Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Klavijature > Aranžeri > Yamaha

Yamaha Za one čiji su kućni ljubimci Yamaha-e...

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 21.12.2017, 15:30   #251
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Istu večer nakon što sam odslušao snimku, vidjeh i sam da ima dosta toga što bih promijenio. Savjetujem svakome da snima live nastup jer jedino tako može uočiti mnogo detalja koje bi popravili, a koje tijekom izvedbe ne čujemo, ili ne stignemo čuti.

Znamo svi da je zvuk u prostoru sasvim nešto drugo, da se neke frekvencije čuju drugačije i da se greškice utope u cjelinu. Gosti nas ionako doživljavaju "globalno" i njima je bitnija vrsta reperoara ili odgovarajuća glasnoća, a za detalje kako zvuči bubanj i da li svira brass ili organ, uopće ne mare. Nasuprot tome, audio snimak istog događanja je brutalno istinit zapis u kojem se čuje svaka sitnica. Svatko realan će nakon preslušanog "samog sebe" uvijek doživjeti lagano razočaranje. Tako je bilo i u ovom slučaju, rado bih popravio neke stvari pogotovo u načinu pjevanja i dikciji. Al' sada što je, tu je.

Snimak sam postavio prvenstveno da se čuje kako Genos "diše" u cjelokupnom aranžmanu koristeći stylove izrađene na Tyros4 i to bez ikakave dorade i prilagođavanja za novu klavijaturu. Radi se o tvorničkim instrumentima, izuzev tambura. Biti će potrebne minimalne korekcije ali to će doći na red tek kada mi sve dobro "legne u uho". Ono što je sada jasno, isti instrumenti, a pogotovo bubnjevi, zvuče mnogo bolje nego na tyros4. Možemo s velikom sigurnošću predpostaviti da Yamaha nije ponovo samplirala materijal i stavljala ga u mapu Legacy. U njoj se naime, nalaze svi instrumenti iz prijašnjih modela i sviraju kada koristimo Stylove i registracije koje su porijeklom od tamo. Iz ovoga možemo zaključiti da je poboljšanje sounda vezano samo uz bolje D/A konvertere koji su ugrađeni u Genosa. Izgleda da Yamaha nije štedjela u ovom dijelu i to je ono što se čuje "na prvo slušanje".
casper je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2017, 19:09   #252
mikimiki
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 15.08.2006
Postovi: 594
Downloads: 1068
Uploads: 3
Rekao HVALA: 40
Zahvalili mu 79 puta u 74 Postova
Instrumenti: TYROS5,BEHRINGER X32 PRODUCER,YAMAHA DSR112,JBL 618S XLF,ELECTRO VOICE ZLX12P......ITD...
mikimiki befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Potpuno se slazem sa tobom Casper. I ja sam uvijek prije snimao svirke sa bas cujem kako sve zajedno zvuci i gdje su greske. Kao sto si rekao kad ide direktno iz miksera onda se sve cuje i nema laganja.

Kad vec radis sa pjevacicom zasto jedno drugom ne pjevate tercu??
U drugoj pjesmi ima odlicna dionica u refrenu kada pjevacica pjeva lead ide odlicno da muski glas pjeva donju tercu u prvom dijelu refrena.
mikimiki je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2017, 20:53   #253
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

Casper jel ovo fabricki bubanj koriscen u prvoj pesmi, ili tvoji semplovi? Vrlo interenstantan bubanj, nesto slicno odaaaavno trazim...ako je fabrika mozda bi mogao semplovati baaaaaaaar ovaj jedan layer dobosa koji se cuje, bili bi ti vrlo zahvalni
Milan$ je offline   Reply With Quote
Star 21.12.2017, 22:24   #254
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@mikimiki - pjeva se i drugi glas, a na ovoj prelijepoj pjesmi nema smisla da ja pokvarim lead vokal moje mlade pjevacice, he he he

@milan - ovi je real drum, tvornicki, samplirao sam sve layere svih elemenata, ima u downloadu, ono sto je specificno jest da sam odvojio dobos na drum 1 i dodao mu nesto vise reverba

Sent from my XT1032 using Tapatalk
casper je offline   Reply With Quote
Star 23.12.2017, 02:51   #255
tyros2
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 25.10.2005
Mjesto: USA
Godina: 53
Postovi: 617
Downloads: 930
Uploads: 15
Rekao HVALA: 162
Zahvalili mu 114 puta u 108 Postova
Instrumenti: Yamaha psr A-5000
tyros2 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od mikimiki Pokaži Post
Hoce li neko malo postaviti kakav demo. Nije bitno zabavna ili narodna.



https://www.youtube.com/watch?v=L3X4...ature=youtu.be
tyros2 je offline   Reply With Quote
Star 25.12.2017, 13:02   #256
viktor011
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 25.01.2010
Mjesto: Centa
Postovi: 118
Downloads: 1051
Uploads: 8
Rekao HVALA: 23
Zahvalili mu 10 puta u 8 Postova
Instrumenti: Yamaha Genos
viktor011 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Evo ja sam se malo igrao sa poznatim gitarist iz jos poznatijeg seta,pa malo snimio da vidite
https://youtu.be/pAmNSWXu1XY
viktor011 je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2018, 12:20   #257
dutak
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.01.2018
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dutak ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Nakon mjesec i više dana očekivanja, konačno smo dočekali i taj dan.
Prezentiran je novi aranžer, GENOS.

Posjetite Yamahinu stranicu i pogledajte da li je ovaj instrument ispunio sva vaša očekivanja.

druze posto sam nov ovde i vlasnik genosa potrebna mi je pomoc, kako da ubacim ceo set u genosa od tyros 4 a da mi semplovi budu poredjani i da rade kako treba, pokusao sam da ubacim stanje od drugog genosa ali mi na kraju ucitavanja kaze da semplove nije ubacio,probao sam preko yem programa i wifi konekcije ali mi opet semplovi nisu poredjani, hvala unapred na odgovoru
dutak je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2018, 14:28   #258
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zašto preko wi-fi?
Koristi USB kabl, pravilno spoji Genosa s računalom i kreiraj ppi koji preneseš putem USB sticka.
Kada to profunkcionira onda možeš preći na wi-fi ali samo radi komfora, iako ni tada ne preporučujem takav način rada.

Materijal s drugog genosa je možda zaštićen. Da li javi kakvu poruku?

Prebacivanje s Tyros 4 napravi na način da Library sa četvorke prebaciš na "prvo" mjesto, kao na slici 1. Tada će ti svi samplovi biti posloženi na istom "mjestu" kao i kod Tyrosa i radit će ispravno.
Grafički Fajlovi
File Type: jpg YEM-LSB.jpg (62,1 KB, 99x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg YEM-MSB.jpg (76,5 KB, 99x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2018, 15:20   #259
aleksandar031
Odomaćeni član
 
aleksandar031's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.03.2008
Mjesto: Bajina Basta
Postovi: 600
Downloads: 3634
Uploads: 62
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 62 puta u 57 Postova
Instrumenti: Ketron Audya 5 SSD - JuziSound
aleksandar031 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
aleksandar031 pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

@Casper

Ritam u pesmi ,, Sve ove godine - Indexi,, , da li je fabricki ili je preradjen sa nekog predjasnjeg Tyrosa?
aleksandar031 je offline   Reply With Quote
Star 20.01.2018, 15:25   #260
dutak
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 20.01.2018
Postovi: 2
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
dutak ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

pa javi kad sam prebacivao stanje sa drugog genosa da nemoze da prebaci instrumente. a set je isti u pitanju.
Dodato:
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
Zašto preko wi-fi?
Koristi USB kabl, pravilno spoji Genosa s računalom i kreiraj ppi koji preneseš putem USB sticka.
Kada to profunkcionira onda možeš preći na wi-fi ali samo radi komfora, iako ni tada ne preporučujem takav način rada.

Materijal s drugog genosa je možda zaštićen. Da li javi kakvu poruku?

Prebacivanje s Tyros 4 napravi na način da Library sa četvorke prebaciš na "prvo" mjesto, kao na slici 1. Tada će ti svi samplovi biti posloženi na istom "mjestu" kao i kod Tyrosa i radit će ispravno.
pa napise mi kada sam prebacivao stanje sa drugog genosa da nece da ucita instrumente i tu stane prebacivanje

Promijenjeno od dutak (20.01.2018 u 15:26 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
dutak je offline   Reply With Quote
Odgovor

Favoriti


Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 03:40


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije