Korisničko Ime
Lozinka
Registracija
YU-MIDI Marketing


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Razglasi i ozvučenja > Mixeri

Mixeri Sve o miksetama

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.12.2018, 15:18   #221
Vexon
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.04.2017
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 12 puta u 11 Postova
Instrumenti: Gitara
Vexon ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Markox18 Pokaži Post
Pozdrav kolege,

Da li neko ima presete za efekte ili samo koristite fabricke? za instrumente nije problem, samo na vokalima, kad se namesti boja, pa se dodaju efekti kao da promeni boju vokala. Ako neko ima namestene efekte, molim Vas da mi posalje. inace mixer je odlican. lep cist zvuk.
Hvala
Za vokale koristim Plate Reverb. Stim sto na EQ -> na effektu Low-Cut stavim do 200 hz a Hi-Cut do 5k.

Na kanalu vokala, otidji na SENDS, i u vrhu desno ukljuci opciju S/E, poslije toga dobiti ces ispod federa dodatne opcije kako da salje effekte u monitor, iu main. Kod mene su svi nastimani na "POST".
Vexon je offline   Reply With Quote
Star 11.12.2018, 17:50   #222
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Onda su nam ukusi vrlo slični. Nisam dirao lowcut na efektu već sam samo skinuo na EQ. Pored Plate Reverb na FX2, dodam Vintage Reverb na FX1 sa defaultnim postavkama.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg plate01.jpg (263,3 KB, 138x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 12.12.2018, 22:25   #223
Vexon
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 13.04.2017
Postovi: 33
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 26
Zahvalili mu 12 puta u 11 Postova
Instrumenti: Gitara
Vexon ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

To da, medjutim ja sam ovdje pricao o eq na effektu.. a naravno da na EQ VOKALA obavezno ide low cut :-)

A ukoliko na monitoringu imas mikrofoniju ili neko muljanje, mozes nastimati za monitoring eq - effekta, tako da neces imati problema :-)

Promijenjeno od Dell (13.12.2018 u 10:23 sati)
Vexon je offline   Reply With Quote
Star 12.12.2018, 22:34   #224
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Krivo si shvatio, ovo nije EQ mic kanala. Ovo je EQ koji djeluje na efekat. Ista je stvar kao kada ti postavljaš low cut na samom efektu na 200hz samo što ja djelujem sa EQ na to područje.

Inače nemam nikakvih problema na monitoringu. A i od nedavno koristim in ear pa je to milina za poštelati.
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2019, 14:24   #225
dexter
Vredan član društva
 
dexter's Avatar
 
Registrovan/a dana: 21.12.2009
Mjesto: Kozarska Dubica
Postovi: 185
Downloads: 915
Uploads: 17
Rekao HVALA: 18
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
Instrumenti: KORG pa3x pro 76
Interesi: muzika, ker, zene i alkohol
dexter befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
dexter pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard xr16

Citat:
Originalno postovano od Vexon Pokaži Post
Pozdrav ljubiteljima XR18 sprave :-)

Ja sam vec navodio jednom da dugo radim na xr18 i prezadovoljan sam tom spravom. Kako se kaze, koliko para, toliko muzike, jel :-)

Zelio bih sa vama da podijelim klipove sa zadnje svirke, ali prije toga da objasnim kako mozete snimati kanalno svirku na mobitel, da ne nosite vise laptop sa sobom..

Dakle radi se o tome da skinete aplikaciju Audio Evolution, tacnije kupite aplikaciju i u aplikaciji kupite dodatnu opciju "USB audio license"
(slika: USB Audio License status )

Onda USB kablom (koji se koristi za printer) spojite mixer i mobitel, stim sto vam za mobitel treba OTG adapter, dakle prelaz sa onog standard usb na mini usb za mobitel. Tu sada samo zavisi koji vam je mobitel, koji ulaz. (slika: OTG Adapter)

Kada to uradite mobitel automatski prepozna XR na mobitelu.

Pokretanjem aplikacije kreirate kanale, oznacite inpute (obavezno), imenujete kanale, oznacite dugme record i to je to :-)

Primjer kako to izgleda postavljanjem kanala (slika 3) i nakon snimanja (slika 4)

SAVJET:
- Ukoliko mobitel podrzava mikro SD karticu, obavezno je koristite, sto brza kartica, to je bolje.
- Ako cesto na svirkama koristite isti setup benda, dakle mikrofone i ostalo, najbolje je da prilikom prvog postavljanja setupa za snimanje na ovoj aplikaciji, izaberete opciju "Save projects as template" tako da ne morate svaki put dodavati kanale, imenovati, postavljati inpute i slicno.
- I VEOMA BITNA STVAR U SVEMU OVOME JE INPUT ULAZ. Ovaj program nema opciju stimanja input ulaza tako da za prvi put stimanja snimanja, na tonskoj probi snimite malo da vidite input signale, da vam neki kanali ne bi isli u clip. Sto znaci da pripazite na Gain-e na kanalima mixete.
- Kada zavrsite sa snimanjem i kliknete na dugme stop (na Audio evolution-u), tu program zna da zakoci, pa tek nakon minut, dva pokaze da je zaustavljeno snimanje.

U slucaju da se snimanje nije zaustavilo i da vam kaze da program ne reagira, slobodno mozete ici na opciju "zatvori program".. Jer i nakon toga trake ostaju na sd kartici, ne gube se.
(slika 5: Snimci na kartici )

Mozda vam se ovo sve cini kao puno posla, ali vjerujte oni koji zele mogu ovo napraviti. Bitno je jednom dobro sve ustimati i znati granice gaina kanala, ostalo je sve lako... naravno kanali se snimaju suhi i bez efekta, ostalo je sve do vaseg mixanja

* Spojis mob, otvoris novi projekat iz TEMPLATE-a koji ste napravili predhodno sa svim uradjenim postavkama, i udri record.

Ukoliko vas nesto zanima, slobodno pitajte..


Za dalje poslusajte par snimaka:

HEAVEN - A i ti me iznevjeri @ Yu Caffe

HEAVEN - Izgledala je malo cudno @ Yu Caffe

HEAVEN - Ti i Ja @ Cheers PUB
********************************************
Postoji li šansa da se ovako nešto napravi na xr16?
__________________
*****************************************
Kad ti kažu da sve obustaviš, a ti mili sve pojačaj!!!
dexter je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2019, 15:31   #226
momo
Ovaj baš voli da kuca
 
Registrovan/a dana: 10.09.2004
Mjesto: Vukovar
Postovi: 366
Downloads: 2865
Uploads: 0
Rekao HVALA: 81
Zahvalili mu 37 puta u 37 Postova
Instrumenti: Shure 58,psr9000,emx 5000,Impulse 1015,TNT 160
momo ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Može xr16 ali samo 2 kanala Master i to direktno na stik

Poslano sa mog JSN-L21 koristeći Tapatalk
momo je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2019, 18:13   #227
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Samo da se prijavim, od skoro uzeh Midas MR12!
Fenomenalan zvuk, efekti fenomenalni, najvise sam se odusevio kada sam video BBE Sonic Maximizer kojeg sam nekada vukao u reku
Reverb i delay visokog kvaliteta, kompresori po kanalu odlicni, sve u svemu, uz Maui 28 G2 = fantazija u minijaturi
Morison je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2019, 18:18   #228
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Čestitam, dobro došao u klub!
casper je offline   Reply With Quote
Star 14.01.2019, 19:41   #229
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala! Odlican klub
Morison je offline   Reply With Quote
Star 19.02.2019, 20:29   #230
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pozdrav kolege, evo i ja se javljam posle nekog vremena i vaganja svih cinjenica, i resio sam definitivno da uzmem x-air 12. Gledajuci sve ove "firmirane" skupe miksete i poredeci je sa ovom miksetom, jednostavno moram da priznam da je ovo best buy, i da meni kao prosecnom muzicaru koji svira aranzer sa pevacem , eventualno pevacicom stvarno ne treba nista bolje. A sa jedne strane ne zelim da se zalecem kupovinom miksete koja mi je bila u prvom planu (powermate 600/3) jel je preskupa za ono sto nudi a duboko sam uveren da cu sa ovom kombinacijom x air miksete i snagasa dobiti u najmanju ruku isti ako ne i bolji sound. Narucio sam behringer iNuke 3000 i planiram jos x air 12 strpati u jedan rack, a za pokretanje svega toga bi koristio laptop 17" povezan lan kablom i eventualno pored mene bi bio telefon na kome bi namestio da mi samo volumeni budu pod rukom za ne daj Boze. Eto, to je neko moje razmisljanje da si napravim neki setup za koji skoro imam sve komponente (iNuke sam dobio povoljno) a laptop imam od ranije (amd quad core, 4gb ram itd itd...). Samo bih vas pitao jos jednom, da li vam se ovo cini kao kombinacija koja je kadra odraditi manje svirke 50-70 ljudi koje inace i sviram, sa kutijama dynacord corus evolution 12.2 (2×500w)?
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
behringer, digitalni, mixer, x18, xr18

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Isključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 14:46


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije