Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Saveti za kupovinu

Saveti za kupovinu Za sve one kojima treba druga klavijatura ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.06.2011, 18:46   #1
albin korg
Vredan član društva
 
albin korg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.10.2010
Mjesto: Slavonac
Postovi: 173
Downloads: 721
Uploads: 17
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 23 puta u 23 Postova
Instrumenti: Korg Pa 900 & Korg le
albin korg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard Yamaha dgx 305

Molio bih vas da mi pomognete ako netko zna nesto o ovoj klavijaturi.Koje standarde zadovoljava,,dali se mogu naci ritmovi i boje za istu.Nasao sam jednu vrlo povoljno pa sam sada na vagi Yamaha dgx 305 stara 6 mjeseci ili Trinity star 10 godina?
Zahvaljujem vam se unaprijed i pozdrav!!!!


albin korg je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2011, 19:52   #2
harepa50
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 28.05.2008
Mjesto: Preko sedam mora
Postovi: 824
Downloads: 1025
Uploads: 5
Rekao HVALA: 39
Zahvalili mu 62 puta u 54 Postova
Instrumenti: KORG pa50,Futura nordiska piano,Classico gitara,Weltmeister Stella
Interesi: Muzička i video produkcija,razglasi,rasvjeta,stage
harepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblickharepa50 ist ein Lichtblick
Standard

Koliko ja znam Trinity je workstation, a Yamaha dgx 305 nije. Znaci na trinity-ju mozes imati samo boje a yamaha je aranzer nize klase, ima ritmove boje. Ali samo fabricke. Mislim da ne mozes usnimiti nikakav dodatni ritam ili boju. Ja sam imao dgx 200.

E sad, zavisi za sta tebi treba. Koliko dugo sviras (pocetnik,napredni ucenik,amater itd). Ako zelis da sviras narodnjake, tesko da ces na ovoj Yamahi to uspjeti sa njenim fabrickim ritmovima. Ja sam se tu i tamo nekako krpio sa svojom dgx200, npr. za dvojke sam koristio polke, za rumbe nadjem neki moderan ritam sto lici na rumbu i tako. Ali eto bio sam ogranicen i sa bojama (nema gajdi, dobrih harmonika, zujalica itd.) Ali su mi se svidjale tipke na njoj.

Znaci sve je do tebe, sta sviras, a ako se odlucis na trinity, dobro provjeri kakva je klavijatura i u kakvom stanju, jer je ipak to stara klavijatura. Mislim da je neko '96 godiste.

Lijep pozdrav
Hare
harepa50 je offline   Reply With Quote
Star 30.11.2011, 18:26   #3
dztamara
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

Zelela bih i ja da se raspitam za tu dgx305.u dilemi sam izmedju ovog tipa i korg is40,is50..ovo mi je prva klavijatura i ono sto je meni potrebno je da se u nju moze ubaciti ritmovi,matrice i midi.molila bih za savet puno ce mi znaciti,HVALA
  Reply With Quote
Star 01.12.2011, 02:53   #4
velja87
Vredan član društva
 
velja87's Avatar
 
Registrovan/a dana: 01.06.2009
Postovi: 274
Downloads: 96
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 64 puta u 64 Postova
velja87 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Korg-ovi is40,is50 su profi aranzeri.Mogu da odrade posao bez problema.U njih moze da stane 16 user ritmova sa po 4 varijacije.Dakle za narodnu svirku dovoljno.Boje mogu lepo da se srede.Mogu i terce.Dakle odradice svaku svirku bez da se sramotis sto ti je los zvuk.Nije kao novija PA serija ali za tu cenu neces naci bolje.Ima dobre efekte.

Sto se tice Yamahe DGX 305 nije za narodnu muziku!!!Ima smart media kartu velicine do 128 mb na koju moze da stane hiljade midi fajlova.Boje nisu lose za pop - rock ali za narodnu je jako slaba.Mislim da mogu da se ubacuju stilovi e sad koliko njih nisam zaista siguran. Ako mogu onda su to stilovi od PSR serije.Od efekata imas nekoliko reverba i nekoliko chorusa.Pre dosta vremena sam ju isprobao kod druga i zvuci mi iskreno kao igracka.To je samo moje LICNO misljenje, videcemo sta kazu ostale kolege.
Zvuci kao i psr igracke e 303,e 413 i slicno.
velja87 je offline   Reply With Quote
Star 01.12.2011, 03:39   #5
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

IS40 i IS50 nisu "profi aranzeri" a sve ostalo sto si napisao je OK.
tranzit je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 11:54


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije