Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.11.2023, 14:41   #51
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

... i meni je dizajn totalni promasaj, islo se valjda na neki futuristicki izgled, sta li ? Posto nema neke ogromne konkurencije u tom segmentu, onda im se moze.
Dizajn je vjerovatno uradjen interno, neko se malo zaigrao
Dodato:
znaci petkom objavljuju teasers evo i treci je objavljen, ima neko zanimljivo dugmence, kao na montage ?

Promijenjeno od Rudiiiii (03.11.2023 u 20:50 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2023, 02:00   #52
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mala je vjerojatnost da bude novi Genos sa 61 dirkama a u stvari svaka sasvim profesionalna klavijatura ima 76 dirki i ako se zna pravilno koristiti više je nego odlična baš zbog toliko dirki.Može se napraviti primjer više Split tačaka a da ne dodajam još sve ostalo.
Jedina mana tome je samo oko prijenosa klavijature sa jednog na drugo mjesto jer je veča i kod prijevoza zauzima više mjesta.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 04.11.2023, 12:03   #53
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Dizajn??
Estetika je ionako subjektivna stvar, a meni Genos izgleda sasvim OK. Dizajn mora biti u skladu s namjenom uređaja, a u ovom slučaju nam treba pregledna ploča sa svim nužnim kontrolama za sviranje. Veliki šareni gumbi kod Yamahinih aranžera su prije svega vidljivi i dobro smješteni, a to je najbitnije. Za mene konkurencija ima male i gusto raspoređene gumbe (Korg) koji su nekvalitetni i u tami nevidljivi (Ketron). Više volim gledati u "raskoš kičaste božićne jelke", nego u mraku ugaziti u blato i zaprljati izglancane cipele.

Treći video pokazuje da će novi Genos i MontageM na panelu imati iste kontrole, a da ih ispod haube pokreće isti motor, znamo još od prije. Vrlo brzo ćemo znati odgovore na pitanja koja nas interesiraju, a volio bih da dodaju barem polovicu od ovih zahtjeva koje sam naveo u mom videu još prije dvije godine. Potajno se nadam da bi Yamaha mogla iz rukava izvući skrivene karte i iskoristiti neke od patenata koji su zaštitili još prije 10-tak godina, a vezani su za ubacivanje audio materijala u Style.

Citat:
Patent 9,147,388 Automatic performance technique using audio waveform data, September 29, 2015
Patent 9,040,802 Accompaniment data generating apparatus, May 26, 2015
Patent 8,791,350 Accompaniment data generating apparatus, July 29, 2014
Application 13/982,476 Accompaniment data generating apparatus, March 12, 2012
Grafički Fajlovi
File Type: png genos-1a.png (742,3 KB, 25x skinuto)
Highslide JS
File Type: png genos-1b.png (629,2 KB, 27x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2023, 03:23   #54
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Pa kako kome stvar je okusa ali meni je također dizajn genosa sasvim odličan još više stranice a kontrolna dugmad ima posle lijepo složena dostupna a ne razbacana kao ne nekim drugim klavijaturama.Ja ga nemam ali ima ga drug i sasvim je drukčije kad se vidi uživo jer na snimcima i fotografijama to nije jednako.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2023, 04:35   #55
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

... da se popravim Mislim da nismo referisali na UI, pogotovo ja koji nemam Genos, ne pada mi na pamet komentarisati UI. Vise sam (o)cijenio dizajn, tj. sam oblik (shape) instrumenta. Pa sa ove straznje strane izgleda kao neki (digitalni) lavor, Debela Berta, kao neka pic..ca da oprostis-te, napirlitani komad kao onomad u Gajevoj
Japanci se znaju zaigrati sa dizajnom: kao kad su izbacili Nissan Quest u obliku nekakve bube, naravno izazvali su 'vau' faktor i svima je to bilo super ali kad se prasina slegla i prodaja pala, brze bolje su izbacili novi Quest koji je naravno jos gori
Posto smo na muzickom forumu, ima i tu primjera: dizajnirali su Roland VA-7 i mnogo svijeta se razocaralo ... ali na kraju (i pocetku) je zvuk i operativnost odlucujuca, pa ako to stima ... j...ao dizajn
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2023, 10:28   #56
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Rudiii, razumijem ja što želiš reći ali postoji struka koja daje sud o tome što je lijepo, a što ne.
Gledam neke modne revije i često vidim obleku koju na sebe ne bih stavio niti za maškare. To je samo moje viđenje i svjestan sam da ono nije u skladu s modnim trendovima. I u ovom slučaju je slično. Meni se sviđa, tebi ne, a onom trećem je svejedno.

Uostalom, vrlo sličan "prednji look" ima i Korgov Nautilus. Preciznije, u tom dijelu su maksimalno kopirali Genosov dizajn i to je izazvalo dosta reakcija u svijetu Korg ljubitelja. i nije slučajno da su kopirali Yamahu jer taj "ružan" Genos je dobio prestižnu nagradu iF Design Awards koju dodjeljuje neprofitna zaklada koju čine međunarodni stručnjaci za dizajn. Sumnjam da su ih japanci potplatili kako bi promovirali "klavijaturiste kamikaze".
Grafički Fajlovi
File Type: jpg id_011_mid.jpg (258,0 KB, 55x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 05.11.2023, 20:41   #57
flosarka
Vredan član društva
 
flosarka's Avatar
 
Registrovan/a dana: 16.11.2006
Postovi: 211
Downloads: 351
Uploads: 3
Rekao HVALA: 15
Zahvalili mu 11 puta u 11 Postova
flosarka befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Kad je izašao Genos baš me oduševio njegov izgled dizajna pošto je ipak izašlo nešto novo.Korg več od PA3X ima na svakoj dizajn mize sa četiri ugla a isto tako i Ketroni primjer Ketron Event i na svih tim klavijaturama dizajn je kao da gledaš neku veču kutiju za alat a Genos več posječa na novo doba kao neki svemirski brod.Pa sad kako se kome sviđa okusi različiti su ali nigdje ni na Njemačkim ni ostalim foruvima nisam zaslijedio da nekome ne odgovara dizajn nego sasvim naprotiv.Ustvari mislim da je upitanju jedino to da naravno fanovima korga više smeta što yamaha pravi vrhunske nove modele a korg nažalost počeo je jako slabiti jer na svim novijim modelima koje izda nema baš ništa novo sem nekog marketinga kojeg uopšte primjer ja nikada ne bi ni koristio jer je nepotreban.
flosarka je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2023, 12:26   #58
palas
Vredan član društva
 
palas's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.12.2007
Mjesto: Niš
Postovi: 260
Downloads: 101
Uploads: 2
Rekao HVALA: 20
Zahvalili mu 8 puta u 8 Postova
Instrumenti: tyros 5
palas befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve bi bilo drugacije da je donja tabla genosa crne boje. Videcemo da li se moda promenila.
palas je offline   Reply With Quote
Star 10.11.2023, 16:31   #59
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

... koliko sam razumio, na ovoj prezentaciji u Francuskoj oni koji su se stavili na listu ce moci ponijeti kuci G2. Znaci G2 vise nije u fazi prototipa ? Ako se ne varam, uvodna cijena G1 je bila niza i onda otisla gore ?
Dodato:
...evo ga jos jedan teaser ! Posto je snimljen usred sume, mora da ce G2 da radi i na baterije

Promijenjeno od Rudiiiii (10.11.2023 u 19:11 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
Rudiiiii je offline   Reply With Quote
Star 11.11.2023, 14:50   #60
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.159
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Real Ambience

Dakle, radi se o blagoj promjeni dizajna u odnosu na starog Genosa. Iznad glavnog i pomoćnog ekrana postoji malo pojačanje, uzdignuti dio.
Slika na kojoj reklamiraju prezentaciju Bartmansa pokazuje da je raspored lijevog dijela panela ostaje kao i prije uz male izmjene. Na istoj slici se nazire i glavni ekran, a čini se da će biti poprilčno velik.
Još par dana i mnoge stvari će biti jasnije. Sa zanimanjem čekam prezentaciju 15.11. u 18 sati.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg yamaha-event.jpg (93,7 KB, 32x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Oznake
aranžer., genos 2, genos2, novi genos, yamaha


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 16:51


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije