Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 25.09.2012, 16:43   #31
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobro si ga ispjevao Bas sam pricao ljudima, kad sam dobio yamahu bilo mi je isto kao kad sam sa windowsa presao na linux, bilo je nezgodno naviknuti se u pocetku, cinilo se da je teze, ali sve je stvar navike. Tako su mi ljudi punili glavu, yamaha ti je klavijatura vise za zabavnjake i tesko je radit na njoj, interfejs zajeban. Medjutim, ne sjecam se da i ja malo glup zvucim, kad mi je klavijatura vise "narodnjacki" zvucala i za 3-4 dana sam se navikao i provalio funkcije koje na korgu ni do dan danas nisam skontao (nije ni da sam se trudio). Zvuk je po mom ukusu bolji od korga i ovako nesredjen, ma koliko se neko ljutio na to. Jedino sto mi se za sada ne svidja je bas to sto nema dugme za udaranje prve dobe.
I da Casper, bas htjedoh da pitam, sta znaci taj ots link? Sta to radi kad je ukljuceno? I sta radi freeze?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 17:22   #32
romario
Stvarno kod kuće
 
romario's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.12.2004
Mjesto: Vinkovci
Godina: 51
Postovi: 1.294
Downloads: 1872
Uploads: 8
Rekao HVALA: 113
Zahvalili mu 111 puta u 107 Postova
Instrumenti: cantus IV
romario befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
romario pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ots link ti povezuje main a sa ots a ,itd .
Kad promjenis na recimo varijaciju c ,
tada se automatski ukljuci 3 ots ...
Freze zakljucava pojedine funkcije,koje ti sam biras.
Npr .ako stikliras tempo za freze,tada kad mjenjas
registracije uvijek ti je isti tempo .
Ili freze style,tada kada mjenjas registracije ritam ostaje isti
a mjenjaju se voice,zvukovi .
Itd,itd...
Postovano sa mobilnog uređaja
romario je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 17:30   #33
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ljudi su skloni veličanju samo onoga što poznaju. Najčešće u tome nema zle namjere. Jedino što mogu napraviti krivi učinak, pogotovo kod onih ljudi koji traže savijet i očekuju ( i misle) da će dobiti relevantan odgovor. Poznavanje klavijature i prilagodba je od presudne važnosti za svirača, to si dobro rekao. Vidim da tebi ide dobro i malo po malo ćeš izvući maximim od ovog stroja.

OTS LINK ima funkciju da poveže (linka) MAIN VARIJACIJu s ONE TOUCH SETTING. Kada je uključen svaka promjena varijacije styla automatski povlači i promjenu OTS i to po principu A>1; B>2; C>3; D>4. Ako OTS LINK nije uključen, promjena VARIACIJA ne mijenja automatski i OTS. Ali to ne znači da OTS nije u funkciji, već naprotiv. Uvijek možeš samostalno pozvati onaj broj koji ti odgovara, a vezen je uz style.

FREEZE je povezano s REGISTRATION MEMORY. Kada je FREEZE uključen on djeluje tako da se se neke promjene u REGISTRACIJI ne mijenjaju. Recimo, u FREEZE imaš označen TEMPO, imaš i REGISTRACIJU u kojoj je tempo umemoriran. Ako je FREEZE uključen, pozivanje REGISTRACIJE neće utjecati na tempo jer ga FREEZE zamrzava.

@romairo - što je sigurno, sigurno je, a dvaput je dvaput :-)

Promijenjeno od casper (25.09.2012 u 17:32 sati)
casper je offline   Reply With Quote
Star 25.09.2012, 17:36   #34
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Aha, hvala vam momci na iscrpnim informacijama
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2012, 17:24   #35
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sto se tice onog bubnja sto "prducka" u pravu je bio Tranzit, ali povecanje release time-a nista nije uradilo, nego samo ako svakom elementu u traci bubnja povecam vrijeme trajanja preko makar 1000 onda sljaka, sto je problem radit svakom ritmu i svakoj varijaciji, fill-u, break-u, jel postoji neka druga varijanta?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2012, 17:29   #36
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Tako je, na to sam i mislio ama se pojedine Amp Envelope tacke kod Yamahe drugacije (da ne kazem naopako) oznacavaju pa je radi toga doslo do zabune. U sustini maksimalno trajanje sampla bez obzira na duzinu odsviranog tona je trebalo da se regulise. Vazno je da si nasao.
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2012, 18:31   #37
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Znaci nista ne mog promijenit unutar samplova, nego moram svaki udarac produzavat?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 26.09.2012, 18:51   #38
Bokic
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 18.09.2007
Postovi: 459
Downloads: 746
Uploads: 16
Rekao HVALA: 96
Zahvalili mu 61 puta u 58 Postova
Instrumenti: Genos
Bokic ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Trebalo bi da moze:
[VOICE CREATOR] > (WAVE IMPORT) > Pritisni dirku koju hoces da editujes (proveri jel pise na slici klavijature iznad).
Zatim imas dole opciju 'RECEIVE NOTE OFF'. Ako se ne varam, trebalo bi da bude na OFF. I tako za svaku dirku - sempl.
Bokic je offline   Reply With Quote
Star 27.09.2012, 01:10   #39
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Dell

Pogresno si razumio, naravno da moze da se uradi, pogledaj na jednom od ti Voicea u editoru koje su vrijednosti za Amp Envelope tacke i napisi mi ih ovdje a ja cu ti odgovoriti onda kako treba da ih postavis da Drum soundi ne "prduckaju".
tranzit je offline   Reply With Quote
Star 28.09.2012, 15:21   #40
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Nema mi u editoru nista pod amp envelop, da se ne zove drukcije mozda?
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 17:38


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije