85 Pokaži Post
nista glupo ja ne vidje,naprotiv kad odvojis bas a mozes i kick dobices naravno bolji zvuk,mogucnost da u svakoj sali ustimas zvuk kako treba,cak i ako sve stavis na nulu na eq trebalo bi bolje izlazit jer elementi izlaze kroz zasebna predpojacala
kolega sve se to moze sredit na pa 800,mozes i odvojit neke elemente na izlaze 1 i 2 a vokalist ce i dalje radit normalno na L i R,i sam radim tako i nemam problema
da ali nemogu koristiti isti kanal za vokalist i bilo koji di klavijature jer mi za klavijaturu efekti stoje na nuli a za pjevanje mi trebaju,
NIX5 je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 10:57


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije