Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Korg

Korg Korg-ovci! Ovo je mesto za vas!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 19.01.2013, 16:50   #641
zdozic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2008
Postovi: 60
Downloads: 657
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG PA600
zdozic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa nista onda,ako je tako jednostavno I gomila plastike zasto ne napravis sebi jedan.
zdozic je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 16:50   #642
NordX
Odomaćeni član
 
NordX's Avatar
 
Registrovan/a dana: 10.01.2013
Mjesto: Iza sedam gora,planina i mora
Postovi: 519
Downloads: 1116
Uploads: 4
Rekao HVALA: 259
Zahvalili mu 26 puta u 25 Postova
Interesi: Interesi
NordX ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Potpuno se slazem sa akordeonistom.
NordX je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 16:59   #643
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Zdozic, mozes li mi objasniti sta to vredi na klavijaturama hiljadu, dve, tri eura? Evo recimo, bas taj Pa600 ili jos bolje Pa3x, mozes li mi objasniti sta na njemu vredi 3500e?!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 17:13   #644
rolandx
Stvarno kod kuće
 
rolandx's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.12.2012
Mjesto: Okolina Kolonije
Postovi: 1.057
Downloads: 159
Uploads: 12
Rekao HVALA: 58
Zahvalili mu 177 puta u 164 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Yamaha MotifXS6, Yamaha EMX5000, EV1503, Shure PG30...
Interesi: Druženje, muzika....
rolandx ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Zdozic, mozes li mi objasniti sta to vredi na klavijaturama hiljadu, dve, tri eura? Evo recimo, bas taj Pa600 ili jos bolje Pa3x, mozes li mi objasniti sta na njemu vredi 3500e?!
Sta vredi a sta ne vredi ( nazalost moram citirati bas onako kako su i mene prozivali) imas unazad skoro 70 stranica pisanja i polemisanja. Ako cemo iskreno, 1000 evra je dve ili tri prosecne plate zar ne? Ako je Pa500 imao svaki peti muzicar kako je neko vec napisao, sa prodajom Pa500 i dodavanjem jedne prosecne plate imas Pa600 koji je ne samo u nijansama bolji od Pa500. Sam kvalitet spam cene je diskutabilan. Mozes li ti da dokazes zasto je plastika losa ili zasto nije? Na osnovu kog kriterijuma? Hemicar? Nemoj me pogresno razumeti , slazemo se da svi ocekujemo za svoj novac da je to poput Yamahe PSR9000Pro,... dirke...kuciste ma fantazija, ali sve ima svojih mana i prednosti. Bas me zanima koji bi ti aranzer kupio? Tyros? kome crkava display iz dosade... redovna pojava ili mozda Ketron...brdo materijala na netu ili sta? Pa600 je solidna klavijatura s obzirom na predhodnike, mozda ce biti i odlicna ako se odlicno pokaze. Rano je da komentarisemo, za sada iznosimo prve utiske i misljenja, ko zna sta ce sutra biti.
__________________
PRE PUŠTANJA JEZIKA U POGON, OBAVEZNO PROVERITI DA LI JE MOZAK UKLJUČEN.
rolandx je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 17:20   #645
zdozic
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 16.08.2008
Postovi: 60
Downloads: 657
Uploads: 0
Rekao HVALA: 11
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: KORG PA600
zdozic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Akordeonista ma nisam ti ja neki strucnjak da ti objasnim sta sve ima u klavijaturi,ali onako kao laik kontam ta su tu ipak trebali raditi timovi inzinjera da to osmisle.
Pa gje su onda masine koje trebaju napraviti tu jeftinu plastiku,
Pa radnici koji rade,itd,itd.I na kraju normalno I kompanija mora imati profit od toga,zato to I rade.
Ljudi moji pa jedan dobar set(a pitanje dali je dobar)se prodaje za 150evra
Sve najbolje
zdozic je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 17:23   #646
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Akordeonista,reci mi samo na kojoj ti klavijaturi radis i tezgaris?kad mi kazes to onda cu ja tebi reci sta vredi 3000e na klavijaturi koju ja posedujem i o kojoj mogu da komentarisem iz iskustva!

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2
zoric je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 18:50   #647
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Za navodjenje toga je apsolutno nebitno na cemu ja sviram jer ne trazim poredjenje sa drugim klavijaturama vec objasnjenje zasto vredi toliko koliko kosta, usput, ja nisam ljubitelj niti zastupnik bilo kog brenda i nisam ugovorom vezan za njega da moram da ga hvalim i dizem u nebesa! Naveo sam vec da mislim da su sve klavijature preskupe, pogotovo imajuci u vidu da se sve vise proizvode od standardnih kompjuterskih i drugih komponenti koje mozete naci i u drugim kucanskim aparatima!!!
Uzmite u obzir tu "fascinantnu" RAM memoriju, znam da ljudi daju po 150-200e za RAM memorije za neke klavijature a iste su prastare SD memorije koje su na kompjuterima koriscene pre 20-ak godina. Licno meni se desilo da su mi u radnji trazili 200e za RAM memoriju za Motif XS7, kada sam pogledao nasao sam memoriju sa nekog starog kompjutera i najnormalnije mi je radila jer se radilo o 168-pinskom SD slotu! Iste stvari se desavaju i kod ostalih proizvodjaca! Hocete da kazete da Korg ili bilo koji od proizvodjaca ne moze u danasnje vreme da napravi klavijaturu koja ima 64 ili vise Gigabajta RAM-a vec nam ga daju na kasicicu (kao recimo na Pa3x - cak 256Mb!?). Ili jos bolje, da nije moguce ubaciti neki veliki Flash Memory pa da ne mora klavijatura da ucitava semplove pri paljenju, bez obzira koliki oni da su?
Rolandx, kakve veze imaju nasa primanja sa cenom klavijature?! Pa na zapadu ljudi zaradjuju puno vise, Pa600 kosta manje od prosecne mesecne plate! To bi znacilo da kod nas treba da kosta oko 300-400e!!!
Udaljili smo se od teme (Pa600), ne zelim da kudim ovu klavijaturu vec sam samo bio isprovociran ovim postom:
Citat:
Originalno postovano od zdozic
A sta bi vi?I dobro kuciste,i dobru tipku,i 4G memorie itd,itd,i to sve ako je moguce za neki 500evra.
Malo se uozbiljite,ljudi.
Opet, moj odgovor je - DA, hteo bih sva danas raspoloziva sredstva i komponente koje omogucavaju dobar instrument! Cena klavijatura proizvedenih u kini je veoma, veoma mala... pocnite da razmisljate o tome pa cete se vrlo zapitati sta sto ima u klavijaturama sto kosta toliko!
Pozdrav svima, neka se niko ne nadje uvredjen ovim sto sam napisao!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Akordeonista za ovaj koristan post:
veselinovicvs (30.12.2014)
Star 19.01.2013, 19:14   #648
zoric
Ovaj baš voli da kuca
 
zoric's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.04.2010
Mjesto: Prigrevica
Postovi: 344
Downloads: 507
Uploads: 1
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 28 puta u 25 Postova
Instrumenti: Pa3X 76 i Korg Triton Le
zoric befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ukratko cu ti napisati sta kosta toliko u Pa3x posto ti nosi naveo na cemu sviras.....potrazi na google koliko kosta jedan voicelive 2 vocoder......potrazi koliko kosta jedan maxx audio koji se nalazi u pa3x.....mislim da sam vec skoro dostigao cifru ,a nisam uracunao korgov hardware i software uopste!odosmo opet u offtopic,nezaboravi da jedan Roland BK5 kosta skoro kao Pa600 a ne nudi ni blizu sto nudi Pa600!Ja se nenadjem nikada uvredjen,ovi forumi i sluze da ljudi razmenjuju svoja misljenja sa drugim clanovima tako da je sve opusteno!

Sent from Galaxy S3 using Tapatalk 2

Promijenjeno od zoric (19.01.2013 u 19:16 sati)
zoric je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 19:35   #649
gogile
Drugar foruma
 
Registrovan/a dana: 10.12.2012
Postovi: 52
Downloads: 142
Uploads: 1
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
gogile ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

ljudi prestanite da uporedjujete pa800 sa pa600.Pa600 je zamjenio pa500 i bolji je od pa500.Opet mislim da je za te pare ok.

Pa800 me je tri puta sahranio i nikad vise.Batine sam dobio sto mi se pokvarila u sred svirke.

Cekacu da izadje naslednik od pa800 a do tada svranm na pa600. i zadovoljan sam.
gogile je offline   Reply With Quote
Star 19.01.2013, 19:41   #650
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@ZORICD e druze,odkad ti posta strucnjak za Roland BK5?

Aj sad ja malo da pocnem da pljujem po korgu(a necu)a imao bih mnogo toga da napisem sto ne valja i sto ne vredi ni jedan cent a kamoli vise!

Nemoj tako olako da pises o instrumentu koji ne posedujes i koji najverovatnije nikada nisi ni cuo uzivo kako zvuci.
nesaband je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 07:30


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije