Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 14.04.2018, 08:48   #61
mihal
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 05.12.2012
Mjesto: Canada
Postovi: 104
Downloads: 882
Uploads: 3
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 31 puta u 29 Postova
Instrumenti: Korg Pa600, Korg Pa1000, Yamaha S900
Interesi: Klavijatura, Gitara,Razglas, oprema...
mihal ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uh sto ima dobrih komentara svaka cast svima ....Aja lomim prste da bi naucio svirati iz svih tonaliteta na klavijaturi. Dok sam svirao gitaru sa bendom bilo je milina transpose jedan prag vislje ili nize I ako nesto promasim tu su jo 4 kolega pa prekriju fals....
mihal je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2018, 09:10   #62
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
"Cilj opravdava sredstva."

Tko je to dobar glazbenik, a tko loš? Koje kriterije upotrijebiti da bismo napravili ovakvu kategorizaciju?

Jednom me zvao kolega da s njim odradim svadbu.Čovjek ponio dva mini diska,miksao s njima,malo grata po gitari,solidno piva,cilu noć raja nije stala plesat.

Drugi primjer:Na svadbi sam,pauza,priko puta druga sala,druga svadba,idem malo ćirnit šta se dešava.Čovik za klavijaturom,kraj njega laptop,gitarista glumi,grmi "Kite Milić" i njegov
"Šampanjac" i to ne matrica nego ful pjesma ,na plesnom podiju 150 ljudi u extazi.

Šta je pisac tija reć:mene osobno tu ništa ne smeta,najmanje da nekom nešto zamjeram.Ljudi rade onako kako im njihov mentalni sklop upravlja i krajnji cilj je ostvaren,gosti su se super zabavili.To što mene takav način rada ne zanima(nego potrošim mjesec dana na izradu jednog ritma) mi ne daje pravo da im "sudim".Ko je meni kriv što nisam "snalažljiv" i šta nemam nos za biznis kao oni.
Eto ovim povlačim paralelu sa transposeom ,vokalistom ili bilo kojom drugom igračkom koja nam ja dana na korištenje.MENI je bitno koliko kvalitetno korisnik to upotrebljava i kako to zvuči.

Lijep pozdrav ja sam Siniša i nadam se da će nekom ovaj moj post koristiti da ne razmišlja o glupostima.
PS. ako ovo čitate ipak razmišljate o glupostima jer nemate pametnija posla!
Dodato:
Da me neko ne bi krivo shvatio "glupostima" u navodne znakove!

Promijenjeno od Landison (14.04.2018 u 13:05 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Landison je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2018, 13:13   #63
grico
Vredan član društva
 
grico's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.03.2018
Mjesto: Omiš
Postovi: 141
Downloads: 381
Uploads: 7
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: PSR S970
grico ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tko je to dobar glazbenik, a tko loš? Koje kriterije upotrijebiti da bismo napravili ovakvu kategorizaciju?

Ova rečenica mi se svidila zato sam je kopirao...pošto sam još novi ovde ne pamtim imena i ne znam ko je šta napisao..al pročitao sam sve...i drago mi je da je forum malo živnuo...

Idem bit malo surov i povuć paralelu između muzičara koji su školovani i nas aranžerista...Opciju transpose ne osuđujem...i lagao bi kad bi rekao da je nisam koji put stisnuo i ja..al iskreno ne koristim je...

Onaj koji svira samo iz C dura i cilo vrime koristi transpose..po meni nije muzičar...onaj koji iz ništa stvori 7/8 ritam i napravi ga..po meni nije ni on muzičar..samo dobro poznaje rad i moć aranžera kojeg ima...
Većina vas opet spominje krajnji rezultat..jesu li se gosti zabavili il ne...i tamo nekog iz mase nije briga dal koristiš transpose..on se naplesao i zabavio...al di se tu pojedinac koji koristi transpose nalazi u šta se on svrstava...zabavljač da..muzičar...žao mi je ipak ne..

Sad ću se malo pohvalit..ja sam završio srednju muzičku za klavir...godinama su me cijepili sa dijatonskim nizom molskim ljestvicama tetrakordima sa kromatskim skalama..itd itd..i sad kako da ja gledam onog koji samo svira iz C dur i to je to...Molim Vas shvatite da ne želim ponižavat nikog !!!!

Znači on svira samo iz C dura i zna napravit quantizaciju i on je muzičar ??
a neko godinama tuče Mozzarta, Bacha, Straussa..a ne zna napravit 7/8 i quantizaciju..šta je on??

Bio sam na jednoj svadbi ko gost..počela svirka..čovik traži..traži...niko se ne diže..niko ne pleše...katastrofa...na kraju kad je ispuca sve..iz kombija izvadi dvi male branke i igra se balun..mlada protiv mladoženje sa ekipom...šta je on i koga briga jeli koristio transpose...dok isti taj na drugoj svadbi digne narod na noge za 4 minute...znači nešto zavisi i za koga sviraš

Isto tako sam bio svjedok puno svirki di ženska/muško počme pivat bez početnog tonaliteta benda...bend se tražio niti 10 sekundii..dok nisu našli tonalitet..eto to je bit muzičar !!!
Kad bi onaj na klavijaturama da je stiska +/- naša ton...nikad !!!
Ne osuđujem ja C dur..pa famozna Cesarica je iz C dura i puno hitova je iz C dura..al po mome što smo mi svi ovde nabrojili i raspravili...bolji si muzičar ako imaš bolji (skuplji) instrument..jer ti taj isti bolji skuplji instrument daje više mogućnosti da se šlepaš..
jedan prst a izlazi akord koji se sastoji od tri tona..žao mi je po meni nisi muzičar..
a da se sad ne uhvatimo teme sus dim maj..sedmice trinaeske..auuu...otišlo bi ovo sve predaleko...u biti ne bi...jedan prstić od deset
si već iskoristio
sad sljedi i drugi od deset prstiju i eto odsvirao si C/F dimsus7..dok je oni koji je gulio školu godinama lomio ruku i prste na taj akord...

Da nebi sad neko napisao ko čuje taj dim i sus...čuje se i to kako i u tome je ljepota glazbe...

Ok narode..živili vi meni 100 god i još toliko svirali !!!
mislim da ste moj stav razumili...
grico je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2018, 13:54   #64
Tihotyros
Vredan član društva
 
Tihotyros's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.09.2016
Mjesto: Vinkovci
Postovi: 296
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 28 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
Tihotyros ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja se bavim ovim poslom mozda manje od svih vas ovdje. Sviram klavijaturu malo vise od godine i pol dana. Prije toga nisam znao nista o tome. Sve sto sam naucio, naucio me vas i nas prijatelj s foruma, a moj prijatelj i uzivo @romario (nadam se da se nece naljutiti sto sam ga ovako javno istaknuo)

I nikada nisam koristio transpose, niti ga koristim. Sviram iz svih tonaliteta, znam sve ljestvice, i bez problema transponiram bilo koji pjesmu iz glave, ako je pjesma u F pa npr ima u zadnjoj strofi transponiranje u Fis, sviram u iz Fis dvoglasno, u terci seksti ili kako god pozelim ili kako vec ide pjesma. Hocu reci sve se moze nauciti i samo je stvar toga nista drugo. Zato mi je pomalo neshvatljivo da netko svira mozda 10 godina i da sve svira iz C i da koristi transpose, a da se nije potrudio da nauci transponirat to sam bez te funcije.

Naravno ona postoji tu i nije bez razloga, kako neki kazu idu linijom manjeg otpora, po meni onda mozes ici linijom jos manjeg otpora pa pustiti MIDI i ne svirat nista. To je najmanji otpor. I nije ovdje rijec o tome sta ce rec gosti za koje sviras, u vecini slucajeva njih ne zanima dali si pustio midi ili si se ubio od sviranja, stvar je u tome dali si sam zadovoljan, dali si se zadovoljio ic linijom manjeg otpora ili sam zelis znat to odradit kako treba. Ja nebi bio zadovoljan sam sa sobom da znam svirat samo iz C i meni je to dovoljno. To je kao da kazes da znas vozit auto, ali samo automatik. Neznas sa mjenjacem.

I da, da jos kazem i to da sviram godinu i pol, skoro dvije. Skoro evo godinu dana sviram i vani za novac, za sad oko stotinjak pjesama i svakodnevno ucim nove, povecavam taj broj, trudim se svirat na mjestima gdje mogu svirat ono sto ja zelim, da nema puno narucivanja, a ako bas moram nerado cu iskoristit i neki MIDI fajl, s obzirom na jos nedovoljnu kolicinu pjesama koje znam i samo dok to i ne naucim.

Znaci po meni transpose da, ali samo kao privremena pomoc i privremeno rijesenje dok se ne nauci to kak spada, ali ne se zadovoljit s tim i 10 godina tako.



Poslano sa mog SM-G955F koristeći Tapatalk
Tihotyros je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2018, 17:24   #65
Landison
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 24.02.2017
Postovi: 254
Downloads: 148
Uploads: 0
Rekao HVALA: 112
Zahvalili mu 29 puta u 28 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x
Landison ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

"Hebo te" godinu i pol dana a već GENOS.Di ja potroši mladost!
Landison je offline   Reply With Quote
Star 14.04.2018, 18:27   #66
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 380
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Na Balkanu. 😂
Alen P je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2018, 00:20   #67
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Apsolutno se slažem sa Casperovom tvrdnjom da smo mi koji radimo tezge prije svega zabavljači, pa tek onda muzičari, svirači. To je ono što sam ja mnogo puta pokušavao objasniti nekim svojim prepotentnim kolegama, koji misle da su Zdravko Čolić ili Mišo Kovač jer sviraju u svatovima ili u nekom kafiću.
Ne, nikako, ja često kažem da imamo istu funkciju kao i konobari. Kao što konobaru naručuju pivu, vino, rakiju ili sok, tako i od nas naručuju pjesme i na kraju krajeva, konobari su zaduženi da je gostima u svatovima/kafiću boravak ugodniji, kao što je uostalom i nama. Tu daljnje priče nema to je sve tako.
Kao što rekoh, ne osuđujem ni najmanje bilo koga koji koristi transpoze funkciju, niti nekoga što radi na midi fajlove ili matrice.
Koliko puta dođem u situaciju da na akustičnoj svirci umjesto da neki solo odsviram onako jednoglasno, bogato, sa svim ukrasima i trilerima, ja to zbrljavim u tercama, čisto onako da je punije i da se glasnije čuje. Koliko puta se na takvim akustičnim svirkama umjesto da dikcijski lijepo izgovorim tekst i tonski korektno otpjevam pjesmu kako treba, da izvinete "dernjam k'o vo". Zato što je tezga jednostavno takva. Ljudima samo treba što glasnije, brže i veselije da ih vozi, mada se trefe i tezge koje su sušta suprotnost od toga, ali složit ćete se jako su rijetke i svaki pravi muzičar živi za takve momente i napune mu baterije.
E sad, kao što moj jedan kolega reče, ako tebi smeta što se tako na tezgi treba svirat i pjevat, onda ti fino idi u komorni orkestar i sviraj. Mnogo je kolega koji gone taj inat pa rade suprotno, glume finjak na krkanskoj tezgi, ali zato ih nema nigdje na mapi. A još je više onih kolega koji non stop kukaju kako su tezge neizdržljive, ali džaba, draža kinta i dnevnica...
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2018, 10:02   #68
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Mislim kada krenemo od kuće da svi kažemo da idemo svirati.
Nitko ne kaže , ej idem zabaviti neke ljude u svatovima ili na nekoj fešti.
Znam o čemu govoriš, ali radi sebe promijeni stav.
Onaj tko odsvira i zna što ti znaš ili tko svira u big bandu je muzicar.I točka.
On ima znanje i da svira kako treba tehnički složene skladbe a i sposobnost da se prilagodi i nadjacava sa veselim ljudima na akusticnoj svirci.Nemojte sebe gurati u prvenstveno zabavljače.
Danas svašta prolazi u našoj branši, i neka je tako.
Ali ja ću Vas uvijek gledati kao muzicare koji zabavljaju ljude.
Oni koji prvenstveno zabavljaju , a ne vladaju strukom, ja im želim sve najbolje, ali mislim da oni nisu osobe koje će zabaviti većinu nas sa foruma.


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2018, 12:12   #69
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Uvijek si možemo postaviti pitanje, što je bilo prvo. Koka ili jaje?

Zašto mislim da smo prvo zabavljači, a tek onda muzičari? Pa jednostavno zbog toga što našim muziciranjem zabavljamo ljudi. Ljudi na svadbu nisu došli slušati glazbu kao što to čine kada idu na koncert big banda ili simfonijskog orkestra. Proslave na kojima sviramo su mjesta gdje se uzvanici žele zabaviti, plesati, pjevati s nama, a glazba koju izvodimo je samo medij preko kojega to činimo. Da bi bili uspješni u tome, da bi ostavili dobar dojam i postigli ono za što smo angažirani, nije potrebno samo dobro muziciranje, već i neke druge sposobnosti koje ne mora nužno imati vrstan glazbenik u recimo, big bandu.
Ovime nimalo ne umanjujem nas gažere u glazbenom smislu. Baš suprotno, pored znanja sviranja moramo imati "dodane vrijednosti" koje nas čine boljim ili manje boljim od konkurencije. Upravo ta dimenzija određuje da li će nas slijedeći put ponovo angažirati ili ne, a nedostatak te vrijednosti je razlog zbog čega mnogi odlični glazbenici koji bi željeli zaraditi novce kao i mi, to ne mogu.
Zato smo mi prije svega zabavljači, to je moje mišljenje.

Ovakav stav vjerojatno dolazi i kao posljedica jer sam najveći dio svog života nastupao kao OMB. Često s pjevačicom ili po potrebi gitaristom, ali je uvijek teret i odgovornost (zabave ljudi) bila na mojim leđima. Pored pjevanja većine repertoara, manipulacije s razglasom, odabira odgovarajuće pjesme koja podiže raspoloženje i komunikacije s gostima, meni samo sviranje aranžera dođe kao sporedna radnja koju odrađujem rutinski. I ponekad, ali vrlo rijetko, kliknem i na trasposer ako baš moram.
casper je offline   Reply With Quote
Star 15.04.2018, 12:35   #70
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znaš šta,
drago mi je da se ne slažemo
A ipak divanimo.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
romario je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije