Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Roland

Roland Svirate Roland klavijature? Pitajte šta Vas zanima!

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 09.06.2015, 14:55   #461
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Auuu,ti si debelo zabrazdio!
Nije mi jasno sto si kupovao Fc7 pedalu kad istu mozes da naparavis za 10-tak eura?
Ja sam sebi pravio dok sam imao RA800 i svirao midi harmoniku...Od fino obradjenog drveta i nekoliko tastera prekidaca i eto.Inace pedala u sebi nema nikakvu elektroniku...
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 09.06.2015, 15:25   #462
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Nisam je kupio, dobio sam od devojke za uspomenu kada sam joj napisao i iskomponovao jednu pesmu. Tada sam imao Rolanda VA7.

Ajd da ne ofujemo više.
Dodato:
Nego kada sam već tu, da pitam...

Pošto nikada nisam do sada radio sa vokalistom, pokušao sam da ga povežem preko midija na BK9.
Na vokalistu znam da podesim koji kanal da prima, ali na BK9 ne mogu da se snađem uopšte. MIDI meni mi je totalno nejasan i komplikovan.

Kada stavim na vokalistu na ALL CH. on prima midi signal sa svih delova koje sviram, ali potrebno mi je da sa BK9 šaljem samo informaciju koji je akord iz leve ruke.
Probao sam da stavim na vokalistu da prima samo 11ch, to je Lower part (11ch), vokalist mi tada ne reaguje uopšte na midi signal i stisnut akord iz leve ruke. Lower part inače i ne koristim stalno. Verovatno i ne treba midi kanal od Lower parta da se šalje u vokalist.

Znači, pitanje glasi :
koju traku ili part da pošaljem sa BK9 da daje vokalistu informaciju koji akord trenutno sviram levom rukom i koji je to midi kanal ?
UP1 izlazi na 4.ch a UP2 izlazi na 6.ch, ali mi ne trebaju UP partovi nego akordi odsvirani samo levom rukom dok radi u split modu,tj. kada sviram sa aranžerom.

Šta treba da podesim u opcijama na BK9 u midi meniju da bi mi ovo radilo kako treba i da mi vokalist onda ispravno pravi harmonije glasa po akordima?
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.

Promijenjeno od SMusic studio (10.06.2015 u 02:15 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2015, 11:57   #463
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Probaj NTA kanal da postavis na Tx i na kanal koji ce da prima Vocoder-harmonizer...
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2015, 12:07   #464
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Šta je to NTA kanal i gde se to nalazi u onom moru midi opcija?
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2015, 12:27   #465
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

U meniju MIDI pa Edit System..
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2015, 13:16   #466
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Iskreno, ja nemam pojma da radim sa midijem. Na dosadašnjim aranžerima sam znao da podesim ono osnovno i klavijaturu sam koristio preko Cubase samo kao master. Koristio sam samo preko jednog kanala (obično ch4 gde je UP1) celu klavijaturu za VSTi boje i tako sam snimao u Cubase. Sve ostale kanale sam isključivao na Tx off i local na off, a Rx nikad nisam ni koristio niti sam povezivao na klavijaturi midi in.
Ovo sad, em mi je ovaj novi OS od BK9 totalno nov i nejasan, em ima milion opcija kojih do sada nije bilo, em sada hoću vocalist da povežem koji do sada nisam koristio, a kupio sam ga jer BK nema vocalist i treba mi zbog snimanja glasa u Cubase-u.
Uputstvo mi nije mnogo od koristi jer ne baratam osnovama u midi-ju, potrebno mi je samo koji kanal da isfiltriram sa klavijature da šalje vokalistu samo akorde iz leve ruke dok sviram pratnju sa aranžerom.

Evo tražim to po stranim forumima ceo dan, ali muka posao...
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od Boban010 Pokaži Post
Probaj NTA kanal da postavis na Tx i na kanal koji ce da prima Vocoder-harmonizer...
U NTA meniju ima samo opcija za prijem midi informacija u Bk9 (Rx) i ne postoji mogućnost slanja (Tx) midi signala ka spoljnim midi uređajima, u ovom slučaju ka vokalistu.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.

Promijenjeno od SMusic studio (10.06.2015 u 14:28 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2015, 18:17   #467
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.267
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pretpostavljam da ovo znaci da BK9 ne moze upravljati radom nekog drugog arrangera...
Nista onda samo na lower i lower ti mora biti ukljucen u svim performansama...
Ili treca opcija bez ukljucivanja u Bk9 ako ti harmonizer ima sopstvene presete za skale ili mogucnost programiranja istih...
Boban010 je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2015, 18:37   #468
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma ima skale, ali sam namerno uzeo ovaj vocalist sa midijem da bih ga povezao sa klavijaturom. Nemoguće da ne može i da mora preko Lowera, to nema smisla tako da radi. Svi dosadašnji Roland aranžeri su mogli da rade sa raznim vokalistima i ljudi su to koristili bez problema, ali niko ne zna još kako to podešavanje ide preko BK.

Sad sam postavio pitanje na jednom stranom forumu u vezi toga pa ćemo videti šta oni kažu, a nadam se da će uskoro da se ovde javi, možda jedini čovek koji može oko ovoga da mi pomogne - Deja Morison.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Star 10.06.2015, 23:26   #469
Morison
Ovaj baš voli da kuca
 
Morison's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.02.2006
Mjesto: Svilajnac
Godina: 49
Postovi: 457
Downloads: 429
Uploads: 11
Rekao HVALA: 24
Zahvalili mu 202 puta u 133 Postova
Instrumenti: Roland Arrangers / Roland Fr-4x
Morison befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pored vec pomenutog Lower-a koji mora biti aktivan (moze biti utisan do kraja ako nam je nepotreban ali mora biti aktivan) i podesen da Tx za Lower bude ON i naravno podesen kanal koji nam je potreban....jedini drugi nacin koji sam isprobao je da za style partove sve ACC 1-6 aktiviramo Tx i postavimo na isti kanal na kome ce vokoder primati informacije o harmoniji. Na zalost, u nekim ritmovima, ne svim, ovaj drugi nacin moze praviti sitne greskice tako da je Lower metod pouzdaniji. Za sada nemam ideju da li moze jos neki nacin. NTA bi bio dobro resenje ali na zalost ne postoji podesavanje Tx za NTA....
Morison je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio Morison za ovaj koristan post:
SMusic studio (11.06.2015)
Star 11.06.2015, 00:17   #470
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ok je to za Lower ali ako se svira trozvuk. Šta će se desiti ako u Loweru sviramo po jedan ili 2 tona i ako ne hvatamo pun akord? I šta ako za akorde (kao ja, a verovatno i mnogi drugi) na aranžerskom delu koristimo inteligent mod? Da li će to vokalist da prepozna kao akord ili samo kao pojedinačne tonove?
Večeras sam podesio i probao da pevam samo sa uključenim ACC1 na midi ch1 i svirao sam sa internim fabričkim ritmovima, uglavnom 8 i 16 beat. Čini mi se da je vokalist korektno radio, ali sam svirao prostije pesme od 4-5 akorda, klasika C-F-G-Am-Dm-E7...
Ne znam šta će se desiti ako se odsvira neki bluz, ili neki dim akordi, probaću i to kao zvuči preko midija i posle ću probati da li ima razlike kada se na vokalistu otpeva isto i u acapella modu sa ručno podešenom skalom, mada ja nisam nikakav pevač, pa možda i neću primetiti gde ima a gde nema falša jer ga u mom pevanju ima skoro svuda,a dobri pevači su uvek u deficitu da se pronađu.

U principu i blaže rečeno, ako je ovo jedini način, razočaran sam ovakvim rešenjem slanja midi informacija vokalistu sa BK9 i još jedan od propusta u njegovom softveru.

Dejo, hvala na pomoći.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 15:24


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije