Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 07.04.2013, 15:05   #41
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaki interni sample od Roland-a izlazi cisto i vjerno, ali Makso ne vjerujem da će to odraditi, jedino ako ne sjedne jedno 2 godine i sredi GW8 kako treba. Pa600 meni djeluje daleko ozbiljnija mašina kao aranžer nego GW8. Jer na GW8 ritam sekcija je više tu kao neki dodatak a ne zato što je pravljena sprava isključivo za to.

Što ne znači da se ne da srediti. Prije će se nasvirati i naći gotov SET za Pa600 koji puno bolje izlazi nego što će to dobiti ako skrpi ovo malo materijala što ima za GW8. Skoro svi što sviraju Roland čuvaju svoje SET-ove ko zmija noge. To ne pričam ofrlje, nego je takva situacija. Imam prijatelja koji sviraju na Korg-u, šteluju, sređuju i rade dan i noć na svojim setu, kad god ih pitam, dadnu SET, dok drugi koji rade na Roland-u, nema šanse, zato i neće oživiti Roland zajednica ubrzo kao što je KORG.

Ne može se reći da Korg daleko bolje izlazi od Roland-a nit suprotno, ali tamo je veća populacija iz razloga što imaš materijala za njega.
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2013, 15:39   #42
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.308
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Makso, sto da ne. Ako ritmovi izlaze bolje tj. bass, bubanj i ostali elementi, nikakva prepreka nije da koristim obe klavijature kao aranzer, jel ce sigurno jedna imati sto druga nema i obrnuto... dopunjavace jedna drugu. Sto se tice solo boja (posebno narodnjackih) tu korg sigurno ima prednost, ali ga zato ovaj roland sije po pitanju klavira nasiroko tu nema sta da se prica. U pa600 je prednost sto moze kao i pa800 da cita loop-ove, i ucitava semplovane elemente u ritam pa mu zato i ritmovi izlaze prilicno dobro. sve u svemu ozbiljno se razmisljam za jos jedan gw8 i da zavrsim pitanje klavijatura za duze breme. Laser, hvala ti i na ovom zadnjem snimku, samo si potvrdio moje ocekivanje da gw8 stvarno ima dobre klavire, pogotovo bright piano, na kome najcesce sviram. mozda bi se i mogli nekako dogovoriti oko klavijature samo kolje me to sto nisam na prostoru ex yu, pa bi transport bio problem jbg.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2013, 11:36   #43
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od LAsER Pokaži Post
Svaki interni sample od Roland-a izlazi cisto i vjerno, ali Makso ne vjerujem da će to odraditi, jedino ako ne sjedne jedno 2 godine i sredi GW8 kako treba. Pa600 meni djeluje daleko ozbiljnija mašina kao aranžer nego GW8. Jer na GW8 ritam sekcija je više tu kao neki dodatak a ne zato što je pravljena sprava isključivo za to.

Što ne znači da se ne da srediti. Prije će se nasvirati i naći gotov SET za Pa600 koji puno bolje izlazi nego što će to dobiti ako skrpi ovo malo materijala što ima za GW8. Skoro svi što sviraju Roland čuvaju svoje SET-ove ko zmija noge. To ne pričam ofrlje, nego je takva situacija. Imam prijatelja koji sviraju na Korg-u, šteluju, sređuju i rade dan i noć na svojim setu, kad god ih pitam, dadnu SET, dok drugi koji rade na Roland-u, nema šanse, zato i neće oživiti Roland zajednica ubrzo kao što je KORG.

Ne može se reći da Korg daleko bolje izlazi od Roland-a nit suprotno, ali tamo je veća populacija iz razloga što imaš materijala za njega.
Nemam namjeru da se raspravljam.To šta i kako izlazi je stvar ukusa.
Što se setova tiče,ja sam uništio kičmu praveći ritmove i boje za razne klavijature.Nisam od onih koji bi mogli raditi na tuđi set,bar da ga ne preuredim po mom ukusu..Istina je to što kažeš za spremnost većine kolega da podjele set za GW 8,ali ja nisam od tih.Ja sam prvi ovdje postavio kompletan svoj set za GW 8 i to onda kad nije bilo nikakvog materijala za GW 8,a kako vidim na pik-u i ti imaš neke moje ritmove.Ja sam to sad dosta preuredio i nadogradio,pa staviću opet na download..Imao sam dosta aranžera raznih brandova(KORG,YAMAHA,ROLAND,GEM,..) i to top modele.Samo mogu reći da GW 8 zvučno ne zaostaje ni za jednim,a neke od njih je zvučno i prevazišao.Da,i ne bih se složio da je aranžer pomoćna funkcija na GW 8.Ne znam na osnovu čega si donio takav zaključak?Ima sve funkcije kao i većina drugih aranžera..Ne bih da se shvati kako ja svoga konja hvalim.Već duže vrijeme ne radim sa klavijaturama,pa sam prodao skupi Tyros 3 i kupio ponovo GW 8,da se mogu malo igrati kod kuće.Inače,ako ponovo proradim sa aranžerom,sasvim dobro će raditi posao i GW 8,sa nekom solidnom solaricom.Eto toliko.Pozdrav i svako dobro!
Yamahapasion,upravo tako i ja razmišljam.Pozdrav!

Promijenjeno od makso68 (08.04.2013 u 11:39 sati)
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2013, 12:16   #44
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Makso, da ujedno koristim par ritmova i tvojih, neke sam malo po svom ukusu priredio i za tebe ide svaka riječ pohvale. Jedan od rijetkih si koje svoj materijal podijeli.
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2013, 12:20   #45
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Dirke na GW8 se ne mogu porediti sa Pa800 (on ima bolje dirke), pre bi se mogle porediti sa Pa50! Uostalom, proveri sam pre nego sto pazaris da ne napravis pogresnu kombinaciju!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2013, 12:29   #46
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.308
Downloads: 4847
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Naravno da cu proveriti. retko sta kupujem na nevidjeno, prvo se dobro raspitam i proverim gde dajem pare. izuzetak sam napravio kod korga pa600 kojega sam zaista narucio na nevidjeno, mada su mi bile poznate specifikacije, tako da opet nije bila toliko nesigurna kupovina. i nisam se razocarao. naravno uzeo sam ga novog, pa je samim tim i rizik bio manji, posto sam imao 30 dana rok vracanja ako mi se ne svidi. rolanda bi kupovao polovnog, ovde se moze naci za nekih 400e, i samim tim cim je sprava polovna, normalno je da odem i sve lepo ispitam pre kupovine.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2013, 12:31   #47
LAsER
Ovaj baš voli da kuca
 
LAsER's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.05.2008
Mjesto: Tuzla
Godina: 37
Postovi: 309
Downloads: 5444
Uploads: 3
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 38 puta u 32 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Roland PC MK II + Kontakt 5
LAsER befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Akordeonista: jesil svirao na Pa50, Pa800 i na GW8?

Ja sam ih imao sva tri kod sebe po minimum 6 mjeseci. I mogu reći da za piano GW8 i Pa800 su tu negdje, dok kod Pa50 je lakša dirka ne može se porediti sa Pa800 i GW8 dirkom. Tako da mi po težini GW8 i Pa800 imaju slične.
__________________
LAsER 2000-2013
LAsER je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2013, 14:50   #48
makso68
Odomaćeni član
 
makso68's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.01.2009
Mjesto: Prijedor
Godina: 55
Postovi: 668
Downloads: 878
Uploads: 28
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 106 puta u 97 Postova
Instrumenti: klavijature i gitara
Interesi: Ribolov
makso68 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma,to sa dirkama je individualna stvar.Oni koji su prešli sa harmonike na klavijaturu vole pliću i mekšu dirku,a klaviristi koji su sad klavijaturisti vole dublju i tvrđu dirku.Moj kolega,inače vrstan harmonikaš i klavijaturista,prodao Korg Triton Extreme zbog dirki.Jednostavno nije mu legla.Tako da bi rasprava o dirkama otišla u nedogled..Na PA 500,600,pa i PA 800 je,po meni lošija nego na GW 8.Opet kažem-PO MENI...Pozdrav!
makso68 je offline   Reply With Quote
Star 08.04.2013, 15:01   #49
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Dirke na GW8 se ne mogu porediti sa Pa800 (on ima bolje dirke), pre bi se mogle porediti sa Pa50! Uostalom, proveri sam pre nego sto pazaris da ne napravis pogresnu kombinaciju!
nebi bilo lose da nam objasnis koja je kakva dirka i koje su razlike na PA800 i na GW8.

Ovako kako si napisao nema nikakvih argumenata da bi tvoje reci bile i tacne.
Da naglasim probao sam dirke i na GW 8 i na PA 50,500 i 800 pa mene bas i nisi uverio da su tvoje tvrdnje tacne.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 10.04.2013, 17:32   #50
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ne znam sta se desava sa forumom ovih dana, vec treci put pisem ovaj post i svaki put me prekine izbacujuci neku gresku posle koje ne mogu da se konektujem na forum! No dobro, evo sad radi pa da odgovorim po pitanju dirki.
Kao prvo - Neso, tebe covek ne moze uveriti da Roland (sad vidim da nije u pitanju samo BK5) nije neprikosnoven i da, kao i svi drugi proizvodjaci (a u segmentu aranzera i jos vise), pravi greske i da pored svih njegovih dobrih strana (na prvom mestu je zvuk) ima puno mana tako da se ne bih ni upustao u takav poduhvat jer je tako nesto unapred osudjeno na propast! Ti se ponasas kao da si zastupnik Rolanda i da imas veliki interes od toga koliko ce komada biti prodato pa ga hvalis i gde treba i gde ne treba. Molio bih te da pustis da ljudi iznose svoje misljenje bez da im skaces za vrat a drugi neka ocenjuju koliko je ono merodavno. Licno sam misljenja da je dovoljno reci samo jednom svoje opste misljenje a onda ce se vremenom iskristalisati cije misljenje treba postovati a cije ne. Ovako, zbog kojekakvih upadica se stice utisak da je u pitanju "veliki poznavalac" a vidim da kad god te ljudi pitaju nesto sto je malo uze vezano za klavijaturu tvoj odgovor je "javice se Morison ali klavijatura je sjajna"!
LAsER, svirao sam i na GW8 i na PA800 i ovaj put cu reci kljucne reci koje sam propustio da napisem u prethodnom postu - PO MENI Pa800 ima bolje dirke od GW8!
Evo i malog obrazlozenja zasto tako mislim. Pa800 ima dirke standardne sintisajzerske velicine i dubine. Opruge na njima ne pruzaju Bog zna kakav osecaj pod prstima ali se moze solidno svirati na njima.
Sa druge strane, GW8 ima krace dirke koje samim tim imaju veci ugao propadanja sto stvara osecaj nelagodnosti pod prstima a i dobija se utisak da je klavijatura dublja nego sto to zapravo jeste! Jos veci problem vidim u crnim dirkama koje su em krace, em im je patos kada su pritisnute podignut visoko, vise nego sto bi bilo dobro da bude cime se stvara neprirodan osecaj pod prstima u odnosu na druge instrumente (sintisajzere, klavire, harmonike itd.). Ovo navodim jer bez obzira sto je na pr. harmonika plica od klavijatura ima slican odnos visine izmedju crnih i belih dirki, tako je isto i na klaviru koji ima vece dirke ali im je odnos slican. Na vecini profesionalnih sintisajzera je taj odnos dosta dobro preslikan, sto nije slucaj sa GW8 za koji covek mora posebno da se navikava i postavlja tehniku sviranja! A sta ako se koristi jos neka klavijatura?
Dalje, opruge na GW8 su, cini mi se, zategnutije nego sto bi bilo dobro sto se pokazuje na BK5, gde je (ako se ne varam) ista dirka samo je drugacije nastimovana i mnogo je svirljivija nego na GW8!
Eto toliko od mene po pitanju analize dirki ali opet da ponovim, sve sto je izneto je moje licno misljenje i kao takvo ne mora biti merodavno bilo kome ali nije lose razmisliti o njemu i proveriti o cemu sam pisao, tako ce mozda i neki drugi clanovi foruma jasnije primetiti, tj. poimati razlike izmedju dirki na klavijaturama uopste! Sto se tice GW8, ponovicu, bez namere da ikoga uvredim, ono sto sam vec iznosio na ovom forumu a to je da je u pitanju klavijatura koja ima odlican zvuk ali je mnogo drugih, meni bitnih stvari izostavljeno na njoj!

Promijenjeno od Akordeonista (10.04.2013 u 17:42 sati)
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Ćlan 2 Vam se zahvalio, Akordeonista, za koristan post:
dmmacak (10.04.2013), mladenkom (11.04.2013)
Odgovor

Favoriti

Oznake
pitanja, roland gw8, utisci


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 18:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije