Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Internet škola sviranja > Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš

Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš Svi želimo da zvučimo bolje, ni neka crkavica nije na odmet.

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 03.06.2011, 14:18   #31
vramba
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 30.10.2010
Postovi: 17
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
vramba befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

i ja sam jcuer imo svoju prvu gazu, usro sam se al je sve super proslo
vramba je offline   Reply With Quote
Star 03.06.2011, 16:25   #32
mkorgpa500
Početnik forumacije!
 
mkorgpa500's Avatar
 
Registrovan/a dana: 07.10.2009
Godina: 32
Postovi: 47
Downloads: 217
Uploads: 1
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 6 puta u 6 Postova
Instrumenti: Korg pa 500
mkorgpa500 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
mkorgpa500 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

treba ti iskusniji kolega,ai pitanje je dal ti mozes izdrzati da sviras svadbu sam...ipak treba izdrzati ceo dan da se svira....
mkorgpa500 je offline   Reply With Quote
Star 04.06.2011, 16:57   #33
truntro
Početnik forumacije!
 
truntro's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.02.2009
Mjesto: Lukavac BiH
Postovi: 9
Downloads: 559
Uploads: 0
Rekao HVALA: 4
Zahvalili mu 4 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa 500
truntro befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

pozdrav prijatelju. što se tiče repertoara-mislim da sam nekad prije(godinu ili dvije) vidio jednu temu u kojoj je bio naveden repertoar za svadbe i druge zabave....žao mi je ali se ne sjećam naziva pa malo prokopaj po forumu..zavisi i od publike- ako je na svadbi više mlađe raje- malo žešće pjesme i novokomponovane..ako je malo starija raja-onda probranije starije...mada sam ja primjetio da su u početku svi pomalo ukočeni (mislim na goste) kad malo "okvase" onda i ne brinu više važno je samo da se ne šuti i ne sjedi...ne brini ti nego sviraj a u međuvremenu pitaj iskusnije i skidaj pjesme makar za ubuduće...poz
truntro je offline   Reply With Quote
Star 05.06.2011, 23:25   #34
dakiyu
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 19.11.2008
Mjesto: Serbia
Godina: 56
Postovi: 29
Downloads: 54
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
dakiyu befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ma najvaznije od svega je da dobro procenite svadbu i onoga ko je pravi i sastav gostiju...velika vecina svadbi danas su u stvari zurke gde mozes da sviras dosta toga i samo da ispostujes malo obicaja oko torte,ulazka mladenaca...to je super za vas koji pocinjete i samo hrabro...kod ostalih "tradicionalnijih"je druga prica...
I jos jedna stvar,vrlo je bitno da li svadbu prave mladenci ili roditelji jer ako su roditelji onda neko iskusniji kao pojacanje zasigurno...
dakiyu je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2012, 04:05   #35
thepetko
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 05.01.2011
Postovi: 1
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvaljeno 1 puta u 1 Postu
thepetko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ko god je nesto napisao, dobro je razmisljao i sve na mestu rekao. Potvrdio bih samo post kolege iz Pozarevca. Ja sam od januara ove godine poceo da radim sa covekom koji je odlican muzicar, harmonikas, aranzerista i vokal. Upravo sam dosao sa svadbe koju smo svirali od jutros u 9. To je neverovatno koje pesme ljudi narucuju. Ali isto tako ne mogu da verujem kako momci sa kojima sam izbacuju fospile u milisekundi, u 99% slucajeva Ja gulim ritam gitaru btw.
Meni je dato u startu 300 pesama, a danas sam cuo od tih 300 nekih 30, sve ostalo maltene prvi put cujem u zivotu.. Dok se pokupim sa melodijom, ma cudo. Zato mi i brzo prolazi vreme valjda. Non stop se iznenadjujem kolicinom ideja. Penzioner kad zauzme poziciju... Pih. Pa to su one najsporije dvojke, kad bubnjar udari bas bubanj, ode da udahne vazduh i vrati se nakon toga da udari dobos... Prosto se nerviram jer mi treba pola sata da cujem sta se desava u pesmi. Pola familije i gostiju place, a druga polovina je otisla kuci. Odoh, da spavam posle 36h okruglo. Evo vam jedna pesma da zavrsim ovaj roman u velikom stilu
Izvinjavam se ako sam smorio nekoga.. Pozzdrav


STANI MALO KAFANSKI SVIRAČU - SPOMENARI
You need to upgrade your Flash Player

Promijenjeno od Dell (25.06.2012 u 14:07 sati)
thepetko je offline   Reply With Quote
Star 25.06.2012, 16:00   #36
ELKO
Vredan član društva
 
ELKO's Avatar
 
Registrovan/a dana: 18.08.2009
Mjesto: Usa
Postovi: 102
Downloads: 1482
Uploads: 12
Rekao HVALA: 3
Zahvalili mu 17 puta u 16 Postova
Instrumenti: magpotVE
Interesi: magpotVE
ELKO befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
ELKO pošalji poruku preko ICQ messengera ELKO pošalji poruku preko AIM messengera ELKO pošalji poruku preko Yahoo! messengera ELKO pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Ajd ti ćaš to da odradiš ovako ili onako, gledaj da prvih pola sata biraš pjesme koje bolje poznaješ, naravno ako odmah ne navale sa narudžbama. Kasnije kad popiju malo, sve su pjesme dobre.
ELKO je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2012, 01:42   #37
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od thepetko Pokaži Post
... Pih. Pa to su one najsporije dvojke, kad bubnjar udari bas bubanj, ode da udahne vazduh i vrati se nakon toga da udari dobos... Prosto se nerviram jer mi treba pola sata da cujem sta se desava u pesmi
Nesto kad razmislim,mozda su pjesme u tom ritmu jedne od najboljih i najkvalitetnijih u narodnoj muzici,ikada snimljenih.
Sve se cuje,sve je jasno i razgovjetno,a do izrazaja dolaze solisti - instrumentalisti i pjevac.Ko razumije o cemu pisem,shvatice....
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2012, 02:06   #38
Vex
Odomaćeni član
 
Vex's Avatar
 
Registrovan/a dana: 05.10.2007
Postovi: 791
Downloads: 900
Uploads: 10
Rekao HVALA: 42
Zahvalili mu 156 puta u 139 Postova
Instrumenti: Korg Pa4x 76
Vex ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sejox, ima istine u tome sto kazes, i to dosta-kada je muzika u pitanju -kada su tekstovi tih pesama u pitanju-dize mi se kosa na glavi od vecine, verovatno zato sto nisam ziveo u tom vremenu pa mi sa ove tacke gledista ti neki tekstovi zvuce totalno apstraktno.

Sent from Ttalk
__________________
https://soundcloud.com/vexmunja
Vex je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2012, 04:38   #39
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

tačno sam znao po prve dve rečenice da je ovaj thepetko gitarista

i ja sam do skoro kuburio s jednim takvim koji se i dalje ne može pomiriti s narodnjacima onim starim..... još kad krenu neke dvojke starije

nema loše pesme ima samo loših muzičara.... i zato nikad nemojte da imate averziju prema bilo kojoj vrsti muzike, neka je to dvojka, sedvalinka, turbo.... prema svakoj pristupite profesionalno nema tu sviđa mi se ne sviđa mi se. Niste vi princeze pa da tako razmišljate
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Star 26.06.2012, 14:43   #40
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Sejo je u pravu i da bogdo i ja mogu doc u situaciju da sviram te pjesme, nesto ne vjerujem da bi mi dosadile, jer ih i ja volim makar sam mladji dosta.
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 09:00


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije