Korisničko Ime
Lozinka
Registracija


Nazad   YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum > Ostali Instrumenti > Kutak za harmonikaše

Kutak za harmonikaše Pravo mesto, za pravo pitanje ;)

Odgovor
 
Alati tema Display Modes
Star 11.06.2010, 08:06   #11
nesaband
Doktor Nesa
 
nesaband's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.12.2008
Mjesto: Srbija
Godina: 62
Postovi: 1.953
Downloads: 655
Uploads: 21
Rekao HVALA: 335
Zahvalili mu 335 puta u 311 Postova
nesaband ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Cool

@sthimerserviser: moze on da ih pere i da ih okaci na zicu da se suse na suncu i da skida rdju izbeljivacem.Samo jedno je problem!!!

sta ce na kraju da ostane od tih tonova

zaboravih da kazem a kako ce da ih vrati u harmoniku posle,mozda ce da koristi neki Tigar lepak ili ona smrt lepak.

ne treba cackati ono sto ne znas da radis jer mozes da napravis vecu stetu nego korist od toga!!!
__________________
Ko rano rani ceo dan zeva.
nesaband je offline   Reply With Quote
Star 14.06.2010, 00:26   #12
shtimerserviser
Moderator
 
shtimerserviser's Avatar
 
Registrovan/a dana: 03.04.2008
Mjesto: Skopje Makedonija
Postovi: 341
Downloads: 2
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 58 puta u 48 Postova
Instrumenti: harmonika i kontrabas
shtimerserviser befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
shtimerserviser pošalji poruku preko MSN messengera shtimerserviser pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

RDjA ! Toje na neki nacin maligni tumor -kancer.Potrebna je prevencija, ili postoji izreka: Bolje spreciti, nego leciti.Ako je u pocetnom stadiumu moze dase ukloni,ali ako vlasnik harmonike nije blagovremeno nosio na cishcenje -shtimovanje,samo hoce da uzima sa njom novac a da ne da za oddrzavanje, docice da bude krsh harmonika,kako shto je sam kolega rekao. To vam je isto kao kod kola. Ako se blagovremeno ne zashtiti,docice do korozije, i na kraju skape i mora dase menja novo krilo,podkrilo,patos.Zato pazite da vam harmonika ne stoji na mesto gde ima vlage.Zimnje vreme od vani kadase ulazi u toplu prostoriju, sacekajte dase aklimatizuje ,isto kako shto se radi sa elektronskim uredjajima.Rdja kao shto ste videli razjeda i ofarbani deo tona-perce.Antiros kako i druga sredstva se koriste za grube stvari u bravariju a ne za tonove. Nastace josh vece posledice odma u startu, pa kamoli posle kraceg vremena i prem da ih i neutralishete -operete vodom i obrishete.Ukratko toliko.Suvishno je dalje elaborirati. Pozz
shtimerserviser je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2010, 12:47   #13
boco1181
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2010
Mjesto: Mrkonjic Grad
Postovi: 16
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika, klavijatura
Interesi: servisiranje harmonika i stimanje
boco1181 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Hvala svima na pomoci, pogotovo nesa bandu, da ga nije, neznam sta bih? Nasao sam u Berlinu sredstvo za pranje tonova i pored toga sto pere i otapa hrdju, ima dodatni efekt da stvara novi zastitni sloj na percu. Sto se tice vracanja tonova u harmoniku to bi volio da mi pokaze nesa band, ako zna uopste sta je cerezinska smesa, ili bi on to super lijepkom uradio hahaaa....? I jos samo da pitam koliko majstora za harmoniku je zavrsilo redovno taj zanat? Napravise nauku od tog a moze da se nauci za 3 mjeseca. Nije ovo 18. vijek, internet je cudo, nadjes pticije mlijeko a ne materijal i uputstva za popravak harmonike. Pozdrav svima
boco1181 je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2010, 13:30   #14
Sejox
Glas Razuma
 
Sejox's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.05.2007
Mjesto: Sarajevo,BiH
Postovi: 1.088
Downloads: 329
Uploads: 15
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 166 puta u 143 Postova
Sejox ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@boco1181

Uz duzno postovanje prema vasoj visprenosti,sposobnosti i inteligenciji,
mislim da ste u svom postu,napisali neke neozbiljne stvari.

Vi kazete da mozete "za 3 mjeseca nauciti zanat za servisiranje harmonika".!!

Za tri mjeseca se obicno moze nauciti kako se rukuje motornom pilom i kako se sijeku drva u sumi.
Moze se nauciti i da se plete,veze,hekla....
Moze se nauciti i kako se vari zeljezo,kako se moluje (kreci),....i da ne nabrajam dalje.

Svaki zanat se moze nauciti,ali kako.?

U svakom zanatskom poslu postoje vrhunski majstori i postoje "dundjeri",
ili losi majstori.
Danas kada vam treba nesto da se radi,bilo oko kuce ili u kuci,ili stanu koga god pozovete da vam radi,on kaze da je majstor.
I kada vam zavrsi i vi pogledate sta je uradio,a morate da mu platite,mozete samo da dobijete cir na zelucu,visok pritisak i kazete sami sebi da ga vase oci vise nikada ne vide.

Ovo sam samo naveo kao primjer nekih zanata i majstora....a ne stimerservisera,sto je po meni jedan veliki majstorluk.
Pa ljudi koji drze do svoga instrumenta,u ovom slucaju harmonike,su spremni preci stotine kilometara da dodju do pravog majstora,za koga su dobili preporuku.
Medjutim,jedan broj ljudi,po svaku cijenu hoce da budu "sam svoj majstor".

Nije svacije kroz selo pjevati....

Zakljucak bi znaci trebao po vasem da bude:
"Naucimo zanat preko interneta....!!!!"........malo neozbiljno.

Pozdrav,
__________________
UVIJEK VJERUJ DA IMA DOBRE RAJE


Click for Sarajevo, Bosna i Hercegovina Forecast

Promijenjeno od Sejox (15.06.2010 u 13:31 sati)
Sejox je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2010, 14:57   #15
boco1181
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2010
Mjesto: Mrkonjic Grad
Postovi: 16
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika, klavijatura
Interesi: servisiranje harmonika i stimanje
boco1181 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sejox, svaka cast na ovom postu. Bas takvi majstori kakve vi opisujete mene su natjerali da sam sebi odrzavam instrument, i vjeruj mi da sam sam sebi bolje ustimao harmoniku alatom kojeg sam kupio za isto para koliko kosta jedno stimanje, normalno kupio sam samo kvalitetne turpije, malu zubnu brusilicu i dvd sa kompletnim detaljnim objasnjenjem, a stim sto sam pravio po skici iz dvd-a i mogu ti reci da je perfektan, hromatski stimer sam skinuo sa interneta, tacan u 0,02 centa. Bio sam samo sedam dana na obuci i ustimao sebi harmoniku bolje nego majstor kome sam nosio. Harmonika se stima 2-3 puta i traje 5 dana da dobijes 100% stim. Sve sto jedan covjek napravi moze i drugi ako ga interesuje taj posao, nista nije nemoguce. Majstora je malo i to malo sto ih ima vecina od njih je iskvarena. Veliki pozdrav
boco1181 je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2010, 15:39   #16
zeljko
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 03.01.2009
Postovi: 1.285
Downloads: 561
Uploads: 21
Rekao HVALA: 170
Zahvalili mu 244 puta u 239 Postova
Instrumenti: Harmonika +Korg Pa 600
Interesi: Musika
zeljko befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Citat:
Originalno postovano od boco1181 Pokaži Post
Hvala svima na pomoci, pogotovo nesa bandu, da ga nije, neznam sta bih? Nasao sam u Berlinu sredstvo za pranje tonova i pored toga sto pere i otapa hrdju, ima dodatni efekt da stvara novi zastitni sloj na percu. Sto se tice vracanja tonova u harmoniku to bi volio da mi pokaze nesa band, ako zna uopste sta je cerezinska smesa, ili bi on to super lijepkom uradio hahaaa....? I jos samo da pitam koliko majstora za harmoniku je zavrsilo redovno taj zanat? Napravise nauku od tog a moze da se nauci za 3 mjeseca. Nije ovo 18. vijek, internet je cudo, nadjes pticije mlijeko a ne materijal i uputstva za popravak harmonike. Pozdrav svima
zeljko je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2010, 17:57   #17
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ boco1181

U prvom postu pitaš kako i šta a sad ćeš još da majstore učiš zanatu,ne razumem? Svaka tebi čast na uspehu da rešiš svoj problem ali nije svako sposoban za takve poduhvate i nije ti Sejo kriv što nosiš instrument kod "dunstera",čovek ti samo objašnjava ko treba da kosi a ko vodu da nosi,ništa drugo!!!
  Reply With Quote
Star 15.06.2010, 18:00   #18
Dell
Satriani
 
Dell's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.07.2008
Mjesto: Mostar, Hercegovina
Postovi: 2.525
Downloads: 681
Uploads: 10
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 324 puta u 277 Postova
Instrumenti: Yamaha Tyros3, Bugari Banger Exclusive, Roland Fantom G7, Yamaha V50, Hohner Atlantic IV
Interesi: Muzika, Informacijske tehnologije, Biciklizam
Dell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein LichtblickDell ist ein Lichtblick
Dell pošalji poruku preko MSN messengera Dell pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

kad se tako dobro stima uz pomoc interneta, onda je ocito vrijeme da svi stimeri i serviseri harmonika okace kopacku o klin i idu na njivu orati jer njihovo vrijeme je proslo, dvd, internet i par uputstava i servisiras sebi harmoniku zar ne boco
__________________
I'm the one who knocks...


Dell je offline   Reply With Quote
Star 15.06.2010, 20:30   #19
boco1181
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2010
Mjesto: Mrkonjic Grad
Postovi: 16
Downloads: 1
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Harmonika, klavijatura
Interesi: servisiranje harmonika i stimanje
boco1181 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

ovo vodi u beskrajnu prepirku, ja sam problem sa tonovima rijesio i zahvaljujem se svima. A to sto neko nemoze da vjeruje da covjek sam sebi moze da popravi harmoniku to je vec njegov problem, nije moj. Jos jednom samo pitam sve majstore na ovom forumu, ima li neko diplomu o zavrsenoj skoli za servisiranje i stimanje harmonike? Cast pojedinim ljudima ali je vecina prevaranata koji servisiraju harmonike a nemaju osnovni alat koji sam ja nabavio samo za sebe. Probajte skinuti sa interneta hromatski stimer, cisto da prekontrolisete svoju harmoniku, mislim na harmonikase a ne na pojedine servisere koji prodaju muda pod bubrege. Pozdrav
boco1181 je offline   Reply With Quote
Star 16.06.2010, 02:07   #20
Vule
Gost
 
Postovi: n/a
Downloads:
Uploads:
Standard

@ Boco1181

Kolega,ako ste posao završili nama je drago ali se suzdržite od takvih komentara...ovde postoje i ozbiljni i stručni ljudi koji zavredjuju poštovanje i trude se da pomognu a vi to omalovažavate...da ne bi bilo posle nekih nejasnoća,budite kolegijalni


Hvala
  Reply With Quote
Odgovor

Favoriti

Alati tema
Display Modes

Vaše dozvole
Ne možete postavljati Nove Teme
Ne možete poslati Odgovora
Ne možete postavili Privitke
Ne možete uređivati vaših Postova

BB-Kod je Uključeno.
Smajlići su Uključeno.
[IMG] Code jeUključeno.
HTML-Kod je Uključeno.

Brzi pregled


Trenutno vrijeme na Forumu 06:49


Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Dizajn i izrada sajta www.neospindle.com
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org
ForumForum Privatne porukePrivatne poruke UP/Down CentarUpload/Download Centar TekstoviTekstovi VestiVesti TutorialTutorial AdresarAdresar KalendarKalendar Lista članovaLista članova FacebookFacebook DonacijeDonacije