Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 06.01.2013, 15:47   #111
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Akordeonista Pokaži Post
Pa jel` nije bolje popraviti dirke na Tyrosu nego kupovati drugu i nositi dve klavijature koje rade kao jedna?!
Postovano sa mobilnog uređaja
Dodato:
U pravu si sto se tice nosenja jeste opterecenje ali ja i necu da mi svira ko jedna zato sam i postavio pitanje. Na tyrosu u bih svirao uper partove i menjao na tyrosu a sa korga bi slao u lower part. Koji kod tyrosa moze da se zakljuca i ne menja na istom nego sam mislio da menjam preko korga. A sto se tice dirke meni odgovaraju na tyrosu, jesu malo lenje u odnosu naprimer na korgu, nego su mi dve napukle i rade one samo brze upadaju kao da imaju manji otpor. Pa sam razmisljao kad mi je vec uletela prilika da povoljno uzmem x3, i to u bas dobrom stanju, da preguram neki period dok ne zamenim tyrosa, bar se nadam. Jer ko mi garantuje da i ostale dirke nece propasti. A stalno placati servis mislim da se ne isplati, pogotovo za yamahe. Pozdrav
Postovano sa mobilnog uređaja

Promijenjeno od dmmacak (06.01.2013 u 16:02 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2013, 02:18   #112
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ako ti vec nisu potrebni dugmici na drugoj klavijaturi zasto uzimas X3? On uopste nije lagana klavijatura, opet ti pricam zbog stalnog nosenja! Sto ne vidis da uzmes neki master kontroler koji bi bio zgodniji i laksi, a i jeftiniji od X3? A cak mislim, mada nisam probao u praksi, da bi sa master klavijature mogao da menjas boje na izabranom kanalu, putem Program Change komandi. Tako bi imao klavijature koje ni jednog trenutka ne rade kao jedna vec kao dve nezavisne klavijature!
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2013, 12:40   #113
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U pravi si sve, to sam ja hteo prvo da uradim ali sam vec bio uzeo x3. Tako da sam se sad presao. X3 ne mogu da prodam, bar tako mislim, a da kupujem jos i kontroler to mi je bacanje para. Pozdrav
Postovano sa mobilnog uređaja
dmmacak je offline   Reply With Quote
Star 12.01.2013, 18:41   #114
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard ?

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Predpostavljam da radiš konverziju samplova s Awave programom. Ako pri konverziji označiš fajl KMP, Awave će izbaciti samo jedan UVN sa svim pripadajućim sadržajem koji je vezani uz njega. Taj UVN treba unijeti u Tyrosa i dobit ćeš automatski poredane sve samplove koji su potrebni. Predpostavljam da krivo radiš postupak konverzije pa tu leži problem. Jer Awave ti na kraju kreira samo jedan UVN fajl.

Postupak izrade vlastitog drum seta
1. odaberi tvornički set bubnja koji želiš obrađivati pod RIGHT 1
2. VOICE CREATOR > CUSTOM VOICE ASSEMBLY
3. odsviraj neki element na tastaturi i tako ga označi na DRUM MAPPING prikazu (crveni kružić)
4. SELECT WAVE (F)
5 . sada biraj novi element koji ćeš smjestiti na označeno mjesto
a) pod TAB-om PRESET se nalaze tvornički, a pod TAB-om EXP. se nalaze vlastiti samplovi
b) pod KIT<>INST. možeš birati kakav prikaz imaš, složeni pojedini elementi ili pregled cjelokupnog seta
c) AUDITION preslušavanje označenog elementa
6. EXIT za povratak
7. odredi volumen, panoramu, reverb
Ovo ponovi za svaki element koje želiš mijenjati, one koji su to dobri iz originalnog seta ostavi ili ih doradi po osnovnim funkcijama iz točke 7. Možeš dodati i vlastiti element ako pod 5. a) odabereš EXP.
8. STORE za pohranu u jedno CUSTOM DRUM


Ako je potrebno još detaljnije podešavanje pokreni Voice editor i na dohvat ruke su svi parametri kojima možeš podesiti baš sve što poželiš. (slikica)

Mislim da ćeš nakon ovoga odustati od uvođenja vanjskih semplova u Tyros. Barem što se tiče bubnja i barem za prvo vrijeme dok ti se apaetiti ne povećaju.
Kolega casper je ovo postupak na samom tyrosu?Posto ja kad odaberem fabricki drum kit na Right 1 i idem na VOICE CREATOR,e tu ja nemam CUSTOM VOICE ASSEMBLY...samo Custom voice edit via pc ili wave import.A kad odem na wave import i onacim bilo koju dirku i idem na add wave,nepokazuje mi ni preset ni exp....samo HD i USB gore u desnom uglu.sta radim pogresno?
preko pc i voice editora znam da napravim kit ali ovako probam ali ne ide.
__________________
Ženu dupe krasi...a tortu orasi...
MikiB je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2013, 01:35   #115
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ovo što sam opisao je postupak za Tyros4. Gledam manual za T3 i ne vidim opciju CUSTOM VOICE ASSEMBLY, kao što i ti kažeš. Moguće je da nema načina editirati bubanj na samoj klavijaturi. Nemam Tyros3 kod sebe pa ne mogu biti od koristi, nažalost. Međutim, ne vidim razloga zašto ne bi editirao bubanj na računalu i kao takvog ga upisao u klavijaturu.
casper je offline   Reply With Quote
Star 13.01.2013, 06:43   #116
MikiB
Vredan član društva
 
MikiB's Avatar
 
Registrovan/a dana: 30.10.2008
Mjesto: Vojvodina
Godina: 42
Postovi: 253
Downloads: 1416
Uploads: 55
Rekao HVALA: 77
Zahvalili mu 37 puta u 36 Postova
Instrumenti: Tyros 4 Black & Motif XF
Interesi: muzika
MikiB befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
MikiB pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Ovo što sam opisao je postupak za Tyros4. Gledam manual za T3 i ne vidim opciju CUSTOM VOICE ASSEMBLY, kao što i ti kažeš. Moguće je da nema načina editirati bubanj na samoj klavijaturi. Nemam Tyros3 kod sebe pa ne mogu biti od koristi, nažalost. Međutim, ne vidim razloga zašto ne bi editirao bubanj na računalu i kao takvog ga upisao u klavijaturu.
ok...tako i radim drum kitove,preko kompjutera...samo me ovo zainteresovalo...nema veze..hvala
__________________
Ženu dupe krasi...a tortu orasi...
MikiB je offline   Reply With Quote
Star 01.04.2013, 10:49   #117
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Da pitam, jel se moze na Tyrosu3 direktno samplirati, npr. ako hocu bubnjeve da sampliram. Bubnjeve u miksetu, iz mixete izlazi u Tyros snimam waveove i slazem drum kit? Jel moze i kako?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2013, 16:59   #118
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Konvertirao sam neki bas za tyrosa, e sad je problem u tome sto stavim taj bas na left jer sviram manual i kako god u voice creatoru namjestim oktavu njemu to nema veze na leftu uvijek ista oktava, kako to da sebi namjestim?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2013, 18:08   #119
Akordeonista
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 13.04.2011
Postovi: 467
Downloads: 532
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 24 puta u 22 Postova
Akordeonista befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Instalirao sam Windows 7 i Voice Editor za T3 i kada ukljucim editor, cekiram Digital Workstation na ulazima i izlazima, pokrenem ucitavanje boja, izadje ekran sa upozorenjem kako je konekciji isteklo vreme i kako treba probati ispocetka! Zna li neko o cemu se radi i kako resiti?
Akordeonista je offline   Reply With Quote
Star 07.04.2013, 21:44   #120
dmmacak
Kao kod kuće
 
dmmacak's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.05.2008
Mjesto: Novi Banovci
Postovi: 836
Downloads: 650
Uploads: 2
Rekao HVALA: 256
Zahvalili mu 126 puta u 122 Postova
Instrumenti: g 1000/korg pa4x/Tyros5/Sx900
Interesi: nista posebno
dmmacak befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
Konvertirao sam neki bas za tyrosa, e sad je problem u tome sto stavim taj bas na left jer sviram manual i kako god u voice creatoru namjestim oktavu njemu to nema veze na leftu uvijek ista oktava, kako to da sebi namjestim?
Druze moras to u voice editoru da promenis, preko kompa.
Postovano sa mobilnog uređaja
dmmacak je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 23:06


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije